Lietuvoje lankysis Estijos prezidentas A. Karisas

Spalio 11-ąją inauguruotas Estijos vadovas susitiks su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda.

Prezidentai planuoja aptarti gynybos, regioninio saugumo, Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo ir nelegalios migracijos klausimus, kovą su pandemija ir priemones jos ekonominiams padariniams įveikti.

Valstybių vadovai taip pat kalbėsis bendradarbiavimo ekonomikos, kultūros, energetikos srityse, Trijų jūrų iniciatyvos, Rytų kaimynystės ir kitais abiem šalims ir regionui aktualiais klausimais.

Po susitikimo numatyta prezidentų spaudos konferencija.


A. Anušauskas: imunizacijos nuo COVID-19 lygis kariuomenėje – daugiau nei 95 proc.

„Yra civiliai, yra šauktiniai, yra profesinės karinės tarnybos kariai ir taip toliau, tai bendras personalas ir jų imunizacijos lygis yra daugiau nei 95 proc. Tai tokioje aplinkoje susirgimų plėtra nėra labai didelė“, – antradienį LRT sakė ministras.

Jo teigimu, situacija su susirgimais kariuomenėje „nepalyginamai geresnė“ nei prieš metus, nėra uždarytų dalinių, tačiau tikslus atvejų skaičius neatskleidžiamas dėl susitarimo su sąjungininkais.


Per parą į Lietuvą neįleista 120 migrantų, šeši vykę traukiniu – areštinėje

Jos teigimu, įleistų į šalį užsieniečių dėl humanitarinių priežasčių nebuvo.

O šeši pilnamečiai vyrai, įtariama, Jemeno piliečiai, buvo sulaikyti sostinėje, į kurią atvyko traukiniu iš Varėnos. Dėl neteisėto sienos kirtimo pradėtas ikiteisminis tyrimas, migrantai uždaryti į areštinę.


„Transparency International“: dalyvaujamąjį biudžetą įgyvendina kas trečia savivaldybė

Jos teigimu, pernai beveik 40 tūkst. gyventojų sprendė, kaip panaudoti dalį savo savivaldybės biudžeto lėšų.

Nuo 2018 metų, kai įvyko pirmasis dalyvaujamasis biudžetas Lietuvoje, savivaldybių gyventojai jau nusprendė dėl 2,3 mln. eurų panaudojimo.

Anot TILS, įprastai savivaldybės kviečia gyventojus siūlyti ir balsuoti dėl idėjų, kurių vertė – nuo septynių iki 150 tūkst. eurų. 


Eurokomisarė: pasienio barjerų finansavimui nepritaria didžioji dalis ES šalių

Taip už vidaus reikalus atsakinga Europos Komisijos narė kalbėjo Lietuvai siekiant užsitikrinti Bendrijos finansinę paramą jos statomai tvorai pasienyje su Baltarusija.

Pasak jos, fizinių barjerų finansavimo klausimą praėjusią savaitę Briuselyje išsamiai aptarė ES šalių vadovai.

„Europos Vadovų Taryboje praėjusį penktadienį vyko labai ilgos ir gilios diskusijos (šiuo klausimu). Kaip man buvo pristatyta, buvo aišku, kad šią poziciją (nefinansuoti fizinių barjerų – BNS) palaiko didžioji dalis valstybių narių“, – interviu BNS tvirtino Y. Johansson.


G. Nausėda susitinka su B. Galdikas: aptars aplinkosaugos iššūkius

„Prezidentas su pasaulinio garso antropologe profesore Birute Galdikas aptars globalias ir lokalias aplinkosaugos bei aplinkotyros problemas“, – BNS sakė valstybės vadovo atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.

Indonezijoje gyvenanti B. Galdikas nuo praėjusios savaitės vieši Lietuvoje.

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) paminėtas jos veiklos 50-metis, mokslininkė skaitė viešą paskaitą, susitiko su VDU bendruomenės atstovais, dalyvavo Pasaulio lietuvių bendruomenių forume.


Spalio 26-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Dangaus kūnai: saulė teka 8.10 val., leidžiasi 17.55 val. Dienos ilgumas 9.45 val.

