Dėl Dangės skvero rekonstrukcijos – sumaištis

Užkliuvo net tikintiesiems

Į viešą projekto pristatymą pirmadienio vakarą atėjo įvairių uostamiesčio bendruomenių, organizacijų atstovai, politikai.

Mamoms neįtinka esą neišspręstas saugumo prie upės klausimas, "žaliesiems" – kertami medžiai, architektai suabejojo idėjos originalumu, istorikams pritrūko istorinių motyvų.

Kritikos projektuotojams pažėrė ir tikinčiųjų bendruomenės atstovai, susirūpinę, kad bus perkeltas skvero pradžioje esantis kryžius, kuriuo tiek metų rūpinosi.


Kaip pakeisti moksleivių maitinimosi įpročius?

Kvietė 106 mokyklas

Kardinaliai pakitus patiekalams ir jų skoniui ugdymo įstaigų valgyklose pastebima, kad vaikai lieka alkani, o daugybė nesuvalgyto maisto išmetama.

Valdininkai ramina, kad priprasti prie naujovių reikia laiko, kad jos privers tėvus apsvarstyti šeimos maitinimąsi namuose, ir taip bus žengtas didelis žingsnis sveikesnės gyvensenos link.


Vairuotojus kelyje šiurpina danieliai

Pirmadienį drauge su žmona automobiliu į Rietavą važiavęs klaipėdietis Andrius nustėro, kai tiesiai priešais jo automobilį iššoko didžiulis raguotas žvėris.

Laimei, akylas vairuotojas gyvūną pastebėjo laiku, tad susidūrimo išvengti pavyko.

Klaipėdietis prisiminė prieš keletą savaičių tame pačiame kelio ruože matęs, kaip ant kelio iššokęs danielius vos neaplamdė priešais važiavusio automobilio.

"Šis danielio patinas jau tris savaites laksto Žemaičių plentu. Niekas nesirūpina nei gyvūnų gerove, nei žmonių saugumu", – piktinosi vaizdą kamera užfiksavęs vairuotojas.


Klaipėdoje – dar vienu apleistu pastatu mažiau

„Džiaugiuosi, kad uostamiestyje išnyks dar vienas pastatas vaiduoklis. Taip pat noriu padėkoti komplekso prikėlimu užsiimančiam fondui „Augustus“ ir pastatų savininkui Augustinui Jankevičiui. Tai puikus pavyzdys, kaip savivalda komunikuodama ir bendraudama su miestiečiais gali pasiekti tikrai daug“, – emocijų neslėpė darbo grupės vadovė Alina Velykienė.

Klaipėdos miesto savivaldybė dalinai finansuoja buvusio Dujų fabriko komplekso sutvarkymą. Tam numatyti 97 339 eurai. 64 500 eurų bus skirta antros dujų saugyklos pastatui, 32 836 eurų – pirmos.


Opozicinių Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnu tapo J. Sabatauskas

„Prieš metus, kai Seime susiformavo socialdemokratų frakcija be atskilusių ir iš partijos pasitraukusių narių, buvo sutarta frakcijos vadovybę rinkti rotacijos principu. Dabar seniūno estafetę perduodu buvusiam pavaduotojui J. Sabatauskui“, – frakcijos pranešime spaudai cituojamas J. Olekas.

J. Sabatauskas tikisi, kad „seniūnų rotacija duos ne tik daugiau demokratijos, bet ir įkvėpimo“.

„Keičiantis vadovams atsiranda daugiau „šviežio“ požiūrio, pajėgų“, – pranešime spaudai sako J. Sabatauskas.


Konservatoriai prakalbo apie interpeliaciją J. Petrauskienei

„Nebegalime laukti, siūlau pradėti interpeliacijos procesą švietimo ir mokslo ministrei. Tuščia kėdė simbolizuoja, kad žmogus nelabai nori dirbti, tegu nebedirba. Kviesime opozicines frakcijas prisijungti“, - sakė G.Landsbergis.


G. Surplys: kažkurie darbuotojai piktybiškai kenkia ministerijos interesams

Pasak ministro, šiuo metu ministerijoje inicijuojamas tarnybinis tyrimas dėl žiniasklaidai nutekintos informacijos apie vadinamųjų vaučerių vertinimą.


