R. Karbauskis siūlys „valstiečiams“ remti G. Nausėdą

Jo teigimu, palaikyti šį kandidatą partija turėtų, kad nelaimėtų Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų iškelta Seimo narė Ingrida Šimonytė.

„Tikriausiai aš siūlysiu vis dėlto kaip partijos pirmininkas paremti G. Nausėdą. Siūlysiu tai, nes jeigu mes siūlysime nebalsuoti, laimės I. Šimonytė“, – LRT „Panoramai“ trečiadienį sakė R. Karbauskis.

G. Nausėda trečiadienį susitiko su „valstiečių“ frakcija Seime. Į posėdį taip pat buvo kviesta I. Šimonytė, tačiau ji neatvyko, motyvuodama įtempta darbotvarke.


Lazdijų rajono vandenvietėje vėl rasta arseno

Arseno šios gyvenvietės vandenyje rasta ir pernai gruodį.

Vanduo laikomas kenksmingu, jei arseno randama daugiau kaip 10 µg/l. Barčiuose rasta 12 µg/l.

Barčiams bus nutiesta atšaka iš Veisiejų miestelio vandenvietės. Darbus planuota atlikti iki metų pabaigos, tačiau dabar planuojama darbus paspartinti.

„Manome, kad pavyks kokybišką geriamąjį vandenį bendruomenei teikti jau rugsėjo pabaigoje“, – televizijai sakė Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė.


Baltarusiai įvertino D. Grybauskaitės prezidentavimą: nuo meilės iki neapykantos

Medaus metai

Pasak baltarusių naujienų portalo, viskas prasidėjo nuo „pusantrų medaus metų“. Pirmosios D. Grybauskaitės kadencijos pradžia sutapo su Rytų partnerystės pradžia, o Vilnius aktyviai įsitraukė į programą.

Jau 2009-ųjų rugsėjo 2 d. Lietuvos vadovė pareiškė esanti pasiruošusi susitikti su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka. Jų susitikimas Vilniuje įvyko praėjus vos dviem savaitėms - rugsėjo 16-ąją. Po susitikimo abu lyderiai sakė besitikintys, kad dvišaliai santykiai vis stiprės.


Neformaliojo švietimo krepšeliui kitąmet ketinama skirti daugiau lėšų

2017 metais neformaliojo ugdymo krepšeliui iš viso skirta 8,2 mln., pernai – 11 mln., šiemet – 12 mln. eurų.

Teigiama, kad pernai neformaliojo vaikų švietimo krepšeliu naudojosi 22 proc. vaikų, o šiemet – 28 proc. Iš viso įvairius neformaliojo švietimo užsiėmimus mokyklose ir kitur lanko daugiau nei 195 tūkst., arba daugiau kaip 60 proc. mokinių.


Socialdemokratų darbo partija prezidento rinkimuose remia G. Nausėdą

Partijos valdyba trečiadienį paskelbė pareiškimą, kuriuo kviečia rinkimuose pasirinkti G. Nausėdą, „kurio bent jau rinkiminėje retorikoje skambėjo gerovės valstybės ir progresinių mokesčių lozungai“.

„Kviečiame visus šalies piliečius aktyviai pareikšti savo nuomonę. LSDDP gerbs žmonių pasirinkimą ir stengsis bendradarbiauti su išrinktuoju prezidentu Lietuvos labui“, – rašoma pareiškime.

Socialdarbiečių ir „valstiečių“ frakcijos trečiadienį susitiko su G. Nausėda.


Prokuratūra sustabdė Sausio 13-osios tyrimą

„Šių metų balandžio 30 dieną (...) buvo priimtas prokuroro nutarimas ikiteisminį tyrimą sustabdyti“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė.

Jos teigimu, toks sprendimas priimtas „konstatavus, kad šio ikiteisminio tyrimo metu buvo atlikti visi veiksmai ir išnaudotos visos galimybės nustatyti nusikalstamas veikas padariusius asmenis“.

