Prie ministerijos – protestas dėl lytinio švietimo

Protestas prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pradėtas šokiu. 

Siūlyta prisijungti ir jį stebinčiai ministrei, bet ji nesiryžo. 

Šokiams pasibaigus ministrei įteikiami reikalavimai. Tėvų forumui ir kitoms organizacijoms nepatinka, kad perrašomos bendrojo ugdymo programos taip, kad jose esą nebelieka šeimos vertybių, kalbama tik apie lytinį švietimą. 

Tėvai sako, kad mokykloje diegiant šeimos vertybes Lietuvoje pagerėtų ir gimstamumas, ir santuokos taptų stipresnės. 


2023-ieji bus Klaipėdos krašto metais

Ketvirtadienį tokiam nutarimui vienbalsiai pritarė 103 Seimo nariai.

Toks sprendimas priimtas, atsižvelgiant į tai, kad 2023 metais bus minimos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos ir 1923 metų sukilimo 100-osios metinės.

Dokumente pažymima, kad šis istorinis įvykis turėjo ypatingos reikšmės Lietuvos ekonominei, kultūrinei ir politinei raidai.

Seimas nutarime pasiūlė Vyriausybei iki šių metų spalio 1 d. parengti Klaipėdos krašto metų programą ir ją patvirtinti, o 2022 ir 2023 metų valstybės biudžetuose numatyti lėšų jai įgyvendinti.


Ministras teigia nesuprantąs menininko persekiojimo už prieš 20 metų sukurtą performansą

„Tuo, kas vyksta menininko Dainiaus Liškevičiaus atžvilgiu, man sunku patikėti. Kūrėjo laisvė yra ir, tikiuosi, bus nekvestionuojama vertybė“, – savo paskyroje „Facebook“ teigia ministras.

„Visi turime teisę į savo nuomonę, visi turime teisę pareikšti, jei mums kažkas nepatinka, bet nuomonė negali tapti baudžiamuoju įrankiu, negali tapti šmeižto ar persekiojimo šaltiniu. Perfrazuojant Volterą – galiu nesutikti su meno kūrinio idėja ar išpildymu, bet visuomet ginsiu kūrėjo teisę ir laisvę“, – tvirtino jis.


A. Anušauskas apie siekį atstatydinti Ž. Pavilionį: teroristams dividendų nereikėtų mokėti

„Aš manau, kad čia yra ta problema, kurią iškėlė apžvalgininkas Marius Laurinavičius pakankamai aiškiai ir šviesiai tiesiai: ar išvis mūsų valstybėje, kaip bet kurioje kitoje demokratinėje valstybėje, galima naudotis spec. tarnybų sukurta informacija? Kitos šalies, nepalankios Lietuvai šalies informacijai, kuri išgauta apgaulės būdu“, – interviu Eltai sakė A. Anušauskas.

Visgi konservatorius pripažįsta, kad dalis politikų peržengia šią „raudoną liniją“ ir pasinaudoja teroristų sufabrikuota medžiaga, patys siekdami savo politinių interesų.


Klaipėdos jūrų uoste vandenyje pastebėta teršalų dėmė

Nedidelė naftos produktų dėmė užfiksuota ties „Vakarų laivų gamyklos“ dokais. Uosto direkcijos specialistai operatvviai pastatė bonų užtvaras, pradėti surinkimo darbai.

Apie incidentą informuoti aplinkosaugininkai ir kitos tarnybos.


Parlamentarai pradėjo svarstyti teismų veiklos pertvarką: numatomi trys esminiai pokyčiai

Po pateikimo 109 Seimo nariai balsavo už Teismų įstatymo pataisas, nė vienas nebuvo prieš, penki susilaikė.

„Įstatymų projektų paketas numato tris esminius pokyčius. Pirma, keičiamas atrankų į teisėjus organizavimo modelis, antra, numatoma specializuotų apygardos administracinių teismų pertvarka, ir trečia, atveriama galimybė reikšmingą teisinę patirtį valstybės tarnyboje turintiems asmenims pretenduoti į specializuotą pirmosios instancijos apygardos administracinį teismą“, – teigė prezidento vyriausioji patarėja teisės klausimais Jūratė Šovienė.


