Vos spėjęs prisijungti prie socialdemokratų, A. Skardžius persigalvojo: sugrįžti buvo klaida

„Įvertinęs kilusią sumaištį partijoje priėmiau sprendimą trauktis iš Lietuvos socialdemokratų partijos ir jos frakcijos Seime. Sugrįžti į Lietuvos socialdemokratų partiją, manau, buvo klaida. Partija per pastaruosius metus neatpažįstamai pasikeitė. Ne veltui sakoma, kad į tą pačią upę du kartus neįbrisi“, – vėlų ketvirtadienio vakarą išplatintame pranešime teigė A. Skardžius.


Vaiko teisių gynėjai kreipiasi į visuomenę: kartu ieškokime būdų stabdyti vaikų patiriamą smurtą

Vien pernai smurtą galimai patyrė per tris tūkstančius vaikų: jie gyvena šalia mūsų, važiuoja tuo pačiu autobusu, susitinkame laiptinėje, prasilenkiame gatvėje. Dėl galimo fizinio smurto prieš vaiką gauta 2216 pranešimų, dėl seksualinio – 300, nuo psichologinio smurto nukentėjo – 291, nepriežiūros – 421 vaikų. Kaip galime apsaugoti vaikus nuo smurto ir pakeisti ne vien statistiką, bet vaikų likimus?


Premjerė: ministrės atsakomybės reikalaučiau, jei A. Belickaitės kandidatūra būtų derinta

„Aš sakyčiau, jeigu aš sužinočiau bent menkiausią žinią, mažiausią informaciją, kad buvo kalbėta apie šitą poziciją, tarkime, su susisiekimo ministru, su „Lietuvos geležinkeliais“, tiesiogiai, netiesiogiai, per viceministrus. Kartais būna kad tokią informaciją gali sužinoti ir be niekieno prisipažinimo“, – TV3 laidoje „Dėmesio centre“ ketvirtadienį sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Ji atsakė į žurnalisto Edmundo Jakilaičio klausimą, „kas turėtų atsitikti, kad pasakytumėte (Aušrinei Armonaite – BNS), ačiū, metas išeiti?“.


Prezidentas: sankcijų Rusijai nuovargio negali būti, kalbos apie švelninimą – nepriimtinos

„Negali būti jokio sankcijų nuovargio. Kalbos apie sankcijų švelninimą vienokiu ar kitokiu pavidalu yra visiškai nepriimtinos. Kol nuo rusų rankos liejasi ukrainiečių kraujas, turime ir toliau nuosekliai griežtinti ES sankcijų Rusijai politiką“, – pranešime spaudai cituojamas prezidentas, dalyvaujantis ES šalių lyderių susitikime Briuselyje.

Jis taip pat pabrėžė, kad būtina dirbti su trečiosiomis šalimis siekiant užkirsti kelią sankcijų apėjimui, ir paragino kuo greičiau padėti rengti 11-ąjį sankcijų Rusijai paketą.


G. Nausėda: baltarusiškų trąšų klausimas EVT nebuvo keltas


V. Jurgutis viceministro pareigas eis iki balandžio 21-osios

„Su Aušrine sutarėme, kad mano profesinis etapas Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje baigsis. Baigsis nuo balandžio 21 dienos, iki tol turiu užduotį užtikrinti sklandų tęstinumą, stabilumą ir darbų perdavimą“, – feisbuke ketvirtadienio vakarą pranešė viceministras.

Iš pareigų jis nusprendė trauktis sulaukus kaltinimų nepotizmu, kai „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės korporatyvinių reikalų direktore buvo paskirta Agnė Belickaitė.


Socialdemokratai atmetė konservatorių pasiūlymą: nebus derybų dėl koalicijos Vilniuje

Partijos Vilniaus miesto skyrius pranešė, kad toks sprendimas yra priimtas vadovaujantis ideologiniais skirtumais tarp socialdemokratų ir valdančiąją ašį sudarančių partijų, taip pat įvertinus vilniečių poreikį turėti alternatyvią, visiems miesto gyventojams atstovaujančią ir girdimą politinę jėgą.


