Vienas iš koronaviruso atvejų praėjusią parą – įvežtinis iš Jungtinės Karalystės

Atvejis Klaipėdos apskrityje įvežtas iš Švedijos. Asmuo kartu su dviem kolegomis birželio 28 d. grįžo keltu į Klaipėdą iš Švedijos ir iškart su šeima izoliavosi. Šiuo metu asmuo jaučiasi gerai.

Kitas įvežtinis atvejis iš Jungtinės Karalystės nustatytas Vilniaus apskrityje. Asmuo liepos 2 d. grįžo iš šios šalies lėktuvu Doncaster – Vilnius. Liepos 3 d. apie 9.00–10. 00 val. asmuo lankėsi „Inmedica“, vėliau nuvyko į „Panoramos“ „Rimi“ ir Žirmūnų „Rimi“, tačiau negalėjo patikslinti laiko.


Koronavirusas Lietuvoje: patvirtinti 5 nauji atvejai

Šiuo metu koronavirusu tebeserga 201 asmuo, 1545 – pasveiko. 71 žmogus yra izoliacijoje.

Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 11 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 37 įvežtiniai atvejai.

Per praėjusią parą ištirti 1789 ėminiai, iš viso – 442 tūkst. 242.


Trakuose prasideda valstybingumui skirtas renginių maratonas

„Valstybės dekados“ ciklas, kaip teigiama organizatorių pranešime, simboliškai sujungs Valstybės dienos šventę, 760-ąsias Durbės mūšio metines liepos 13-ąją bei 610-ąsias Žalgirio mūšio metines liepos 15-ąją.

„Valstybės dekada“ renginių maratonas įtrauktas į „Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020“ programą. Ciklas prasidės pirmadienį vakare Trakų pilyje: po istoriko pranešimo apie Karaliaus Mindaugo laikų Lietuvą susirinkusiųjų lauks valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklis „Mindaugas“.


2021-ieji – J. Lukšos-Daumanto, J. Zikaro, V. Sladkevičiaus ir kitų metai

Seimas 2021-uosius paskelbė partizano Juozo Lukšos-Daumanto, skulptoriaus Juozo Zikaro, kardinolo Vincento Sladkevičiaus bei kitų žymių asmenybių metais.

J. Lukšos-Daumanto metai paskelbti, nes nes kitąmet rugpjūčio 10 dieną sukanka 100 metų nuo jo gimimo. Seimas priimdamas sprendimą pabrėžė, kad J. Lukša-Daumantas buvo vienas ryškiausių kovotojų už laisvę.


Dėl karantino teismo posėdžiai kai kuriose bylose nusikėlė beveik pusmečiui

„Naujų teismo posėdžių datų suderinimą rudeniui lėmė karantinas, didelis bylose dalyvaujančių asmenų skaičius, proceso dalyvių užimtumas kitose bylose, jų atostogų grafikai“, – BNS informavo Lietuvos apeliacinio teismo atstovė Vilma Budėnienė.

Šiame teisme apeliacine tvarka nagrinėjamoje pareigūnų nusikalstamo susivienijimo byloje artimiausias posėdis numatytas tik lapkričio 17 dieną.

Pasak teismo atstovės, dėl karantino teko atšaukti keturis posėdžius, o vėlesnius – derinti atsižvelgiant į 14 advokatų užimtumo grafikus.


Liepos 5-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Dangaus kūnai: saulė teka 4.50 val., leidžiasi 21.55 val. Dienos ilgumas 17.05 val.

Mėnulis (pilnatis) leidžiasi 4.39 val., teka 22.32 val.

Vardadieniai:

Antanas, Butginas, Filomena, Gintas, Karolina, Mantmilė

Datos:

1888 — gimė rusų kilmės lietuvių rašytojas Jonas Mackevičius.

1927 — gimė poetė Liūnė Sutema (Zinaida Nagienė-Katiliškienė).

1936 — gimė skulptorius Steponas Šarapovas. Mirė 1981 m.