Seimas pasmerkė rinkimus Rusijos kontroliuojamose srityse Ukrainoje

„2018 metų lapkričio 11 dieną vadinamųjų separatistų organizuoti „rinkimai“ okupuotuose Luhansko ir Donecko sričių teritorijose demonstruoja Rusijos, kuri yra okupacinė jėga šiose teritorijose, savivalę“, – sakoma Seimo priimtoje rezoliucijoje.

Už ją vienbalsiai pasisakė 109 Seimo nariai, balsavusių „prieš“ ar susilaikiusių nebuvo.

Rezoliucija priimta Lietuvoje viešint Ukrainos Aukščiausiosios Rados vadovui Andrijui Parubijui. Jis yra atvykęs į Vilniuje vykstančią trišalę Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos Parlamentinės Asamblėjos sesiją.


Prezidentūra: pataisos dėl registrų gali slėpti apynasrį žiniasklaidai

Prezidentės Dalios Gybauskaitės patarėjas Mindaugas Lingė sako, kad susidorojimo priemone gali tapti nuostatos, jog registrų duomenys neteikiami etikos pažeidimų padariusiems žurnalistams.

„Vienu momentu Registrų centro duomenys tapo uždari, neprieinami žurnalistams ir Vyriausybė sukūrė gal aštuonių įstatymų paketą, kaip juos atverti žurnalistams, bet po šiuo ketinimu mes matome, kad Registrų centro duomenys gali pasidaryti šantažo ir žiniasklaidos valdymo įrankiu“, – antradienį Žinių radijui sakė M. Lingė.


Seimo pusiaukelė: kurie parlamentarai sulaukė daugiausia dėmesio?

Mažiausiai – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai.

Ekspertų teigimu, dėmesys „valstiečiams“ auga nuo kadencijos pradžios. Pikas pasiektas šių metų gegužę, kai svarstytos ir patvirtintos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto parlamentinio tyrimo išvados apie neteisėtą įtaką sprendimų priėmėjams.

S. Skvernelis nuo 2016 metų lapkričio 14 dienos iki šių metų lapkričio 1 dienos žiniasklaidoje paminėtas 46 tūkst. 579 kartus, rodo Lietuvos žiniasklaidos stebėsenos ir tyrimų bendrovės „Mediaskopas“ BNS pateikti duomenys.


Ministerija ugniagesių vadui siūlo skirti papeikimą: jo pažeidimai kartojasi

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) informavo vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną, kad PAGD galimai sudarė įstatymus pažeidžiančias sutartis, pratęsiant automobilinių kopėčių nuomos susitarimą, neturint tam teisės.

„Jei tokia informacija pasitvirtins, su tokiu vadovu aš dirbti negalėsiu. Dėl direktoriaus veiksmų didieji miestai rizikuoja likti be gyvybiškai svarbios įrangos – kopėčių, žmonės stumiami į realų pavojų“, – išplatintame pranešime piktinosi E. Misiūnas.


VRK kirtis socialdemokratams: pripažinti pažeidę įstatymus, negaus 0,5 mln. eurų

Neskirti LSDP valstybės lėšų antradienį balsavimo 11 Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narių, vienas susilaikė.

Nutarta, kad LSDP negaus vieno pusmečio dotacijos – 505 tūkst. eurų.

Pinigai bus grąžinti biudžetui.

Praėjusią savaitę VRK partijoms paskirstė 2,2 mln. eurų.

Iš viso partijoms šiemet valstybės biudžete skirta 5,5 mln. eurų.

Šiurkščiai pažeidė įstatymus


Permainos Kauno miesto savivaldybėje – G. Petrauską pakeitė V. Šiliauskas

Atsisveikino atsistoję

G.Petrauskas atsisveikino su Kauno miesto reikalais ir pereina dirbti į viešąjį sektorių. Jis apie išėjimą iš Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų pranešė prieš mėnesį, o antradienio tarybos posėdyje bendru sutarimu pritarta jo atleidimui.

„Žmonės vis sakydavo, kad Kaunas tokio administracijos direktoriaus dar nėra turėjęs, tai aš atsakydavau, kad ir tokios tarybos Kaunas dar nėra turėjęs“, – tarė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.


