JAV – 43 742 nauji COVID-19 atvejai

Baltimorėje įsikūrusio universiteto duomenimis, paskelbtais šeštadienį 20 val. 30 min. vietos (sekmadienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku, bendras užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 2 836 764.

Universitetas taip pat užfiksavo dar 252 mirties atvejus, taigi, bendras COVID-19 aukų skaičius Jungtinėse Valstijose padidėjo iki 129 657.

Pastarąsias tris dienas iš eilės buvo fiksuojamas rekordinis naujų užsikrėtimo atvejų skaičius, įskaitant penktadienį, kai buvo patvirtinti 57 683 atvejai.


Reperis K. Westas paskelbė dalyvausiantis JAV prezidento rinkimuose

„Dabar turime įgyvendinti Amerikos pažadą tikėdami Dievu, suvienyti mūsų viziją ir kurti mūsų ateitį. Aš dalyvausiu JAV prezidento rinkimuose!“ – tviteryje paskelbė milijardierius reperis.

K. Westas daugiau informacijos apie savo politinę kampaniją nepateikė, o iki lapkritį įvyksiančių rinkimų teliko keturi mėnesiai.

K. Westas jau seniai teigė palaikantis D. Trumpą, nors dauguma JAV pramogų pasaulio atstovų yra kairiųjų pažiūrų.


D. Trumpo sūnaus draugė užsikrėtė koronavirusu

Buvusi „Fox News“ garsenybė Kimberly Guilfoyle (KImberli Gilfoil), susitikinėjanti su Donaldu Trumpu jaunesniuoju, vyko į Pietų Dakotą klausytis JAV prezidento liepos 4-osios kalbos ir stebėti fejerverkų prie Rašmoro kalno.

51 metų K. Guilfoyle buvo iš karto izoliuota po to, kai po standartinio tyrimo, kuris atliekamas visiems, kas turės artimą kontaktą su prezidentu, paaiškėjo, kad ji yra užsikrėtusi virusu, pranešė „The New York Times“.


Katalonija dėl koronaviruso įvedė karantiną 200 tūkst. žmonių

Šios priemonės buvo imtasi tuo metu, kai Ispanijoje prasidėjo vasaros atostogos ir šalis vėl pradėjo įsileisti lankytojus iš dvylikos Europos Sąjungai (ES) nepriklausančių šalių.

Turistams iš Šengeno erdvės šalių ir iš Didžiosios Britanijos Ispanija savo sienas atvėrė birželio 21-ąją.

„Nusprendėme uždaryti Segrijos [rajono] zoną, nes duomenys parodė, kad joje smarkiai padaugėjo užsikrėtimo COVID-19 atvejų“, – pareiškė reporteriams Katalonijos regiono prezidentas Quimas Torra (Kimas Tora) ir pridūrė, jog atvykti į šią teritoriją ar iš jos išvykti nebus leidžiama.


Rusijoje koronaviruso aukų skaičius viršijo 10 tūkst.

„Per praėjusią parą 84 Rusijos regionuose patvirtinti 6 632 nauji COVID-19 atvejai, įskaitant aktyviai nustatytus 1 960 (29,6 proc.) atvejų be klinikinių apraiškų“, – nurodoma štabo pranešime.

Nuo epidemijos pradžios Rusijoje nustatyta iš viso 674 515 COVID-19 atvejų.

Bendras mirties atvejų skaičius šalyje išaugo iki 10 027-ių.

Johnso Hopkinso (Džonso Hopkinso) universiteto duomenimis, Rusija pagal bendrą mirusiųjų skaičių aplenkė Vokietiją (9 tūkst.) ir Belgiją (9,7 tūkst.) ir artėja prie Peru (10,2 tūkst.).


Indas nuo koronaviruso saugosi dėvėdamas auksinę kaukę

Kaukė sveria 60 gramų. Auksakaliams prireikė aštuonių dienų jai nukaldinti, sakė Indijos vakariniame Punos mieste gyvenantis verslininkas Shankaras Kurhade (Šankaras Kurchadė).

„Tai yra plona kaukė su mažytėmis poromis, kurios padeda man kvėpuoti, – agentūrai AFP sakė jis. – Nesu tikras, ar ji efektyviai padės man apsisaugoti nuo koronaviruso infekcijos, todėl imuosi ir kitų priemonių.“

Žmonės prašosi su manimi nusifotografuoti, – sakė verslininkas. – Jie netenka žado pamatę mane turguje dėvintį auksinę kaukę.


D. Trumpas: JAV yra teisingiausia šalis, kada nors egzistavusi Žemėje

Uoloje Pietų Dakotos valstijoje iškalti keturių iškiliausių buvusių JAV prezidentų – George‘o Washingtono, Thomo Jeffersono, Theodore‘o Roosevelto ir Abrahamp Lincolno – profiliai. Pasiklausyti D. Trumpo kalbos ir išvysti fejerverko susirinko daugybė žmonių – tik nedaugelis jų buvo su kaukėmis.


Estijos konservatorių lyderis ragina paversti šalį „Baltijos Šveicarija“

Šiame poste M. Helme pakeis savo tėvą vidaus reikalų ministrą Martą Helmę, kuris nusprendė savanoriškai atsistatydinti iš partijos pirmininko pareigų.

