Seimo opozicijos lyderis: tai yra despotizmo, kurį vaizdavo daugumos lyderis, pabaiga

„Galutinėj išraiškoj matėm, kad valdančioji dauguma paliko Seimo salę ir nedalyvavo balsavime, iš desperacijos, kad nieko kitaip pakeist negali. Tai įrodo, kad tai yra to viešpatavimo, despotizmo, kurį demonstravo daugumos lyderis, pabaiga“, – BNS sakė J. Sabatauskas.

Pasak Seimo opozicijos lyderio, balsavimas taip pat parodė, kad valdantieji neturi realios daugumos.


V. Pranckietis: dabar galime ramiai dirbti

„Aš tikėjausi sustabdyti procesą, kuris vilkosi bent 4,5 mėnesio ir atrodo, kad tas įvyko šiandien. Mes galime pasakyti žmonėms, kad  dabar galime ramiai dirbti. Tai yra mokestiniai įstatymai, tai yra biudžetas ir kad galėtume toliau tęsti darbą, o ne kažkokią paraveiklą“, - po palankaus sau balsavimo žurnalistams antradienio vakarą sakė V. Pranckietis.
 

R. Karbauskis: esu tikras, kad šis posėdis bus pripažintas neteisėtu

„Šiandien mes sužinojome, kas remia Seimo pirmininką, sužinojome, kad Seimas turi daugumą Seimo narių, kurie pasiruošę jį pakeisti, bet turime faktą, kad padaryta viskas, kad Seimo dauguma neturėtų progos demokratiniu būdu slaptame balsavime to padaryti. Aš esu tikras, kad šis posėdis bus pripažintas neteisėtu ir mes grįšime prie procedūrų“, – antradienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Jo teigimu, dėl to valdantieji paliko posėdžių salę.


Kviečia prisijungti prie „Aro“

„Nors daugelis galvoja, kad svarbiausi fiziniai gebėjimai, pirmiausia tikrinamas intelektas, atliekami įvairūs intelekto testai. Gali būti idealiai fiziškai pasirengęs, bet jei neišlaikysi intelekto testų, atrankos nebetęsi. Taip pat vykdomi psichologiniai ir fiziniai testai. Jei yra kokių nors trūkumų fiziniame teste, bet žmogus yra mąstantis, gerai pasirengęs psichologiškai, kartais užmerkiame akis į fizinį testą ir priimame į komandą – fizinius gebėjimus galima išugdyti ir vėliau“, – vardija „Aro“ vadas Viktoras Grabauskas.


Teismo tarėjais bus galima tapti tik savo noru

Tai numatoma antradienį Seimui pateiktame Teismo tarėjų įstatymo projekte. Už jį po pateikimo balsavo 78 parlamentarai, nė vienas nebuvo prieš, susilaikė 11 politikų. Toliau jį svarstys Seimo komitetai, o į posėdžių salę jis grįš ne anksčiau kaip pavasario sesijoje.

Pagal projektą, tarėju galės būti skiriamas pilnametis nepriekaištingos reputacijos Lietuvos pilietis, turintis aukštąjį universitetinį išsilavinimą – magistro kvalifikacinį laipsnį, mokantis lietuvių kalbą ir deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvoje.


NMA pradėjo vadovauti A. Muzikevičius

Spalio pradžioje A. Muzikevičius sakė BNS, kad buvo pasirinktas iš dviejų pretendentų.

NMA vadovauti pretendavo iš viso 24 kandidatai.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, iš Druskininkų kilęs 43 metų biomedicinos mokslų daktaras A. Muzikevičius su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašu dalyvavo rinkimuose į Vilniaus miesto tarybą. 


Balsavimas dėl Seimo vadovo atstatydinimo žlugo

Slaptame balsavime valią pareiškė vienuolika Seimo narių iš 141.

V. Pranckiečiui atstatydinti iš parlamento vadovo pareigų reikėjo, kad „už“ balsuotų mažiausiai 71 parlamentaras.

Balsuoti atėjo tik dalis opozicinių Seimo frakcijų ir Mišrios Seimo narių grupės atstovų.