Sunykusiam fontanui prie Seimo ieško naujo šeimininko

Vilniaus miesto vadovybė fontaną nusiteikusi dar šiais metais perduoti Seimo kanceliarijai, o ši sako, kad dėl fontano apsispręs gavusi daugiau su jo būkle susijusios informacijos.

Seimo kanceliarijos, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) atstovai šią savaitę aptarė buvusio fontano ir žemės sklypo, kuriame jis yra, nuosavybės keitimą ir perregistravimą.


Rasų kapinėse bus pastatytas antkapinis paminklas Biržiškoms

Lietuvos nacionalinis muziejus po pakartotinio konkurso nugalėtoju pripažino skulptoriaus Mindaugo Junčio projektą „Kelias“.

Pagal jį, numatyta sukurti po atskirą antkapinį paminklą keturiems Biržiškų šeimos nariams – Vaclovui Biržiškai, Viktorui Biržiškai, Mykolui Biržiškai ir Bronislavai Šėmytei-Biržiškienei.

„Kiekvienam asmeniui sudėtas atskiras „kelias“. Jis prasideda nuo žemės gana grubiai apdirbtu akmeniu, tęsiasi laisvos formos, dinamišku siluetu ir pereina per „žydėjimo“ zoną, kyla į viršų, kur įgauna aiškesnę ir konkretesnę formą“, – sumanymą aiškino skulptorius.


Ruošiasi rinkimams: „socialdarbiečių“ sąskaitoje – jau 200 tūkst. eurų

Konservatorių rinkimų kampanijos sąskaitoje – daugiau nei 100 tūkst. eurų. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkiminėje sąskaitoje dabar – kiek daugiau nei 60 tūkst. eurų.

Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga rinkimams kol kas sukaupė kiek didesnį nei 5 tūkst. eurų biudžetą.

Laisvės partijos sąskaitoje, kurią sparčiai gausina fizinių asmenų lėšos, – iš viso yra beveik 28 tūkst. eurų.


V. Tomaševskis perrinktas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovu

Vilniuje penktadienį vykusiame šios politinės jėgos suvažiavime  V. Tomaševskis pirmininku buvo išrinktas naujai kadencijai, pranešė partija.

Slaptame balsavime už V. Tomaševskį balsavo 134 delegatai, po vieną buvo prieš ir susilaikė.


Mirė Lietuvos garbės konsulas Argentinoje A. Rastauskas

„A. Rastauskas buvo iškilus lietuvių bendruomenės Argentinoje atstovas, nuolat puoselėjęs lietuvybę, lietuvišką kultūrą ir savo darbais tvirtinęs Lietuvos ir Argentinos ryšius“, – pranešime sako parlamento vadovas.

Seimo pirmininkas pareiškė užuojautą A. Rastausko artimiesiems ir Argentinos lietuvių bendruomenei.


Mažus vaikus auginantys šauktiniai galės atsidėti tarnybą

Seimas paskutinę pavasario sesijos dieną priėmė Karo prievolės įstatymo pataisas, papildydamas išimčių, kai galima atidėti tarnybą, sąrašą.

Numatyta, kad ją bus galima atidėti, kai karo prievolininko sutuoktinė ar sugyventinė turi nėštumo ir gimdymo atostogas, taip pat tai galės padaryti tarnauti pakviesti šauktiniai, jei jie augina du ar daugiau vaikų iki trejų metų.

Prezidentui pasirašius, pakeitimai įsigalios nuo kitų metų sausio 1-osios.

Tačiau Seimas nepritarė siūlymams išplėsti galimybes karo tarnybą atidėti studentams.


Seimas pakoregavo švietimo įstaigų vadovų atranką

Nustatyta, kad švietimo įstaigos vadovu gali būti tik nepriekaištingos reputacijos asmuo, kuriam atliktas vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų vertinimas, taip pat – jei jis vienoje švietimo įstaigoje vadovo pareigas ėjo ne trumpiau kaip dešimt metų. Šiuo metu šis terminas siekia ne mažiau kaip 20 metų.

Taip pat įtvirtinta, kad švietimo įstaigos, išskyrus aukštųjų mokyklų, vadovą viešo konkurso būdu į pareigas penkeriems metams skiria ir iš jų atleidžia steigėjas ar jo įgaliotas asmuo, savivaldybių švietimo įstaigų atveju – meras.