Ikiteisminis tyrimas dėl 1991 metų nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų nuo bylos, kuri buvo perduota teismui ir šiuo metu yra išnagrinėta pirmoje instancijoje, atskirtas 2014 metais.


VTEK tirs informaciją dėl 15 asmenų galbūt neteisėtai vykdyto lobizmo

VTEK trečiadienį nusprendė aiškintis informaciją, jog jie galėjo raštu teikti konkrečius pasiūlymus keisti teisės aktus Žemės ūkio ministerijai, Vidaus reikalų ministerijai ir Valstybinei mokesčių inspekcijai, nors nebuvo įsiregistravę lobistais.


Politologų prognozės EP rinkimuose: kai kurioms jėgoms teks nusivilti

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Algis Krupavičius ir Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas Virgis Valentinavičius teigia, kad kai kurie pretendentai į EP narius pasiektais rezultatais gali gerokai nusivilti.


Palanga kviečia švęsti – dovanoja Gintarinio savaitgalio atrakcijas

Gintarinis savaitgalis – pajūryje vykstantis nuotaikingas renginys, kuris yra įžanga į po savaitės Palangoje šurmuliuosiančią Kurorto šventę „Myliu Palangą“.

Laukia staigmenos

Gintarinio savaitgalio programoje – ne tik gintarų rinkimas, bet ir daugiau atrakcijų. „Palangos verslininkus skatiname savo įstaigose pasitinkant miesto svečius juos stebinti įvairiomis gintarinėmis staigmenėlėmis ar siurprizais. Galbūt kažkur svečiai bus pavaišinti gintarine arbata ar kartu su valgiaraščiu gaus gintariukų“, ­– sakė šios šventės režisierius Marius Tumšys. 


Siūlo imti pavyzdį iš V. Zelenskio: prezidento portretai – nebereikalingi

Pasak „valstiečių“ lyderio, jis naujos kartos politikas, kuris nusipelnė ukrainiečių autoriteto. R. Karbauskis teigia, kad V. Zelenskio sprendimas nebekabinti prezidento portretų valstybės tarnautojų kabinetuose galėtų būti pavyzdys ir mūsų šalies vadovams.

V. Zelenskio variantas Ukrainoje iš tiesų rodo visai kitokį požiūrį. Jis yra naujos kartos politikas ir daug kam, ypač Rytų Europoje, reikėtų iš jo imti pavyzdį.


Pareigūnai Žemaitijoje aptiko nelegaliai aptvaruose laikomus šernus

Tarnyba skelbia, neteisėtai įrengtuose aptvaruose buvo laikomi suaugę šernai ir šiemet atvestos šerniukų vados: Rietavo savivaldybės gyventojas aptvare laikė vieną suaugusį šerną, o Mažeikių rajono gyventojas – net 21 gyvūną, iš jų – šešis suaugusius šernus.

Pareigūnai nustatė, kad šernus aptvaruose gyventojai laiko ne vienerius metus, tam leidimų jie neturi.  Nelegaliai šernus auginusių ir veisusių asmenų laukia nuobaudos, jiems uždrausta toliau verstis šia veikla.


Bus ieškoma būdų kaip spręsti įsisenėjusias Kuršių nerijos problemas

Komisijos pirmininkės Evelinos Karalevičienės teigimu, nesutarimai dėl teritorijos pavaldumo, nesuderinti teisės aktai yra didelė kliūtis tiek puoselėti Kuršių neriją, tiek ją vystyti.


Valstybiniame saugiajame duomenų perdavimo tinkle – 451 institucija

Šiame sąraše įrašyta 451 institucija, tarp jų – Prezidentūra, Seimas, Vyriausybė, taip pat ministerijos ir joms pavaldžios įstaigos, „Sodra“, nacionalinis transliuotojas LRT.

Sąraše taip pat yra ligoninės, įkalinimo įstaigos, teismai, statutinės organizacijos, savivaldybių administracijos.

Vyriausybės pažymoje teigiama, kad jau dabar apie 60 proc. šių institucijų naudojasi saugiuoju tinklu.


