Kauniečiai ir toliau neatsispiria žiemos pramogoms

Šeštadienį šiek tiek po vidurdienio Kleboniškio miške buvo gausybė žmonių. Norint pasistatyti automobilį, taip pat teko pavargti – mašinų taip pat netrūko.

„Žmonės žiema tikrai džiaugiasi. Važiuosiu ir aš čiuožynę nusipirkti, o tuomet ir trauksiu ant kalniuko“, – pasakojo kaunietis, netoliese vedžiojęs šunį.


Partijų lyderiai įvertino VRK pirmininkę: toliau dirbti galimybės jai nemato

Socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas Eltai teigė, kad VRK reikia naujo pirmininko, nes kyla labai daug pagrįstų abejonių dėl L. Matjošaitytės administracinių gebėjimų.


Minimos 110-osios partizano J. Misiūno-Žalio Velnio gimimo metinės

Jonas Misiūnas gimė 1911 m. sausio 15 d. Valmonių k., Pušaloto vlsč., Panevėžio aps. Iki tarnybos Lietuvos kariuomenėje dirbo tėvo ūkyje. 1931 m. savanoriu išėjo tarnauti į Lietuvos kariuomenę, tarnavo 1-ojo husarų Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos pulke. 1934 m. baigęs privalomąją karinę tarnybą, pasiliko liktiniu. Jam buvo suteiktas viršilos laipsnis. Tarnavo Vievyje ir Kaišiadoryse. Vokiečių okupacijos metais buvo geležinkelio apsaugos policininku Kaišiadoryse.


Eismo sąlygas sunkina snygis

Jos duomenimis, sudėtingesnės eismo sąlygos yra šiaurės vakarų Lietuvoje, čia valstybinės reikšmės kelių dangos padengtos plonu puraus sniego sluoksniu, slidžios. Šiaurės rytų ir rytų Lietuvoje bei Marijampolės apskrityje pagrindiniai keliai vietomis su sniego provėžomis, slidūs, likusioje šalies dalyje jie daugiausia drėgni, kai kur sausi.


Užfiksavo pareigūnų susitikimą: karantino ribojimai jiems negalioja?

Ketvirtadienio vakarą, apie 20 val., darytoje nuotraukoje matyti, kad prie degalinės būriavosi keturi policijos pareigūnai.

„Buvo du ekipažai: vienas – Kauno, kitas – Jonavos“, – portalui kauno.diena.lt sakė vaizdą užfiksavęs vaikinas.


Policija žada intensyviau vykdyti judėjimo kontrolę, stebėti susibūrimų vietas

„Intensyviai dirbsime. Šalies keliuose matysime tiek stacionarius, tiek mobilius kontrolės postus, taip pat akcentas bus žmonių susibūrimams vietose, susijusiose su žiemos malonumais“, – BNS sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Jis pridūrė, kad stacionarių kontrolės postų savaitgalį bus šiek tiek daugiau nei darbo dienomis.

R. Požėla sako, kad taip pat bus ribojamas patekimas į tas vietas, kuriose įprastai žmonės linkę mėgautis žiemos pramogomis.


Sausio 16-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Dangaus kūnai: saulė teka 8.32 val., leidžiasi 16.26 val. Dienos ilgumas 7.54 val.

Mėnulis (jaunatis) teka 10.36 val., leidžiasi 20.18 val.

Vardadieniai:

Marcelis, Norgailas, Norgailė

Datos:

1891 — gimė poetas, vertėjas Nadas Rastenis. Mirė 1980 m.

1891 — gimė Stanislovas Puzinas, lietuvių poetas. Mirė 1936 m.

1897 — gimė Kazys Juršys, aktorius, režisierius. Mirė 1967 m.

1906 — gimė poetas Jonas Gutauskas. Mirė 1986 m.

1917 — gimė ilgametis Lietuvos operos solistas Vladas Česas. Mirė 2008 m.


„BioNTech“ ir „Pfizer“ žada atstatyti COVID-19 vakcinų tiekimą Europai po 10 dienų

Vis dėlto žinutėje Lietuvai šios farmacijos bendrovės neatskleidžia konkrečių būsimų vakcinų kiekių ir pristatymo grafiko, BNS tvirtino sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta.

