Australija uždraus vienkartinių elektroninių cigarečių importą: vaikai nuo jų tampa priklausomi

Ji sakė, kad nuo jų priklausomybę įgyja vaikai.

Sveikatos apsaugos ministras Markas Butleris (Markas Batleris) nurodė, kad šis draudimas yra būdas stabdyti vienkartinių elektroninių cigarečių plitimą tarp jaunimo.

Gegužę Australija pirmą kartą paskelbė apie importo draudimą, tačiau nenurodė tikslios datos, kada jis įsigalios.

Anot M. Butlerio, elektroninės cigaretės vyriausybėms buvo pristatomos kaip priemonė, padedanti užkietėjusiems rūkaliams visiškai mesti rūkyti.


ESTT: ES šalių valstybinės įstaigos gali drausti darbuotojams dėvėti religinius simbolius

Pasak ESTT, šis sprendimas buvo priimtas siekiant sukurti visiškai neutralią darbo aplinką.

Nutartis priimta po to, kai viena Belgijos vietos valdžios institucijos darbuotoja, prieštaravusi draudimui dėvėti musulmonišką galvos apdangalą, kreipėsi į teismą. Moteris teigė, kad buvo diskriminuojama ir kad tai pažeidžia jos religijos laisvę.

Liuksemburge įsikūręs teismas nusprendė, kad draudimas nešioti filosofinius ar religinius įsitikinimus atskleidžiančius skiriamuosius ženklus nėra diskriminacinis, jei jis taikomas visiems valstybinės įstaigos darbuotojams.


Tarpininkams siekiant ilgalaikių paliaubų, išlaisvinta dar dvylika Gazos Ruožo įkaitų

Antradienį 48 valandomis pratęsus pradines keturių dienų paliaubas, iš Gazos Ruožo buvo išlaisvinta nauja 12 įkaitų grupė, o Izraelis paleido 30 palestiniečių.

Vėliau trečiadienį prasideda paskutinės pratęsto susitarimo 24 valandos, per kurias tikimasi dar kartą apsikeisti įkaitais į kalinius, tačiau tarpininkaujantis Kataras sakė, kad tikisi tvaresnio susitarimo.


Baltarusijoje toliau triuškinant opoziciją į opozicionierių namus surengti reidai

Opozicijos Koordinavimo Taryba pranešė, kad surengs savo balsavimą kaip atsvarą rinkimams, per kuriuose nepriklausomų kandidatų greičiausiai nebus.

Kratos buvo atliktos mažiausiai šešių ištremtų aktyvistų, susijusių su Taryba, namuose, įskaitant ekonomisto Sergejaus Čalo ir buvusio vyriausybės ministro Pavelo Latuškos, pranešė teisių grupės.


ES didina finansavimą Ukrainos karių mokymams

27 šalių blokas iki šiol fronto linijai parengė 34 tūkst. Ukrainos karių. Tai reiškia, kad ES šioje srityje yra didžiausia Ukrainos kariuomenės rėmėja, Kyjivui desperatiškai stengiantis atkurti savo kariuomenės pajėgas vykstant intensyviems mūšiams.

Naujausias finansavimas padidino mokymams skirtą sumą iš ES centrinio Europos taikos priemonės fondo 194 mln. eurų, iki 255 mln. eurų, sakoma Briuselio pranešime.

Pareigūnų teigimu, siekiama, jog artimiausiu metu ES apmokytų 40 tūkst. Ukrainos karių.


Vatikanas: gydytojų nurodymu popiežius atšaukė kelionę į Dubajų, COP28 klimato derybas

„Nors bendra Šventojo Tėvo klinikinė būklė pagerėjo, turint omenyje į gripą panašią būklę ir kvėpavimo takų uždegimą, gydytojai paprašė popiežiaus nevykti į artimiausiomis dienomis suplanuotą kelionę į Dubajų“, – sakoma Vatikano atstovo spaudai Matteo Bruni (Matėjo Brunio) pareiškime.


Prancūzija uždraus rūkyti paplūdimiuose ir šalia mokyklų

„Nuo šiol nerūkymo vietos bus norma“, – pristatydamas vyriausybės kovos su rūkymu programą žurnalistams sakė Sveikatos apsaugos ministras Aurelienas Rousseau (Oreljanas Ruso).

