Seimas palengvino neįgaliuosius vežančių automobilių parkavimą

Be to, vietinės rinkliavos už automobilio statymą išimtis bus taikoma ne automobiliui su neįgaliojo kortele, kaip buvo iki šiol, o žmogui, kuriam išduota tokia kortelė.  

Seimas ketvirtadienį priėmė tokias Rinkliavų įstatymo pataisas: už balsavo 112 Seimo nariai, prieš nebuvo, o keturi susilaikė.

Neįgaliųjų teisių komisijos vadovė Monika Ošminskienė prieš balsavimą teigė, kad nauja tvarka leis savivaldybėms  automatizuoti parkavimo priežiūrą ir padės kovoti su automobilių statymu neįgaliesiems skirtose vietose. 


Vilniuje kaimynų bendrystę stiprins per dešimt bendruomenių projektų

Projektas „Idėjų lysvė Pilaitėje ir Verkiuose“ kurs atvirą ir biologiškai įvairią viešąją erdvę ir taip edukuos miestiečius apie tvaraus gyvenimo būdo mieste principus bei skatins bendruomeniškumą. Miesto daržo „Idėjų lysvė“ Pilaitės rajono bioįvairovę papildys augalų segmentais, pritraukiančiais apdulkinančius vabzdžius ir išplės miesto daržo konceptą Verkių seniūnijoje, įkuriant naują bendruomeninį miesto daržą. Bus kuriamos buveinės vabzdžiams mieste, įgyvendinami apželdinimo projektai ir rengiamos sodinimo talkos.


G. Nausėda: jeigu nesvarstysime dėl 14 sankcijų paketo Rusijai, tai bus didelis nusivylimas

„Mes kelsime šį klausimą (dėl sankcijų paketo Rusijai – ELTA). Atvirai pasakysiu, tai nėra labai populiarus klausimas, nes mes kalbame apie tokius produktus, kurie kai kurioms valstybėms yra nepriimtini, kaip aliuminis, suskystintos dujos ir kai kurios valstybės yra kategoriškai prieš tai“, – trečiadienį vakare Briuselyje žurnalistams kalbėjo G. Nausėda.


Programa „Vizija – nulis“: pasirinktos 44 priemonės žuvusiųjų skaičiui keliuose mažinti

Memorandumą pasirašė Susisiekimo, Vidaus reikalų, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų, policijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Savivaldybių asociacijos ir kitų institucijų atstovai.

Kaip teigė renginyje dalyvavęs susisiekimo ministras Marius Skuodis, vienas esminių programos tikslų – sumažinti žuvusiųjų keliuose skaičių.

„Iki 2030 m. perpus sumažinti keliuose žūstančiųjų skaičių – toks yra tikslas mūsų visų“, – sakė ministras.

Jis pridūrė, kad galiausiai norima pasiekti, jog iki 2050 m. šalies keliuose nežūtų nė vienas eismo dalyvis.


I. Šimonytė su Armėnijos parlamento vadovu aptarė glaudesnius santykius su ES

„Su tvarios taikos viltimi stebime saugumo padėtį Pietų Kaukazo regione ir teigiamai vertiname Armėnijos pastangas ją pasiekti. Esame glaudesnių Armėnijos ryšių su ES rėmėjai ir galiu patikinti, kad Lietuva ir toliau bus pasirengusi padėti įgyvendinant Armėnijos demokratinių reformų darbotvarkę, grindžiamą skaidrumo ir teisinės valstybės principais“, – pranešime I. Šimonytė.

Susitikime premjerė išsakė Lietuvos palaikymą Armėnijos pastangoms normalizuoti santykius su kaimynėmis.


„Valstiečiai“ dėl pranešėjo komisijos darbo ketina kreiptis į Konstitucinį Teismą

„Jau ruošiu kreipimąsi į Konstitucinį Teismą, siekiant apginti valstybines institucijas ir Lietuvos valstybės paslaptis“, – Seime susirinkusiems žurnalistams ketvirtadienį sakė „valstiečių“ atstovas Dainius Gaižauskas.

Anot jo, KT turi pasisakyti, ar laikinosios specialiosios komisijos gali reikalauti iš specialiųjų tarnybų, kad jos atskleistų duomenis, darbo metodus, priemones.

„KT turi pasakyti, ar gali turėti tokias teises specialiųjų tyrimų komisija Seime“, – sakė D. Gaižauskas.