Mėnulis (pilnatis) leidžiasi 14.26 val., teka 20.48 val.

Vardadieniai:

Evaristas, Liaudginas, Mingintė, Vita

Datos:

1799 — gimė Simonas Stanevičius, poetas, tautosakininkas, istorikas, kultūros veikėjas. Mirė 1848 m.

1909 — mirė Lietuvos mokslininkas, kunigaikštis, pirmasis lietuvių geologas, Lietuvos kvartero darinių tyrinėjimų pradininkas Antanas Giedraitis. Gimė 1848 m.

1922 — gimė poetas Alfonsas Stabingis. Mirė 1995 m.


Įstatymas už narkotikų dekriminalizavimą: Lietuva bus paskandinta kvaišalų liūne?

Tačiau ar politikai, gelbėdami jaunimą nuo kalėjimo, nepaskandins Lietuvos kvaišalų liūne?

Šiandien  TV3 laidoje „Karštai su tv3.lt“ apie švelnesnes bausmes už narkotikų vartojimą laidos vedėjas Artūras Anužis diskutuos su įstatymo iniciatore Morgana Daniele ir Seimo nariu Remigijumi Žemaitaičiu.


Apžvalga: svarbiausi pirmadienio įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje

Mero sulaikymas. Rusijos pasieniečiai sekmadienį sulaikė Klaipėdos rajono merą Bronių Markauską, su dviem verslininkais žvejojusį Kuršių mariose ir netyčia kirtusį valstybės sieną. Pažeidėjai apklausti ir nubausti 25 eurų baudomis bei vėlai vakare grąžinti į Lietuvą.


Migrantų skiepijimas nuo COVID-19 Rukloje: vakcinuotis sutiko šeštadalis

„Sekėsi ne taip ir blogai, bet vis dėlto migrantų noras skiepytis yra vangokas. Ten, kur mes buvome, neskiepytų žmonių buvo apie 300, o pasiskiepijo 50 – tik šeštadalis“, – teigė skiepijimą vykdžiusios įstaigos direktorius.

„Kai kurie domėjosi vakcinavimu. Nesivakcinavo, bet žadėjo tą padaryti ateityje (...) Aišku, ne visi gali vakcinuotis – yra tam tikrų sveikatos problemų, dalis jų yra persirgę neseniai“, – teigė jis.

D. Gutausko teigimu, pirmadienį migrantų skiepijimas vyko keletą valandų.


Eurokomisarė giria Lietuvą už skaidrumą tvarkantis su migrantais, nors neatmeta pažeidimų

Pasak jos, Lietuva atviriau bendradarbiauja su ES institucijomis nei kaimynė Lenkija, taip pat susidurianti su neteisėtų migrantų antplūdžiu.

„Negaliu duoti carte blanche (visiškos laisvės) viskam, kas gali nutikti ar nutiko Lietuvos pasienyje, esu labai susirūpinusi dėl pranešimų apie atstūmimus, tačiau bendrai paėmus turiu pasakyti, kad Lietuva, mano vertinimu, tikrai stengiasi laikytis Teisyno, stengiasi padaryti, ką gali, ir yra skaidri“, – interviu BNS pirmadienį sakė už vidaus reikalus atsakinga Europos Komisijos narė.


R. Račienė po susitikimo su prezidentu: tikiuosi, kad Seimas pasistengs dėl Partnerystės įstatymo

R. Račienė taip pat teigė, kad kaip LGBTQ vaiko mama per pokalbį su prezidentu ji jautėsi išgirsta, tik valstybės vadovas išsakė nerimą dėl susipriešinusios visuomenės ir kaip sutarti dėl reguliavimo, kad „ji nesprogtų“.


Prieš Vėlines – daugiau autobusų klaipėdiečiams

Saugiau ir greičiau

Kadangi atvažiuoti lengvuoju automobiliu užtrunka, tikimasi, kad papildomi autobusai padės tikslą pasiekti saugiau ir greičiau.

Šie autobusai kursuoja jau nuo šeštadienio. Pirmadienį jų atsirado dar daugiau.