„Prieš pusvalandį gauta žinia iš „Pfizer“ atstovybės apie planuojamą vakcinos kiekių didinimą nuo sausio 25 dienos, tačiau tikslių skaičių ir grafikų gamintojas nepateikia“ , – BNS penktadienio vakarą informavo ministro atstovė.


Paveiktų šalių sąraše lieka Lichtenšteinas ir Šveicarija, galios tie patys atvykimo reikalavimai

Sąraše lieka Lichtenšteinas ir Šveicarija bei visos trečiosios šalys. Atvykstantys iš šių šalių arba per jas keliaujantys žmonės, atvykę į Lietuvą, privalo izoliuotis 10 dienų arba atlikti tyrimą dėl koronaviruso ir gauti neigiamą atsakymą.

Atvykstantiems iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ir Pietų Afrikos Respublikos ir toliau galios griežtesni reikalavimai, nustatyti dėl šiose šalyse aptiktų koronaviruso mutacijų.


Greitųjų antigenų testų konkurse varžosi 43 tiekėjai

Pasak laboratorijos, atplėšus vokus, toliau bus  nagrinėjamas jų atitikimas techninėms specifikacijoms, kvalifikaciniams ir kitiems reikalavimams. Pasibaigus šiam procesui bus skelbiama detalesnė informacija.

Pirkimu bus sudaromos trys sutartys dėl šių testavimo priemonių įsigijimo, iš viso ketinama įsigyti 300 tūkst. vienetų greitųjų antigenų testų.


Lietuvos ir Norvegijos premjerės aptarė COVID-19 situaciją, akcentavo NB8 bendradarbiavimo svarbą

„Teikiame ypatingą reikšmę Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimui, nes suartėjimas visose srityse – mūsų strateginis interesas. Tvirtai sutariame, kad saugumo, hibridinės ir kibernetinės grėsmės – bendros visame regione“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Pokalbyje konstatuota, kad Lietuva ir Norvegija yra glaudžios NATO sąjungininkės, kurias vienija turininga darbotvarkė saugumo ir gynybos, energetikos, ekonominio bendradarbiavimo srityse.


Sausio 18 d. baigiasi politinės kampanijos dalyvių registracija Radviliškio mero rinkimuose

Partija ir rinkimų komitetai gali kelti kandidatus, o asmuo kandidatu į savivaldybės tarybos narius – merus gali keltis pats tik tokiu atveju, jeigu yra įregistruotas politinės kampanijos dalyviu pagal Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymą.

Prieš registruojantis būtina banke atsidaryti asmens, kuris registruojasi politinės kampanijos dalyviu, banko sąskaitą, sudaryti sutartį su politinės kampanijos iždininku, užpildyti prašymą arba teikimą ir pateikti VRK.


Žiema pajūrio gyventojams nepašykštės staigmenų

Šiandien dar bus labai žiemiška diena, nestiprus vėjas leis pasimėgauti žvarbos malonumais, juolab kad ryte pasnigs. Dieną termometrai rodys 6–8 laipsnius šalčio, o vakarėjant temperatūra nukris iki 10–12 laipsnių.

Sekmadienis numatomas dar vėsesnis, dangus nusigiedrys, bus ramu ir itin šalta, naktį gali paspausti iki 17–19 ar net 20 laipsnių žemiau nulio. Šalčiausia bus prieš saulėtekį. Dieną saulė kiek sušvelnins speigą, bet ir 11–13 laipsnių šaltis mums nėra įprastas.


Žvejai pajūryje bandys pirmąjį ledą?

Patarė stebėti vietinius

"Šiomis naktimis net ir pajūriui prognozuotas didesnis nei 5 laipsnių šaltis. Savaitgalį, o ypač pirmadienio naktį, turėtų dar rimčiau pašalti. Tikėtina, kad atsiras tokių, kurie nesusilaikys ir vis dėlto lips ant ledo", – spėjo Lietuvos jūrų muziejaus biologas Remigijus Dailidė.