Valdantieji vėl nusitaikė į M. Majauską: bandys pradėti apkaltą

Po pirmos žlugusios iniciatyvos, antradienio darbotvarkėje įtrauktas naujai registruotas projektas, kad būtų sudaryta komisija pateikti išvadai dėl pagrindo M. Majauskui pradėti apkaltos procesą.

Apkaltos iniciatoriai kaltina M. Majauską, kad kreipdamasis į prokuratūrą dėl šmeižto jis siekė daryti spaudimą apie galimą seksualinį priekabiavimą prabilusioms merginoms.

Per pirmąjį bandymą spalio viduryje už apkaltos komisiją balsavo 47 Seimo nariai, prieš buvo 34, susilaikė 20 parlamentarų, tad balsų neužteko.


Vengrijos prezidentas: galėtume importuoti dujas iš Lietuvos

„Kada Lietuva pastatė suskystintųjų gamtinių dujų terminalą, ji žengė labai didelį žingsnį. Turime labai didelį tikslą, kad iš Šiaurės, sakykime, iš Lenkijos arba Lietuvos galėtume gauti dujas“, – žurnalistams bendroje spaudos konferencijoje su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite sakė J. Aderis.

Pasak jo, Vengrija taip pat laukia Kroatijos SGD terminalo statybų pabaigos.

„Mes tada galėtume pirkti dujas arba iš Šiaurės, arba iš Pietų“, – aiškino J. Aderis.


Mokytojai tęsia streiką dėl etatinio apmokėjimo

Opozicinių konservatorių frakcija Seime į posėdį kviečiasi švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę.

Streiką organizuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos bei Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, prie šešių protestuoti pirmadienį praėjusių ugdymo įstaigų antradienį prisidės dar šešios mokyklos.

Profsąjunga teigia, kad prie streiko ilgainiui prisidės apie 80 ugdymo įstaigų ir protesto nenutrauks, kol ministerija nesutiks peržiūrėti rugsėjį įsigaliojusios pedagogų darbo apmokėjimo sistemos.


Lapkričio 13-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Dangaus kūnai: saulė teka 7.43 val., leidžiasi 16.22 val. Dienos ilgumas 8.39 val.

Mėnulis (jaunatis) teka 13.04 val.,, leidžiasi 20.01 val.

Vardadieniai:

Arkadijus, Didakas, Eirimė, Norvydas

Datos:

1711 — gimė Stanislovas Rostrovskis, istorikas, Vilniaus akademijos profesorius. Mirė 1784 m.

1806 — gimė 1831 m. sukilimo prieš carą aktyvi dalyvė Emilija Pliaterytė. Mirė 1831 m.

1885 — gimė Martynas Yčas, lietuvių visuomenės veikėjas, teisininkas, memuaristas. Mirė 1941 m.


Švenčionių rajone avys pabėgo į Baltarusiją

Incidentą Zeliankų kaime užfiksavo pasieniečių vaizdo kameros. Avys prie sienos atėjo ten, kur nėra apsauginės tvoros, bet judėdamos lygiagrečiai sienos linijos, pateko į atkarpą, kur įrengta tvora.

Truputi pasiganęs Lietuvos pusėje, avių būrys nubidzeno toliau, o pasibaigus tvorai, pasuko į Baltarusijos teritoriją ir netrukus pradingo miško tankmėje.

Švenčionių pasieniečiai apie įvykį pranešė kolegoms Baltarusijos pareigūnams ir pradėjo ieškoti avių savininko. Netrukus išsiaiškinta, kad avys priklauso už kelių kilometrų gyvenančiai aštuntą dešimtį įpusėjusiai močiutei.


L. Linkevičius kritikuoja Ispaniją dėl planų dirbti su Maskva kibersaugumo srityje

Lietuvos diplomatijos vadovas LRT televizijai teigė nematantis galimybių bendradarbiauti su šalimi, kuri pati yra atsakinga dėl virtinės kibernetinių išpuolių.

„Kaip mes įsivaizduojame tą bendradarbiavimą? Aš tikrai nematau jokių galimybių. Todėl norėtųsi paaiškinimų, apie ką buvo susitarta“, – pirmadienį transliuotame reportaže sakė L. Linkevičius.

„Sukurti kažkokį aljansą ar bendradarbiavimą su pažeidėjais nėra būdas kovoti su grėsmėmis“, – pridūrė jis.