Iki spalio 29 dienomis numatyta didinti papildomų autobusų skaičių.

Pranešama, kad iki Ramybės stotelės kursuos penki įprastiniai ir du papildomi 11 maršruto autobusai.

11 maršruto autobusas reisą pradeda Turgaus stotelėje ir baigia Ramybės stotelėje, esančioje šalia Lėbartų kapinių.


Prezidentūra: G. Nausėda bendrauja su LGBT atstovais, yra įsigilinęs į jiems kylančias problemas

„Tai buvo labai jautrus pokalbis tarp dviejų tėvų apie vaikus, apie iššūkius, su kuriais susiduria vaikai šiuolaikiniame pasaulyje. Ir tikrai prezidentas girdi ir jaučia tą nerimą, kurį išsakė, išdėstė gerbiama mama. Prezidentas teigė, kad šiuo metu mes valstybėje turime labai daug susiskaldymo, susipriešinimo, pykčio, trūksta pagarbos vieni kitiems, trūksta pagarbos kitaminčiams, trūksta pagarbos žmonėms, kurie galbūt kitaip gyvena“, – po R. Račienės ir prezidento susitikimo teigė P. Mačiulis.


Šią savaitę bus atšauktas vasaros laikas, rodykles greičiausiai suksime ir kitąmet

„Lietuva sezoninį laiką keis ir šį savaitgalį, ir dar greičiausiai ir kitą pavasarį“, – BNS pirmadienį sakė susisiekimo ministro patarėja Gabrielė Vasiliauskaitė.

Laikas Lietuvoje, kaip ir visose Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse, vykdant ES direktyvą, dėl vasaros keičiamas dukart per metus.


Kandidatai į LVŽS pirmininkus rinkimų kampanijų rengti nežada: nieko neigiamo pasakyti neturime

Tuo metu „valstiečių“ lyderio posto siekiantis G. Surplys taip pat sako neplanuojąs imtis aktyvios partiečių agitacijos, o iniciatyvą organizuoti susitikimus su kandidatais palieka skyrių nariams. Tačiau debatai, jo nuomone, nebūtų vien komplimentų dalybos savo varžovui, kadangi pats parlamentaras užsiminė matąs galimybę partijoje pritaikyti inovatyvesnius vadybos metodus, kurie leistų patobulinti vidinį partijos veikimo mechanizmą.

R. Karbauskis: man nereikia daryti rinkimų kampanijos


LGBT vaiko mama po susitikimo su prezidentu: išgirdau pažadą, kad jis bus vienijantis žmogus

„Ar gavau pažadą? Iš prezidento aš tikrai supratau, kad jis nėra vien tik šalies vadovas, jis yra ir žmogus. Kaip mamą mane jis tikrai išgirdo. Jam nėra tas pats, kaip žmonės jaučiasi Lietuvoje, įskaitant LGBT žmones. Tuo pačiu jis kaip valstybės vadovas išreiškė tik tą, aš sakyčiau, nerimą kaip padaryti tai, kad visuomenė nebūtų supriešinta dar labiau, kad ji nesusprogtų. Dėl to mūsų pokalbis turbūt taip ilgai užtruko, nes bandėme išnarplioti visus, sakykime, galimus variantus.


Siūloma, kad valstybės lėšomis rezidentūrą baigę medikai turėtų atidirbti Lietuvoje

Tokias pataisas teikia Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Antanas Matulas bei kiti šio komiteto nariai iš skirtingų frakcijų.

„Norime pasiūlyti tą principą diskusijai, kad spręstume darbuotojų problemą, ypač regionuose, nes kai kuriuose regionuose ambulatorinėje, stacionarinėje grandyje yra katastrofa“, – BNS sakė A. Matulas.

Pasak jo, Seimo analitikų pateiktais duomenimis, panaši tvarka galioja trijose Europos Sąjungos valstybėse, tarp jų kaimyninėje Latvijoje.


Premjerė apie pažangos strategiją: norėtųsi, kad nepavirstų dar vienu dokumentu stalčiuje

Vyriausybės vadovė pirmadienį atidarydama valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ pradžios renginį MO muziejuje sakė, kad „labai nenorėtume padaryti šio proceso valdišku“.