Jis teigė, kad Prancūzijoje jau yra 7,2 tūkst. zonų, kuriose draudžiama rūkyti, tačiau jas dažniausiai nustato vietos, o ne centrinė valdžia.

„Dabar perkeliame atsakomybę ir nustatome principą, kuris taps taisykle“, – sakė A. Rousseau.


Ukraina įtaria Maskvą prisidėjus prie žvalgybos vadovo žmonos apnuodijimo

„Tyrimas parodys, bet tai yra pagrindinė hipotezė“, – naujienų agentūrai AFP sakė Ukrainos karinės žvalgybos atstovas Andrijus Jusovas, paklaustas, ar su tuo galėjo būti susijusi Rusija.


J. Borrellis vyks į Skopję, bet su S. Lavrovu nesusitiks

Kaip praneša „Ukrinform“, J. Borrelis tai pareiškė antradienį Briuselyje per bendrą spaudos konferenciją su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba.

„Turiu tam tikros bendravimo su ponu Lavrovu sunkiomis aplinkybėmis patirties. Aš vyksiu į ESBO posėdį. Mes turime vykti, mes esame šios organizacijos nariai ir turime pateikti savo požiūrį bei priešpriešinti jį Rusijos požiūriui“, – sakė J. Borrellis, paklaustas, ar dalyvaus ESBO ministrų tarybos posėdyje Skopjėje.


A. Blinkenas aptarė taikos derybas su Armėnijos ir Azerbaidžano vadovais

Baku ir Jerevanas jau dešimtmečius konfliktuoja dėl Kalnų Karabacho regiono kontrolės. Baku pajėgos rugsėjį žaibiškai atkovojo anklavo kontrolę iš armėnų separatistų.

Vašingtonas, Briuselis ir Maskva deda diplomatines pastangas, kad normalizuotų abiejų šalių santykius, tačiau platesnis taikos susitarimas vis dar nepasiektas.

Azerbaidžanas atsisakė dalyvauti anksčiau šį mėnesį planuotose derybose JAV dėl, jo nuomone, šališkos Vašingtono pozicijos.


Žiniasklaida: rusai verbuoja moteris į šturmo būrius karui prieš Ukrainą

Tai antradienį pranešė portalas „rbc.ua“, remdamasis leidiniu „Važnyje istorii“.

Batalionas siūlo moterims „realizuoti save“ ne tik kaip snaiperėms.

„Mūsų brigadoje moterys dirba ir šturmo junginiuose, ir medicinos bei ryšių srityse, taip pat radioelektroninės kovos, radioelektroninės žvalgybos ir dronų daliniuose“, – teigia bataliono atstovai.

Leidinio žurnalistė, dėdamasi kandidate, parašė vienam iš „Telegram“ kanalo „Espanjola“ administratorių ir sužinojo apie tarnybos detales.


Vakarų Krante per konfrontacijas, anot palestiniečių, žuvo trys žmonės

Netoli Ramalos buvo nušautas 26 m. vyras, kai kariuomenė rengėsi paleisti palestiniečius kalinius, antradienį paskelbė Sveikatos ministerija Ramaloje. Tuo metu Vakarų Kranto šiaurėje, netoli Tubaso gyvybės neteko 14-metis berniukas.

Pasak kariuomenės, vykus pasirengimui paleisti kalinius pagal įkaitų susitarimą tarp Izraelio ir islamistinio palestiniečių judėjimo „Hamas“, netoli Ramalos kilo riaušės. Kariškiai buvo apmėtyti padegamaisiais buteliais ir sprogstamaisiais įtaisais, nurodė kariuomenė ir pridūrė, kad, siekdama numalšinti neramumus, paleido ugnį.


NATO sąjungininkės spaudžia Turkiją dėl įstrigusios Švedijos stojimo paraiškos

Aljanso užsienio reikalų ministrų susitikime JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) turkų kolegai Hakanui Fidanui (Chakanui Fidanui) pasakė, kad Švedijos paraiška turėtų būti ratifikuota kuo greičiau, sakė jo atstovas spaudai.