Valdantieji, protestuodami prieš antradienį sušauktą nenumatytą posėdį šiuo klausimu, procedūroje nedalyvavo. Jie ginčija paties posėdžio teisėtumą.


Vyriausybė V. Adamkui planuoja skirti dar vieną darbuotoją

Trečiadienį ministrų kabinetas turėtų apsispręsti, ar šiuo metu tris aptarnaujančio personalo darbuotojus turinčiam kadenciją baigusiam prezidentui skirti dar vieną. Keturios pareigybės paskirtos ir kadenciją baigusiai prezidentei Daliai Grybauskaitei.

„Priėmus projektą abiem prezidentams, kurių įgaliojimai nutrūko, būtų numatyta vienoda garantija – paskirtos keturios aptarnaujančio personalo pareigybės. Tai kartu leistų ir veiksmingiau atlikti tas pareigas ir darbus, kurios tenka prezidentui nutrūkus jo įgaliojimams“, – atsakyme BNS nurodė Prezidentūros komunikacijos grupė.


Švietimo profsąjunga prašo STT įvertinti etatinio apmokėjimo modelį

Rašte STT nurodoma, kad net ir pakoregavus kritikos sulaukusį modelį, įstaigos vadovai ir toliau turi daug laisvės nuspręsti dėl darbuotojo darbo sąlygų, o galimybė šiame procese realiai dalyvauti darbuotojams ir jų atstovams yra pernelyg maža. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) žada atsižvelgti į pastabas.

Kaip BNS teigė profsąjungos lyderis Andrius Navickas, modelis „sudaro terpę protekcionizmui, nepotizmui, diskriminavimui“, nes leidžia mokyklų vadovams patiems pasididinti atlyginimus dirbant mokytojais ir prisiskiriant sau papildomą veiklą.


V. Adamkus apie insultą patyrusios žmonos savijautą: viskas eina geryn

„Ji jau geros nuotaikos, atrodo, viskas keičiasi, eina gera linkme. Šiuo metu jai atliekamos reabilitacijos procedūros, mankštos, – portalui tv3.lt kalbėjo kadenciją baigęs prezidentas. – Ji jau trečią dieną leidžia reabilitacijos skyriuje. Mes su ja tikimės, kad savaitės pabaigoje ji bus paleista į namus. Matau jos nusiteikimą dirbti, stiprėti. Labai viltingai žiūriu į šią situaciją ir tikiu geriausiu.“


J. Džiugelis: desperatiškais veiksmais R. Karbauskis kelia suirutę

„Manau, kad pats Karbauskis savo desperatiškais veiksmais kelia tą suirutę tiek frakcijoje, tiek visame Seime. Jis tą politinę atsakomybę vadovauti Seimui turėjo prisiimti dar 2016 metais“, – Eltai antradienį Seime sakė J. Džiugelis.

Politiko teigimu, R. Karbauskis iki šiol įnoringai bandė vadovauti visam parlamentui užnugaryje.


Balsavimas dėl V. Pranckiečio – nenumatytame posėdyje antradienį

Posėdis prasidės 18 valandą.

Tai po Seimo valdybos posėdžio žurnalistams pranešė V. Pranckietis.

„Nusprendėme surengti nenumatytą posėdį, kuriame būtų svarstoma atšaukimo procedūra tam, kad numatytame posėdyje pereitume prie rimtų įstatymų – mokestinių, biudžeto – ir baigtume tą diskusiją, kuri tvyro ore labai ilgą laiką“, – sakė Seimo pirmininkas.

Už nenumatytą posėdį balsavo penki Seimo valdybos nariai, prieš buvo du ir vienas susilaikė, pranešė V. Pranckietis.


Kariškių sraigtasparnis donoro organus skraidino iš Latvijos

Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparniu iš donorinės ligoninės Latvijoje buvo atskraidinti du inkstai.

Pirmadienį apie 16.30 val. budintis koordinatorius sulaukė latvių pranešimo, kad jie Lietuvai siūlo donorinius inkstus. Lietuvoje yra du transplantacijos centrai – Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose. Pagal galiojančią tvarką šįkart inkstai bus transplantuojami Santaros klinikose.


