V. Landsbergis draugiškai pasišaipė iš anūko dėl jo aprangos Ukrainoje: per greit augi

Jis pasidalijo savo anūko, Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio nuotrauka su šmaikščiu komentaru.

„Gabrieliau, per greitai augi. Keisk megztinius ir fufaikes“, – savo feisbuko paskyroje parašė V.Landsbergis.

Vėlų trečiadienio vakarą, prieš vidurnaktį, profesoriaus įrašas buvo sulaukęs daugiau nei 6 tūkst. reakcijų ir daugybės komentarų.

„Nuostabus profesoriaus humoro jausmas“, – parašė viena internautė.

„Jūsų humoro jausmas – nerealus, gerbiamas profesoriau“, – antrino kita moteris.


Seimo kanceliarija aiškinasi situaciją dėl galimai dingusių parašų dėl M. Majausko

„Šiuo metu analizuojame šią situaciją ir imsimės priemonių“, – naujienų portalui „Delfi“ trečiadienį nurodė Seimo kanceliarijos Spaudos biuro vedėja Justė Radzevičiūtė-Laugalienė.

Apie dingusius parašus pranešė juos renkanti parlamentarė Agnė Širinskienė.


VTEK tirs, ar Radviliškio meras neturėjo nusišalinti sprendžiant dėl sporto salės

VTEK trečiadienį pranešė pradėjusi tyrimą, ar meras nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo draudimo dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus arba kitaip juos paveikti ar bandyti paveikti, jeigu jie yra susiję su privačiais interesais.

Bus aiškinamasi, ar V. Simelis dalyvavo šių metų spalį vykusiuose savivaldybės tarybos Investicijų ir kaimo reikalų komiteto bei savivaldybės tarybos posėdžiuose, kai buvo svarstomi klausimai dėl savivaldybės turto – sporto salės su pagalbinėmis patalpomis ir inventoriumi – perdavimo panaudos pagrindais.


G. Landsbergis iki NATO viršūnių susitikimo Vilniuje tikisi saugesnio rytinio flango

Pasak Užsienio reikalų ministerijos, dalyvaudamas NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Bukarešte, G. Landsbergis trečiadienį aptarė saugumo situaciją regione ir su Vyriausiuoju NATO pajėgų Europoje vadu, Jungtinių Valstijų (JAV) generolu Christopheriu Cavoli (Kristoferiu Kavoliu).


Savivaldybė pradėjo nukelti sovietines skulptūras Antakalnio kapinėse

„Antakalnio kapinių stelos negrius taip išraiškingai kaip neseniai didžiausias Rygos sovietinis paminklas. Kaip ir suplanuota, stelos bus nukeliamos tvarkingai, atskirais segmentais, ir tas gali užtrukti iki trijų savaičių“, – BNS sakė meras.

„Gaila, kad dėl Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto sprendimo šį darbą buvo tekę atidėti, bet pradžios diena išaušo“, – pridūrė jis.

Anksčiau svarstyta, jog skulptūras pavyks nukelti greičiau, šią savaitę.


KT: tvarka neduoti papildomų atostogų vienišiems tėvams prieštaravo Konstitucijai

Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Konstitucinis Teismas.

Jis pažymėjo, kad tarp vidaus tarnybos sistemos pareigūnų ir pagal darbo sutartis dirbančių darbuotojų, vienų auginančių vaiką iki 14 metų, „nebuvo tokio pobūdžio ir tokios apimties teisinės padėties skirtumų, kad nevienodas jų traktavimas papildomų kasmetinių atostogų suteikimo aspektu (...) būtų objektyviai pateisinamas“.


Baigėsi badas: Seimo nariai įvertino pigiąją valgyklą – galėtų būti ir skaniau

Dienos pietūs naujoje Seimo kavinėje kainuoja 6 eurus, už tiek patiekiamas karštas patiekalas ir sriuba. A. Butkevičius, pasirodo, sriubos nemėgsta. Todėl už penkis eurus su centais ima sterką. O meniu yra iš ko rinktis: kalakutienos kepsnys, jautienos befstrogenas, maltinukas su prancūzišku padažu.