„Ant kortos pastatyta mūsų aljanso stiprybė ir patikimumas. Negalime prarasti dar vienos dienos“, – teigė Prancūzijos užsienio reikalų ministrė Catherine Colonna (Katrin Kolona).


Galinga audra sugriovė okupantų įtvirtinimus prie Kerčės tilto

Tai pranešė „Telegram“ kanalas „Krymskij veter“, kuriuo remiasi „Ukrinform“.

„Juodojoje jūroje siautėjusi audra padarė savo korektyvų: stichija sugriovė okupantų gynybinius įtvirtinimus prie Krymo tilto“, – rašoma pranešime.

Pažymima, kad po sėkmingų Ukrainos gynybos pajėgų atakų prieš Krymo tiltą rusai prie jo pastatė užtvaras ir gynybinius įtvirtinimus. Taip okupantai tikėjosi apsaugoti nelegalų statinį nuo smūgių iš jūros.

Kaip jau buvo pranešta, Ukrainos kariai du kartus sėkmingai atakavo Krymo tiltą ir smogė Rusijos Juodosios jūros laivyno štabui Sevastopolyje.


Okupantai apšaudė Sumų sritį: žuvo trys žmonės, tarp jų – vaikas

Tai antradienį „Telegram“ kanale pranešė Ukrainos generalinio prokuroro biuras, kuriuo remiasi „Ukrinform“.

Sumų srities prokuratūrai vadovaujant, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl karo įstatymų ir papročių pažeidimo, susijusio su tyčiniu nužudymu (Ukrainos baudžiamojo kodekso 438 straipsnio 2 dalis).

Tyrimo duomenimis, lapkričio 28 d., apie 12.30 val., Rusijos ginkluotųjų pajėgų kariškiai, pirminiais duomenimis, iš reaktyvinių salvinės ugnies sistemų, apšaudė Sumų srities Seredyna Budos miesto civilinę infrastruktūrą.


Prancūzijoje per reidus prieš jogos sektą suimtas guru: vertė aukas seksualiai santykiauti

Sekta kaltinama daugybe piktnaudžiavimų vadovaujant G. Bivolaru, pastaraisiais metais ne kartą buvusiam Rumunijos, Švedijos ir Prancūzijos teisminių institucijų taikiklyje, sakė šaltinis.

Žmonės buvo suimti Paryžiaus regione ir Pietų Prancūzijoje, pridūrė šaltinis. Operacijoje dalyvavo maždaug 175 policijos pareigūnai, per ją išlaisvintos 26 moterys, kai kurios buvo laikomos prieš jų valią, sakė šaltinis.


Septyniolika dienų trukęs košmaras Indijoje baigėsi: iš įgriuvusio tunelio išgelbėti visi žmonės

„Jaučiu visišką palengvėjimą ir džiaugiuosi, kad pavyko išgelbėti 41 Silkjaros tunelio griūties metu įstrigusį darbininką“, – pareiškime teigė kelių transporto ministras Nitinas Gadkaris.

„Tai buvo gerai koordinuotos daugelio agentūrų pastangos, žyminčios vieną svarbiausių gelbėjimo operacijų pastaraisiais metais“, – pridūrė jis.

Darbuotojai buvo išvesti per vamzdį, kurį nuklojo gelbėtojai.


Slovakijos vežėjai grasina užblokuosią sieną Ukrainos sunkvežimiams

Tai pareiškė Slovakijos vežėjų sąjungos (UNAS) vadovas Stanislavas Skala, praneša „Ukrinform“.

Anot S. Skalos, UNAS, prieš priimdama galutinį sprendimą, iki ketvirtadienio lauks Slovakijos transporto ministerijos reakcijos.

S. Skala pridūrė, kad gruodžio 4 d. Briuselyje vyks Europos susisiekimo ministrų susitikimas, tačiau didelių vilčių dėl proveržio jis neturįs.

„Atrodo, kad nei Ukraina, nei Europos Komisija nenori nusileisti“, – sakė UNAS vadovas.


Britų žvalgyba: prie Avdijivkos Rusijos pajėgos fronto liniją pastūmėjo į priekį

Remiantis atnaujinta informacija, pastarosiomis dienomis Rusijos pajėgos, mėginančios apsupti Avdijivką, padarė nedidelę pažangą šiaurinėje žnyplių judėjimo ašyje.

