Kelininkai perspėja: naktį keliuose gali susidaryti plikledis

Šalyje buvo be kritulių. Oro temperatūra svyravo nuo 3 iki 5 laipsnių šilumos.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, naktį kritulių nenumatoma, kai kur tvyros rūkas, susidarys plikledis. Pūs stiprokas vakarų, pietvakarių vėjas. Žemiausia oro temperatūra nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos.


Miesto vizija dėl Raudondvario aplinkkelio su Kauno rajonu nederinta

ELTA pažymi, kad šią savaitę Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) prie Susisiekimo ministerijos patvirtino, kad artimiausius 15 metų neplanuoja tiesti nei Raudondvario aplinkkelio, nei statyti naujo tilto per Nevėžį.

„Pagal LAKD ilgalaikės strategijos planus, iki 2035 m. Raudondvario pietinio aplinkkelio statybos darbai nenumatyti“, – informavo Kelių direkcijos Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus vadovė Aušra Ramoškaitė.


Memorialo partizanams Kryžkalnyje statybų pabaiga: darbų vertė – per 206 tūkst. eurų

Šią savaitę Raseinių savivaldybė paskelbė viešąjį pirkimą pagaminti ir sumontuoti skulptūrinius memorialo elementus: kalavijo formos obeliską, Vyčio formos stelas su žuvusių partizanų pavardėmis, Nežinomo partizano kapą.

Konkurso laimėtojai taip pat turės įrengti apšvietimą.

Planuojama darbų vertė – per 206 tūkst. eurų.

Pasak Raseinių mero Andriaus Bautronio, pernai už Vyriausybės skirtus 250 tūkst. atlikti bendrastatybiniai darbai, šiemet už tokią pat sumą memorialas turi būti baigtas.


Orai: po sausesnio savaitgalio vėl atslinks lietūs

Šeštadienį su nedideliu lietumi greičiausiai teks susidurti tik pietiniams šalies regionams, LRT Radijui sakė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. Vakarop Lietuvos vakaruose ir šiaurinėje šalies pusėje atsiras ir pragiedrulių, atkeliaus sausesnio oro masė. Vėjas šeštadienį daugiausia pūs iš vakarų, išliks stiprokas, tačiau pamažu praras savo jėgas ir bus vis silpnesnis, pavojingų gūsių jau nebus. Temperatūra kilstelės vos vienu dviem laipsniais ir pasiskirstys popiečio valandomis nuo 3 laipsnių šilumos pietrytiniuose rajonuose iki 5-6 laipsnių šilumos prie jūros.


Kauno staigmena Vilniui: sostinės gimtadieniui sukūrė šventines kojines

Kairioji dedikuota Vilniui, o dešinė – Kaunui, bet gali būti ir atvirkščiai. Nuotaikingose kojinių iliustracijose pavaizduoti gimtadienį švenčiantys stilizuoti miestų simboliai – torto bei konfeti fone šokantys tauras ir geležinis vilkas.


Iš pareigų traukiasi Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja

Savivaldybės tarybai pateiktame sprendimo projekte dėl jos atleidimo nurodoma, kad gruodį ji pateikė prašymą būti atleista savo noru.

Kauno mero patarėjas Tomas Jarusevičius BNS informavo, kad J. Baltaduonytė nori tolesniame darbe susitelkti į socialinių reikalų sritį, tuo metu direktoriaus pavaduotojos atsakomybių spektras gerokai platesnis.

Iki pernai balandžio pabaigos, kai buvo paskirta direktoriaus pavaduotoja, J. Baltaduonytė ėjo Socialinių paslaugų skyriaus vedėjos pareigas. Planuojama, kad ateityje ji grįš į šias pareigas.


Dėl koronaviruso grėsmės Lietuvos oro uostuose budi visuomenės sveikatos specialistai

Jie konsultuoja Kinijoje keliavusius asmenis, pranešė NVSC.

