Anglijoje kikbokso treneris iš Lietuvos nužudytas po ginčo dėl narkotikų

Primename, kad 27-erių D. Kasiliauskis buvo nužudytas praėjusių metų birželio 12-osios paryčiais, lietuvio kūnas rastas Peterboroughe, Tilton Court gatvėje.

Kaltais dėl žmogžudystės pripažinti 19-metis Leamas Smithas ir 30-metis Alvaro Vilhete. Tarp aukos ir jų mirtimi pasibaigęs konfliktas kilo dėl narkotikų.

Prieš skelbiant nuosprendį teisme atskleistos nusikaltimo detalės.


Anglijoje kikbokso treneris iš Lietuvos nužudytas po ginčo dėl narkotikų

Primename, kad 27-erių D. Kasiliauskis buvo nužudytas praėjusių metų birželio 12-osios paryčiais, lietuvio kūnas rastas Peterboroughe, Tilton Court gatvėje.

Kaltais dėl žmogžudystės pripažinti 19-metis Leamas Smithas ir 30-metis Alvaro Vilhete. Tarp aukos ir jų mirtimi pasibaigęs konfliktas kilo dėl narkotikų.

Prieš skelbiant nuosprendį teisme atskleistos nusikaltimo detalės.


Vokietijos kanclerės A. Merkel sąjungininkas A. Laschetas išrinktas jos partijos vadovu

59 metų A. Laschetas, artimas A. Merkel sąjungininkas, per virtualaus partijos suvažiavimo antrąją dieną surengtų lyderio rinkimų antrąjį turą laimėjo surinkęs 521 balsą ir įveikė kanclerės oponentą Friedrichą Merzą (Frydrichą Mercą), sulaukusį 466 deputatų palaikymo.

Per pirmąjį turą F. Merzas lenkė A. Laschetą penkiais balsais, o užsienio reikalų ekspertas Norbertas Roettgenas (Norbertas Rėtgenas) liko trečias ir į tolesnę kovą nepateko.

Suvažiavimo delegatai dar turės patvirtinti savo pasirinkimą paštu. Galutiniai rezultatai bus paskelbti sausio 22 dieną.


Sausio 16-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Dangaus kūnai: saulė teka 8.32 val., leidžiasi 16.26 val. Dienos ilgumas 7.54 val.

Mėnulis (jaunatis) teka 10.36 val., leidžiasi 20.18 val.

Vardadieniai:

Marcelis, Norgailas, Norgailė

Datos:

1891 — gimė poetas, vertėjas Nadas Rastenis. Mirė 1980 m.

1891 — gimė Stanislovas Puzinas, lietuvių poetas. Mirė 1936 m.

1897 — gimė Kazys Juršys, aktorius, režisierius. Mirė 1967 m.

1906 — gimė poetas Jonas Gutauskas. Mirė 1986 m.

1917 — gimė ilgametis Lietuvos operos solistas Vladas Česas. Mirė 2008 m.


N. Pelosi pavedė generolui po riaušių įvertinti JAV Kapitolijaus saugumą

„Privalome patikrinti visą šį kompleksą, atsižvelgdami į tai, kas įvyko, ir faktą, jog artėja inauguracija“, – žurnalistams pareiškė demokratų žemuosiuose Kongreso rūmuose lyderė, turėdama omenyje priesaiką, kurią kitą savaitę ant Kapitolijaus laiptų turi duoti jos bendrapartietis Joe Bidenas (Džo Baidenas).


Į Latviją keliautojai galės patekti tik pateikę neigiamus koronaviruso testo rezultatus

Testas turi būti atliktas ne anksčiau nei prieš 72 val., rezultatai prieš išvykimą turi būti pristatyti oro linijų ar kitų susisiekimo priemonių įmonių atstovams. Net ir pateikę neigiamus rezultatus, atvykėliai vis tiek turės laikytis dešimties dienų saviizoliacijos.

Nutarimas įsigalioja iš karto, ši taisyklė bus taikoma ir Latvijos piliečiams, pranešė šalies transporto ministerija.

Latvijoje, kurioje gyvena beveik 1,9 mln. žmonių, užfiksuota iš viso daugiau nei 54 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų ir 935 mirtys nuo šios ligos.