Pretendentų į EP programų analizė: dideliu euroskepsiu Lietuva neišsiskiria

Pasak jų, vos keli sąrašai pasižymi aštresne kritika ES šiuo metu palaikomoms vertybėms.

ELTA peržiūrėjo kandidatų sąrašų rinkimų programose deklaruojamus požiūrius į ES vykdomą politiką.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai savo rinkimų programoje aiškiai pasisako palaikanti dabar vyraujančią ES politiką, smerkiančią ekspansinius Rusijos veiksmus asocijuotose ES partnerėse - Ukrainoje, Sakartvele ir Moldovoje - bei tokią ES laikyseną Rusijos atžvilgiu laiko solidaria.


Duomenų apsaugos inspekcija pradėjo tyrimą dėl žurnalisto Š. Černiausko

Buvęs naujienų portalo 15min.lt Tyrimų skyriaus vadovas buvo atleistas iš darbo paaiškėjus, kad jis darė analizes apie įmones ir viešus asmenis tretiesiems asmenims ir gavo už tai atlygį.

Duomenų inspekcija paskelbė, kad aiškinasi situaciją „dėl galimai neteisėto vieno iš žiniasklaidos atstovų informacijos ir asmens duomenų apie fizinius ir juridinius asmenis rinkimo iš valstybės registrų“.


VRK paneigė brito žodžius: biuletenis užsieniečiui nebuvo išduotas

Antradienį BNS buvęs Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, Jungtinės Karalystės pilietis Markas Adamas Haroldas tvirtino, jog balsuodamas Europos Parlamento rinkimuose gavo ir prezidento rinkimų biuletenį.

„Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), reaguodama į paskleistą netikslią informaciją, informuoja, kad VRK žiniomis, jokiam rinkėjui neteisėtai nebuvo išduotas nei vienas rinkimų biuletenis“, – teigia VRK.


Tuštėja mokyklos: moksleivių ir studentų skaičius sumažėjo dar 18 tūkst.

Departamento duomenimis, 2018–2019 mokslo metų pradžioje šalies mokymo įstaigose mokėsi ir studijavo 468 tūkst. mokinių ir studentų – tai yra 3,7 proc. mažiau, nei metais anksčiau.

Labiausiai, 7,9 tūkstančiais arba beveik penktadaliu, sumažėjo besimokančių profesinėse įstaigose – šių moksleivių pernai rugsėjį buvo 34,2 tūkstančio.


Orai: kaitra nesitraukia – Lietuvoje karščiau nei Italijoje

Antroje šios dienos pusėje vietomis, daugiausia šiauriniuose rajonuose, apsilankys trumpi lietūs, griaudės perkūnija. Kai kur vėjo gūsiai per perkūniją sieks 15 m/s. Temperatūra kils iki 24–29 laipsnių.

Gegužės 23-os naktį kai kur trumpai palis, galima perkūnija. Vėjas silpnas. Temperatūra 11–16 laipsnių šilumos. Dieną daugelyje rajonų trumpi lietūs, kai kur smarkūs. Daug kur perkūnija, per kurią gūsiai vietomis sieks 15–18 m/s. Temperatūra 23–28, pajūryje 18–20 laipsnių.


Įvardijo, koks rezultatas EP rinkimuose reikštų „valstiečių“ pralaimėjimą

Seimo vadovo nuomone, balsavimas buvo būtinas tam, kad ministras pirmininkas žinotų tikrąją partijos tarybos nuomonę, o tą, pasak V. Pranckiečio, užtikrino anoniminis balsavimas.

„Man buvo labai gera girdėti, kad trys balsai buvo prieš. Tai reiškia, kad ta demokratija slaptu balsavimu yra atviresnė“, - „Žinių radijui“ trečiadienį teigė V. Pranckietis, pridūręs, jog, matant tokį pasitikėjimą, jis skatintų S. Skvernelį tęsti veiklą ir po naujojo prezidento inauguracijos.