Prezidentas sureagavo į kritiką: jeigu kas pasakytų, kad protegavau, atsistatydinsiu

Nuskambėjus skandalui dėl artimos ministrės Aušrinės Armonaitės draugės Agnės Belickaitės įsidarbinimo „Lietuvos geležinkelių“ grupės korporatyvinių reikalų vadove, kai kurie žurnalistai ir visuomenininkai priminė, kad prieš porą metų šalies vadovas buvo atsidūręs panašioje situacijoje, kai dėmesio sulaukė D. Nausėdienės sesuo.


Seimas ragina Sakartvelą nenukrypti nuo euroatlantinės integracijos kelio

Parlamentas ketvirtadienį vienbalsiai 114 parlamentarų buvus „už“ priėmė rezoliuciją dėl paramos Sakartvelo eurointegracijai.

Dokumente sakoma, kad Seimas vertina Sakartvelo pasiektą pažangą europinės ir euroatlantinės integracijos kelyje bei ragina nenukrypti nuo šio kelio.

Taip pat parlamentas ragina Sakartvelo valdžios institucijas susilaikyti nuo bet kokių „prieštaringai vertinamų, žmogaus teises, žodžio laisvę varžančių, pilietinės visuomenės veiklą ribojančių ir Sakartvelo stojimui į ES ir NATO kenkiančių įstatymų leidybos ir kitų iniciatyvų“.


Seimas: didmiesčiai ir kurortai mažos taršos zonas turės įrengti iki 2025 metų

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Alternatyviųjų degalų įstatymo pataisas: už balsavo 121 parlamentaras, prieš nebuvo, o susilaikė du.

Tokias zonas reikės nustatyti iki 2024 metų, o įsirengti iki 2025-ųjų ir tik kurortuose, kurortinėse teritorijose arba miestuose su daugiau nei 50 tūkst. gyventojų.

Tai reiškia, kad šios zonos turės būti nustatytos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir galbūt Alytuje bei Birštone, Druskininkuose, Neringoje ir Palangoje.


Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininke paskirta I. Haasė

Už tai balsavo 96 Seimo nariai, prieš buvo vienas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė I. Haasė šiose pareigose pakeitė buvusį parlamentarą Stasį Šedbarą, jis praėjusią savaitę paskirtas Konstitucinio Teismo teisėju.

Šiuo metu TTK dirba devyni parlamentarai.

Šis komitetas ne tik svarsto įvairius įstatymo projektus, bet ir sprendžia, ar jie gali prieštarauti Konstitucijai.


NATO naikintuvai vykdo kovinio šaudymo pratybas, treniruojasi su SOP kariais

Kaip ketvirtadienį pranešė kariuomenė, pratybose dalyvauja misiją Lietuvoje atliekantys Prancūzijos pilotai su naikintuvais „Rafale“.

Tuo metu SOP kariai Brigados generolo Kazio Veverskio poligone treniruojasi kuo greičiau bei tiksliau apsikeisti informacija su naikintuvų pilotais.

Taip siekiama užtikrinti, kad priešui būtų suduodami tikslūs, didžiausią galimą žalą per trumpą laiką padarantys smūgiai iš oro, remiant sausumoje veikiančių padalinių taktinį manevrą.


Pėsčiomis iš Šiaulių į Kauną žygiuojanti Miglė įvardijo vienintelį dalyką, dėl ko nerimauja

– Kodėl pėsčiomis nusprendei įveikti tokį atstumą? Ir kodėl būtent 137 km?

– 137 km, nes būtent tiek sukanka profesoriui S. Šalkauskiui. Taip noriu paminėti mūsų gimnazijos 85-tą jubiliejų. Taip įprasminu ir savo mokyklos baigimą bei skatinu pilietiškumą ir aktyvumą.

– Kodėl nori tiek progų įprasminti būtent žygiu?

– Mėgstu žygius, daug vaikštau. Tad tai labiausiai atitinka mano gyvenimo stilių.