„Lietuvoje neturime jokių fiksuotų atvejų ar šio užkrato įtarimų, tačiau artėjant Kinų naujųjų metų šventėms imamės laikinųjų papildomų rizikos valdymo priemonių“, – sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Tokios priemonės planuojamos, kol tęsis nepalanki epidemiologinė situacija.


Lietuva uždraudė atvykti kinei, niekinusiai Honkongo aktyvistus remiančius kryžius

„Gavome Užsienio reikalų ministerijos teikimą ir uždraudėme nurodytai Kinijos pilietei atvykti į šalį“, – BNS sakė Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė.

Minima kinė socialiniuose tinkluose paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kad ji besityčiodama pakelia nuo žemės ir tolyn nusviedžia kryžių, pastatytą Honkongo protestuotojų garbei.

Šiaulių prokurorai vykdo ikiteisminį tyrimą dėl kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimo.

Už tokius veiksmus baudžiama viešaisiais darbais, bauda arba laisvės atėmimu iki trejų metų.


S. Skvernelio reitingas dramatiškai krito žemyn, J. Narkevičius – nepopuliariausias

Sausį gyventojų nepalankumas S. Skverneliui išaugo beveik devyniais procentiniais punktais – nuo 29,9 proc. gruodį iki 38,6 proc. sausį.

Palankiai premjerą įvertino 36,4 proc. apklausos dalyvių, gruodį tokių buvo 42,9 procento.

Tuo metu populiariausiu politiku liekantis G. Nausėda gyventojų palankumą  susigrąžino į lapkričio mėnesio lygį – 73,6 proc. respondentų palankiai įvertino jo veiklą (gruodį buvo 69,3 proc.). Nepalankiai apie prezidentą atsiliepė 7 proc. apklaustųjų (gruodį – 8,4 proc.).


Sausio 25-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Dangaus kūnai: saulė teka 8.22 val., leidžiasi 16.40 val. Dienos ilgumas 8.18 val.

Mėnulis (delčia) teka 19.11 val., leidžiasi 16.32 val.

Vardadieniai:

Viltenis, Žiedė, Povilas, Paulius

Datos:

Pusiaužiemis

Kirmėlinė

Šv. Pauliaus atsivertimas

Vilniaus pagarsinimo diena (Vilniaus gimtadienis)

1851 — gimė Petras Vileišis, Lietuvos visuomenės veikėjas, inžinierius, vertėjas, pirmojo lietuviško dienraščio „Vilniaus žinios“ leidėjas ir redaktorius. Mirė 1926 m.


Kitą savaitę V. Pranckietis vyks vizito į Lenkiją

Ceremonijoje ketina dalyvauti daugiau kaip 200 šią mirties stovyklą ir Holokaustą išgyvenusių buvusių kalinių. Tragediją Aušvice išgyvenę liudininkai dalysis pasakojimais ir prisiminimais.

Seimo pirmininko vadovaujamoje delegacijoje į minėjimo renginį kartu vyks Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Izraelio valstybe grupės pirmininkas Emanuelis Zingeris, Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas ir Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.


Švenčiant 697–ąjį Vilniaus gimtadienį – iškilmingi Šv. Kristoforo apdovanojimai

Garbingiausių Vilniaus apdovanojimų nusipelno  tie, kurie savo idėjas, darbus, projektus skiria Vilniui, garsina miesto vardą Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Penktadienio vakarą miesto Rotušėje Vilniaus meras Remigijus Šimašius įteikė 10 Šv. Kristoforo statulėlių vilniečiams, kurie per praėjusius metus labiausiai pasižymėjo savo darbais. Kandidatūras gauti šį apdovanojimą teikė visi – vilniečiai, įmonės, bendruomenės, mokslo ir meno pasaulio atstovai.


Sekmadienį vyks kardinolo S. Tamkevičiaus SJ ingresas Romoje

Kardinolas lietuvis oficialiai įžengs į bažnyčią Romos vyskupijoje, kurią popiežius Pranciškus jam skyrė, kai 2019 metų spalio 5 d. Kauno arkivyskupą emeritą Sigitą Tamkevičių priėmė į Kardinolų kolegiją.

