Kelininkai perspėja: eismo sąlygas sunkina snygis

Didžiojoje šalies dalyje, išskyrus vidurio ir pietų Lietuvą dėl besitęsiančio snygio valstybinės reikšmės kelių dangos padengtos sniego sluoksniu, vietomis provėžotos, slidžios. Sudėtingiausios eismo sąlygos yra vakarų ir šiaurės Lietuvoje.

Vidurio ir pietų Lietuvoje pagrindiniai keliai daugiausia drėgni, vietomis šlapi ar su šlapio sniego provėžomis, mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai padengti prispausto sniego sluoksniu, slidūs.


S. Skvernelis rengiasi vizitui į Izraelį

Jis numatytas sausio 28 ir 29 dienomis, BNS pranešė Vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis.

S. Skvernelis žada susitikti su šalies premjeru Benjaminu Netanyahu (Bejaminu Netanjahu) ir prezidentu Reuvenu Rivlinu.

Politikai planuoja aptarti Baltijos jūros ir Artimųjų Rytų regionų saugumo problemas, ekonominį šalių bendradarbiavimą, Izraelio santykius su Europos Sąjunga.


Vilniaus gimtadienis: kauniečiai vilniečiams jau organizuoja vakarienes

Kaunietė Agnė – viena iš beveik 100 kauniečių, kurie šiemet vilniečius Vilniaus gimtadienio proga kvies vakarienės. Agnė svečius vaišins netradicinėje vietoje – kartodrome. 

Kitas kaunietis, Giedrius, kvies svečius į kurį nors Kauno barą.

Jau trečius metus per Vilniaus gimtadienį kauniečiai vilniečius kviečia vakarienės. Vieni vakarienę gamina namuose, kiti svečius kviečia į restoranus, bet už viską moka kauniečiai. Ir nesvarbu, kur vyksta vakarienės, jos prasideda vienu metu – 18 valandą. 


Apylinkių rinkimų komisijoms trūksta maždaug šimto narių

VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė BNS sakė, kad, pirminiais duomenimis, stinga apie 100 komisijos narių visoje Lietuvoje.

„Jau šiuo metu gauname iš savivaldybių signalų, jos reikia kreiptis į Teisingumo ministeriją, nes, panašu, kad trūksta narių. Viena problema – partijos nepateikia atstovų ir jau žinome, kad trūksta žmonių komisijoje, kita problema gali išaiškėti vėliau – nors partijos pateikia savo atstovą, bet jie pasižadėjimo neduoda ir nedalyvauja veikloje. Tada vėl reikia kreiptis į ministeriją“, – sakė Rinkimų komisijos vadovė.


Reidas Kaune: policininkai išbandė naujus alkotesterius

Išbandė naujas priemones

Šeštadienio popietę Kauno policijos pareigūnai Neries krantinėje išrikiavo tarnybinius automobilius, pastatė kelių ženklus ir pradėjo stabdyti kiekvieną nuo Varnių tilto pusės link Baltų prospekto važiuojantį vairuotoją. Priemonės metu didžiausias dėmesys skirtas neblaivių vairuotojų paieškoms. Taip pat tikrinta, ar dėvimi saugos diržai, ar tvarkingi dokumentai bei ar vairuotojas kitaip nenusižengė Kelių eismo taisyklėms.


Teismas panaikino nuobaudą dėl vaiko priežiūros vėlavusiai BPC darbuotojai

Neskundžiamą sprendimą dėl tarnybinės nuobaudos panaikinimo sausio 9 dieną išnagrinėjęs moters skundą priėmė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

Nuobauda BPC Vilniaus skyriaus jaunesniajai specialistei skirta dar 2016 metais. Ji tris valandas vėlavo į darbą, nes neturėjo kam palikti sergančio vaiko ir laukė, kol iš Trakų rajono atvyks tėvai.


Kitą savaitę į šalį įsisuks šalti orai

Sekmadienio naktį bus debesuota su pragiedruliais, šiaurinėje dalyje pasnigs. Kai kur pustys, išliks plikledis. Termometrai rodys 3-8 laipsnius šalčio, kai kur vakarinėje dalyje - iki 2 laipsnių šilumos. Dieną snigs daug kur. Pūs stiprokas vėjas, jis pustys sniegą. Vakarop vėjas susilpnės. Dieną temperatūra bus nuo 3 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos.

Pirmadienio naktį daugelyje rajonų - 10-15 laipsnių šaltis. Tokios šaltos naktys išliks iki savaitės vidurio. Dienomis temperatūra kils vangiai.


