Santaros klinikos turi naują vadovą

F. Jankevičius vadovavimą Santaros klinikoms perėmė iš laikinai pareigas ėjusio prof. Juozo Raistenskio. Naująjį generalinį direktorių kolektyvui pristatė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Prieš pristatant naująjį vadovą medikų bendruomenei, ministras A. Veryga ketvirtadienį iš ryto su juo susitikęs Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) aptarė svarbiausius darbus ir laukiančius iššūkius.


Vilniaus medikams atliekami testai dėl imuniteto tymams

Pasak jo, iš viso dvylikoje savivaldybei pavaldžių sveikatos įstaigų dirba apie 6 tūkst. medicinos personalo, apie 8-10 eurų kainuojantys tyrimai, nustatantys imunitetą ne tik tymams, bet ir kitoms ligoms, pradėti vykdyti prieš dvi savaites.


Baltijos šalys tarsis dėl okupacijos žalos atlyginimo

Tarptautinėje konferencijoje bus pristatyti atlikti tyrimai apie okupacijos metu padarytą žalą Lietuvai, Latvijai ir Estijai, pranešė Teisingumo ministerija.

„Bus aptarta, kokiomis teisinėmis priemonėmis bus siekiama identifikuotų nuostolių atlyginimo“, – rašoma pranešime spaudai.

Sovietų Sąjunga Baltijos šalis okupavo Antrojo pasaulinio karo metais. Rusija iki šiol atsisakė atlyginti okupacijos žalą.


Migracijos rodikliai – rekordiškai geri: lietuviai grįžta namo!

Ekonomistai sako, kad 2019-aisiais jau gali būti fiksuojamas teigiamas balansas.

Pernai Iš Lietuvos išvyko 32,2 tūkst., o atvyko – 28,9 tūkst. žmonių. Skirtumas yra mažiausias nuo 1990 metų. 2017 metais iš Lietuvos išvyko 47,9 tūkst., o atvyko 20,4 tūkst. žmonių.

„Aš manyčiau, kad šiais metais mes turėsime jau teigiamą migracijos balansą“, – BNS sakė banko „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.


R. Karbauskis Antikorupcijos komisijos vadovo posto opozicijai nebeatiduos?

„Aš nesu tuo tikras“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis tvirtino nematąs, kas galėtų vadovauti šiai komisijai jos nekompromituodamas.

„Nagrinėjant situaciją dabar, Liberalų sąjūdžio atstovai, mes ne sykį tą klausimą kėlėme, negalėtų būti Antikorupcijos komisijos vadovai, nes tai partija, kuri teisiama dėl korupcijos“, – teigė R. Karbauskis.


Orai: savaitgalis pradžiugins ilgai laukta šiluma

Šiandien iki pietų kai kur dar tvyros rūkas. Antroje dienos pusėje negausiai lynos, pūs vidutinio stiprumo vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune oras sušils iki 9 laipsnių. Šiauliuose bus apie 7, Panevėžyje apie 8 laipsnius šilumos. Pajūryje vyraus 6 laipsnių šiluma.


Panevėžio mero piktnaudžiavimo byla keliauja į teismą, jis galės grįžti į darbą

Teismui ketvirtadienį perduotoje byloje R. Račkauskas, jo patarėja Gintarė Maskoliūnienė ir privačiame sektoriuje konsultavimo bei viešinimo srityje dirbantis vilnietis M. V. kaltinami piktnaudžiavimu. BNS žiniomis, teisėsaugos kaip M. V. įvardijamas kaltinamasis yra įmonės „Lukrecijos reklama“ vadovas Marius Vaupšas.

Teisėsauga įtaria, kad R. Račkauskas per patarėją davė neteisėtus nurodymus valstybės tarnautojams, kad „Lukrecijos reklama“ laimėtų viešuosius pirkimus, o už tai meras gavo asmeninės naudos.