Vienu iš šios partijos tikslų turi tapti Estijos ekonomikos stiprinimas bei priešinimasis masinei migracijai, per suvažiavimą sakė naujasis partijos vadovas.

„Noriu, kad Estija taptų „Baltijos Šveicarija“. Protinga, darbščia, aukštųjų technologijų, laisva, saugia ir itin moralia valstybe. Su gražia gamta. Valinga, savimi pasitikinčia suverenia nacionalie valstybe“, – sakė M. Helme.


Migrantus plukdančiame laive – mėginimai žudytis ir muštynės

Organizacijos laivas „Ocean Viking“ su 180 migrantų jau daugiau nei savaitę yra jūroje. Organizacija nurodė, jog nebegali užtikrinti migrantų ar savo įgulos saugumo, todėl žengė precedento neturintį žingsnį ir paskelbė nepaprastąją padėtį.

Į pietus nuo Sicilijos įstrigęs laivas jau daugiau nei savaitę laukia Italijos arba Maltos leidimo prisišvartuoti saugiame uoste ir išleisti migrantus.


Rusijoje po referendumo įsigaliojo ginčytinos konstitucijos pataisos

Naujoji konstitucija išplečia V. Putino įgaliojimus ir leidžia jam, jei bus perrinktas, likti valdžioje iki 2036 metų. Rusijos opozicija kaltina prezidentą valstybės perversmu.

V. Putinas apie konstitucijos pataisas užsiminė sausio pradžioje kreipdamasis į gyventojus. Netrukus po to darbo grupė parengė pasiūlymus, o parlamentas patvirtino juos skubos tvarka.


Aktyvistai: Baltarusijoje per protestus sulaikyta mažiausiai 17 žmonių

„Įvairiuose socialiniuose tinkluose žmonės buvo raginami išeiti į miestų gatves ir išreikšti savo nepritarimą tam, kaip Baltarusijoje vyksta rinkimų kampanija. Milicija ėmėsi sulaikyti kai kuriuos žmones. Iš viso liepos 3 dieną visoje Baltarusijoje buvo sulaikyta mažiausiai 17 žmonių“, – savo interneto puslapyje skelbia „Vesna“.

Aktyvistai teigia, jog žmonių buvo suimta Minske, Gomelyje, Breste, Mogiliove, Borisove, Mastuose ir Molodečne.


PSO įspėja: infekcijų šuolis – tai nėra antroji pandemijos banga

Priešingai, tai antrasis pirmosios bangos pikas, penktadienio vakarą Ženevoje žiniasklaidos atstovams sakė PSO skubios pagalbos koordinatorius Michaelis Ryanas.


Japoniją siaubia smarkioms liūtys: žuvo 2 žmonės, dar 13 dingo

Nacionalinė meteorologijos agentūra šiek tiek sumažino dėl liūčių Kumamoto ir Kagošimos prefektūrose Kiūšiu saloje paskelbtą pavojaus lygį, tačiau ministras pirmininkas Shinzo Abe (Šindzas Abė) paragino vietos gyventojus „jokiu būdu neprarasti budrumo“.

Premjeras nurodė 10 tūkst. karių pasirengti prireikus nedelsiant prisijungti prie gelbėjimo operacijų ir pažadėjo, jog šalies vyriausybė „imsis visų būtinų skubių priemonių, nes jos prioritetas yra žmonių gyvybės“.


JAV vėl užregistruotas rekordinis naujų COVID-19 atvejų skaičius

Tai naujas per parą nustatytų naujų ligos atvejų rekordas šioje šalyje.

Baltimorėje įsikūrusio universiteto duomenimis, paskelbtais 20 val. 30 min. vietos (šeštadienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku, bendras užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 2 793 022.

Universitetas taip pat užfiksavo dar 728 mirties atvejus, taigi bendras COVID-19 aukų skaičius Jungtinėse Valstijose padidėjo iki 129 405.

Naujų užsikrėtimo atvejų pastarosiomis dienomis ypač sparčiai daugėjo pietinėse ir vakarinėse valstijose.


Liepos 4-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Dangaus kūnai: saulė teka 4.49 val., leidžiasi 21.56 val. Dienos ilgumas 17.07 val.

Mėnulis (priešpilnis) leidžiasi 3.47 val., teka 21.37 val.

Vardadieniai:

Berta, Birutė, Elžbieta, Gedgailė, Malvina, Teodoras

Datos:

1880 — gimė Elena Laumenskienė, pedagogė, pianistė, kompozitorė. Mirė 1960 m.

1906 — gimė rašytojas Jurgis Gliauda. Mirė 1996 m.

1993 — mirė rašytojas ir vertėjas Viktoras Katilius. Gimė 1910 m.


„Air France“ atleis 7 580 darbuotojų

Darbuotojai bus atleidžiami iš „Air France“ ir regioninio oro linijų padalinio „Hop!“.

Po susitikimo tarp vadovų ir personalo atstovų paskelbtame pranešime teigiama, kad „Air France“ bus atleista 6 560 iš 41 000 darbuotojų, o „Hop!“ – 1 020 iš 2 420 darbuotojų.