Šaltuoju laikotarpiu traumų patyrė beveik 2 tūkst. žmonių

„Esant permainingiems orams, plikledžiui, vaikščioti pasidaro itin sunku, todėl kai kam neatsargus vaikštinėjimas apledėjusiais šaligatviais, kiemais baigiasi galvos sutrenkimu, raiščių patempimu, sąnarių išnirimu ar net kaulų lūžiais. Ypač daug nemalonumų žiema sukelia vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems didesnė kaulų lūžių rizika“, – teigė VLK Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Rimantas Zagrebajevas.


Naktinė atrakcija: kauniečiai šoko į stebuklingą Nemuno vandenį

Neeilinis vidurnaktis

Sveikuoliai Panemunės paplūdimyje suorganizavo naktines maudynes. Patį vidurnaktį iš penktadienio į šeštadienį sveikos gyvensenos propaguotojai nėrė į ledinį Nemuno vandenį. Šalto vandens nepabūgo apie 50 kauniečių, ne ką mažiau žmonių susirinko stebėti maudynių.


Keliuose yra slidžių ruožų, naktį snigs

Šalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, vietomis šlapios, tačiau dėl buvusio snygio, vietomis yra išlikusiu provėžų.

Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai išlieka padengti prispausto sniego sluoksniu, provėžoti bei slidūs.

Šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 3 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Naktį eismo sąlygas sunkis snygis.


E. Gentvilas siūlo nutraukti tyrimą dėl galimos politinės korupcijos

Pasak E. Gentvilo, komisijai negavus medžiagos ir Valstybės saugumo departamento (VSD) jai nėra, ką tirti.

Komisijai vadovaujanti „valstietė“ Agnė Širinskienė įsitikinusi, kad tyrimas turi tęstis.

E. Gentvilas Seime įregistravo projektą, kuriuo būtų naikinamas Seimo rugsėjo pabaigoje „valstiečių“ vadovo Ramūno Karbauskio iniciatyva priimtas sprendimas pradėti tyrimą dėl galimos politinės korupcijos.


L. Talat-Kelpša skiriamas Užsienio reikalų ministerijos kancleriu

Jis nuo sausio 28 dienos pakeis Jūratę Raguckienę, paskirtą į ambasadorės Kroatijoje pareigas, BNS patvirtino užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Pastaruoju metu L. Talat-Kelpša dirbo Užsienio reikalų ministerijos ambasadoriumi ypatingiems pavedimams, o 2013–2018 metais buvo Lietuvos ambasadorius Indijoje.

Jis taip pat yra dirbęs Lietuvos ambasadoje Gruzijoje, buvo Užsienio reikalų ministerijos sekretorius, Užsienio politikos analizės ir planavimo departamento vadovas.


V. Pranckietis Airijoje: lietuviškos įstaigos svarbios kovoje su dezinformacija

„Lituanistinių mokyklėlių užsienyje svarba plėtojant lietuvybę yra itin didelė, ypač jei kalbame apie jaunosios išeivių kartos lietuvių kalbos ir istorijos žinių palaikymą. Džiaugiuosi sutikęs tiek smalsių tautiečių, kurie laisvu metu susiburia bendrauti lietuviškai Lietuvai aktualiomis temomis. Tikiu, kad tokiu būdu lavėja ir jų tėveliai“, – V. Pranckietis cituojamas jo biuro paskelbtame pranešime.

Su darbo vizitu Airijoje viešintis Seimo pirmininkas šeštadienį lituanistinėje mokykloje susitiko su mokyklos mokytojais bei vedė pamoką vyresniųjų klasių moksleiviams.


Vilnius gedi kartu su Gdansku: nuleidžiamos vėliavos

Šeštadienį į Gdanską išvyks ir laidotuvėse dalyvaus sostinės meras Remigijus Šimašius, o penktadienį Vilniuje prasidėjo minėjimo renginiai: Trijų Kryžių paminklas nušviestas Gdansko miesto vėliavos spalvomis, vakare ant Rotušės fasado įjungta videoprojekcija, skirta atminti broliško miesto merą.


Sukilėlių keliais žengė tūkstantinė minia

Jau 18 - ą kartą organizuojamas naktinis žygis šiemet sulaukė rekordinio dalyvių susidomėjimo. Nors gausiai iškritęs sniegas privertė organizatorius koreguoti suplanuotą maršrutą, žygeivių minia buvo nusiteikusi optimistiškai.

Tradicija tapęs žygis skirtas 1923 m. sausio 15 - osios  įvykiams prisiminti, po kurių Klaipėda tapo Lietuvos Respublikos dalimi.