Pirmadienį sostinėje pagerintas 101-erius metus laikęsis šilumos rekordas

Spalio 14 dieną čia oras sušilo iki 20,5 laipsnių šilumos – puse laipsnio daugiau nei ankstesnis šilumos rekordas, užfiksuotas 1918 metais.

Anot meteorologų, pirmadienį pagerinti ir kai kuriuose kituose Lietuvos miestuose pernai spalio 14-ąją užfiksuoti šilumos rekordai.

Šilčiausia pirmadienį buvo Varėnoje, kur užfiksuota 21,9 laipsnio šilumos – pusantro laipsnio daugiau nei pernai, taip pat rekordai sumušti Kybartuose, Kaune, Utenoje ir Dotnuvoje.


G. Landsbergis: raginu nustoti dalyvauti Naisių teatre

„Labai norėčiau raginti žmones nustoti dalyvauti Naisių teatre. Iš tikrųjų mes esame paversti statistais ir tam tikra prasme įkaitais“, – antradienį žurnalistams Seime sakė  G. Landsbergis.

Jis akcentavo, kad biudžeto svarstymas yra daug svarbesnis dalykas.

„Iš tikrųjų yra svarstomas biudžetas, yra teikiama gausybė mokestinių pakeitimų. (...) Jie tikrai neprilyginamai svarbesni negu vieno žmogaus kova su įsivaizduojamais politiniais priešais“, – sakė G. Landsbergis.


ES lyčių lygybės reitingas: Lietuvą smukdo moterų stoka Vyriausybėje

Antradienį Briuselyje tyrimą pristačiusi EIGE direktorė Virginija Langbakk BNS teigė, kad Lietuva pagal lyčių lygybės progresą šiemet pasirodė blogiausiai visoje Europos Sąjungoje (ES), o prastėjantį reitingą iš esmės lėmė tai, jog šiemet daugiau nei pusmetį šalis Vyriausybėje neturėjo nė vienos moters.


G. Landsbergis apie G. Nausėdą: optimistiškai vertinu

„Šiaip ganėtinai optimistiškai vertinu. Manau, kad prezidentas įsivažiuoja, ieško savo vietos Lietuvos politinėje padangėje. Manau, kad didžiausi darbai dar ateityje. (...) Matome tikrai didelį jo aktyvumą ir vidaus politikoje. Pažiūrėsime, kokios bus pergalės“, – žurnalistams Seime sakė G. Landsbergis.

Pirmas didysis mūšis, jo nuomone, nusimato dėl biudžeto. „Ar jam pavyks įtikinti Seimo daugumą palaikyti jo vieną ar kitą sprendimą – manau, kad tai irgi formuos nuomonę apie jį visuomenėje. Bet, kaip ir anksčiau sakiau, mes esame pasiruošę bendradarbiauti“, – sakė G. Landsbergis.


R. Žemaitaitis kol kas nesitrauks iš Seimo vicepirmininko pareigų

„Aš esu deleguotas partijos, jeigu partija nuspręs, kad man reikia trauktis, deleguoti kitą narį, taip ir reikės padaryti“, – antradienį Seime žurnalistams sakė politikas.

„Yra koalicinė sutartis su „Tvarka ir teisingumu“. Rytoj (trečiadienį – BNS) kaip tik turime valdybos posėdį, su Seimo nariais, kurie yra „Tvarkos ir teisingumo“ atstovai, apsitarsime, ką daryti“, – pridūrė jis.

Valdantieji antradienį paragino R. Žemaitaitį atsistatydinti iš Seimo pirmininko pavaduotojo pareigų.


V. Kamblevičius išėjo iš partijos „Tvarka ir teisingumas“

Jis BNS sakė pirmadienį parašęs pareiškimą dėl išstojimo iš „tvarkiečių“.

„Kuriu naują partiją, negaliu būti dviejose partijose“, – pasitraukimo priežastis paaiškino V. Kamblevičius.

Jis su filosofu, buvusiu kandidatu į prezidentus Arvydu Juozaičiu yra pranešę apie naujos partijos kūrimą.

Penktadienį „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis pareiškė, kad partijos vadovybė atsiriboja nuo tokių V. Kamblevičiaus veiksmų ir artimiausiu metu žadėjo spręsti dėl jo narystės partijoje.


