Pagaliau pradėta rekonstruoti bangolaužius

Pirmiausia nuo pietinio molo bus nukeliami esami tetrapodai.

Įvertinus jų būklę, dalis tetrapodų bus pergabenami ant šiaurinio molo.

Prie pietinio bangolaužio dirba rangovų atplukdyta technika – laivas „Albatrosas“ su hidrauliniu kranu bei specialus pontonas.

Rekonstruojant molus, dirbs bemaž dešimt įvairios technikos, didžioji dalis jau yra pasiekusi Klaipėdą.

Pagrindinės medžiagos – plieniniai įlaidai, vamzdiniai poliai, akmenys ir kt. – atgabenamos laivais bei sandėliuojamos bendrovės KLASCO aikštelėje. Iš čia akvatorija bus plukdomos prie pietinio molo.


Šaltiniai: situacijai Ukrainoje kaistant, G. Landsbergis keliauja į Kijevą reikšti paramos

Apie tokius Lietuvos diplomatijos vadovo planus Eltai pranešė informuoti šaltiniai. 

Jų teigimu, prie G. Landsbergio iniciatyvos vykti į Ukrainą gali prisijungti Latvijos bei Estijos užsienio reikalų ministrai.

Ministro atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė Eltos šaltinių informaciją apie suplanuotą G. Landsbergio vizitą patvirtino.


Apžvalga: svarbiausi pirmadienio įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje

Koronaviruso situacija:

* Nustatyti 597 nauji COVID-19 atvejai, mirė devyni žmonės. 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 445 – paskutinį kartą jis toks buvo sausio pabaigoje.

* Sostinės meras Remigijus Šimašius pranešė, kad Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje užimtos beveik visos COVID-19 lovos, pusė pacientų – jaunesni nei 65-erių. Kauno ir Klaipėdos regionuose užimtumas mažesnis, tačiau situacija taip pat prastėja.


Profsąjungos pirmininkė apie policininkų skiepijimą: valstybės požiūris demotyvuoja

Jos teigimu, lyderystę siekiant spartesnės pareigūnų vakcinacijos pademonstravo kai kurių šalies miestų merai.

„Aišku, gerai, kad pareigūnai pagaliau yra skiepijami, bet reikia pasakyti, kad 30 proc. pasiekta tikrai ne Vyriausybės ir ministrų dėka. Labai didelis nuopelnas yra merų, nes jie parodė politinę lyderystę ir tikrai matė prioritetą, kad policijos pareigūnai, kurie svarbiausią vaidmenį realiai atlieka užtikrinant COVID suvaldymą ir įgyvendinimą Vyriausybės numatytų priemonių, kad jie turi būti paskiepyti ir turi būti saugūs“, – Eltai teigė R. Katinienė.


Šalčininkų gyventojai abejingi skiepams: čia vakcinacija – lėčiausia Lietuvoje

Nepaisant lėto vakcinavimo tempo, reklamų, kviečiančių žmones registruotis vakcinacijai, nėra daug – viena jų kabo aukštai ant savivaldybės sienos, tačiau elektroninėje lentoje, kai šviečia saulė, sunku įžiūrėti, kas parašyta.

Kaimuose, miesteliuose taip pat informacijos, reklamų apie skiepijimą nematyti, tačiau greičiausiai ne visus reklamos ir padėtų pritraukti į vakcinavimo centrus – rajone vyrauja abejingos nuotaikos skiepų atžvilgiu, praneša rajone pirmadienį lankęsis BNS žurnalistas.


A. Veryga įgėlė Vilniaus valdžiai: bandau suprasti, kokia čia logika

„Bandau suprasti, kokia čia logika. Čia gal koks naujoviškai modernus būdas priminti eiles, kas spėjo jas pamiršti nuo sovietmečio.

O gal taip Vilniaus meras bando visiems matomu būdu parodyti, kaip intensyviai Vilnius vakcinuojasi laikydamas visus eilėje ant gatvės. Gerai, kad bent oras pasitaisė, bet kitą savaitę ir vėl ne vienas belaukdamas gali peršalti. O ir vyresnio amžiaus žmones taip laikyti eilėje ant gatvės neatrodo nei labai jautru, nei protinga.