„Valstiečio“ teigimu, jis per savaitę ketina parengti kreipimąsi į KT.


I. Šimonytė: „Rheinmetall“ atėjimas į Lietuvą gali būti išnaudojamas gąsdinant dalį visuomenės

„Neturiu daug iliuzijų, kad neatsiras žmonių, kurie bandys tai naudoti žmonių gąsdinimui ar kažkokiam drumstimui sąmonės. Bet juk iš tikrųjų, tai kaip tik yra ženklas, kad Lietuva yra saugi šalis. (...) Ir man atrodo, kad žmonės, kurie rūpi jų pačių saugumas, jie turėtų tiek Vokietijos brigados, tiek ir tokių gamybos koncernų „Rheinmetall“ atėjimą sveikinti“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ teigė I. Šimonytė. 


L. Mogenienė paliko Demokratų frakciją Seime

„Tiesiog nesutapo požiūriai į tam tikrus dalykus“, – ketvirtadienį BNS sakė parlamentarė.

Ji teigė kol kas dirbsianti Mišrioje Seimo narių grupėje.

Į Seimą politikė išrinkta pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą, bet 2021 metų rugsėjį iš jos pasitraukė ir su keliais kolegomis įkūrė Demokratų frakciją.

Tolesnių politinių planų L. Mogenienė neatskleidė.

Jai pasitraukus Demokratų frakcijoje liko 15 narių.

Prieš mėnesį šią frakciją paliko Seimo narys Zenonas Streikus.


Dezinformacijos grėsmė: kaip pažaboti melagienas

Svarbu demaskuoti

Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa parodė, kad didžioji dalis lietuvių (88 proc.) mano, kad reikėtų imtis daugiau priemonių sklindančiai dezinformacijai suvaldyti, labiau edukuoti visuomenę. 61 proc. apklaustųjų teigia, kad dezinformacija sklinda nevaldomai.


I. Šimonytė žada pritarti VSD pranešėjo komisijos išvadoms

„Balsuosiu už“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministrė pirmininkė.

Ji tvirtino dar nespėjusi susipažinti su pilna išvadų medžiaga, tačiau tą planuojanti padaryti.

Dėl išvadų pirmą kartą balsuoti Seimas planuoja ketvirtadienį. Tokiu būdu būtų baigta išvadų projekto pateikimo procedūra.

Ji pradėta kovo 28 dieną. Tuomet komisijos pirmininkas demokratas Vytautas Bakas pristatė komisijos išvadas ir atsakė į Seimo narių klausimus.


Pasienyje su Baltarusija nefiksuota neteisėtų migrantų

Tuo metu Latvijos pareigūnai trečiadienį apgręžė 50, Lenkijos pareigūnai antradienį neįleido 133 migrantų.

Šiemet VSAT į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose neleido patekti 161 neteisėtam migrantui.

Migrantų antplūdis į rytines Europos Sąjungos nares iš Baltarusijos kilo 2021 metais, Vakarai kaltina Minsko režimą jį organizavus.

Tuomet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų, bet, pasibaigus judėjimo apribojimams, didžioji dalis jų paliko šalį.


Įgyvendinant ES reformą, premjerė pritartų migrantų perkėlimui: žada ieškoti sprendimo

„Aš ir toliau laikausi tos pačios nuomonės, kad Lietuvai, kurioje tikrai yra žmonių, atvykusių iš trečiųjų šalių – kaimyninių ir tolimesnių–, nėra kažkokia nepakeliama problema perkelti 150 žmonių, kurie, jeigu norėtų čia gyventi ir integruotis, manau, kad puikiausiai čia galėtų gyventi ir integruotis“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministrė pirmininkė.

„Mes dabar bandome rasti kažkokią priešpriešą šito klausimo sprendime, tikrai išspręsime šitą klausimą geriausiu Lietuvos piliečiams būdu“, – pridūrė ji.


Premjerė: galima diskutuoti apie papildomą 2 proc. pelno apmokestinimą gynybai

„Apie tai galima diskutuoti, bet tiesiog reiktų matyti didesnį paveikslą. Truputį galbūt racionaliau vertinu tą gąsdinimą, kad jei pelno mokestis pasikeis 1,5 ar 2 procento, dėl to nukentės labai Lietuvos investicinis klimatas. Man atrodo, kad racionalūs investuotojai, tie, kurie renkasi Lietuvą kaip lokaciją, labai gerai supranta, į kokią geografinę padėtį ateina“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė I. Šimonytė.