Nuteistieji iki gyvos galvos galės anksčiau išeiti į laisvę

Už tai balsavo 87 parlamentarai, nė vienas nebuvo prieš, šeši susilaikė.

„Norėčiau visus patikinti, kad tik adekvačiai ir teisingai besielgiantis žmogus ir tik tuomet, kai visiškai eliminuota yra grėsmė, jisai galėtų aplikuoti į šią galimybę“, – ketvirtadienį Seime sakė liberalas Vitalijus Gailius.

Pagal priimtas pataisas, iki gyvos galvos nuteistas žmogus po 20 metų įkalinimo galės prašyti teismo peržiūrėti bausmę.

Įvertinęs nuteistojo elgesį teismas galės, bet neprivalės nustatyti terminuotą laisvės atėmimo bausmę nuo penkerių iki dešimties metų.


Nauja tvarka įsidarbinti valstybės tarnyboje: kompetencijas vertins atrankos komisija

Šiuo metu liko du įstaigų vadovų konkursai, kurie vyksta pagal iki šių metų galiojusią tvarką. Juos numatoma baigti iki balandžio 1 dienos, ketvirtadienį pranešė departamentas.

Pagal naująją – centralizuotą – valstybės tarnautojų atrankos sistemą atskiras išankstinis bendrųjų gebėjimų patikrinimas nebus atliekamas. Bendrieji gebėjimai ir kompetencijos tikrinami vertinimo atrankos komisijoje metu.

Taip pat pasikeitė pretendentų į vadovaujamas pareigas atranka. Vietoje vadovavimo gebėjimų patikrinimo taikomas pretendentų į įstaigų vadovų pareigas kompleksinis vertinimas.


Plintant tymams, Seime – siūlymas skiepyti vaikus privalomai

Pasak socialdemokratų, penkis kartus daugiau nei pernai užsikrėtusių tymais skaičius liudija, kad Lietuva nevaldo situacijos, o kasmet nepaskiepyti nuo šios ligos kasmet lieka per 5 tūkst. vaikų.

Per pastarąjį dešimtmetį tokių neskiepytų ir neatsparių tymų virusui vaikų skaičius viršijo 50 tūkst., pažymi Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

Pasak politiko, Vyriausybė nieko nepadarė, kad situaciją keistųsi, todėl tokios įstatymų pataisos - reikalingos.


Nuspręsta neperskaičiuoti balsų Elektrėnuose, kur pergalę lėmė 14 balsų

Perskaičiuoti antrojo turo balsus prašė tiek antra likusi rinkimų komiteto „Patriotų sąjūdis už Elektrėnų kraštą“ kandidatė Silva Lengvinienė, tiek rinkimų laimėtojas.

VRK ketvirtadienį konstatavo, kad balsams perskaičiuoti nėra teisinio pagrindo. Už perskaičiavimą balsavo keturi komisijos nariai, prieš buvo šeši ir vienas susilaikė.


„Valstiečiai“ prezidentę dėl S. Skvernelio kritikos apskundė VRK

Tiek „valstiečiai“, tiek P. Gražulis kaltina prezidentę D. Grybauskaitę vykdžius agitaciją jos draudimo laikotarpiu, antrojo turo merų rinkimų sekmadienį.

Ketvirtadienį VRK nusprendė nagrinėti šiuos skundus, išvados projektą rengs Tauras Rutkūnas ir Andrius Puksas.

Sekmadienį per balsavimą žurnalistams premjero veiksmus komentavusi D. Grybauskaitė su ja nederintą S. Skvernelio pasiūlymą Baltarusijai dėl Astravo atominės elektrinės pavadino antikonstituciniu veiksmu, o svarstymus apie santykius su Latvija – kaip daromą tarptautinę gėdą.


Įteisinti tarėjus teismuose siūlo nuo 2021 metų

Beveik pusšimtis parlamentarų, daugiausiai iš valdančiųjų frakcijų, įteisinti tarėjus teismuose siūlo nuo 2021 metų.