S. Skvernelis kritikuoja šešėlinę Vyriausybę: džiaugiuosi, kad manęs ten nėra

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sudarytoje šešėlinėje Vyriausybėje atsisakęs dalyvauti ekspremjeras sako ne tik pasigendąs šešėlinio Kabineto „loginio bendradarbiavimo“ su Seimo opozicija, tačiau ir neslepia manąs, kad neformali, R. Karbauskio vairuojama Vyriausybė politinėje darbotvarkėje nudreifavo ten, kur pagal savo priedermę tiesiog negalėjo atsidurti.


Seimas spręs, ar leisti gauti keleivių skrydžių duomenis ir žvalgybai

A. Anušauskas siūlo sudaryti galimybes Antrajam operatyvinių tarnybų departamentui prie Krašto apsaugos ministerijos (AOTD) realiuoju laiku gauti keleivių skrydžio (PNR) duomenis, reikalingus tiriant sunkius ir labai sunkius nusikaltimus pagal Kriminalinės žvalgybos įstatyme nustatytą AOTD kompetenciją.

AOTD, vadovaudamasis Žvalgybos įstatymu, renka informaciją apie rizikos veiksnius, pavojus ir grėsmes, pateikia ją nacionalinį saugumą užtikrinančioms institucijoms ir šalina šiuos rizikos veiksnius, pavojus ir grėsmes.


Jūrininko knygelė – tik po VSD patikros

Vertins grėsmes valstybei

Svarbiausia besikeičiančios – Jūrininko knygelės išdavimo nuostata bus susieta su grėsmėmis valstybės saugumui.

Atsirado nuostata, kad prieš išduodant jūrininko knygelę turės būti patikrinta, ar ją siekiantis gauti asmuo nekelia grėsmės valstybės saugumui.

Tokia nuostata įsigaliotų nuo šių metų gegužės 1 d. Tai galėtų reikšti, kad po šios datos kiekvienas jūrininkas prieš gaudamas jūrininko knygelę, pereis Lietuvos valstybės saugumo departamento patikros filtrą.


Tik maža dalis atvykstančiųjų iš Lenkijos nepasirūpino privaloma anketa

Balandžio 5–11 dienomis pasieniečiai patikrino 1 536 iš Lenkijos važiavusius asmenis. 89 iš jų neturėjo QR kodų, tai sudarė apie 5,8 proc. visų vykusiųjų, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Užpraėjusią savaitę anketų nebuvo užpildę apie 14 proc. vykusiųjų, dar ankstesnę savaitę šis rodiklis siekė 35 proc., anksčiau tokių buvo dar daugiau. Nuo vasario 17 d. patikrinti 21 003 iš Lenkijos keliavę asmenys, QR kodų neturėjo 8 611.


Sveikatos specialistai tikrins, ar darbuotojai tiriami dėl COVID-19

„Šiandien Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai pradeda tikrinti, kaip laikomasi reikalavimų periodiškai testuoti darbuotojus dėl koronavirusinės infekcijos. Per šią savaitę planuojama patikrinti per 230 gydymo įstaigų, vaistinių, slaugos ir palaikomojo gydymo, švietimo įstaigų“, – BNS teigė NVSC atstovė Justina Petravičienė.


Kauno klinikose atidaryta 300 vietų automobilių aikštelė

Kaip pranešė ligoninė, parkavimo problema Kauno klinikų teritorijoje ir aplinkinėse gatvelėse buvo aktuali ne vienerius metus.

„Džiaugiamės, kad dėka šios aikštelės pacientams ir lankytojams į Kauno klinikas atvykti bus patogiau. Daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė yra tik vienas iš infrastruktūros tobulinimo projektų, kurio metu kuriama pacientams ir darbuotojams patogi ir prieinama aplinka. Planuojame kurti ir daugiau parkavimo vietų darbuotojų ir pacientų bei lankytojų automobiliams“, – pranešime cituojamas Kauno klinikų generalinis direktorius Renaldas Jurkevičius.