Dalyvių gretas šiemet papildė Šaulių sąjungos atstovai, mat žygis taip pat skirtas ir Šaulių sąjungos sukūrimo 100 – osioms metinėms paminėti.


Mero posto vėl siekiantis V. Grubliauskas kandidatus pakvietė kovoti garbingai

Jis oponentus pakvietė pasirašyti Korektiškos rinkimų kampanijos susitarimą, o po juo pirmasis pasirašė pats.

Anot V. Grubliausko, politinė kova Klaipėdoje įprastai skirdavosi nuo kitų Lietuvos miestų savo korektiškumu ir dalykiškumu. Galbūt todėl ji būdavo mažiau spalvinga ir triukšminga, tačiau aukštesnė politinė kultūra leisdavo išsirinkti stabilią ir atsakingą valdžią, kuri - lėčiau ar sparčiau - nuosekliai vesdavo miestą pažangos keliu.


Vilijampolėje ligonį vežusiam medikų automobiliui prireikė ugniagesių pagalbos

Vilijampolėje medikų automobilis, vežęs ligonį, dėl slidaus kelio įstrigo siauroje Žemaitkiemio gatvelėje.

"Ligonį perėmė kita Greitosios pagalbos brigada, nes laukti kol išvažiuos įstrigęs automobilis nebuvo galima. Į pagalbą įklimpusiam medikų automobiliui atskubėjo ugniagesių ekipažas", - portalui kauno.diena.lt sakė Kauno greitosios pagalbos stoties budėtoja.


Kaune lankysis vienas svarbiausių Rusijos saugumo ekspertų iš D. Britanijos

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) kvietimu Lietuvoje svečias aptars ryšius tarp nusikalstamumo ir V. Putino administracijos.


Apklausa: aplinkosauga yra svarbi devyniems iš dešimties šalies žmonių

Tai pažymėjo devyni iš dešimties (89 proc.) respondentų. Apklausą praėjusį rudenį atlikusi rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“ apklausė 1033 gyventojus nuo 15 iki 74 metų.

Penktadalis apklaustųjų svarbiausia aplinkosaugine problema laiko klimato kaitą ir jos padarinius. Tarp kitų svarbiausių problemų išskirta oro tarša (16 proc.), vandens užterštumas (15 proc.), gausėjantis atliekų kiekis (13 proc.), cheminių medžiagų žemės ūkyje ar buityje keliama tarša (12 proc.) ir atliekų tvarkymas bei jų prevencija (11 proc.).


Eismo sąlygos sudėtingos: naktį daug kur snigs, susidarys plikledis

Rajoniniai keliai, pasak Lietuvos automobilių kelių direkcijos, daugiausia provėžoti, su prispausto sniego sluoksniu, apledėję ir slidūs.

Šalyje dirba kelių priežiūros mechanizmai, slidūs valstybinės reikšmės kelių ruožai yra valomi ir barstomi. Kelininkai vairuotojų prašo būti atidžius ir neskubėti, nes keliai yra provėžoti ir slidūs, todėl svarbiausia pasirinkti esamai kelio dangos būklei tinkamą greitį ir jo neviršyti.

Pietvakarių rajonuose pavakarę snigo, kitur buvo be kritulių. Oro temperatūra svyravo nuo 0 iki 5 laipsnių šalčio.


Ministerija: dėl blogų oro sąlygų vaikams galima neiti į atokesnes mokyklas

Jos teigimu, mokyklų vadovai su savivaldybe gali priimti sprendimą leisti vaikams likti namuose. Tai aktualu kaimiškoms vietovėms.

Ministerija primena, kad tokia galimybė įtvirtinta Bendruosiuose ugdymo planuose.

Juose numatyta, kad mokyklos vadovas, „esant aplinkybėms, keliančioms pavojų mokinių sveikatai ar gyvybei, ar paskelbus ekstremaliąją padėtį, priima sprendimus dėl ugdymo proceso koregavimo“.

Kaimiškose teritorijose, kur keliai labai slidūs, saugant vaikų sveikatą, jie galėtų likti namuose.


KT atmetė A. Širinskienės kreipimąsi dėl ekspertinio vertinimo

Savo sprendime KT pareiškė, kad ekspertinis vertinimas yra viena iš priemonių teisėkūros kokybei užtikrinti, o Seimas kreipdamasis nepateikė teisinių argumentų, kurie pagrįstų jų abejones dėl Seimo statuto konstitucingumo.

Valdantieji kvestionavo Seimo statuto nuostatą, kad ne mažiau kaip penktadalis Seimo narių gali pareikalauti ekspertinio vertinimo, kai įstatymo projektu iš esmės siūloma keisti teisinį reglamentavimą.