Ministrės pirmininkės teigimu, užsienio investuotojai „labai gerai supranta“, kad Vyriausybė siekia gerinti Lietuvos saugumo padėtį ir didinti atgrasymo pajėgumus.


Susisiekimo ministerijoje pasirašomas memorandumas dėl žūčių keliuose mažinimo

Kaip skelbia ministerija, šiuo planu bendromis šalies institucijų pastangomis bus siekiama iki 2030 metų žymiai sumažinti žuvusiųjų skaičių šalies keliuose.

Memorandumą pasirašys susisiekimo ministras Marius Skuodis, policijos, „Via Lietuva“ atstovai, po pasirašymo rengiama spaudos konferencija.

Renginio metu Policijos departamentas taip pat pateiks avaringumo situaciją ir statistiką Lietuvoje.


Medininkų pasienio kontrolės punkte naktį kilo gaisras: eismas beveik atnaujintas į abi puses

Priešpiet taip pat atnaujintas krovininių transporto priemonių ir autobusų eismas į Lietuvą.

„Lengvųjų automobilių eismas atvykimo kryptimi teberibojamas tęsiant gaisro muitinės patalpose tyrimo ir padarinių likvidavimo darbus“, – nurodė Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis.

Bendrojo pagalbos centro duomenimis, pranešimas apie gaisrą mūriniame pastate gautas apie 02.40 val., į įvykio vietą buvo išsiųstos Vilniaus valdybos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija perduota Vilniaus apskrities greitosios medicinos pagalbos stočiai.


VRM ir KAM stiprina bendradarbiavimą sienos apsaugos srityje

„Atsižvelgiant į karo prieš Ukrainą pamokas, mūsų prioritetas šiuo metu – kontrmobilumo priemonių įrengimas pažeidžiamiausiuose pasienio su Rusija ir Baltarusija ruožuose. Taip pat būtina stiprinti VSAT ir kariuomenės sąveiką“, – teigė ministrė A. Bilotaitė.

Kaip nurodoma Vidaus reikalų ministerijos pranešime, ministrai aptarė karinio aprūpinimo standarto įgyvendinimą vidaus reikalų sistemos statutinėse tarnybose, kurios karo metu taptų šalies ginkluotųjų pajėgų dalimi, taip pat poreikį joms skirtas užduotis išbandyti bendrų pratybų metu.


Kultūros ministras teiks siūlymą pratęsti Rusijos, Baltarusijos programų draudimą

Tokiam siūlymui anksčiau pritarė Vyriausybė.

Projekto aiškinamajame rašte pabrėžiama, kad Rusijos karinei agresijai Ukrainoje tęsiantis trečius metus, ją lydi nuolatinė šios šalies valdžios inspiruota ir palaikoma intensyvi dezinformacijos kampanija visoje Europos Sąjungoje. Dėl to ribojamųjų priemonių imtasi visoje Bendrijoje.

Pagal projektą, siūlomą šį draudimą taikyti, kol Rusija ir Baltarusija Nacionalinio saugumo strategijoje bus nurodytos kaip keliančios pavojų ir grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.


VSD pranešėjo komisijos išvada Seime įveikė pirmąjį balsavimo barjerą

Už pritarimą balsavo 60 Seimo narių, prieš buvo 29, susilaikė 12 parlamentarų.

Toliau išvadą nagrinės Seimo komitetai.

Laikinosios komisijos pirmininkas demokratas Vytautas Bakas prieš balsavimą Seime žurnalistams sakė, kad išvadas būtina patvirtinti, nes nuo to priklauso ir laikinųjų komisijų, ir pranešėjo instituto ateitis.

„Iš esmės mes kalbame ne tik apie laikinųjų Seimo komisijų ateitį, mes kalbame apie parlamento galių diskreditavimą“, – tvirtino Seimo narys.


Balandžio 18-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Dangaus kūnai: saulė teka 6.08 val., leidžiasi 20.28 val. Dienos ilgumas 14.20 val.

Mėnulis (priešpilnis) teka 14.06 val., leidžiasi 5.07 val.

Vardadieniai:

Apolonijus, Eitvilas, Girmantė, Kaributas, Undinė

 

Datos:

Tarptautinė paminklų apsaugos diena

Pasaulinė radijo mėgėjų diena

1814 — gimė archeologas, muziejininkas, Vilniaus laikinosios archeologijos komisijos ir Senienų muziejaus steigimo iniciatorius Eustachijus Tiškevičius. Mirė 1873 m.