 


J. Borrellis teigia, kad Etiopijos Tigrėjaus regione galimai įvykdyta karo nusikaltimų

Etiopijos premjero ir 2019 m. Nobelio taikos premijos laureato Abiy Ahmedo vadovaujama šalies kariuomenė lapkričio pradžioje Tigrėjuje pradėjo karinę kampaniją. Premjeras teigė, kad tai atsakas į TPLF surengtus išpuolius prieš regione esančias federalinių karinių pajėgų bazes.

Remiantis Tarptautinės krizės grupės paskelbtais duomenimis, per susirėmimus žuvo tūkstančiai žmonių. Dar dešimtys tūkstančių žmonių buvo priversti bėgti per sieną į Sudaną.


Maskvos oro uostas sako nepriimsiantis žurnalistų, norinčių nušviesti A. Navalno sugrįžimą

„Siekiant užkirsti kelią koronavirusinės infekcijos plitimui, taip pat užtikrinti Vnukovo tarptautinio oro uosto keleivių ir svečių saugumą, laikinai nerengiami masiniai renginiai, įskaitant žiniasklaidos veiklos organizavimą“, – pažymėjo spaudos tarnyba.

Pasak jos, žiniasklaidai visgi bus pateiktas lėktuvo atvykimo vaizdo įrašas.

A. Navalnas, rugpjūtį išgabentas gydyti į Vokietiją dėl įtariamo apnuodijimo, trečiadienį paskelbė, kad sausio 17 dieną sugrįš į savo šalį.


M. Abbasas: gegužę bus renkami palestiniečių parlamentarai, liepą – prezidentas

„Prezidentas Mahmudas Abbasas penktadienį paskelbė dekretą dėl visuotinių rinkimų“, – pranešė oficialioji naujienų agentūra „Wafa“.

Gazos Ruožą kontroliuojantis palestiniečių judėjimas „Hamas“, besivaržantis su M. Abbaso partija „Fatah“, valdančia Vakarų Krantą, kol kas nepakomentavo šio pranešimo.

Rugsėjį pranešta, kad „Hamas“ ir „Fatah“, sutarė, kad po 15 metų pertraukos bus surengti palestiniečių rinkimai.

Pastarąjį kartą palestiniečiai parlamentą rinko 2006-aisiais. Tąsyk netikėtai didele persvara laimėjo „Hamas“.


Penkios Europos šalys prisijungė prie ES sankcijų Baltarusijai

„Šalys-kandidatės Albanija, Šiaurės Makedonija ir Juodkalnija bei Europos Laisvosios Prekybos Asociacijos valstybės Islandija ir Norvegija prisijungė prie ES Tarybos sprendimo įvesti sankcijas Baltarusijos atžvilgiu“, – sakoma pranešime.

Jame pabrėžiama, jog šios valstybės užtikrins, kad jų nacionalinė politika atitiktų minėtą ES Tarybos sprendimą.

Pernai ES Baltarusijai įvedė tris sankcijų paketus. Praėjusių metų gruodį ES Taryba paskelbė dekretą dėl trečiojo ES sankcijų paketo Baltarusijai, kuriame yra 29 fiziniai ir septyni juridiniai asmenys.


PSO reikalauja dėti daugiau pastangų naujoms koronaviruso atmainoms aptikti

Vyriausybės ir PSO turi plėsti viruso pavyzdžių genetinius tyrimus ir „didinti informacijos apie atmainas bei šių atmainų koronaviruso poveikį vakcinacijai, gydymui bei diagnostikai prieinamumą“, skelbia PSO ekstremaliosios padėties komitetas.

Patarėjai taip pat paragino labiau pasiturinčias šalis dalintis informacija su skurdesnėmis šalimis, kad būtų paspartinta vakcinų nuo COVID-19 gamyba.


Didžiojoje Britanijoje nuo COVID-19 per parą mirė vėl daugiau nei tūkstantis žmonių

Kaip rodo penktadienį vyriausybinės informacijos tinklalapyje paskelbti duomenys, per 24 valandas Jungtinėje Karalystėje infekcijos aukomis tapo dar 1 280 žmonių.

Ketvirtadienį mirusiųjų skaičius siekė 1 248, o trečiadienį buvo užfiksuotas antirekordas – mirė 1 564 infekuotieji.

Pastarąją savaitę mirčių nuo Covid-19 skaičius palyginti su ankstesniu septynių dienų laikotarpiu išaugo 32 proc. Iš viso nuo pandemijos pradžios Didžiojoje Britanijoje mirė 87 295 infekuotieji – daugiausiai Europoje.