Jei spaudžia 7–8 laipsnių šaltis, ledui susiformuoti, pasak R.Dailidės, reikia 4–5 parų.


Lietuva ir dar penkios šalys ragina Briuselį spausti „BioNTech“ ir „Pfizer“ dėl vakcinos vėlavimo

„Prašome jūsų skubiai susisiekti su „BioNTech/Pfizer“, kad pareikalautumėte viešai paaiškinti situaciją ir pabrėžtumėte būtinybę užtikrinti savalaikio pristatymo stabilumą ir skaidrumą. Nacionalinės vyriausybės negali planuoti sėkmingos vakcinacijos, nenumatydamos vakcinos pristatymo grafikų“, – rašoma laiške, kurio kopiją gavo BNS.

Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Danijos ir Švedijos sveikatos apsaugos ministrai laiške sveikatos eurokomisarui teigė, kad pristatymo problemos kelia rimtą susirūpinimą dėl vakcinavimo proceso tvarumo ir patikimumo.


G. Landsbergis: Rusijai tenka atsakomybė už Atviros oro erdvės sutarties likimą

Ministro teigimu, toks Rusijos žingsnis turės neigiamą įtaką saugumo ir pasitikėjimo priemonių įgyvendinimui Europoje, o atsakomybė už tai tenka Maskvai.

„Pastaruoju metu diplomatiniais kanalais Rusija kėlė nepriimtinus ultimatumus, ieškodama preteksto pagrįsti savo pasitraukimą, tad Rusijos sprendimas pasitraukti iš Atviros oro erdvės sutarties nebuvo netikėtas. Juolab, praėjusiais metais Sutarties kontekste buvo daug kartų svarstytos problemos, kad pati Rusija nesilaiko savo įsipareigojimų“, – BNS atsiųstame komentare teigė ministras.


Apžvalga: svarbiausi penktadienio įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje

Koronaviruso situacija:

* Lietuvoje nustatyti 1149 nauji COVID-19 ligos atvejai, mirė 26 žmonės. Ligoninėse šiuo metu gydomi 2008 COVID-19 pacientai, 147 iš jų – reanimacijoje.

* Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, jog COVID-19 vakcinos gamintojai „BioNTech“ ir „Pfizer“ perpus, nuo 108 tūkst. iki 54 tūkst., sumažino artimiausias keturias savaites planuojamų pateikti dozių skaičių. Pasak ministerijos, kiekiai mažinami visoms Europos Sąjungos šalims, gamintojui peržiūrint technologinius procesus.


A. Širinskienei skirta bauda už karantino pažeidimą

Kaip pranešė Utenos apskrities policija, penktadienį Seimo narė atvyko į komisariatą ir pareigūnai jai surašė administracinio nusižengimo protokolą ir administracinį nurodymą per penkiolika kalendorinių dienų savo noru sumokėti baudą, lygią pusei minimalios baudos t. y. 250 eurų.

A. Širinskienė nubausta už tai, kad gruodžio 20 dieną neturėdama pagrindo pažeidė ribojimą judėti tarp savivaldybių, atvyko iš Ignalinos rajono savivaldybės į Visagino savivaldybę.


Prezidentas paskyrė Lietuvos radijo ir televizijos komisijos narius

Naujieji LRTK nariai nuo sausio 21 d. pakeis kadencijas baigusius Mantą Martišių ir Lauryną Jonavičių.

L. Bielinis ir A. Nugaraitė yra Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Viešosios komunikacijos katedros profesoriai. Abu kandidatai yra pripažinti žiniasklaidos ir politikos mokslų autoritetai, turintys ilgametę akademinio darbo patirtį, puikiai išmanantys Lietuvos politinę ir visuomenės informavimo sistemas bei naujausias komunikacijos tendencijas, sakoma Prezidentūros pranešime.