Teismas: buvęs VAE vadovas R. Vaitkus turi sumokėti 11,3 tūkst. eurų baudą

Vilniaus apygardos teismas spalio 14 dieną atmetė R. Vaitkaus apeliacinį skundą ir paliko galioti gegužės 2 dienos Vilniaus apylinkės teismo sprendimą, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Pirmosios instancijos teismas skyrė jam 300 minimalaus gyvenimo lygio (MGL) dydžio, arba 11 298 eurų baudą.

Pasak STT, tyrimo metu surinkta pakankamai duomenų, įrodančių, kad R. Vaitkus, piktnaudžiaudamas tarnyba, valstybei padarė didelę turtinę ir neturtinę žalą.

Teismo sprendimas įsiteisėjo, bet gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.


„Valstiečiai“ nusprendė R. Karbauskį deleguoti į Seimo vadovybę

„Frakcija nubalsavo, kad į Seimo vadovybę bus deleguojami trys frakcijos nariai, t. y. du dabartiniai pavaduotojai, Rima Baškienė ir Arvydas Nekrošius, bei nutarė, kad būsiu deleguotas aš“, – po frakcijos posėdžio žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Klausiamas, kokias konkrečiai pareigas jis pretenduoja užimti, R. Karbauskis teigė, kad sprendimą priims valdančiosios koalicijos taryba.

„Koalicinė taryba turi šį sprendimą priiminėti, partija negali to sprendimo priimti“, – teigė „valstiečių“ lyderis.


„Valstiečių“ atstovė J. Valčiukienė traukiasi iš VRK

„Asmeninės priežastys“, – antradienį BNS sakė J. Valčiukienė.

Ji teigė palikti VRK apsisprendusi prieš savaitę ir pirmadienį parašiusi prašymą atleisti iš pareigų. Jį patvirtinti dar turės Seimas.

J. Valčiukienė tvirtino apgailestaujanti, kad turi išeiti, nes VRK dirba profesionalai, geri kolegos.

Ji paneigė, kad planuoja eiti pareigas, kurios būtų nesuderinamos su darbu VRK.

„Šiuo metu tikrai tikrai ne ir artimiausiu metu irgi ne“, – sakė J. Valčiukienė.

Pasak jos, LVŽS jau ieško kito atstovo deleguoti į VRK.


Lietuvos savivaldybių indeksas: į pirmąją vietą sugrįžo Vilnius

Mažųjų savivaldybių indekse šiemet lyderis nesikeičia: pirmauja Klaipėdos rajono, antroje pozicijoje yra Kauno rajono, trečią ir ketvirtą vietas dalinasi Druskininkų ir Mažeikių rajono savivaldybės, pranešė indeksą skaičiavęs Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI).


Prezidento patarėja: ginklų embargą verta taikyti tik visoms Sirijos konflikto pusėms

„Apie ginklų embargą turėtume kalbėti ne vien Turkijai, o tada jau visoms kariaujančioms šalims, kurios yra įsitraukusios į šitą konfliktą, tam, kad tas embargas būtų efektyvus“, – Žinių radijui antradienį sakė ji.

„Jeigu embargas yra tik vienai kariaujančiai pusei, o kitoms – ne, efektyvumo tame veiksme nebūtų“, – pridūrė A. Skaisgirytė.

Ji taip pat pabrėžė, kad Lietuva ginklų Turkijai neteikia.


A. Juozaičio partijos steigėjų pinigai keliauja į asociacijos sąskaitą

Asociacijos „Lietuva yra čia“ puslapyje skelbiamos anketos norintiems tapti asociacijos nariais arba planuojamos įkurti partijos steigėjais. Pastarojoje anketoje rašoma, kad steigėjas įsipareigoja sumokėti stojamąjį 10 eurų mokestį į asociacijos „Lietuva yra čia“ sąskaitą.

Partijos nario ir stojamieji mokesčiai gali būti renkami tik jau įkurtai politinei jėgai. Tuo metu asociacijai „Lietuva yra čia“ suneštos lėšos tampa jos pinigais.