Klaipėdai trūksta reklamos: miestas pasirodys nauju įvaizdžiu

Pagal Klaipėdos strateginį planą, iki 2030-ųjų miestui reikėtų sukurti naują įvaizdį, kuriuo Klaipėda turėtų būti reklamuojama.

Idėjos, kaip tai padaryti ir kiek tai kainuos, buvo pristatytos Tarybos kolegijai.

Miestas esą turėtų atsinaujinti su nauju įvaizdžio ženklu. Tai kainuotų apie 80 tūkst. eurų.

Dar 200 tūkst. eurų reikėtų Klaipėdos įvaizdžiui  užsienio rinkoms paruošti.


Uostamiesčio politikai nori mokytis

Studijuoti teko savarankiškai

Klaipėdos tarybos narė Nina Puteikienė teigė, kad mokymai miesto politikams per šią kadenciją buvo rengti tik kelis kartus.


Pokyčiai klaipėdiečiams: pasikeitė 14 autobuso pradinė stotelė

Klaipėdos keleivinis transportas informavo, kad pradinė 14 autobuso stotelė Klipščių kryptimi jau nebe Arenos, o Baltijos žiedo stotelė.

Vairuotojai Baltijos žiedo stotelėje jau nuo šiandien įlaipina ir išlaipina keleivius.

Autobuso maršrutas pasikeitė dėl naujai įrengto ir jau veikiančio šviesoforo Baltijos prospekte.

Anksčiau į Baltijos žiedo stotelę autobusai nestodavo dėl saugumo sumetimų.

Šalia Baltijos prospekto yra didelis automobilių ir viešojo transporto judėjimas.


Vaistinės po ribojimų sugriežtinimo: tiek pykčio dar niekada nebuvome sulaukę

„Iš pacientų tiek pykčio, kiek jo buvo penktadienį ir šiandien, nesu turėjusi per visą savo darbo praktiką“, – su liūdesiu sako „Camelia“ vaistinėje Kaune dirbanti vaistininkė Aida.

Dauguma vaistinių, turinčios atskirus įėjimus iš laiko, ir kurios pacientus priima ir be galimybių paso, yra nedidelės. Kaimiškose vietovėse, miesteliuose, vaistinių prekybos plotas neretai būna 10-30 kv. m, mieste – ne mažesnės nei 25 kv. m, tačiau tokios vaistinės paprastai nebūna didesnės nei 60 kv. m. Tad į tokias vaistines nuo penktadienio vienu metu galima priimti tik vieną pacientą.


Ministrė: Lietuva ir toliau sieks, kad prie fizinio barjero finansavimo prisidėtų Europa

„Manau, kad mes turime dirbti ta linkme. Turime įrodyti, argumentuoti, kodėl tai yra svarbu. Nepaisant to, kol sprendimų nėra, mes jau esame padarę savo sprendimus ir tikrai fizinis barjeras bus, jis yra statomas, darbai vyksta“, – BNS pirmadienį sakė ministrė.

„Pati mačiau savo akimis, kaip atrodo tiek pati siena (tvora, – BNS), tiek koncertina. Tai rodo, kad per metus mes turėsime šį barjerą“, – pridūrė ji.


Prezidentas Konstitucijos dienos proga: pagrindinį valstybės įstatymą turime puoselėti kasdien

Renginys skirtas Konstitucijos 29-ųjų metinių progai.

Diskusijoje „Lietuvos Respublikos Konstitucija ir žmogaus teisės“ prezidentas kartu su teisės mokslininkais ir praktikais aptarė žmogaus teisių įtvirtinimą Lietuvos teisės sistemoje ir žmogaus teisių apsaugos iššūkius. Ekspertai dalijosi idėjomis, kaip užtikrinti žmogaus teisių apsaugą pastarojo meto iššūkių kontekste.

Pasak šalies vadovo, ilgainiui tam tikros Konstitucijos teksto korekcijos – neišvengiamos, jos užtikrina ne tik teisės sistemos, bet ir visos valstybės augimą.