Iš VTEK traukiasi A. Šenavičius

Jis teigia atsistatydinantis savo noru, pablogėjus sveikatai.

Teisininkas ir istorikas A. Šenavičius VTEK nariu paskirtas 2017 metų gruodį.

Į šias pareigas jį pasiūlė tuometinis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis

A. Šenavičius yra dirbęs Kauno technologijos universitete (KTU), vadovavęs šios aukštosios mokyklos Teisės katedrai, taip pat yra dėstęs Mykolo Romerio, Edukologijos, Vilniaus Gedimino technikos universitetuose, 1990–1999 metais tarnavo vidaus reikalų sistemoje, turėjo pulkininko leitenanto, vyr. komisaro laipsnį.


Įvertino Kauno sprendimą LGBT eitynėms nesuteikti leidimo: pasiekėme dugną

„Čia merai apsikeitė linkėjimais. Vilniaus meras siunčia linkėjimus Kauno merui, Kauno – Vilniaus merui. O kaip žinia, antagonizmas tarp Kauno ir Vilniaus siekia senus, gūdžius sovietinius laikus“, – kalbėjo Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas Bernaras Ivanovas.

„Tai jūs čia matote Kauno ir Vilniaus tam tikrą pasišpilkavimą?“ – klausė laidos vedėjas.


G. Nausėda sveikina JAV prezidento žinutę V. Putinui dėl „kenkėjiškos veiklos“ regione

„Prezidentui ypač svarbu, kad JAV vadovas V. Putinui perdavė aiškią žinutę, kad agresyvi Rusijos laikysena ir kenkėjiška veikla prieš sąjungininkes, taip pat Ukrainoje, Sakartvele ir įtaka Baltarusijoje nebus toleruojama, ir sulauks griežto atsako“, – BNS ketvirtadienį perduotame komentare nurodė prezidento Komunikacijos grupė.

Po Ženevoje vykusio susitikimo JAV ir Rusijos prezidentai tvirtino, kad jo metu vyravo „konstruktyvus“ ir „pozityvus“ tonas, tačiau liko nesutarimų dėl žmogaus teisių ir kibernetinio saugumo bei kitų klausimų.


Apžvalga: svarbiausi ketvirtadienio įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje

Seimo sprendimai:

* Danutė Jočienė paskirta Konstitucinio Teismo pirmininke. Ji tapo pirmąja moterimi, einančia šias pareigas.

* Teisėjas Nerijus Meilutis paskirtas Lietuvos apeliacinio teismo pirmininku.

* Seimas atleido neblaivų vairavusį Arvydą Daugėlą iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigų.

* Seime įstrigo Liberalų sąjūdžio frakcijos siekis atlaisvinti alkoholio ribojimus, tačiau po pateikimo pritarta „darbiečio“ Andriaus Mazuronio siūlymui ilginti prekybą alkoholiu sekmadienį.

Koronaviruso situacija:


Policija apie saugumo užtikrinimą: kiekvienas mitingas – atskira istorija, vertinama individualiai

Policija primena, kad kiekvienas mitingas, piketas ar kitoks renginys vertinamas individualiai, atsižvelgiant į visas su juo susijusias aplinkybes, tačiau pareigūnai visuomet vadovaujasi galiojančiais teisės aktais bei teisingumo, operatyvumo, protingumo, proporcingumo ir kitais įstatymuose nustatytais principais.

Kiekvienam renginiui – atskiras pasiruošimas

Kiekvienas renginys yra atskira istorija, todėl pareigūnai prieš kiekvieną renginį ruošia atskirą viešosios tvarkos užtikrinimo planą.


Politologas apie G. Nausėdos patarėjo kalbą protestuotojams: praleista proga nubrėžti ribą

„Agresyvių, kraštutinių, anti-liberalių judėjimų legitimavimas niekada nieko gero demokratijai nežada. Suprantu Prezidentūros siekį ieškoti aljansų ir Gitano Nausėdos norą būti perrinktam. Kaip ir matau, kad čia nuosekli linija su ankstesniais norais išbalansuoti, suderinti tai, kas ne visai suderinama“, – savo feisbuko paskyroje rašo M. Jastramskis.