Laukiama tiekimo: Lietuva jau įsigijo apie avariją Astravo AE perspėjančių sistemų

„Šitas procesas yra eigoje, yra įvykę pirkimai, tam tikras skaičius sirenų papildomai įsigyta (...) Laukiame tiekimo. Planas toks, kad apie 75-80 proc. gyventojų, gyvenančių 100 kilometrų atstumu nuo elektrinės, būtų galimybė juos perspėti sirenomis“, – Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijoje sakė viceministras Vitalijus Dmitrijevas. 


Vyriausybė turi pasiūlymų dėl muziejų finansavimo, vadovų kadencijų

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos parengtoms Muziejų įstatymo pataisoms, jomis taip pat supaprastinama ir savivaldybių muziejų vadovų skyrimo į pareigas antrai kadencijai tvarka: jie galės būti skiriami antrai penkerių metų kadencijai be konkurso, jeigu jų kasmetinė veikla tos kadencijos metu buvo vertinama gerai arba labai gerai.


Po I. Vėgėlės abejonių dėl COVID-19 valdymo – A. Dulkio atsakas: priemonės buvo tikrai proporcingos

„Manau, kad daryti kažkokias apibendrinančias išvadas, kaip čia kas ką valdė, yra dar ankstyvos. Vieną, ką galiu pasakyti, kad jaučiuosi, kad pandemiją valdėme pagal įstatymus, mūsų tikslai atitiko šalies įstatymus ir Konstituciją, tai yra, saugoti visuomenės sveikatą ir mūsų priemonės buvo tikrai proporcingos“, – žurnalistams Vilniuje trečiadienį sakė ministras.


Vilniuje kitą savaitę vyks Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų Asamblėja

„Šiuo sunkiu Ukrainai ir Europai metu ypač svarbu koordinuoti veiksmus, glaudžiai bendradarbiauti Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentams bei telkti tarptautinę paramą“, – sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Dalyvauti gruodžio 6–7 dienomis vyksiančioje Asamblėjos sesijoje atvyksta Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Ruslanas Stefančukas ir Lenkijos Senato maršalka Tomaszas Grodzkis (Tomašas Grodzkis).


S. Skvernelio partija patvirtino dar šešis kandidatus į merus

Į Panevėžio miesto merus partija kelia Lauro Jagmino, į Birštono – Jurgitos Šeržentienės, į Biržų rajono – Daliaus Trevinsko, į Pagėgių – Svetlanos Jašinskienės, į Raseinių rajono – Reginos Klevinskienės, į Varėnos rajono – Danguolės Miškinienės kandidatūras.


Vyriausybė – už nepaprastąją padėtį Rusijos, Baltarusijos pasienyje iki kovo 16-osios

Rugsėjį priimtas analogiškas sprendimas baigs galioti gruodžio 16-ąją.

Ministrų kabinetas pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui, kad nepaprastosios padėties režimas turėtų likti Lietuvos pasienio ruožuose prie valstybės sienos su Baltarusija, su Rusijos Kaliningrado sritimi ir pasienio kontrolės punktuose, esančiuose ne Lietuvos pasienio ruožo teritorijoje.

Projekte, kaip ir dabar galiojančiame Seimo nutarime, siūloma toliau į Lietuvos teritoriją neįleisti Vyriausybės kriterijų neatitinkančių Rusijos piliečių.


Teisėjų atlyginimų byloje prašoma KT išaiškinimo dėl teismų nepriklausomumo

Konstitucinio Teismo prašoma ištirti, ar Konstitucijoje įtvirtintam teismų nepriklausomumo principui neprieštarauja įstatymų nuostatos, kuriomis nenustatytas konkretus ir aiškiai apibrėžtas teisėjų atlyginimo bazinis dydis bei jo santykis su kitais rodikliais, pagal kuriuos galėtų būti didinamas teisėjų bazinis atlyginimas.