VTEK: D. Gudelis tinkamai nedeklaravo interesų ir pažeidė įstatymus

VTEK nurodo, kad D. Gudelis 2017-2018 metais ėjo sostinės krepšinio klubą „Rytas“ valdančios viešosios įstaigos „Statyba“ direktoriaus pareigas. Ši viešoji įtaiga minėtu laiku gavo apie 3 mln. eurų Vilniaus miesto savivaldybės paramos, tad, anot VTEK, vadovaujantis įstatymais, D. Gudelio buvusios pareigos prilygintinos darbui valstybės tarnyboje.


Tautinių bendrijų abiturientai laiko gimtosios kalbos egzaminą

Nacionalinio egzaminų centro duomenimis, baltarusių mokyklinį brandos egzaminą registravosi laikyti trys kandidatai, lenkų kalbos – 739, rusų kalbos – 332.

Šis egzaminas susideda iš trijų privalomų dalių. Pirmoji – kalbėjimas – jau ji vyko ugdymo proceso metu balandžio 2 – gegužės 18 dienomis. Antroji ir trečioji – teksto suvokimas bei kūrimas – bus trečiadienį.

Egzaminas truks keturias valandas, jo rezultatus planuojama skelbti birželio 5 dieną.

Tautinių mažumų abiturientai gali laikyti tik mokyklinį gimtosios kalbos egzaminą, valstybinio tokio egzamino nėra.


Išankstinis balsavimas: antrajame ture rinkėjai balsuoja aktyviau

Rinkėjai balsuoja šiek tiek aktyviau nei per pirmąjį turą – per tą patį laikotarpį iš anksto per pirmąjį turą buvo balsavę 1,85 proc. arba 44 tūkst. 747 rinkėjai.

Tradiciškai aktyviausi yra kurortų rinkėjai – antrojo turo išankstiniame balsavime savo valią pareiškė 8,79 proc. Neringos, 4,68 proc. Birštono, 3,52 proc. Palangos rinkėjų.


Gegužės 22-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Dangaus kūnai: saulė teka 5.04 val., leidžiasi 21.28 val. Dienos ilgumas 16.24 val.

Mėnulis (pilnatis) teka 0.14 val., leidžiasi 7.46 val.

Vardadieniai:

Aldona, Eimantas, Elena, Ilona, Julija, Rita

Datos:

Tarptautinė biologinės įvairovės diena

1671 – mirė Aleksandras Sapiega, Žemaičių ir Vilniaus vyskupas, Vilniaus Kalvarijų Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios fundatorius, pramintas Vargšų tėvu. Mirė 1624 m.

1919 – išleistas pirmas „Kariško žodžio“, 1920 metais pavadinto „Kariu“, numeris.


Neringos garbės piliečio vardą ketinama suteikti V. Adamkui

„Prezidentas Valdas Adamkus yra ilgametis tarptautinio Thomo Manno festivalio globėjas, festivalio programos dalyvis, jo pranešimai publikuoti Thomo Manno kultūros centro leidžiamame kultūros almanache „Nidos sąsiuviniai“, – teigiama sprendimo projekto teikime.

Taip pat pažymima, kad V. Adamkus yra UNESCO geros valios ambasadorius žinių visuomenei.

„Šio titulo dėka Lietuva tapo dar labiau pastebima tarp kitų UNESCO valstybių narių, tuo pačiu nešama žinia ir apie Kuršių neriją, esančią UNESCO Pasaulio paveldo sąraše“, – rašoma dokumente.


EP rinkimuose Lietuvoje balsavęs britas gavo ir prezidento rinkimų biuletenį

M. A. Haroldas, antradienį balsavęs Vilniaus miesto savivaldybėje esančioje rinkimų apylinkėje, tvirtino, jog pradžioje kilo nesusipratimas dėl to, jog jis nebuvo rinkėjų sąrašuose, kadangi užsienio piliečiams, norintiems balsuoti Lietuvoje, reikia registruotis iš anksto.

Vilniuje gyvenantis britas tvirtino pasinaudojęs teise balsuoti už Lietuvos delegatus Europos Parlamente ir registravęsis laiku, t.y. gegužės 9-ąją, gavęs Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) patvirtinimą, tačiau sistema jo nerodė.