Politologas mano, kad prezidentas, atsiuntęs savo atstovą pasikalbėti su protestuotojais, praleido progą nubrėžti liniją.


Parengiamojoje EVT sesijoje – dėmesys santykiams su Rusija ir Baltarusija

Nuotolinis pokalbis vyko, siekiant pasirengti birželio 24–25 dienomis vyksiančiam EVT susitikimui, skirtam COVID-19 pandemijos suvaldymo, ekonominio atsigavimo, migracijos, ES santykių su Rusija ir Baltarusija klausimams.


Prasideda URM organizuojamas „Vidurvasario sniego susitikimas“

Renginyje bus aptartas euroatlantinės erdvės atsparumo stiprinimas ir demokratinių procesų perspektyvos Baltarusijoje.

Diskusijų dalyviai dalysis įžvalgomis, kaip sustiprinti Vakarų demokratijų atsparumą agresyvėjančių autokratinių režimų akivaizdoje bei kaip padėti Baltarusijos pilietinei visuomenei ir efektyviau paveikti Baltarusijos režimą, pranešė URM.

Nuo 2008 metų tradiciškai sausio antrąją savaitę rengiamas tarptautinis „Sniego susitikimas“ šiemet buvo atidėtas dėl koronaviruso pandemijos, todėl vyksta vasarą ir  organizuojamas virtualioje platformoje.


Teisėjų taryba pritarė Apeliacinio teismo teisėjo V. Zeliankos atleidimui

V. Zelianka prašė atleisti jį iš teisėjo pareigų savo noru.

Po balsavimo Teisėjų taryboje prezidentas Gitanas Nausėda kreipsis dėl V. Zeliankos atleidimo į Seimą.

Teisėjas tarybos posėdyje teigė, kad priežastys, nulėmusios tokį sprendimą, yra asmeninės, rašoma Nacionalinės teismų administracijos pranešime.

Tačiau kartu teisėjas pabrėžė, kad atsistatydinti jį paskatino ir požiūris į teisėjo profesiją.


Lietuva prašo Irako ir Turkijos sugriežtinti išvykstančiųjų per oro uostus kontrolę

„Kreipėmės į Irako Vyriausybę, į Turkijos Vyriausybę, kad būtų sustiprinta išvykstančiųjų per oro uostus kontrolė. Kadangi turime tikslius skrydžius, paprašėme, kad būtų imamasi veiksmų“, – BNS ketvirtadienį sakė G. Landsbergis.

Jis teigė siekiantis mėnesio pabaigoje Italijoje susitikti su šių šalių užsienio reikalų ministrais. Romoje tuo metu vyks šalių koalicijos, kovojančios su grupuote „Islamo valstybė“, ministrų susitikimas.


Aplinkos apsaugos agentūra savivaliauja?

Perrašė leidimą

Prieš daugiau nei metus Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pripažino, kad Aplinkos apsaugos agentūra neteisėtai išdavė leidimą Marijampolės mechaninio biologinio apdorojimo (MBA) įrenginių eksploatacijai. Tačiau iki šiol šis teismo sprendimas nieko nepakeitė.


Saugoti Baltarusijos sienos Europa į Lietuvą siunčia apie dešimt pasieniečių

„Planuojama, kad pirmieji europiečiai pasieniečiai į Lietuvą prie Baltarusijos sienos atvyks nuo liepos 1 dienos. (...) Apie dešimt pareigūnų galėtų būti“, – BNS ketvirtadienį sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas R. Liubajevas.

Taip jis kalbėjo po Varšuvoje vykusio „Frontex“ Valdančiosios tarybos posėdžio, kuriame Lietuvos atstovas pristatė naujausią informacija apie išaugusius neteisėtų migrantų srautus Baltarusijos pasienyje.


G. Landsbergis ragina politikus nedalyvauti „Kremliaus provokacijoje“ dėl Ž. Pavilionio

Pasak jo, politikai neturėtų dalyvauti „Kremliaus provokacijose“.