– Kokius atstumus tekę įveikti. Ar šie 137 km tau bus didelis iššūkis?


Kandidatas į KT pirmininkus gali būti paskelbtas kitą savaitę

„Artimiausiu laiku prezidentas planuoja (pateikti). Šiuo metu prezidentas išvykęs, galbūt kitą savaitę, reikia tikėtis. Tai tikrai nebus mėnesių klausimas“, – BNS ketvirtadienį sakė A. Kabišaitis.

Seimas praėjusią savaitę paskyrė tris naujus KT teisėjus: buvusį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininką Stasį Šedbarą, mokslininką Tomą Davulį ir Aukščiausiojo Teismo teisėją Aurelijų Gutauską. Nauji teisėjai pakeitė kadenciją baigusius Elvyrą Baltutytę, Vytautą Greičių ir KT pirmininke iki šiol buvusią Danutę Jočienę.


M. Garbačiauskaitė-Budrienė sieks likti LRT vadove: įvardijo, kodėl yra to verta

Tą ji ketvirtadienį pareiškė socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, šią savaitę LRT tarybai neišrinkus būsimo vadovo, konkursui pasibaigus lygiosiomis.

„Ketinu dalyvauti naujame LRT vadovo konkurse. Esu tikra, kad mano programa buvo profesionaliai parengta ir išsami, jos pristatymas solidus, esu pasirengusi ir netgi norėčiau apie LRT ateitį diskutuoti ir viešai“, – rašė M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

LRT tarybos balsai antradienį pasiskirstė tolygiai – šešis surinko kadenciją baigianti vadovė, šešis – komunikacijos strategas Aistis Zabarauskas.


Parlamentas padarė pertrauką svarstant dėl STT vadovo Ž. Bartkaus atleidimo

Darbotvarkėje buvo numatyta ketvirtadienį priimti Seimo nutarimą dėl STT vadovo atleidimo, tačiau Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Vytautas Bakas paprašė pertraukos iki kito posėdžio svarstant šį klausimą.

„Laiko turime, naujo kandidato nėra, ta skuba yra nepagrįsta“, – sakė jis.

Parlamentaras tvirtino, kad demokratai norėtų dar pakalbėti su Ž. Bartkumi prieš jo atleidimą.


Vilniaus viešajame transporte diegiama nauja sistema: dalį bilietų reiks žymėti keliskart

„Kiekvieną kartą įlipus į autobusą reikės pasižymėti bilietą. Jeigu keleivis turės trumpalaikį bilietą, (...) niekas nesikeis. Turint ilgalaikį bilietą, jį reiks pasižymėti kiekvieną kartą įlipus į viešąjį transportą“, – BNS nurodė savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos specialistė Greta Vasiliauskaitė.

Įdiegus naują sistemą, turimą bilietą – trumpalaikį, ilgalaikį ar esantį mobiliosiose programėlėse – reikės pažymėti, nepriklausomai nuo to, ar turimas bilietas yra aktyvuotas ar neaktyvuotas.


Premjerė sako dabar negalvojanti apie dalyvavimą konservatorių pirmininko rinkimuose

„Jūs į labai toli žiūrit, partijos pirmininko rinkimai 2025 metais, iki to laiko dar gali būti labai daug visko, keletas rinkimų, kuriuos jūs irgi taip pat įvardinsit kaip nesėkmingus“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams į klausimą, ar ketina dalyvauti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko rinkimuose, atsakė premjerė.


Vilniaus vystymo kompanijos vadovas S. Barauskas palieka pareigas

Vilniaus miesto savivaldybė pranešė, kad iš pareigų S. Barauskas traukiasi asmeniniu sprendimu bei karjerą planuoja tęsti kitoje srityje.

S. Barauskas iš pareigų pasitrauks balandžio 3 dieną. Naujo vadovo konkursą ketinama skelbti artimiausiu metu.

Vilniaus vystymo kompanija teikia miesto švietimo, ikimokyklinio ugdymo, socialinių paslaugų ir kitų objektų projektavimo bei statybų valdymo paslaugas, be to ji parduoda apleistą, savivaldybei nereikalingą ir probleminį nekilnojamąjį turtą.