Taip pat prašoma ištirti, ar minėtam Konstitucijos straipsniui neprieštarauja tai, jog teisėjų pareiginė alga apskaičiuojama taikant koeficiento dėmenį, neapibrėžtą jokiais objektyviais ir statistiniais rodikliais.


Lietuvos kariuomenė beveik už 32 mln. eurų perka karinių visureigių

Įsigijamo transporto priemonių kiekio ministerija pranešime neįvardijo.

Sutartį dėl visureigių pirkimo šią savaitę pasirašė Gynybos resursų agentūra. Visureigius pristatys bendrovė „Veho Lietuva“.

„Prieš šešerius metus iš Nyderlandų kariuomenės įsigyti „Mercedes-Benz“ GD 290 pasiteisino ir buvo sėkmingai naudojami Lietuvos kariuomenės. Tačiau yra poreikis turėti daugiau visureigių ir atnaujinti senstantį autoparką“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.


Prezidentas: rusų kalbos mokymas mokyklose nėra prioritetas

„Ar mes turime tamprius ekonominius, kultūrinius, socialinius santykius su Rusija? Veikiausiai ne. Štai kodėl manau, kad tai nėra prioritetas“, – trečiadienį žurnalistams sakė prezidentas.

„Rusų kalbos mokytojų mes turime daugiau nei pakankamai. Tada savotiškai pasiūla pradeda diktuoti paklausą. Mano nuomone, tai nėra teisinga. Ar šiandien rusų kalbos puoselėjimas mūsų mokyklose yra mūsų prioritetas? Aš nemanau“, – teigė G. Nausėda.


G. Nausėda apie EK siūlymą įkurti specialų teismą Rusijai: tai žingsnis tikslo link

„Kol kas tai yra vertintina kaip žingsnis į priekį“, – trečiadienį žurnalistams sakė Lietuvos vadovas.

Lietuva ir kelios kitos regiono šalys kurį laiką ragina Vakarų partnerius steigti specialųjį tribunolą Rusijos agresijos nusikaltimams Ukrainoje tirti, kuris leistų patraukti atsakomybėn ir Rusijos vadovybę.


G. Nausėda: Lietuvą galima populiarinti ir nemokamai

Komentuodamas informaciją, kad FT paskelbtą specialią publikacijų seriją apie Lietuvą apmokėjo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kuruojama viešoji įstaiga „Investuok Lietuvoje“, prezidentas trečiadienį sakė, jog „norėta kaip geriau, o išėjo kaip visada“.

„Galiu tiktai pasakyti savo asmeninį pavyzdį: tikrai bendravau su daugybe žiniasklaidos priemonių pasaulyje – CNN, BBC, tas pats FT, ir niekada už tai nereikėjo mokėti“, – žurnalistams trečiadienį sakė prezidentas.


Savivaldybės įmonė: per streiką Vilniuje autobusų ir troleibusų mažės trečdaliu

„Planuojama, kad streiko metu į miesto gatves gali išvažiuoti iki 35 proc. mažiau transporto priemonių nei įprastai. Kadangi mieste streiko dienomis kursuos mažiau autobusų ir troleibusų, transporto priemonėse bus daugiau žmonių, todėl skaičiuojama, kad piko metu jos gali būti perpildytos“, – trečiadienį informavo „Susisiekimo paslaugos“.

Pasak pranešimo, VVT aptarnauja 76 iš 105 maršrutų: penkis greituosius, 17 troleibusų ir 54 autobusų. Keleivių vežimo paslaugas vykdo dar du vežėjai –  „Transrevis“, ir „Kautra“, jos keleivius veš įprastu grafiku.


I. Vėgėlė dar neapsisprendė, ar kandidatuos į prezidentus

Visuomenės apklausose kaip vienas realiausių dabartinio šalies vadovo Gitano Nausėdos konkurentų figūruojantis teisininkas taip pat tvirtina neturintis atsakymo, ar dalyvaus tais pačiais metais vyksiančiuose Seimo, Europos Parlamento rinkimuose su kuria nors dabartine politine jėga ar, pavyzdžiui, suktų į politiką su Sveikatos teisės institutu, jei šis steigtų politinę organizaciją.