„Aš manau, kad visa ta ataka, mėginimas atšaukti Žygimantą iš komiteto pirmininko pozicijos yra to paties Kremliaus žaidimo tąsa, – BNS ketvirtadienį sakė G. Landsbergis. – Strategams, pradėjusiems tuos apsimestinius skambučius, tai idealus rezultatas, jeigu būtų keičiami politikai“.

„Tikrai raginu nedalyvauti šitame žaidime ir atskirti Kremliaus provokaciją, jose dalyvauti politikams nederėtų“, – pridūrė jis.


Vyriausybė stabdo atranką į ES Bendrąjį Teismą – kreipėsi į VTEK

„Remiantis Vyriausybei pateikta informacija, buvo kreiptasi į VTEK nuomonės, ar nebuvo susidariusios prielaidos darbo grupės nariams galimam interesų konfliktui vertinant kandidatūras į ES Bendrąjį Teismą“, – BNS ketvirtadienį informavo premjerės atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Teisingumo ministerijos suburta darbo grupė gegužės pradžioje geriausiu kandidatu į ES Bendrąjį Teismą atrinko dabartinį šio teismo teisėją Virgilijų Valančių.


Po JAV ir Rusijos lyderių susitikimo G. Landsbergis laukia deeskalacijos regione

Taip jis kalbėjo po JAV ir Rusijos prezidentų Joe Bideno (Džo Baideno) ir Vladimiro Putino susitikimo Šveicarijoje.

„Jeigu tai atneštų daugiau deeskalacijos bendrai, sumažintų įtampas, tai būtų gerai. Reikia stebėti, ar po susitikimo bus veiksmų po to“, – ketvirtadienį BNS sakė G. Landsbergis.


Klaipėdiečių idėjoms – tūkstančiai eurų

Klaipėdiečių pasiūlymai gali būti teikiami iki šiandienos darbo dienos pabaigos.

Jie bus įvertinti, kad nesidubliuotų su jau vykdomais ar numatytais miesto projektais.

Po vertinimo projektai bus paskelbti viešai, kad klaipėdiečiai balsuotų už pačius geriausius siūlymus.

Tie, kurie surinks daugiausia balsų, bus finansuojami ir įgyvendinti. Tai lems žmonių nuomonės.


Klaipėda pasiruošusi avarijai Astrave?

Klaipėda, palyginti su kitomis šalies savivaldybėmis, yra toliausiai nuo Baltarusijoje veikiančios Astravo elektrinės.

Vis dėlto ir uostamiestyje retkarčiais imituojami veiksmai, ką reikėtų daryti, jei įvyktų avarija.

Tiesa, kalio jodido tablečių klaipėdiečiams, kaip Vilniaus ar aplinkinių rajonų gyventojams, pasirodo, niekas nedalijo ir nedalys. Klaipėda yra tolimojoje zonoje, čia tų tablečių esą tiesiog nereikia.


Gyventojams – proga įkopti į Klaipėdos uosto švyturį

Šeštadienį nuo 11 val. duris lankytojams atvers Klaipėdos uosto švyturys. Tačiau jau dabar įspėjama – į jį vienu metu galės pakilti ne daugiau kaip 10 asmenų.

Organizatoriai informuoja ir apie Klaipėdos švyturio teritorijos reikalavimus, nes šis navigacinis statinys yra šalia objektų, įtrauktų į LR pavojingųjų objektų sąrašą.

Šalia švyturio yra „Klaipėdos naftos“ terminalas, kuris turi strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui, ten kraunami ir saugomi įvairūs naftos produktai.


Seimas pritarė N. Meilučio kandidatūrai į Apeliacinio teismo pirmininkus

Per slaptą balsavimą už jo kandidatūrą balsavo 109 Seimo nariai, prieš buvo aštuoni, dešimt susilaikė.

N. Meilutis yra vadovavęs Kauno apygardos teismui, dirbęs Kauno miesto ir Kaišiadorių rajono apylinkės teismuose, Specialiųjų tyrimų tarnyboje. Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus N. Meilutis paskirtas šių metų gegužę.

Pagal Konstituciją Lietuvos apeliacinio teismo pirmininką iš šio teismo teisėjų skiria prezidentas Seimo pritarimu.