Pagal projektą, Konstitucijoje siūloma įtvirtinti, kad „įstatymo nustatytais atvejais ir tvarka kartu su teisėjais bylas nagrinėja ir sprendimus priima ir piliečiai, davę tarėjo priesaiką.“

Praėjusios kadencijos Seimas 2016 metais patvirtino koncepciją, kaip teismuose turėtų būti įteisinamas visuomenės atstovų dalyvavimas.

Pagal ją, tarėjais galėtų būti Lietuvos piliečiai, įgiję mažiausiai vidurinį išsilavinimą, mokantys lietuvių kalbą.


Vakarų Lietuvoje eismą sunkina tvyrantis rūkas

Matomumas vietomis sumažėjęs iki 200 metrų.

Valstybinės reikšmės keliuose eismo sąlygos geros, išskyrus mažesnio intensyvumo kelius Zarasų rajone, ypač miškingose vietovėse, kur vietomis kelių atkarpos padengtos prispaustu sniegu, provėžotos.

Oro temperatūra šalyje – nuo 3 iki 6 laipsnių šilumos.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną daug kur silpnai palis, kris dulksna. Vėjas bus pietvakarių, vakarų, 7–12 m/s. Aukščiausia oro temperatūra – nuo 5 iki 10 laipsnių šilumos.


Pasaulinę miškų dieną urėdijose – inkilų kėlimo šventė

„Inkilų kėlimas gali padėti išsaugoti tam tikras paukščių rūšis, nes jiems būtina atrasti saugią vietą, kur galėtų perėti. Tai uralinės pelėdos, kukučiai, žalvarniai ir kiti reti paukščiai, kurių populiacijos didėjimui ir rūšių išlikimui inkilai daro didelę įtaką – jie tampa ne tik namais, bet ir prieglobsčiu nuo pavojų“, – pranešime spaudai sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.

Daugiausiai inkilai keliami zylėms, musinukėms, varnėnams ir kitiems smulkiems paukščiams, kadangi jų išsaugojimas yra tiesiogiai susijęs su miško apsauga.


Seimas įteisino individualų konstitucinį skundą

Už tai numatančią Konstitucijos pataisą balsavo 106 Seimo nariai, prieš buvo vienas, susilaikė irgi vienas.

„Sveikinu visus Seimo narius, mes ką tik suteikėme žmonėms daugiau teisių“, – po balsavimo sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Pagal pataisą, kiekvienas asmuo galės kreiptis į KT dėl teisės aktų, jeigu jų pagrindu priimtas sprendimas pažeidė jo konstitucines teises ar laisves, o kitos teisinės gynybos priemonės išnaudotos.


D. Grybauskaitė įsitikinusi, kad ES nukels „Brexito“ terminą

ES šalių vadovų susitikimo išvakarėse Theresos May (Terezos Mei) vyriausybė paprašė atidėti „Brexitą“ nuo kovo 29 iki birželio 30 dienos.

„Esu įsitikinusi, kad po tam tikrų diskusijų mes, Europos Sąjungos šalys, tikrai būsime linkę padėti premjerei kalbėtis su Jungtinės Karalystės parlamentu, o tai reiškia, kad mes tikrai pritarsime (atidėti terminą – BNS)“, – ketvirtadienį transliuotame interviu LRT radijui sakė šalies vadovė.


Kovo 21-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Dangaus kūnai: saulė teka 6.23 val., leidžiasi 18.32 val. Dienos ilgumas 12.09 val.

Mėnulis (pilnatis) leidžiasi 7.05 val., teka 19.19 val.

Vardadieniai:

Benediktas, Lingailė, Mikalojus, Nortautas, Reda, Saulius, Saulis

Datos:

Tarptautinė miego diena

Tarptautinė rasinės diskriminacijos panaikinimo diena

Pasaulinė poezijos diena

Pasaulinė lėlininkų diena

1547 — Lenkijoje gimė pirmosios spausdintos Lietuvos istorijos autorius Motiejus Stryjkovskis. Mirė apie 1592 m.