A. Armonaitė tikina nieko nežinojusi apie užsakytus straipsnius „Financial Times“

„Investuok Lietuvoje“ pati planuojasi, kur jai alokuoti savo biudžetą Lietuvos pristatymui. Aš manau, kad gal ne visada ministrai ir turi žinoti, kur geriau Lietuvai pristatyti save“, – trečiadienį  spaudos konferencijoje teigė A. Armonaitė, atsakydama į klausimą, ar buvo informuota apie įstaigos apmokėtus FT straipsnius.

Ministrė taip pat tikino nežinojusi, ar „Investuok Lietuvoje“ suformulavo konkrečias temas FT straipsniams: „Aš apie tai nežinau“.


Pripažino: sniegu užverstos gatvės – lygių galimybių pažeidimas

„Iš po nakties būna, ryte suvaro krūvas sniego ant šaligatvių. Kadangi su valytuvais dėl stovinčių automobilių negali privažiuoti, tad, manau, pačių žmonių kaltė“, – sakė užkalbintas praeivis.

„Turiu pati mažą vaiką, būdavo kartais sudėtingiau įvažiuoti kažkur su vežimėliu. Turi ieškoti, kaip ir kur aplenkti tą sniego krūvelę. Vaikui paaugus dabar tokių problemų nekyla. Bet tikrai su jomis susiduria kitos mamos, auginančios mažus vaikus, taip pat senyvo amžiaus žmonės“, – porino vilnietė.


I. Vėgėlė žada reikalauti teisinės valstybės atsakomybės dėl pandemijos valdymo

Spaudos konferencijoje trečiadienį I. Vėgėlė pabrėžė, kad Konstitucinis Teismas ir kiti teismai šiuo metu nagrinėja individualius skundus dėl pandemijos valdymo priemonių, įskaitant galimybių paso nuostatas, susitikimų uždarose erdvėse ribojimus.

„Tikiuosi, kad tos bylos atsakys į daugelį klausimų ir jomis remiantis, tikėtina, kad bus galima kelti klausimus dėl teisinės atsakomybės“, – spaudos konferencijoje kalbėjo advokatas.


V. Rupšys: išgirdau patikinimą, kad JAV kariai Lietuvoje bus dislokuojami nuolatos

„Vienas svarbiausias generolo M. A. Milley išsakytas patikinimas yra, kad JAV kariai Lietuvoje bus dislokuojami nuolatos“, – trečiadienį kariuomenės išplatintame pranešime cituojamas generolas leitenantas V. Rupšys.

JAV kariai Lietuvoje reguliariai rotuojami, tačiau Lietuvos politikai siekia nuolatinio amerikiečių buvimo. Vis dėlto, Lietuvos kariuomenės vadas yra sakęs, kad tai „yra tas pats, kas nuolatinis buvimas“.

Kaip vėliau BNS nurodė Lietuvos kariuomenė, M. Milley kalbėdamas apie nuolatinį dislokavimą omenyje turėjo nuolatinį pajėgų rotavimą.


Seimo komitetas – prieš, kad automobilius stabdytų mokesčių inspektoriai

Komitetas tokį sprendimą bendru sutarimu priėmė trečiadienį apsvarstęs Mokesčių administravimo įstatymo pataisas.

Vyriausybė siūlė leisti VMI ne tik su kitomis institucijomis, bet ir savarankiškai stabdyti transporto priemones, jas sulaikyti ar tikrinti prekes bei jų dokumentus.   

„Neturėtų būti sudarytos galimybės savarankiškai stabdyti. Tą ir toliau nesudėtingai galėtų daryti su policija, kuri turi visus įgaliojimus, visas tvarkas, saugumo reikalavimus“, – posėdyje teigė komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.