Sinoptikai: ilgasis savaitgalis bus šiltas, bet su lietumi

Kaip sinoptikė teigė LRT radijui, šeštadienio pirmas pusdienis numatomas saulėtas, tačiau apie vidurdienį pradės kauptis vis daugiau debesų, kurie tankesni bus šalies Vakaruose.

Įdienojus nedidelio trumpo lietaus sulauks Šiaurės Vakarų rajonai.

Vakarų ir pietvakarių krypties vėjas daugelyje šalies rajonų bus nestiprus, tačiau vakariniuose rajonuose jis bus gūsingesnis ir sieks iki 14 metrų per sekundę, o prie jūros – apie 15 metrų per sekundę.


Sostinėje – JAV Nepriklausomybės dienai skirtas paradas

Parade dalyvavo amerikiečių ir lietuvių kariai, savanoriai ir JAV įmonių bei organizacijų atstovai. Į šventę pakvietė „American Chamber of Commerce“ asociacija, o ypatingą atmosferą sukūrė Lietuvos kariuomenės orkestras.

Penktadienį su havajietišku vakarėliu Vilniuje startavusios „Amerikietiškos atostogos“ tęsis iki sekmadienio vakaro. Kol kelionių į tolimesnius kraštus tenka palūkėti, amerikietiškų įspūdžių kviečia pasisemti Vilnius, parengęs programą, kurioje – ne tik amerikietiška muzika, maistas, bet ir smagi JAV Nepriklausomybės dienos šventė.


Grįžo medikų pagalbos misija, padėjusi kovoti su COVID-19 Armėnijoje

Aštuonis medikus ir tris ekspertus parskraidinęs Karinių oro pajėgų transporto lėktuvas „Spartan“ šeštadienio pavakarę nusileido Šiauliuose.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovas, medikų komandos vadovas Marius Čiurlionis pareiškė, kad sėkminga medikų pagalbos misija pasibaigė. Kol kas naujos Lietuvos medikų misijos neplanuojamos.

„Mes visi sveiki, kol kas neturime jokių požymių, skrydis buvo ilgas su sustojimu Bulgarijoje, niekas iš komandos nesiskundžia būdingais koronavirusui simptomais“, – Šiaulių oro uoste surengtoje trumpoje spaudos konferencijoje teigė jis.


Šalies vadovai sveikina JAV Nepriklausomybės dienos proga

Šalies vadovai linki amerikiečiams sveikatos, visokeriopos sėkmės, vienybės ir taikos, o taip pat ilgų nuolatinio klestėjimo ir darnos metų.


J. Basanavičiaus sodyboje – trisdešimtmečio šventė

Ta proga čia bus atidaryta paroda, pasakojanti sodybos istoriją, prisiminimais dalysis atstatymo iniciatoriai, vyks koncertas, svečiai galės paskanauti Tautos atgimimo ąžuolyne užaugusių gilių kavos ir vietos verslininkų patiektų vaišių, pranešė Lietuvos nacionalinis muziejus.

Šioje sodyboje Vilkaviškio rajone, Ožkabalių kaime, J. Basanavičius praleido savo vaikystę.


Lankytojams atveriamas Nidos švyturys

„Švyturys lankytojams bus atveriamas liepos 4  dieną 17 valandą. Iki liepos 8 dienos jis bus atveriamas tik vakarais, ten vyks ir meninė programa, o nuo liepos 9 dienos veiks kiekvieną dieną nuo 10 iki 19 valandos“, – teigė L. Motuzienė.

Anot jos, apsilankymas švyturyje bus mokamas – kainuos penkis eurus, o vienu metu į pastatą bus įleidžiama iki dešimties žmonių.

„Planuojame, kad į švyturį užsukti bus galima iki rugsėjo vidurio. (...) Surinkti pinigai bus naudojami jo priežiūrai, darbuotojų užmokesčiui“, – kalbėjo Neringos muziejų vadovė.


Ilgąjį savaitgalį sustiprintos policijos pajėgos metamos į kurortus

Policija pranešė, kad daugiau pareigūnų dirbs užtikrindami viešąją tvarką bei eismo saugumą.