Mirčių nuo COVID-19 skaičius pasaulyje viršijo 2 milijonus

Toks mirčių skaičius užfiksuotas pasaulio šalims kovojant su augančiu sergamumu ir palaipsniui vykstant skiepijimo kampanijoms.

 


Graikija švelnina karantino apribojimus

„Esame tikri, kad galime švelninti apribojimus“, – parlamento posėdžio metu penktadienį sakė premjeras Kyriakas Mitsotakis, pabrėždamas, kad virusologai leido švelninti karantiną.

Nuo sausio 25 d. taip pat bus atidarytos bažnyčios.

Pasak K. Mitsotakio, pats laikas bent iš dalies atnaujinti ekonominę veiklą, jei tai daryti leidžia virusologai, nes kiekvienas griežto karantino mėnuo Graikijos ekonomikai kainuoja daugiau nei 3 mlrd. eurų.


Ispanijoje užfiksuotas infekuotųjų skaičiaus paros prieaugio antirekordas

Ketvirtadienį žinyba informavo apie 2 211 967 infekuotuosius. Tad per dieną užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo 40 197. Tai – maksimalus rodiklis nuo praėjusių metų sausio 31 d., kai Ispanijoje buvo užfiksuotas pirmasis užsikrėtimo atvejis.

Bendras koronaviruso aukų skaičius šalyje pasiekė 53 314. Ministerija nepateikia duomenų apie mirčių skaičių per pastarąsias 24 valandas, tik informuoja, kad per savaitę mirė 828 žmonės.


Du trečdaliai amerikiečių norėtų nematyti D. Trumpo viešumoje pasibaigus jo kadencijai

D. Trumpo pasitikėjimo reitingai krito iki rekordinių žemumų ir šiuo metu siekia vos 29 proc., o nuo jo nusisuka net ir rėmėjai, nepatenkinti tuo, kaip jis elgiasi po lapkritį vykusių prezidento rinkimų.

D. Trumpo palaikymas itin krito po to, kai sausio 6 d. jo šalininkai įsiveržė į Kapitolijų ir surengė riaušes, per kurias žuvo keletas žmonių, įskaitant vieną policijos pareigūną. Dėl D. Trumpo kurstymo surengti sukilimą Atstovų Rūmai pradėjo jam apkaltą.

Tik ketvirtadalis apklaustųjų teigė, kad respublikonas prezidentas nėra atsakingas už smurto proveržį.


Ugandos opozicijos lyderis B. Wine'as sako, kad į jo namus įsiveržė kariai

Tokią žinutę B. Wine'as parašė tviteryje, kiek anksčiau pareiškęs, jog ketvirtadienį įvykę rinkimai buvo suklastoti. Tuomet jis perspėjo, kad „svarstomos visos teisėtos priemonės“ rezultatams užginčyti, įskaitant taikius protestus. Opozicijos lyderis taip pat pasivadino „išrinktuoju prezidentu“.

„Nė vienas iš šių karių įsibrovėlių su mumis nekalba. Turime rimtų bėdų. Esame apgultyje“, – tviteryje parašė B. Wine'as, kuris buvo areštuotas keletą kartų per rinkimų kampaniją. Dešimtys jo bendrapartiečių buvo sulaikyti.


Lietuvos ir JK policija ieško su žmogžudyste siejamo lietuvio: aukos kūnas rastas lagamine

„Lietuvos policija turi informacijos apie šį įvykį, bendradarbiauja ir keičiasi informacija su kolegomis iš Jungtinės Karalystės“, – BNS penktadienį sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Metropoliteno policija ketvirtadienį pranešė paskelbusi 50-mečio lietuvio Petro Žalyno paiešką.

Pareigūnai tiria 41-erių moters, kilusios iš Lenkijos, mirtį, kai jos kūnas gruodžio viduryje rastas lagamine vakarų Londone.

Paskutinį kartą ši moteris gyva matyta lapkričio 13 dieną.


„Pfizer“: vakcinos nuo COVID-19 dozių pristatymas sausio pabaigoje sulėtės, vėliau bus spartesnis

„Pfizer“ ketina padidinti vakcinos gamybos pajėgumus iki 2 mlrd. dozių per 2021-uosius metus, tačiau tam reikia gamybos procesų reguliuotojų patvirtinimo.