Prezidentūra: džiugu, kad sprendžiamos įsisenėjusios aplinkosaugos problemos

„Džiugu, kad Aplinkos ministerijos vadovybė ėmėsi aktyviai spręsti įsisenėjusias aplinkosaugos problemas, ir per pirmą darbo mėnesį galima pasidžiaugti konkrečiais rezultatais, ypač dėl Žuvinto rezervato apsaugos. Taip pat pasistūmėta į priekį su Punios šilo klausimais. Taigi pirmas mėnuo tikrai darbingas ir svarbiausia – su rezultatais“, – po prezidento susitikimo su aplinkos apsaugos ministru Simonu Gentvilu sakė jis.

J. Neverovičius taip pat teigė, kad diskutuota ir apie būtinybę skirti didesnį prioritetą saugomų teritorijų apsaugai.


Pirmenybė skiepijant nuo COVID-19 bus teikiama kariams ir sportininkams

Penktadienį Vyriausybė pasitarime pritarė tokiam Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui.

Kaip teigė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, prioritetai koreguojami sulaukus Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinės sportininkų asociacijos prašymų. Tam, pasak ministro, pritarė ir trečiadienį posėdžiavusi Vyriausybės patariamoji Ekspertų taryba, išskyrusi, kad dėl šių grupių reikia „ne kažkokių epidemiologinių, o politinių sprendimų“.


Siūloma spręsti dėl socialinių ir sveikatos paslaugų Laisvės gynėjams

„Prieš 30 metų, sausio 11–13 dienomis, taikūs ir beginkliai piliečiai suskubo ginti Lietuvos ir stojo prieš sovietų tankus ir ginkluotus karius. 14 žmonių žuvo, šimtai buvo sužeista, tūkstančiai iki šiol gydosi širdyje ir sieloje atsivėrusias žaizdas. Deja, laikas gydo ne visas žaizdas – sukeltoms traumoms įveikti reikalingos ir valstybinių institucijų pastangos“, – teigia P. Kuzmickienė.


EP liberalai homofobija apkaltinto V. Uspaskicho narystę svarstys kitą savaitę

V. Uspaskicho narystės klausimas įtrauktas į „Renew Europe“ politinės grupės kito trečiadienio, sausio 20 dienos, posėdžio darbotvarkę, su kuria susipažino BNS.

Frakcija turėtų įvertinti V. Uspaskicho pasiaiškinimą dėl vaizdo įrašo, kuriame politikas vartojo žodžius kaip „iškrypėliai“ ir „pedikai“.

V. Uspaskichas frakcijos kolegoms šią savaitę nusiuntė laišką su atsiprašymu. Jis pripažino kad pavartoti žodžiai buvo pernelyg grubūs, tačiau tikino, kad nesiekė įžeisti LGBT bendruomenės, ir apkaltino politinius oponentus bei žiniasklaidą šališkos informacijos pateikimu.


V. Čmilytė-Nielsen apie KT teisėjų skyrimą: taisome praėjusio Seimo nihilizmą

„Tai, kad Konstitucinio Teismo teisėjai nebuvo patvirtinti tuomet, kai tai priklausė padaryti, aš vertinu neigiamai. Praėjusį pavasarį Seimo valdantieji šiurkščiai ir neargumentuodami atmetė visas tris kandidatūras į Konstitucinį Teismą ir Liberalų sąjūdžio frakcija tai griežtai kritikavo. Dėl to Seimo sprendimą dabar patvirtinti bent du iš siūlytų kandidatų vertinu teigiamai. Tokiu būdu Seimas taiso teisinį praėjusios kadencijos nihilizmą ir beveik baigia atnaujinti Konstitucinį Teismą“, – Eltai teigė V. Čmilytė-Nielsen.


G. Landsbergis: dėl ambasadorių JAV, ES skyrimo vyksta „tyliosios derybos“

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tvirtina, kad „sąrašai yra pateikti, dabar vyksta dėl jų diskusijos“.

„Jei apskritai klausiate dėl ambasadorių, prezidentas laukia užsienio reikalų ministro siūlymų dėl galimų kandidatų“, – penktadienį po Prezidentūroje vykusio Užsienio politikos koordinacinės tarybos posėdžio sakė A. Skaisgirytė.

Ji teigė, kad per šį susitikimą ambasadorių klausimas nebuvo aptartas, nes tai buvo strateginio lygio diskusija.