Policijos atstovas spaudai Ramūno Matonio teigimu, didesnės pajėgos bus mestos pajūryje ir kituose šalies kurortuose, pagrindiniuose keliuose.

„Bus vykdoma neblaivių vairuotojų, greičio kontrolė, pareigūnai dirbs įvairiuose renginiuose, kurių bus daug, lankysis paplūdimiuose, kitose žmonių susibūrimo vietose“, – BNS sakė R. Matonis.


Liepos 4-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Dangaus kūnai: saulė teka 4.49 val., leidžiasi 21.56 val. Dienos ilgumas 17.07 val.

Mėnulis (priešpilnis) leidžiasi 3.47 val., teka 21.37 val.

Vardadieniai:

Berta, Birutė, Elžbieta, Gedgailė, Malvina, Teodoras

Datos:

1880 — gimė Elena Laumenskienė, pedagogė, pianistė, kompozitorė. Mirė 1960 m.

1906 — gimė rašytojas Jurgis Gliauda. Mirė 1996 m.

1993 — mirė rašytojas ir vertėjas Viktoras Katilius. Gimė 1910 m.


Prezidentūra: Kelių direkcijos vadovo atleidimas atrodo kaip politinis susidorojimas

„Ministro sprendimas pašalinti vadovą atrodo kaip politinis susidorojimas“, – BNS penktadienį sakė šalies vadovo atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

„Prezidento vertinimu, šis žingsnis kelia dar daugiau abejonių dėl ministro veiklos, tuo pačiu meta šešėlį ir ant visos Vyriausybės“, – pridūrė jis.

Prezidento atstovas spaudai priminė, kad Gitanas Nausėda birželio viduryje vetavo LAKD pertvarkymą į valstybės įmonę numatančias Kelių įstatymo ir susijusių įstatymų pataisas.


Metalo ieškiklių naudotojai tikisi kompromiso

Siekdami geriau suprasti, ar metalo ieškiklių naudotojų veikla gelbsti, ar naikina Lietuvos istoriją, "Kauno diena" pristatė rašinių ciklą.

Ankstesniuose interviu kalbintas KPD Kauno skyriaus vyr. specialistas Andrius Liakas ir Metalo ieškiklių naudotojų klubo MINK vadovas Emilijus Petukauskas. Pokalbių ciklą pabaigsime interviu su nepriklausomu metalo ieškiklių naudotoju, kuris, paties pageidavimu, norėjo likti anonimu.

Laikai keičiasi

– Norėčiau paklausti, ar seniai užsiimate šiuo hobiu?


KTU gimnazija vadovo nekeičia

"Tikiuosi sėkmingų ir produktyvių būsimų penkerių metų. Atrankos laikotarpiu jaučiau gimnazijos bendruomenės palaikymą, todėl ir ateityje viliuosi bendruomenės susitelkimo. O po penkerių metų norėčiau džiaugtis pasiektais rezultatais, stipria, toliau lyderiaujančia gimnazija, tvirta jos bendruomene", – teigė T.Kivaras

Jis žada ir toliau ieškoti partnerių tarp verslo ir viešųjų organizacijų, mėginti užmegzti ryšius su užsienio lietuvių mokyklomis.


Vairuotojas už pagalbą kelyje dėkoja policijos pareigūnėms

„Sulaukėme padėkos žinutės iš vaikino, vardu Faustas: „norėčiau padėkoti Radviliškio miesto pareigūnėms Eglei ir Justei už pagalbą kelyje. Pareigūnės pastebėjo sunkiai bevažiuojančią mano mašiną kelyje ir privažiavusios  paklausė, kas atsitiko. Kai paaiškinau, kad variklis perkaitęs ir bandau kaip nors važiuoti iki namų, kad neturiu artimųjų netoliese, kurie gali padėti, jos pasisiūlė padėti įsigyti aušinimo skysčio mašinai ir pamokė, kaip elgtis tokioje situacijoje. Labai ačiū!!!“, - rašoma Lietuvos policijos feisbuko paskyroje.