Klaipėdietei T. Vasičkinai vestuvės – kasdienybė

Sankt Peterburge neužsibuvo

– Mokykloje, kurią lankėte, dirbo jūsų mama. Ar mokytojos vaikui buvo keliami didesni reikalavimai?

– Kai mama – mokytoja, yra nelengva, nuolat buvau po padidinamuoju stiklu. Šiuolaikinei vaikų kartai pažymiai nėra tokie svarbūs, mano dukra Amelija kur kas paprasčiau žiūri į gautus įvertinimus. Man pažymiai buvo labai svarbūs, visada buvau pirmūnė, nepraleidinėdavau pamokų. Nebent tais retais atvejais, kai nesinorėdavo eiti į mokyklą. Jei "nerimtos" pamokos, mama leisdavo patingėti. Kadangi ji – teatro režisierė, atlikdavau įvairius, pagrindinius ir antraeilius, vaidmenis.

– Klaipėdos universitete studijavote viešąjį administravimą, tačiau pagal įgytą specialybę nedirbate. Kas jus pastūmėjo į renginių organizavimo sritį?

– Tai įvyko mamos dėka. Būdama keturiolikos padėdavau jai koordinuoti vestuves, atlikdavau smulkiuosius darbus. Žmonės tuokiasi visada, todėl mama mane ragino mokytis švenčių organizavimo amato. Iš pradžių priešinausi, nes kelerius metus kiekvieną vasaros savaitgalį turėjome daugybę vestuvių. Baigusi mokyklą išvykau į Sankt Peterburgą, studijavau žurnalistikos fakultete. Tačiau gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis, kai sužinojau, kad laukiuosi – teko sugrįžti namo. Buvau sutrikusi, jaučiausi silpna tiek fiziškai, tiek emociškai, norėjosi artimųjų palaikymo.

– Kaip gyvenimas klostėsi sugrįžus į Klaipėdą?

– Pagimdžiau dukrytę. Kai Amelijai suėjo metukai, įstojau į Klaipėdos universitetą. Studijuodama viešąjį administravimą sykiu dirbau laivų statybos įmonėje. Gyvenimas užvirė – mažas vaikas, dieninės studijos, darbas ir dar vestuvės. Kai mama pasitraukė iš vestuvių verslo, su drauge perėmėme jį į savo rankas. Mums sekėsi, kartu išdirbome daug metų, tačiau vėliau keliai išsiskyrė. Likome draugėmis, tiesiog nebedirbome kartu. Apsisprendžiau, kad labiau noriu planuoti, o ne vesti vestuves, todėl Ukrainoje baigiau vestuvių organizavimo kursus. Pasisėmusi patirties Minske, kur dalyvavau dideliame vestuvių renginyje, nusprendžiau ką nors panašaus padaryti ir Lietuvoje. Ir per du mėnesius man pavyko. 2016-aisiais Palangoje įvyko Lietuvos vestuvių verslo kongresas, susirinko apie šimtas dalyvių-pranešėjų iš visos šalies. Ir pati vedu vestuvių koordinavimo kursus. Dauguma naujokų įsivaizduoja, kad vestuvės tėra kaspinėlių rišimas ir gėlyčių kompozicija. Nieko panašaus. Force majeure aplinkybių nesuplanuosi, todėl labai svarbu nepasimesti netikėtose situacijose, neparodyti jaudulio, nes jis persiduoda.

Vestuvės pagal W.Shakespeare'ą

– Kalbant apie netikėtumus, kas labiausiai įsiminė?

– Vienose vestuvėse teko tramdyti muštynes. Vestuvininkai turėjo keistą tradiciją: sveikinant jaunavedžius, visiems svečiams reikėjo išgerti po stikliuką stipraus gėrimo. Paprastai svečiai su gėlėmis ateina, o čia – su stikliuku. Vėliau paaiškėjo, kad jaunųjų šeimos nesutaria. Identiška Romeo ir Džuljetos istorija. Įkaušę vestuvininkai pradėjo aiškintis santykius, vienas kitą pastūmė. Apkūnus vaikinas nukrito nuo laiptų – atviras kojos lūžis, visur pilna kraujo. Sodybos šeimininkas atlėkė valyti kraujo, atvažiavo greitoji, žodžiu, tokio spektaklio dar nebuvau mačiusi. Tokių dalykų nepaslėpsi, pasistengėme, kad bent jau nuotaka kilusios sumaišties nematytų. Svarbiausia, kad toji šeima iki šiol laimingai gyvena, turi du vaikučius. Kolegė iš Rusijos pasakojo, kad vieno iš jaunavedžių mamai sakant tostą sustojo širdis.