Kaune – nauja kova dėl paimtų vaikų

Tėvai dėl tokios situacijos kaltina vienas kitą. 

„Vieną savaitgalį nuvežu vaiką pas tėtį ir randu jį išgėrusį. Iškviečiu policiją. Atvažiavę pareigūnai davė pūsti ne jam, o man. Nieko nepripučiau, nes ir negalėjau“, – sakė vaikų mama Laura Spūdienė.

Vaiko teisių specialistai įsitikinę, kad besiskiriančios šeimos namuose vaikams namuose grėsė realus pavojus.

 


Su mafija susiję asmenys į Lietuvą gali patekti netrukdomi

Parlamentarai Ingrida Šimonytė, Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas, remdamiesi amerikiečių saugumo informacija, ragina į Lietuvą neįleisti atlikėjo Grigorijaus Lepservidzės - Lepso.

Dėl to kreiptasi į užsienio ir vidaus reikalų ministrus. Pasak Jungtinių Valstijų šaltinių, Lepsas Rusijos kriminaliniame pasaulyje atliko kurjerio funkciją - perduodavo pinigus įvairiems asmenims nuo nusikalstamos grupuotės „Broliškasis ratas“ lyderių.


K. Brazauskienei per prastas butas bus parduodamas

Turto bankas nekilnojamąjį turtą kartu su garažu paruos aukcione, o pradinė kaina siekia beveik 150 tūkstančių eurų.

Tiesa, aplinkiniai gyventojai nerimauja - o kas jeigu į jį įsikels ne kokios reputacijos gyventojai?

Namą prieš 30 metų statytą komunistų partijos nariams ir jame esantį butą apžiūrėjo LNK žurnalistė Edita Vitė.


G. Landsbergis perspėja: V. Orbanas kelia grėsmę Europos liberaliai demokratijai

Tai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas sakė Briuselyje per Europos dešiniųjų partijų lyderių diskusijas, ar stabdyti vengrų partijos „Fidesz“ narystę Europos liaudies partijoje (EPP).

G. Landsbergis tikino, kad jį suglumino V. Orbano teiginiai, esą TS-LKD ir „Fidesz“ nesutaria dėl krikščioniškų vertybių ir migracijos.


Etikos sargų akiratyje – tarptautinės istorinės komisijos vadovas R. Račinskas

Teigiama, kad R. Račinskas galbūt priiminėjo įsakymus, kuriais pats sau skirdavo priedus ir priemokas, išleisdavo save atostogų bei komandiruodavo save į užsienio valstybes.

Tyrimas pradėtas gavus Vyriausybės kanceliarijos pateiktos vidaus audito ataskaitos duomenis.

R. Račinskas tikino, kad dar nėra informuotas apie tai, jog VTEK pradėjo tyrimą, todėl plačiau situaciją pakomentuotų tik susipažinęs su etikos sargų informacija ir gavęs klausimus raštu.


VTEK: 11 sveikatos priežiūros specialistų laiku nedeklaravo ryšių su asociacijomis

Tokiais veiksmais jie pažeidė privačių interesų deklaravimą reglamentuojančias Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) nuostatas.


Strasbūre Europos Tarybai prisistatęs A. Kubilius: būsiu visiems vienodai teisingas

Buvęs premjeras, Seimo narys teigė valandą trukusiame prisistatyme Strasbūre pažadėjęs būti vienodai teisingas visoms tarybos šalims, įskaitant Rusiją.

„Aš tikrai matau savo tą savybę, kad galiu išklausyti, ieškoti sprendimų ir būti vienodai teisingas visiems“, – BNS sakė A. Kubilius.

„Vis dėlto ir Europos Tarybos šalys turi dėti pastangas įgyvendinti pagrindines Europos Tarybos vertybes – žmogaus teisių, demokratijos ir teisinės valstybės“, – pridūrė jis.