 


Prancūzija tirs ekspremjero ir dviejų sveikatos eksministrų veiklą

Tyrimui, kuris pradedamas priimtinais pripažinus devynis skundus dėl vyriausybės narių, vadovaus Respublikos Teisingumo Teismas (CRJ), nagrinėjantis ministrų netinkamo elgesio atvejus, sakė vyresnysis prokuroras Francois Molins'as (Fransua Molenas).

Be E. Philippe'o, kuris atsistatydino penktadienį, tyrime figūruoja buvusi sveikatos apsaugos ministrė Agnes Buzyn (Anjez Buzin), kuri savo postą paliko vasarį norėdama tapti Paryžiaus mere, ir jos įpėdinis Olivier Veranas (Olivjė Veranas), nurodė prokuroras.


Migrantus gelbstintis laivas „Ocean Viking“ prašo Italijos valdžios pagalbos

Tai penktadienį Norvegijos naujienų agentūrai NTB pranešė laivo savininkė bendrovė „Hoyland Offshore“.

Estijoje per 10 metų pilietybės neturinčių žmonių sumažėjo trečdaliu – iki 70 tūkst.

Gyventojų registro duomenimis, Estijoje liepos 1 d. gyveno 69 993 žmonės be pilietybės. 2020 metų sausio 1 d. šalyje buvo 71 051 nepilietis, 2019 metų sausio 1 d. – 76 148 nepiliečiai, o 2010 metų liepos 1 d. – 99 173 žmonės be pilietybės.

Nepiliečio statusą turinčių vaikų skaičius Estijoje per 10 metų sumažėjo daugiau kaip 10 kartų – nuo 1 914 žmonių 2010 metų liepos 1 d. duomenimis iki 133 žmonių 2020 metų liepos 1 d. duomenimis.

Estijoje gyvena 1,3 milijono žmonių.

 


Rusijos žurnalistei S. Prokopjevai gresia šešeri metai kalėjimo „terorizmo byloje“

Svetlana Prokopjeva, gyvenanti šiaurės vakariniame Pskovo mieste ir dirbanti „Laisvosios Europos radijo/Laisvės radijo“ (RFE/RL) rusų redakcijoje kaip laisvai samdoma bendradarbė, kaltinama viešai teisinusi terorizmą. Į teisėsaugos akiratį žurnalistė pateko parašiusi straipsnį apie 2018 metais šalyje surengtą sprogdinimą.

Užpernai lapkritį vienas 17 metų anarchistas susisprogdino Federalinės saugumo tarnybos (FSB) pastato fojė šiauriniame Archangelsko mieste ir sužeidė tris pareigūnus.


Ispanija koronaviruso krizės pakirstą ekonomiką skatins 50 mlrd. eurų paramos paketu

40 mlrd. eurų bus skirta investicijoms į aplinkai draugiškas technologijas ir skaitmenizaciją, o dar 10 mlrd. eurų bus skirta paremti nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusias bendroves.

Ispanija yra viena labiausiai koronaviruso paveiktų šalių, čia užregistruota apie 250 tūkst. COVID-19 atvejų ir 28 300 mirčių nuo šios ligos.


PSO ragina šalis stabdyti koronaviruso protrūkius: duomenys nemeluoja

„Žmonės turi pabusti. Duomenys nemeluoja. Esama situacija nemeluoja“, – perspėjo PSO nepaprastųjų padėčių direktorius Michaelas Ryanas.

„Epidemijos metu imtis kontrolės niekada ne per vėlu“, – teigė jis.

 


Pakistane susidūrus traukiniui ir mikroautobusui su piligrimais žuvo 22 žmonės

19 žuvusiųjų buvo tos pačios šeimos nariai.

Pasak valstybinės pagalbos tarnybos pareigūno Rajos Ijazo (Radžos Idžazo), avarija įvyko Pandžabo provincijos Šeikupuros rajone. Vietos policijos viršininkas Ghazi Salahuddinas (Gazis Salahudinas) nurodė, kad žuvusieji ir sužeistieji buvo nugabenti į netoliese esančią ligoninę.

Sikhų piligrimai buvo atvykę iš šiaurės vakarų Pešavaro miesto ir važiavo namo, apsilankę Nankana Sahibo šventovėje Šeikupuroje. Pareigūnai nurodė, kad sužeistieji vėliau buvo nugabenti į ligoninę Lahoro mieste, Pandžabo provincijos sostinėje.


„Ryanair“ lėktuvas dėl gaisro turėjo leistis Salonikuose

Tai pranešė Graikijos civilinės saugos generalinis sekretoriatas.

Gautomis žiniomis, incidento priežastis – gaisras piloto kabinoje. Orlaivyje buvo daugiau kaip 150 keleivių ir šeši įgulos nariai, jie visi sėkmingai evakuoti.

 


Italijoje bendras koronaviruso aukų skaičius padidėjo iki 34 833

Kaip pranešė penktadienį Sveikatos apsaugos ministerija, bendras koronaviruso aukų skaičius šalyje padidėjo iki 34 833.