G. Nausėda: dvigubi standartai teikiant pagalbą Izraeliui ir Ukrainai yra nepriimtini

„Tai yra nepriimtina, kad mes, kaip jūs teisingai sakote, taikome dvigubus standartus. Mūsų pagalba Izraeliui be jokios abejonės nekonkuruoja ir neturėtų konkuruoti su mūsų dėmesiu Ukrainai“, – trečiadienį Briuselyje Lietuvos žurnalistams sakė šalies vadovas.

„Aš įsivaizduoju, kad jeigu mes esame principingi ir tikrai stojame už demokratines vertybes, mes turime remti ir vieną, ir kitą, o ne skaičiuoti – šitiek atseikėjam vienam, o tiek kitam“, – pridūrė jis.


G. Landsbergis susitiko su Armėnijos Nacionalinės Asamblėjos pirmininku

„Demokratija yra svarbus saugumo garantas. Kartu su ES šalimis narėmis ir JAV palaikome Armėniją kovoje už demokratiją, laisvę ir taiką“, – pranešime teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Tai yra būtinos sąlygos kuriant klestinčią jūsų šalies ateitį“, – pridūrė ministras.

Be itin svarbios šiuo metu Armėnijos narystės ES temos, susitikime taip pat aptarta situacija Pietų Kaukazo regione, dėmesio skirta ir paramos Ukrainai klausimui.


Incidentas Kauno oro uoste: lėktuvas negalėjo pakilti

Kaip skelbia portalas lrt.lt, oro linijų „Wizz Air“ lėktuvas iš Kauno į Londoną turėjo išskristi trečiadienį prieš vidurdienį.

Anot portalui situaciją patikslinusio Lietuvos oro uostų atstovo Mariaus Zeleniaus, skrydis buvo  atidėtas išsiskleidus lėktuvo trapui.

M. Zeleniaus teigimu, į trečiadienio vidurdienį turėjusį įvykti skrydį iš viso buvo registruota 218 keleivių. Pasak jo, 50 jų į Londoną planuoja skristi vėlesniu reisu.

Pašalinus techninius trikdžius, lėktuvas išskrido


S. Cichanouskaja sukritikavo iniciatyvą apriboti baltarusių keliones į gimtinę

„Esame be galo dėkingi Lietuvai ir Lietuvos Vyriausybei, kurios taip svetingai priėmė tūkstančius baltarusių, tačiau prašome: negrupuokite baltarusių su rusais ir tais, kurie padeda režimui“, – Eltai perduotame komentare teigia S. Cichanouskaja.

„Sutinkame, kad karo ir diktatoriaus rėmėjai neturėtų turėti teisės gyventi Lietuvoje. Sutinkame, kad tie, kurie išvyko turėdami humanitarines vizas, taip pat neturėtų grįžti, nes kyla grėsmė jų saugumui. Ši norma jau yra įstatymuose. Mes nepalaikome apribojimų visiems baltarusiams“, – akcentuoja Baltarusijos opozicijos lyderė.


Seimo etikos sargai nepradės tyrimo dėl A. Anušausko pasisakymų apie galimą korupciją

Visgi su komisijos daugumos nuomone nebuvo linkęs sutikti liberalas Andrius Bagdonas. Anot parlamentaro, atlikus tyrimą, visuomenei būtų atsakyti visi klausimai dėl A. Anušausko paviešintos informacijos tikrumo ir pagrįstumo.

„Dauguma mano, kad tyrimo pradėti nereikėtų, visgi aš manau, kad tyrimą reikėtų pradėti. Pirma, krašto apsaugos ministras metė šešėlį ne tik ant viešuosius pirkimus vykdančių institucijų, bet ir ant premjerės, kuri pasakė, kad viską žinojo, kad konkursai vyksta neskaidrūs. Tai, man atrodo, yra svarbus argumentas“, – komisijos posėdyje pabrėžė A. Bagdonas.


Ukrainai prašoma aukoti ne tik pinigų, bet ir saldainių

– Jau kelias dienas vyksta ši paramos Ukrainai akcija. Kokį aktyvumą stebite? Ar tiesa, kad žmonių noras padėti Ukrainai šiek kiek išblėsęs?