Gyventojai telefonuose sulaukė skubaus įspėjimo: senjorai raginami skiepytis nuo COVID-19

Įspėjime rašoma, jog skiepytis kviečiami 65-erių ir vyresni žmonės, jie dėl detalesnės informacijos raginami susisiekti su savo savivaldybe.

Lietuvoje šiuo metu skiepijami įvairioms prioritetinėms grupėms, taip pat ir pagal amžių, priklausantys gyventojai. Jiems kyla didesnė rizika susirgti sunkia ligos forma.

Bent vieną COVID-19 skiepo dozę šalyje yra gavę beveik 479,7 tūkst. gyventojų.


Lietuvos ambasadore JAV siūloma skirti A. Plepytę, Vokietijoje – R. Misiulį

A. Plepytė naujas pareigas turėtų pradėti eiti nuo gegužės 18 dienos, R. Misiulis – nuo gegužės 10 dienos, rodo Vyriausybės nutarimų projektai.

Taip pat siūloma Andrių Namavičių skirti Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi prie Europos Tarybos, o Rytį Paulauską – ambasadoriumi Jungtinėse Tautose.

Ambasadoriaus Vašingtone Lietuva neturi nuo praėjusios vasaros pabaigos, Vokietijoje – nuo pernai spalio.

Išsiskyrus Prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos pozicijoms dėl ambasadorių kandidatūrų jų derinimas užtruko.


Seimo sukeltas žuvininkystės chaosas

Šeši pakeitimo projektai

Tai, kad žuvininkystės reikalams Lietuvos Seime yra skiriama pernelyg daug dėmesio, buvo pastebėta ir anksčiau. Kone kiekvienais metais vis būdavo svarstomas ir taisomas arba papildomas Žuvininkystės įstatymas.

Nors žuvininkystės verslas Lietuvoje yra vienas iš mažiausiai pajamų į valstybės biudžetą duodanti sritis, tačiau nuolatiniai taisymai keldavo klausimų. Galbūt ši sritis tokia populiari todėl, kad per žuvininkystę iš ES ateina nemaža dalis paramos lėšų?


Sutriko dėl skrydžio sąlygų: vis kitokie atsakymai, žmonės klaidinami

Skrydis jos laukia šią savaitę. Kaunietei laboratorijoje buvo užsiminta, kad antigenų testas taip pat parodo, ar žmogus šiuo metu serga COVID-19. Šis pigesnis nei PGR. „Bet, sako, jūs pasitikslinkite, ar kelionei tikrai tiks ir toks testas. Į oro uostą skambinau gal šešis kartus. Vienąkart sako, kad tinka ir antigenų testas, kitąkart – jau netinka. Tas pat ir su ministerija. Vieną dieną, kad tinka, kitą dieną, kai paskambinau, sako, ne, netinka, nors informacija kasdien juk nesikeičia. Nėra tikslios informacijos, žmonės klaidinami.


Orai: šilumą išstums vėsios permainos, sugrįš lietus ir šlapdriba

Šiandien šalyje dar tęsis pavasariškai šilti orai. Vakarinius šalies rajonus niaukstys tankesni debesys, čia numatomas nedidelis lietus. Pūs apysmarkis pietų, pietryčių krypties vėjas. Vilniuje ir Panevėžyje oras šils iki 16, Kaune iki 15 laipsnių. Šiauliuose bus apie 13, Klaipėdoje apie 11 laipsnių šilumos.


COVID-19 abiturientams egzaminų nepalengvins

"Nors nuotolinis mokymasis galimai paveikė mokymosi rezultatus, lengvindami egzaminų užduotis ugdymo kokybės nepasiektume", – interviu "Kauno dienai" pabrėžė Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA), kurios funkcija – parengti brandos egzaminų užduotis ir įvertinti egzaminuojamųjų darbus, direktorė Rūta Krasauskienė. Bet užduočių rengėjų prašyta atsižvelgti į nuotolinio mokymosi specifiką. Be to, visų egzaminų trukmė pailginta 15 min.