Pasak britų žvalgybos, šis fronto linijos pasislinkimas iki dviejų kilometrų yra kuklus, bet greičiausiai tai yra vienas didžiausių Rusijos laimėjimų nuo 2023 m. pavasario. Dalyvaujantiems Rusijos daliniams tai atsiėjo tūkstančius gyvybių.


JAV ir Izraelio žvalgybos vadovai aptars tolesnius žingsnius dėl paliaubų Gazos Ruože

Anot šaltinio, Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) ir Izraelio žvalgybos tarnybos „Mossad“ vadovai turėtų susitikti su Kataro premjeru Tamimu bin Hamadu Al Thani (Tamimu bin Hamadu Taniu). Susitikime taip pat dalyvaus Egipto pareigūnai, pridūrė jis.

„CŽA direktorius ir Izraelio nacionalinės žvalgybos agentūros direktorius atvyko į Dohą susitikti su Kataro ministru pirmininku“, – naujienų agentūrai AFP teigė šaltinis, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.


Suomija uždaro paskutinįjį pasienio su Rusija punktą

„Vyriausybė šiandien nusprendė uždaryti visus rytinės sienos perėjimo punktus“, – žurnalistams sakė ministras pirmininkas Petteri Orpo (Peteris Orpas).

Vidaus reikalų ministrė Mari Rantanen pridūrė, kad uždarymas įsigalios naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį ir truks iki gruodžio 13 dienos.

„Suomija yra Rusijos hibridinės operacijos taikinys. Tai nacionalinio saugumo klausimas“, – sakė ministrė.

Suomijoje padaugėjo prieglobsčio prašytojų, be vizų atvykstančių per šalies 1,3 tūkst. km ilgio sieną su Rusija: nuo rugpjūčio ją kirto kone tūkstantis migrantų.


JAV į Egiptą išsiuntė tris karinius orlaivius su humanitarine pagalba Gazos Ruožui

Tai pirmi JAV kariuomenės humanitarinės pagalbos skrydžiai su maistu, medicinos reikmenimis ir įranga žiemai nuo konflikto pradžios, kai spalio pradžioje „Hamas“ surengė išpuolius prieš žydų valstybę.

Tai įvyko kitą dieną po to, kai JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pareiškė, kad pasinaudos paliaubų pratęsimu, kad Gazos Ruožui būtų suteikta daugiau humanitarinės pagalbos.


Šaltinis: bus paleista 30 palestiniečių kalinių ir 10 „Hamas“ laikomų įkaitų

„Penktąją paliaubų dieną be prieštaravimų buvo apsikeista 10 Izraelio įkaitų ir 30 palestiniečių kalinių sąrašais“, – naujienų agentūrai AFP nurodė šaltinis.

„Taip pat bus paleisti kai kurie Gazos [Ruože] laikomi užsienio darbuotojai“, – pridūrė jis.


Po virtinės tragiškų išpuolių – drastiškas sprendimas: ketinama užmigdyti Stafordšyro bulterjerus

„Įsigaliojus draudimui, tuos, kurių nebus galima priglausti, teks užmigdyti. Mes kovojame už Valterio šansą gyventi, bet jeigu iki įstatymo įsigaliojimo nerasime jam antrųjų namų, Valteris mirs“, – aiškino „Mayhew“ generalinė direktorė Sherine Wheeler.


Psichologinis teroras: jauniausias „Hamas“ įkaitas perduotas kitai teroristinei grupuotei

Anot Izraelio pajėgų (IDF) atstovo, Bibasų šeima, įskaitant kūdikį Kfirą, jo keturių metų brolį Arielį ir jų tėvus, laikomi nelaisvėje Chan Juniso mieste.

IDF pulkininkas Avihai Adrei patvirtino, kad kūdikius raudonais plaukais dabar laiko viena iš grupuočių, rašo „LBC“.

Keturių asmenų Bibasų šeima buvo tarp 240 įkaitų, kuriuos „Hamas“ pagrobė per spalio 7 dienos išpuolį prieš Izraelį.

Vaikų teta Noah Abrahams, pasak „The Telegraph“, apibūdino naujausią žinią kaip psichologinį kankinimą.