Brangios restauracijos laukia senieji Lukiškių aikštės šviestuvai

Sovietmečiu prieš maždaug 70 metų aikštėje atsiradę dešimt dekoratyvinių raudono granito ir ketaus šviestuvų šiuo metu yra nuimti ir laukia savivaldybės sprendimo.

Administracijos direktorius Povilas Poderskis šią savaitę įgaliojo Vilniaus vystymo kompaniją ieškoti, kas galėtų restauruoti šviestuvus. Savivaldybė nurodo, kad darbų vertė galėtų siekti 525,8 tūkst. eurų.


Ukrainos vadovui nepavyks atvykti į V. Adamkaus konferenciją Vilniuje

Į šį renginį taip pat buvo kviestas Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, tačiau dėl įtemptos darbotvarkės jo renginyje nebus, BNS pranešė organizatoriai.

Konferencija vyks rugpjūčio 22-23 dienomis. Ją pasveikins prezidentas Gitanas Nausėda, renginyje apsilankys politikai, diplomatai ir analitikai iš JAV, Vokietijos, Lenkijos, Ukrainos, Rumunijos ir Latvijos.


Dviratininkams vėl bus leista važinėti be specialių liemenių?

Šiuo metu dviratininkai turi dėvėti ryškiaspalves liemenes arba važiuoti įjungę žibintus nepriklausomai nuo vietos ar paros meto.

Seimui teikiamu projektu siūloma, kad tai būtų privaloma tik tamsiuoju paros metu, važiuojant mieste dviračių takais ar gatve, taip pat ir užmiestyje, o dienos metu liemenes arba žibintus reikėtų naudoti tik tuomet, kai važiuojama užmiestyje.


Pasirodžius garsiam serialui į Ignalinos AE plūsta smalsuoliai

Kaip BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Rokas Pukinskas, padaugėjo žmonių, užklystančių į aplink elektrinę esančią teritoriją. Be to, rugpjūtį užfiksuoti du atvejai, kai neskraidymo zonoje buvo neteisėtai naudojami dronai.

Pareigūnai įspėja, jog neskraidymo zona apima elektrinės teritoriją ir beveik 10 kilometrų spindulį apie ją, o už šio draudimo nepaisymą gresia 200-400 eurų bauda.

Pasieniečiai svarsto, jog susidomėjimą paskatino populiarus serialas „Černobylis“, filmuotas šioje elektrinėje.


Orai: savaitgalį kepins saulė, bet kitą savaitę – jau pokyčiai

Šeštadienį dieną vakariniuose rajonuose kai kur įdienojus trumpai palis, galima ir perkūnija. Tačiau, kaip LRT Radijui sakė sinoptikas Vytautas Sakalauskas, tas lietus bus trumpas ir neįkyrus. Vėjas pietų, pietryčių, 6–11 m/s. Bus vasariškai šilta – oro temperatūra daug kur pakils iki 22–26, o kai kurias pietų, vakarų Lietuvos vietoves dar džiugins ir iki 27 laipsnių šiluma.


Istorinis vizitas: G. Nausėda pasiūlė Lietuvoje atidaryti Indijos ambasadą

Vis dėlto sprendimo dėl Indijos ambasados Lietuvoje atidarymo dar nėra.

Pasak G. Nausėdos, nors abiejų šalių ekonominiai ir kultūriniai santykiai vis labiau stiprėja, yra sričių, kuriose esame neišnaudoto potencialo, pavyzdžiui, galėtų būti didesnė tarpusavio prekybos apyvarta.


Rugpjūčio 17-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Dangaus kūnai: saulė teka 5.55 val., leidžiasi 20.50 val. Dienos ilgumas 14.55 val.

Mėnulis (pilnatis) teka 21.52 val., leidžiasi 7.35 val.

Vardadieniai:

Hiacintas, Jacintas, Jackus, Laisvutis, Mažvilė, Saulenis, Sigutė

Datos:

1544 — įsteigtas Karaliaučiaus universitetas.

1629 — gimė Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Jonas III Sobeskis.

1906 — gimė režisierius, taetrologas Juozas Grybauskas. Mirė 1964 m.


Nuotekų valymo įmonė teršia gamtą?

Vyras pateikė filmuotą medžiagą, kurioje matyti į griovį išpilta neaiški žalia buza bei juoda tiršta masė, išpilta miške.

Aleksandras pasakoja, kad šią masę išpylė lietaus nuotekas valanti bendrovė „Grinda“.

„Per šį vamzdį buvo išleidžiamas juodas vanduo. Baisu tiesiog. O čia iki upės ne daugiau kaip 50 metrų. Tai, kas buvo pilama iš nuotekų baseino, pateko tiesiai į upę", - pasakojo vyras.

Dalį juodos spalvos nuotekų „Grinda“, anot Aleksandro, išpylė miške ir viską užvertė smėliu.