Opozicija vėl sieks sudaryti tyrimo komisiją dėl informacijos nutekinimo K. Bartoševičiui

Po ketvirtadienį registruoto Seimo nutarimo dėl laikinosios komisijos sudarymo projektu pasirašė per 40 parlamentarų.

Numatyta 12 klausimų, kuriuos komisija būtų įpareigota ištirti ir nustatyti.


G. Nausėda: atvejai apie artimųjų įsidarbinimą aukštose pareigose jau panašūs į sistemą

Taip jis ketvirtadienį komentavo paaiškėjusią informaciją, jog viceministro Vinco Jurgučio sutuoktinė Agnė Belickaitė įsidarbino „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės korporatyvinių reikalų direktore, o ekonomikos ir inovacijų bei susisiekimo viceministrės viešai paskelbė, kad yra pusseserės.

„Ponas Vincas Jurgutis buvo paskirtas ministrės Aušrinės Armonaitės politinio pasitikėjimo. Ponia Agnė Belickaitė yra, kaip suprantu, asmeninė draugė. Tai klausimai yra poniai A. Armonaitei“, – ketvirtadienį Briuselyje žurnalistams sakė G. Nausėda.


Už agresorių palaikymą grės prarasti išimties tvarka gautą Lietuvos pilietybę

Ketvirtadienį už tokią Pilietybės įstatymo pataisą balsavo 62 Seimo nariai, prieš buvo 12, susilaikė keturi.

Rytiniame posėdyje šio projekto nepavyko priimti, nes opozicijos atstovai nesiregistravo balsavimui, o per priėmimo procedūrą balsavime privalo dalyvauti ne mažiau kaip pusė visų Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 71. Šiuo atveju dalyvavo 60 valdančiųjų.


I. Šimonytė teigia, kad A. Belickaitė padarė klaidą: sureagavo ir į prezidento žodžius

„Turint minty, kad ponia Agnė, panašu, pati suprato, kad padarė klaidą, kandidatuodama į šitas pareigas, tai vertinu kaip teisingą sprendimą – sprendimą pasitraukti, o kaip neteisingą sprendimą – sprendimą dalyvauti tokioje atrankoje“, – žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

„Žmonės, kurie patys gal ir nėra politinių partijų nariai, bet aktyviai dalyvauja ir aktualiai dalyvauja politikų politinėse kampanijose, tai jų dalyvavimas tokiose atrankose klausimų kelia“, – kalbėjo ji.


A. Anušauskas: trys kariniai miesteliai Lietuvoje statomi greičiau, nei buvo planuota

„Trys kariniai miesteliai, 2,5 tūkst. karių ir civilių auga tikrai greičiau, nei planavome. Vilniuje ir pajūryje vyksta labai panašiu tempu, šių metu pabaigoje bus perduota, Šiauliuose – kitų metų pradžioje“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė ministras.

Kol kas planuojama, kad šiose vietose bus apgyvendinti Lietuvos kariai.

Pasak A. Anušausko, bendrai šalyje įrengiamos naujos infrastruktūros skaičius nuolat auga, o tai atspindi „realijas, kurios susiklostė ir geopolitiškai, kad mums reikia stiprinti savo pajėgumus, ir, be abejo, sudaryti sąlygas sąjungininkų priėmimui“.


Prisipažino: skirtingose ministerijose įdarbintos pusseserės

„Šiandien mane pasiekė naujienos, kad visų skandalų kontekste domimasi ir mano giminės medžiu. Atsakymai. 1. Taip, susisiekimo viceministrę Agnę Vaiciukevičiūtę pažįstu 33+ metų – ji mano pusseserė. Kartu su ja buvome liberaliose jaunimo organizacijose nuo 2008 m., čia susipažinau ir su Aušrine Armonaite ir atėjome į politiką. Šią informaciją žino turbūt kiekvienas pažįstamas nuo Riešės iki Žemųjų Panerių – niekada to neslėpėme. 2.