Daugiau teorijos


Nuo COVID-19 jau paskiepyta per 4,3 tūkst. statutinių pareigūnų

„Ne kartą sakiau, kad pareigūnų skiepijimas – mūsų prioritetas. Džiaugiuosi, kad skiepijimas įsibėgėja, pareigūnai gauna pirmąsias vakcinas. Šią savaitę pareigūnų skiepijimo procesas tęsis“, –  pranešime teigė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pirmadienio duomenimis, šiuo metu paskiepyta per 2,5 tūkst. policininkų, taip pat 902 ugniagesiai ir 40 Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantų, 72 Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, per 1 tūkst. Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų ir darbuotojų, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyboje paskiepyti 43 pareigūnai.


Klaipėdos rajono policijai vadovaus R. Stasiulis

Kaip pranešė uostamiesčio policija, R.Stasiulis laimėjo nuotoliniu būdu surengtą konkursą Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininko pareigoms užimti.

Vyresnysis komisaras R. Stasiulis tarnybą pradėjo 1992 metais, tapęs Telšių rajono Savivaldybių policijos pareigūnu.

Telšių apskrityje jis dirbo iki 2016 metų, vėliau, iki 2020 metų spalio jis užėmė Klaipėdos apskrities Kelių policijos tarnybos administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo skyriaus viršininko pareigas.


V. Sinkevičius: tiesioginiai merų rinkimai prieštarauja Konstitucijai

Jo teigimu, Konstitucijoje numatytos vienodos visų savivaldybės tarybos narių teisės, todėl Seime suburta rinkimų sistemų peržiūros darbo grupė turėtų palaukti galutinio Konstitucinio Teismo (KT) verdikto, kuris numatomas balandžio 17d. ir tuomet nuspręsti, kaip tinkamai reglamentuoti merų rinkimo tvarką.


Siūlo naktinę medžioklę su šunimis laikyti žiauriu elgesiu su gyvūnais

Seimo narys siūlo medžioklę su šunimis tamsiuoju metu, išskyrus atvejus, kai su šunimis ieškoma sužeisto gyvūno, laikyti žiauriu elgesiu su gyvūnais. Tai reiškia, kad, priėmus siūlomas įstatymo pataisas, tokia medžioklė nebegalėtų būti organizuojama.


Lietuvos kariuomenei JAV perduoda prieštankinių granatsvaidžių

Oficiali ginkluotės perdavimo ceremonija vys trečiadienį, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje, pranešė Krašto apsaugos ministerija. Jos vertė – 10 mln. dolerių.

Granatsvaidžiai bus paskirstyti Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) rinktinėms, naujaisiais ginklais bus aprūpinti visi pėstininkų skyriai.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, dėkodamas JAV už paramą, sako, kad ši ginkluotė „reikšmingai prisidės prie atgrasymo didinimo“, Baltijos regiono saugumo ir KASP stiprinimo.


Abiturientai gali dalyvauti nuotoliniame matematikos žinių patikrinime

Kaip pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, šis patikrinimas nėra privalomas. Jam užsiregistravo 16 848 abiturientai – beveik visi, šiemet laikysiantys valstybinį matematikos brandos egzaminą.

„Tikimės, kad šis patikrinimas padės abiturientams geriau pasirengti tikram egzaminui. Tai yra dar viena priemonė rengiantis egzaminui, galimybė abiturientams įsivertinti, kokias dalyko temas dar reikia pastiprinti“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.


Įsigalioja kai kurie karantino režimo pakeitimai

Vyriausybė trečiadienį taip pat sutiko į sąrašą savivaldybių, kuriose gali būti nustatomos švelnesnės karantino režimo priemonės, įtraukti ne tik savivaldybes, kuriose 14 dienų koronaviruso infekcijos sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra mažesnis kaip 200 atvejų, bet ir tas savivaldybes, kuriose sergamumas neviršija 300. Į tokį sąrašą papildomai įtrauktos Neringos, Klaipėdos miesto, Kupiškio rajono ir Utenos rajono savivaldybės.