Pasaulinėje konferencijoje spręs žmonijos gerovės problemas

Aptars aktualias temas

Tarpdisciplininę mokslo ir praktikų bendruomenę į Kauną subūrė konferencija "Urbanistinė, natūrali ir socialinė aplinka: įtaka poveikiui, sveikatai ir gerbūviui". Jos atstovai "Žalgirio" arenoje penkias dienas iš eilės nagrinės itin svarbias žmonių sveikatos ir gerovės problemas, siekiant suprasti įvairių aplinkos veiksnių, darančių įtaką sveikam gyvenimui, sąveiką.


Rastas telefonas: ieškomas jo savininkas

Kviečiami atsiliepti asmenys, pasigedę ir atpažinę telefoną ar žinantys kam jis priklauso.

Ką nors žinančius prašoma informuoti Alytaus apskr. VPK Veiklos skyriaus vyriausiąjį tyrėją Giedrių Šimoniūtį tel. +370 700 65728, el. p. giedrius.simoniutis@policija.lt arba skubiosios pagalbos tarnybų telefonu – 112.

 


Etikos sargai: tarptautinės istorinės komisijos vadovas įstatymų nepažeidė

Etikos sargai tyrimą atliko gavę Vyriausybės kanceliarijos pateiktos vidaus audito ataskaitos duomenis.

VTEK aiškinosi aplinkybes, kai R. Račinskas galbūt priiminėjo įsakymus, kuriais pats sau skirdavo priedus ir priemokas, išleisdavo save atostogų bei komandiruodavosi Lietuvoje ir į užsienio valstybes.

Komisijos atlikto tyrimo duomenys rodo, kad į komandiruotes R. Račinskas vyko tarnybiniais tikslais, jomis nebuvo tenkinti privatūs interesai.


K. Genčius artojas – tik laisvalaikiu

Šeimoje – vienuolika vaikų

– Papasakokite, iš kur esate kilęs?


Karo aidai – dar gyvi

Tikėjosi daugiau kapų

Jų palaikus prieš kiek daugiau nei savaitę pavyko aptikti Žemaitijos miestelyje Luokėje.

Žmonės, kurie ieško ir ekshumuoja dar karo metais užkastus vokiečių karių palaikus, buvo surinkę informaciją, kad Luokėje, prie 1936 m. pastatytos mokyklos, turėtų būti palaidoti 74 kariai.

Istorija paprasta, bet kartu labai įdomi. Baigiantis karui, 1944 m. vasarą, maždaug rugpjūtį, mokykloje vokiečiai įrengė karo lauko ligoninę.

Ji čia veikė maždaug iki spalio, kai frontas priartėjo ir vokiečiai pasitraukė.


Rugpjūčio pabaiga lepins šiluma

Savaitgalį ir kitą savaitę orai lepins šiluma. Šeštadienį ir sekmadienį oras įšils iki 22–26 laipsnių.

Naktys bus vėsesnės. Termometrų stulpeliai rodys 13–15 laipsnių šilumos.

Savaitgalį lietaus nenumatoma. Pūs nesmarkus ir gana šiltas pietryčių vėjas.

Savaitės pradžiai didesnių permainų sinoptikai nežada.

Pirmadienio dieną skėčio dar neprireiks, oro temperatūra pakils iki 22 laipsnių šilumos.

Naktį prognozuojamas trumpas lietus su perkūnija.

Oras nežymiai atvės. Temperatūra sieks 16–18 laipsnių šilumos.


Kariuomenėje tarnavęs T. Dudėnas: į priekį vedė noras būti geriausiam

Troško išbandyti save

Neretai vaikinai, sužinoję, kad yra šaukiami atlikti privalomąją karinę tarnybą, džiaugsmu netrykšta. Tomo atvejis kitoks. Apie šaukimą tarnauti jis sužinojo studijuodamas inžineriją Ispanijos Almerijos universitete. Tiesa, tada buvo akademinėse atostogose.

"Buvau pasiėmęs metų pertrauką, kad užsidirbčiau pinigų. Jau žinojau, kad mane gali pakviesti, todėl nenustebau, šauktinių sąrašuose radęs savo pavardę. Aš ir pats norėjau išbandyti save, nes tokia veikla man patinka. Tad grįžau į Lietuvą ir atėjau tarnauti", – pasakoja vaikinas.


Futbolo rungtynes aptemdė sirgaliaus mirtis: ar medikai tikrai padarė viską?

Marijampolės policijos duomenimis, pranešimas apie nelaimę Marijampolės stadione buvo gautas ketvirtadienį 23.02 val. Oficialiai skelbiama, kad 63-ejų Kretingos gyventojas mirė greitosios pagalbos automobilyje. Medikai vyriškį bandė gaivinti, tačiau nesėkmingai. Vyrui konstatuota mirtis.


Siūlo bausmių vykdymo pertvarką: vengiantys dirbti netektų lengvatų

TM argumentuoja, kad taip nuteistieji įkalinimo įstaigose būtų paskatinti užsiimti prasminga veikla, pasirengtų integracijai į visuomenę, mažėtų bausmę atlikusių asmenų pakartotinis nusikalstamumas. Lietuva pagal šį rodiklį tarp Europos šalių yra pirmoje vietoje – 62 proc. į laisvę išėjusiųjų vėl nusikalsta.