Iškilmės prasidės 11 val. Romos laiku. Dalyvaus ir piligrimų iš Lietuvos.


Vairuotojų žiniai: naktį važiuojantiems link Talino kelią apsunkins konvojus

Apie tai portalui kauno.diena.lt pranešė bendrovė „Kauno kranai“.

„Informuojame kauniečius ir miesto svečius, kad šiąnakt 24 val. iš bendrovės „Kauno kranai“ išvyksta dviejų negabaritinio ilgio vilkikų ir palydos konvojus. Konvojus judės Talino kryptimi. Vykstantys šia kryptimi turėtų žinoti, kad eismo sąlygos bus apsunkintos“, – informavo „Kauno kranų“ atstovė.

Vieno vilkiko ilgis net 36 metrai.

„Kauno kranai“ į Taliną išsiunčia savo gaminį – 100 tonų keliamosios galios tiltinį kraną.


Nuo rugsėjo šalies profesinėse mokyklose – 40 naujų etatų neformaliam mokymui

„Tai kaip kursai suaugusiems ir jaunimui. Jie nesuteikia kvalifikacijos, jų metu įgyjama tam tikrų profesinių įgūdžių, pavyzdžiui, kloti plyteles ar kepti pyragus“, – BNS perduotame komentare cituojamas viceministras Arūnas Plikšnys.

„Tai lankstus modelis iškart prisitaikyti darbo rinkoje, išmokti to, ko reikia būtent tai darbo vietai. Tokių modulių visuma gali vesti ir į tam tikrą formaliai pripažįstamą kvalifikaciją“, – teigė jis.

Planuojama vienai profesinio mokymo įstaigai skirti iki dviejų etatų, tačiau jie bus steigiami ne visose profesinėse mokyklose.


Prezidento tėvas A. Nausėda atsidūrė Kauno klinikose

Anot portalo, prezidento tėvas, pajutęs negalavimą, kreipėsi į kardiologus Kauno klinikose.

Primename, kad 91-erių metų prezidento G. Nausėdos tėvas gyvena Klaipėdoje.

Dienraščio „Klaipėda“ interviu su A. Nausėda galite rasti čia.


Orai: sinoptikai žada tik menkų permainų

Panašu, jau ne pirmas savaitgalis, kai oras laisvadieniais bus kiek geresnis nei darbo dienomis. Atlanto ciklonai mūsų pakrantę lankys visą savaitę.

Šiandien vyraus nestiprūs šiaurės vakarų vėjai, jų gūsių greitis pasieks 15 m/s, gali smulkiai palašnoti, oro temperatūrą rodantys termometrai lyg užstrigę stos ties 4–6 laipsnių aukščiau nulio padala.

Sekmadienis turėtų būti dar malonesnis, pietvakarių vėjas rims, žymesnių kritulių nelaukiama, oro temperatūra nesikeis.


Nuo Palangos tilto vaikys žvejus?

Ant tilto – 100 žvejų

Dažniausiai keseliais vadinamos metalo konstrukcijos su nuleidžiamu į vandenį tinklu lieka ant tilto po savaitgalio.


Verda aistros: kodėl išskyrė globojamus brolius?

Sprendimu liko nepatenkintas

Klaipėdos vaikų globos namuose gyvenę trys vienos šeimos broliai buvo perkelti į bendruomeninius namus bute, tačiau po dviejų mėnesių netikėtai buvo išskirti.

Vyresnysis labai pasipiktino tokiu globos namų vadovybės sprendimu, nes taip elgtis esą draudžia įstatymas.


Kultūros ministerija paskelbė konkursus į keturias atašė pareigybes

Besibaigiant dabartinių atašė kadencijoms, ties ieškoma kultūrinės diplomatijos atstovų Vokietijoje, Lenkijoje, Izraelyje ir Švedijoje.