Tokie dalykai reti, kur kas dažniau plyšta suknelės. Laimei, turime stebuklingą lagaminą, kuriame yra visko – klijai, žirklės, adatos, amoniakas. Dar nebuvo tokių vestuvių, kad ko nors neprireiktų. Kartais praverčia net karštų klijų pistoletas. Apie viską pagalvojame, nuo makiažo iki gėlių, dekoracijų, pakvietimų ar fotosesijos. Jauniesiems tereikia ateiti į vestuves. Lyjant, šąlant ar siaučiant audrai, visada esame paruošę du scenarijus. Vestuvės – nepigus malonumas, tačiau planuodamas vienas išleisi daugiau nei su organizatoriaus pagalba.

– Kada paprastai žmonės pradeda planuoti vestuves?

– Dažniausiai likus metams iki šventės, bet kartais planai keičiasi. Štai, likus pusmečiui iki vestuvių, nuotaka pasakė, kad laukiasi, gimdymas – maždaug per vestuves. Nutarėme nieko nekeisti ir tą pačią programą perkelti į kitus metus. Taip ir atsitiko – jaunosios entuziazmas, gimus vaikeliui, nedingo, ir šventė įvyko. Kartą pora atsisakė šventės dėl išlaidų. Jie jau buvo įteisinę savo santuoką, bet norėjo puotos. Kai sužinojo, kiek kainuos, nusprendė geriau įsigyti butą.

Kai sužinojo, kiek kainuos, nusprendė geriau įsigyti butą.

– Turbūt vienintelis dalykas, kurio negali suplanuoti jaunavedžiai, yra oras.

– Mano vyras juokauja, kad jis gali užsakyti gerą orą. Kainuoja 100 eurų. Jeigu lis, pinigus grąžins.

– Ar katalikų ir stačiatikių vestuvės skiriasi?

– Tik šiek tiek. Poros, norinčios susituokti katalikų bažnyčioje, turi lankyti jaunavedžių kursus. Stačiatikiams to nereikia, tačiau pati ceremonija cerkvėje trunka ilgiau – apie 40 min. Vis dėlto katalikai labiau religingi, jie, kitaip nei rusai, dažniau tuokiasi bažnyčioje.

40 žmonių – pusė butelio

– Ar tiesa, kad dabar vestuvininkai alkoholį geria saikingiau?

– Kartą dalyvavau vestuvėse, kuriose apie 40 žmonių išgėrė tik pusę butelio brendžio ir gal vieną butelį vyno. Nepaisant to, buvo labai linksma. Alkoholio kiekis tam neturi reikšmės. Dar pastebiu, kad vis dažniau poros atsisako vedėjų; žaidimai, konkursai, ilgi tostai – jau atgyvenęs reikalas. Žmonės nori, kad juos linksmintų, užsisako muzikinę grupę, šou programą.

– Ar pati kada nors svajojote apie dideles vestuves?

– Jei atvirai, prisižiūrėjau tiek vestuvių, kad tikriausiai tokių nebenorėčiau. Jeigu reikėtų tuoktis dabar, turbūt išvažiuotume į Tailandą, prie jūros.


Sniegą pajūryje keis šaltis

"Tokio snygio, koks pajūrį užgriuvo penktadienį, jau neprognozuojama. Šeštadienio naktį laukiamas 7–12 m/s šiaurės vakarų vėjas, pirmoje nakties pusėje gūsiais jis sieks 15–17 m/s greitį. Todėl visą grožį nuo medžių ir nubarstys", – kalbėjo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Jūrinių prognozių grupės budinčioji sinoptikė Judita Navašinskienė.

Šeštadienio dieną pūs vakarinių krypčių vėjas. Sekmadienio naktį prognozuojami krituliai, daugiausia – šlapdriba, o sekmadienio dieną – nedideli krituliai, šlapdriba, sniegas.


A. Paleckio šnipinėjimo byloje aiškėja daugiau pavardžių

Vienas Socialistinio liaudies fronto valdybos narių verslininkas Pavelas Ževžikovas BNS penktadienį patvirtino, kad jo namuose ir darbo vietoje pernai gruodį taip pat atliktos kratos.

Tiesa, P. Ževžikovas tikina, kad įtarimai jam nepateikti, byloje jis apklaustas kaip liudytojas.

„Aš nesu linkęs komentuoti kažko telefonu. (...) Pats faktas (kratos – BNS) – aš paneigti negaliu. Tikrai nieko bendro su tuo neturiu ir man atrodo nesąmoningi tie dalykai ir mano pritraukimas į tą visą procesą“, – BNS teigė P. Ževčikovas.