Kyšininkavimo byla: prezidentas atleido vieną teisėją, dėl dviejų kreipėsi į Seimą

Teisėjų taryba prieš savaitę konstatavo, kad šie teisėjai savo poelgiu pažemino teisėjo vardą.

Seimas prezidento teikimą numato svarstyti kitą savaitę.

Pagal įstatymą, Apeliacinio ir Aukščiausiojo Teismo teisėjus galima atleisti, kai tam pritaria ir prezidentas, ir Seimas.

G. Nausėda yra inicijavęs visų aštuonių kyšininkavimo byloje įtariamų teisėjų atleidimą, tačiau privalomą Teisėjų tarybos pritarimą kol kas gavo tik dėl trijų.


Kai kuriose valstybės įstaigose penktadienį nedirba pusė darbuotojų

Šią dieną pasiėmę laisvadienį žmonės ilsėsis keturias dienas iš eilės, nes ketvirtadienį per Žolinę Lietuvoje buvo nedarbo diena.

Vilniaus savivaldybėje penktadienį dirba mažiau nei pusė, tai yra 380 darbuotojų iš 859, pranešė savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyrius.

Laisvadienį pasiėmė ir administracijos direktorius Povilas Poderskis, atostogas tęsia meras Remigijus Šimašius ir vicemeras Valdas Benkunskas.


Orai: į šalį atkeliauja šiltos permainos

Penktadienio naktį debesys sklaidysis, vietomis keliuose matomumą mažins subolavęs rūkas. Temperatūra sieks 8–13 laipsnių šilumos, pajūryje bus apie 15 laipsnių šilumos. Dienos metu bus daugiau saulės spindulių, nors iš praplaukiančių debesų kai kur dar gali palyti. Pūs pietinių krypčių vėjas. Vietomis oras įkais iki 25 laipsnių. Vilniuje bus apie 22, Kaune apie 24 laipsnius šilumos. Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje oras šils iki 23 laipsnių.


Į Lietuvą atvyksta Indijos viceprezidentas

Anot Lietuvos Prezidentūros, tai pirmas kartas, kai Lietuvoje su oficialiu vizitu lankosi tokio aukšto lygmens Indijos pareigūnas, todėl „šis vizitas vertintinas kaip naujas aktyvaus dvišalio bendradarbiavimo etapas“.

„Susitikime suplanuotos delegacijų derybos dėl dvišalių susitarimų kultūros, žemės ūkio, ekstradicijos srityse“, – rašoma penktadienį paskelbtame pranešime spaudai.

G. Nausėda turėtų pakartoti kvietimą Indijai atidaryti savo ambasadą ir kultūros centrą Vilniuje, žadama kviesti Indijos investuotojus į Lietuvą.


Įspėjimas gyventojams: naudoti dronus virš Ignalinos AE ir aplink ją – draudžiama

Rugpjūtį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai nustatė du atvejus, kuomet asmenys atominės elektrinės prieigose, neskraidymo zonoje, neteisėtai naudojo bepilotes skraidykles (dronus).

VSAT primena, kad Ignalinos atominės elektrinės teritorijoje ir jos prieigose galioja nemažai draudimų ir ribojimų. Vienas jų – neskraidymo zona virš jėgainės ir beveik 10 km spinduliu aplink ją.

Šį draudimas, siekiant užtikrinti branduolinės energetikos objekto fizinę saugą, reglamentuotas Branduolinės energetikos įstatymu.


Daugėja skendimų – gelbėtojai perspėja saugotis duobių

Pasak biudžetinės įstaigos "Klaipėdos paplūdimiai" direktoriaus pavaduotojo Aleksandro Siakki, net devyniasdešimt procentų visų skendimų uostamiesčio paplūdimiuose įvyksta patekus į jūros dugne susiformavusias duobes.

Nors pastatyti įspėjamieji ženklai, tačiau žmonės vis tiek drąsiai brenda į jūrą.


Per Lietuvą nuvilnys Baltijos kelio „Vienybės banga“

Baltijos keliui skirti renginiai prasidės jau sekmadienį, rugpjūčio 18 d. Vilniaus Katedros aikštėje bus duotas startas senovinės technikos klubo „Klasika“ entuziastams, kurie važiuodami istorinėmis transporto priemonėmis pakartos istorinį Baltijos kelią nuo Vilniaus per Rygą iki Talino.


Lietuvos pasieniečiai sulaiko vis daugiau užsienyje vogtų automobilių

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Rokas Pukinskas BNS sakė, kad šiemet per septynis mėnesius sulaikyta 80 ieškomų automobilių – pernai per šį laikotarpį buvo sulaikytos 43  transporto priemonės.

Daugiausia iš šių automobilių buvo pavogta Vokietijoje, Britanijoje ir Rusijoje.

Jeigu automobilis yra sulaikomas Lietuvoje, tai nereiškia, kad jis yra skirtas mūsų rinkai. Lietuva yra tranzito šalis.