Kultūros atašė pradėtų dirbti šių metų rugsėjį, kadencijos trukmė – treji metai. Kandidatų dokumentai priimami iki vasario 6 dienos įskaitytinai.

Kultūros atašė yra specialusis atašė, pagal terminuotą darbo sutartį dirbantis diplomatinėje atstovybėje užsienio valstybėje ar Lietuvos Respublikos konsulinėje įstaigoje ir užtikrinantis bei įgyvendinantis tarptautinį bendradarbiavimą kultūros ministrui pavestoje valdymo srityje.


Plintant pavojingam virusui lietuviams rekomenduojama nevykti į Kiniją

Ministerija ragina nevykti į Uhano, Huanggango, Edžou, Čibi, Čiandžiango, Džidžiango, Džingmeno, Šiantao, Huangši miestus, kur yra paskelbtas karantinas.

Koronavirusas Kinijoje nusinešė mažiausiai 26 gyvybes.

Jis pasiekė kelias kitas Azijos šalis, be to, užsikrėtimo atvejų užregistruota tolimesnėse šalyse, įtarimų dėl susirgimų kyla ir kai kuriose Europos valstybėse.


Brigadoje „Žemaitija“ – sukaktis

Šventėje dalyvavo ir brigadai pavaldūs kariniai vienetai su kovinėmis vėliavomis, ginklais, kitų jėgos struktūrų ir civilinių organizacijų atstovai.

Nugriaudėjo trys salvės – Lietuvai tėvynei, Lietuvos kariuomenei bei brigadai "Žemaitija".

Motorizuotoji pėstininkų brigada "Žemaitija", siekiant stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus, Seimo sprendimu įsteigta 2016 m. sausio 1-ąją.


Nevyriausybininkai: ministras sustabdė kirtimus Punios šile, bet jie toliau vyksta

„Užfiksuota medžiaga liudija apie neseniai iškirstas sveikas pušis. Galimai tai prieštarauja kirtimų stabdymo pavedimui, kurį aplinkos ministras pasirašė reaguodamas į prezidento raginimus užtikrinti adekvačią apsaugą Punios šile. Kol vyksta Aplinkos ministerijos organizuoti procesai, reali Punios šilo apsauga yra vilkinama, medžiai kertami“, – pranešime sako „Baltijos aplinkos forumo“ direktorius Žygimantas Morkvėnas.


Veterinarijos tarnyba: žuvys Kuršių mariose neužterštos

„Tyrimų rezultatai atitiko teisės aktų normas. Didžiausias leistinas koncentracijas viršijančių teršalų kiekis nenustatytas“, – BNS sakė tarnybos atstovė spaudai Jurgita Savickaitė.

Pasak jos, specialistai tyrė Kuršių marių ir šalia esančių vandens telkinių žuvį.

Apie tyrimų rezultatus pranešęs naujienų portalas delfi.lt informavo, kad buvo tirti sterkų, karšių, kuojų ir žiobrių mėginiai.


Pasiūlymas dėl Seimo viešbučio: nestovėti prie vartų ir nežiūrėti, kas su kuo gyvena

Tokį pasiūlymą Statuto pataisoms įregistravęs Seimo narys konservatorius Jurgis Razma sako, kad rinkėjai į Seimą išrenka Seimo narį, o ne jo šeimą, todėl nereikėtų kištis į tai, kas su juo gyvens.

„Seimo nariui  turi būti  galimybės gauti Seimo viešbutį, o kas su juo gyventų, ar nuolat, ar trumpam atvyktų kiti šeimos nariai, nemanau, kad Statute turime tai reglamentuoti. Manyčiau, kad teisiškai  būtų tvarkingiau, jei būtų parašyta, kad viešbutis suteikiamas Seimo nariui ir mes nesikišame, nereglamentuojame, kas su juo gyvens“, – Eltai sakė J. Razma.