„Artimiausiu metu gali būti pasikeitimų mūsų Purso (Belgija) gamyklos užsakymų ir pristatymų tvarkaraščiuose, kurie leis vėliau greitai padidinti gamybos pajėgumus“, – teigė bendrovė, nepatikslindama, kurios šalys bus paveiktos dėl mažesnio nei planuota sausį pristatomų vakcinos dozių skaičiaus.


JAV iki 2 500 karių sumažino savo kontingentus Afganistane ir Irake

Kadenciją baigiantis amerikiečių prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), siekdamas ištesėti savo pažadą nutraukti du po rugsėjo 11-osios atakų pradėtus karus, įsakė iki sausio 15 dienos sumažinti kontingentą abiejose šalyse iki minėto lygio.

Laikinojo gynybos sekretoriaus Chriso Millerio (Kriso Milerio) teigimu, pažanga siekiant taikos abiejose valstybėse leido sumažinti kontingentus nekeliant pavojaus amerikiečių ir jų kolegų saugumui.


Briuselis remia vakcinacijos sertifikatų idėją

„Turėti sertifikatą, kad buvai paskiepytas, yra medicininė būtinybė“, – žurnalistams prieš vizitą į Lisaboną sakė U. von der Leyen. Ji pritarė Graikijos premjero Kyriakos Mitsotakio išsakytam siūlymui išduoti tokius sertifikatus.

Tačiau „klausimas, ar toks sertifikatas suteikia pirmenybę ar priėjimą prie tam tikrų dalykų, yra politinis ir teisinis, jį reikėtų aptarti visos Europos lygmeniu“, – teigė EK pirmininkė.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) gruodį, pradėjus vakcinos tiekimą į ES šalis, svarstė skaitmeninio sertifikato išdavimo galimybę.


Wikipedia švenčia jubiliejų

Enciklopediją 2001 metais sausio 15 dieną įkūrė amerikiečių ir britų verslininkas Jimmy Walesas.

Dabar „Wikipedia“ yra septintoji pagal populiarumą svetainė pasaulyje, kurios daugiau nei 55 mln. straipsnių kas mėnesį yra peržiūrimi 15 mlrd. kartų.

Tinklalapis buvo pradėtas kurti anglų kalba, tačiau per du mėnesius jau buvo pasiūlytos ir versijos vokiečių ir švedų kalbomis.

Dabar svetainė yra prieinama iš viso 309 kalbomis.

Visgi J. Walesas neketina sustoti ir planuoja įtraukti ir besivystančių šalių kalbas.


JAV sumažino Afganistane ir Irake dislokuotų karių skaičių iki 2 500

Kadenciją baigiantis prezidentas Donaldas Trumpas, siekdamas įgyvendinti rinkimų kampanijos pažadą užbaigti po Rugsėjo 11-osios atakų pradėtus karus Afganistane ir Irake, nurodė abiejose šalyse sumažinti dislokuotų karių skaičių jau penktadienį, sausio 15 d.


G. Landsbergis: Rusijai tenka atsakomybė už Atviros oro erdvės sutarties likimą

Ministro teigimu, toks Rusijos žingsnis turės neigiamą įtaką saugumo ir pasitikėjimo priemonių įgyvendinimui Europoje, o atsakomybė už tai tenka Maskvai.

„Pastaruoju metu diplomatiniais kanalais Rusija kėlė nepriimtinus ultimatumus, ieškodama preteksto pagrįsti savo pasitraukimą, tad Rusijos sprendimas pasitraukti iš Atviros oro erdvės sutarties nebuvo netikėtas. Juolab, praėjusiais metais Sutarties kontekste buvo daug kartų svarstytos problemos, kad pati Rusija nesilaiko savo įsipareigojimų“, – BNS atsiųstame komentare teigė ministras.


Prancūzijos prokuratūra tiria N. Sarkozy konsultacinę veiklą Rusijoje

Kaip pranešė penktadienį AFP, omenyje turima N. Sarkozy konsultacinė veikla Rusijoje.

Pasak agentūros, kuri remiasi šaltiniais, taip pat portalu „Mediapart“, parengtinis tyrimas atliekamas nuo praėjusių metų vasaros po Žvalgybos ir kovos su pogrindinėmis finansinėmis schemomis tarnybos (Tracfin) pranešimų apie priežastis, dėl kurių N. Sarkozy gavo atlygį iš Rusijos draudimo bendrovės „Reso-Garantia“. „Mediapart“ duomenimis, N. Sarkozy 2019 metais sudarė su kompanija ilgametę konsultavimo sutartį, kurios vertė – 3 mln. eurų.