Siūloma keisti Seimo nariams parlamentinei veiklai skiriamų lėšų dydį

Tai numatantį pasiūlymą Statuto pataisoms įregistravo Seimo narys Stasys Jakeliūnas.

Pasak jo, įvertinus nuo 2019 m. sausio 1 d. įsigaliosiančius mokesčių sistemos pakeitimus ir siekiant, kad Seimo pareigūnams skiriamų reprezentacinių išlaidų ir Seimo nariams su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms apmokėti skiriami dydžiai reikšmingai neišaugtų, tačiau ir nesumažėtų, siūloma nustatyti naujus išlaidų dydžius.

Seimo pirmininkui reprezentacijos išlaidoms apmokėti kiekvieną mėnesį atsiskaitytinai siūloma skirti vietoj šiuo metu esamos 0,71 - 0,8 VMDU dydžio sumą.


Valdantieji persigalvojo ir palaikys prezidentės siūlymus dėl partijų finansavimo

Tačiau opozicijoje esantys konservatoriai tvirtina - net su prezidentės pataisomis partijų finansavimo pataisų projektas lieka ydingas. Socialdarbiečių nuomone, tokia konservatorių nuomonė tiesiog rodo, kad pasirinktas kelias konfrontuoti.

Pastarąją savaitę valdantiesiems nesugebėjus priimti sprendimo, užtikrinančio 200 tūkst. eurų siekiančią dotaciją „socialdarbiečiams“, „valstietė“ Agnė Širinskienė teigia, kad sutiktų ir su prezidentės siūlymais, pateiktais vetavus „valstiečių“ balsais Seime priimtas partijų finansavimo įstatymo pataisas.


ŠMM: streikuojantys mokytojai savo padėtimi nesiskundžia

Šioje mokykloje pirmadienį streikavo 63 mokytojai iš 85.

Kaip teigiama ŠMM pranešime, nepaisant streiko, progimnazija yra pasirengusi pasirūpinti visais mokyklos mokiniais, tėvai juos gali leisti į mokyklą, jais pasirūpina streike nedalyvaujantys mokyklos pedagogai.

Švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas sako kalbėjęs su mokyklos mokytojais, situacija kiek neįprasta - padėtimi mokykloje ir atlyginimais jie nesiskundžia, prie streikuojančių mokyklų prisidėjo solidarizuodamiesi su kolegomis.


Kauniečiai šiukšles meta prie pėsčiųjų tako, nes tingi paeiti keliasdešimt metrų?

„Jau beveik dvi savaitės, kai aplinka prie V.Landsbergio-Žemkalnio gatvės 13-o ir 15-o namų yra labai baisi. Įvairių atliekų pridėta prie šiukšliadėžių, esančių šalia šių namų. Anksčiau gyventojai į tą vietą irgi primesdavo šiukšlių, bet jų nebūdavo tiek daug“, - portalui kauno.diena.lt pasakojo V.Landsbergio-Žemkalnio gatvės gyventojas.


Vaiko teisių tarnyba: monstras ar pagalbininkas?

Pirmąsyk Lietuvos istorijoje priimtas įstatymas, kuriuo uždraustos visos smurto formos prieš vaikus ir numatyta pagalba šeimoms. Prisimenant šio įstatymo ištakas – Matuko istoriją, vargu ar kam nors kyla abejonių, kad reikėjo kažką daryti.

Istorijų kraštutinumai

Kauno klinikose mačiau ne vieną tėvų sumuštą reanimacijoje merdintį vaiką – sudaužytomis galvomis, sulaužytomis kojomis, giliomis mėlynėmis nusėtais kūneliais. Kita vertus, žinau daugybę atvejų, kaip pasiaukojamai tėvai kovoja dėl savo vaiko gyvybės, sveikatos.


ŽIV sergančių kalinių gydymui – papildomas ketvirtis milijono eurų

„Papildomų lėšų užteks iki metų pabaigos infekcinėmis ligomis sergantiems nuteistiesiems gydyti. Jau parengtos ir su Sveikatos apsaugos ministerija derinamos įstatymų pataisos, kad ateityje infekcinėmis ligomis sergantys nuteistieji būtų gydomi iš Privalomojo sveikatos draudimo lėšų,“ – pirmadienį išplatintame pranešime cituojamas teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.