Smarki liūtis paralyžiavo Stambulą, užtvindytas istorinis turgus

Požeminėje perėjoje Unkapani rajone buvo rastas per potvynį matomai nuskendusio benamio lavonas, iš šio Turkijos miesto pranešė naujienų agentūros AFP fotografas. Policija atitvėrė įvykio vietą.

Dėl staigių potvynių buvo trumpam sustabdytas keltų eismas tarp azijietiškosios ir europietiškosios miesto pusių, o miesto valdžia gyventojus paragino esant nepalankioms oro sąlygoms elgtis atsargiai.

Nuo staigių potvynių, kurie nuslūgo po maždaug dviejų valandų, nukentėjo ir istorinis Didysis turgus – viena seniausių pasaulyje dengtų turgaviečių.


Pagrindiniame Kroatijos greitkelyje avariniu būdu nutūpė lėktuvas

Pasak Kroatijos gelbėjimo tarnybų, incidentas įvyko šeštadienį sostinę Zagrebą su Šiaurės Adrijos Rijekos uostu jungiančiame greitkelyje – viename pagrindinių šalies kelių, kuriame turizmo sezono metu ir savaitgaliais eismas paprastai būna labai intensyvus.

Ugniagesiai iš netoliese esančio Vrbovsko rajono pranešė, jog lėktuvas nutūpė dėl „techninio gedimo“. Anot jų, per šį incidentą niekas nenukentėjo ir buvo padaryta tik materialinės žalos.


Iššūkį valdžiai metanti Rusijos opozicija rengia naujus protestus

Siekdami apeiti valdžios nustatytus apribojimus, aktyvistai planuoja leisti piketuoti tik po vieną žmogų, nes tokioms demonstracijoms techniškai nereikia leidimo.

Rusijos valdžiai uždraudus opozicijos kandidatams dalyvauti Maskvos miesto Dūmos rinkimuose, Rusijos sostinėje kilo protestų banga ir į gatves išėjo dešimtys tūkstančių žmonių.

Mitingai, kurie nuo to laiko rengiami kiekvieną šeštadienį, yra didžiausi nuo 2011-aisiais kilusių masinių protestų prieš prezidento Vladimiro Putino sugrįžimą į Kremlių, pasibaigus jo kadencijai ministro pirmininko poste.


Ukrainos vadovui nepavyks atvykti į V. Adamkaus konferenciją Vilniuje

Į šį renginį taip pat buvo kviestas Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, tačiau dėl įtemptos darbotvarkės jo renginyje nebus, BNS pranešė organizatoriai.

Konferencija vyks rugpjūčio 22-23 dienomis. Ją pasveikins prezidentas Gitanas Nausėda, renginyje apsilankys politikai, diplomatai ir analitikai iš JAV, Vokietijos, Lenkijos, Ukrainos, Rumunijos ir Latvijos.


Įpykęs klientas Prancūzijoje nušovė kavinės padavėją

 Incidentas įvyko penktadienio vakarą vienoje užkandinėje rytiniame Paryžiaus Nuazi Le Grano priemiestyje, nurodė šaltinis. Lankytojui šovus į padavėją iš pistoleto, aukos bendradarbiai iškvietė policiją.

Bandymai atgaivinti 28 metų vyrą buvo nesėkmingi; jis mirė įvykio vietoje.

Šaulys, pasak liudininkų, supyko, „nes jo sumuštinis nebuvo pakankamai greitai pagamintas“. Po incidento vyras iš įvykio vietos pabėgo.

Policija pradėjo žmogžudystės tyrimą.


Įtariamas Norvegijos mečetės šaulys prisipažino padaręs nusikaltimus

21 metų Philipas Manshausas (Filipas Manshausas) pirmadienį buvo sulaikytas kardomajam kalinimui dėl įtarimų nužudymu ir teroristiniu išpuoliu, kurį, pasak policijos, jis filmavo.

Į policijos klausimus penktadienį atsakęs „įtariamasis pripažino faktus, tačiau oficialiai neprisipažino padaręs nusikaltimus, kuriais yra kaltinamas“, – policijos paskelbtame pranešime pažymėjo Oslo policijos pareigūnas Palas-Fredrikas Hjortas Kraby (Polas-Fredrikas Jortas Krabis).


„Alibaba“ įkūrėjas nusipirko Niujorko „Nets“ krepšinio klubą

J. Tsai išpirks šiuo metu Rusijos finansininkui Michailui Prochorovui priklausantį 51 proc. akcijų paketą ir tokiu būdu taps vieninteliu klubo savininku, mat praėjusiais metais jis nusipirko likusią dalį – 49 proc. – „Brooklyn Nets“ akcijų.

Milijardieriui kartu priklausys šios krepšinio komandos arena „Barclay Center“, įsikūrusi Niujorko Bruklino rajone ir talpinanti 19 tūkst. žiūrovų.

J. Tsai yra antras didžiausias „Alibaba“ akcininkas po Jacko Ma. Verslo žurnalas „Forbes“ skaičiuoja, kad J. Tsai turtas siekia apie 9,5 mlrd. JAV dolerių.


Viešbutyje Odesoje kilo didžiulis gaisras: aukų daugėja

Valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba nurodė, kad gaisras dviejų aukštų viešbutyje „Tokyo Star“ kilo 1 val. 34 min. vietos (ir Lietuvos) laiku.

Apie 65 ugniagesiai ir 13 priešgaisrinių mašinų nuslopino liepsnas iki 4 val. 32 min., pridūrė gelbėtojai.

„Pagal patikslintą informaciją... 14 val. 12 min., atliekant tyrimo veiksmus gaisro vietoje, rastas devintojo žuvusiojo kūnas“, – sakoma per „Facebook“ paskelbtame nepaprastųjų situacijų tarnybos pranešime.


JAV išdavė orderį Gribraltare sulaikytam Irano tanklaiviui areštuoti

Teisingumo departamentas teigia, kad tanklaivis yra naudojamas schemoje, kurios tikslas – „neteisėtai patekti į JAV finansinę sistemą, siekiant subsidijuoti Islamo revoliucijos gvardijos vykdomą neteisėtą Irano (naftos. – ELTA) gabenimą į Siriją“. Jungtinės Valstijos Irano revoliucijos gvardiją yra priskyrusios prie užsienio teroristinių organizacijų.


Šiaurės Korėjos lyderis vėl stebėjo „naujo ginklo“ bandymą

Pasak pranešimo, pastarasis bandymas leidžia visiškai kliautis naujo tipo ginklu. Tiesa, jokių detalių apie naująjį ginklą nepateikta.

KCNA skelbia, kad krašto apsaugos srityje dirbantys režimo mokslininkai pademonstravo „tobulus rezultatus“, o pats testas „akivaizdžiai įrodė, jog krašto apsaugos pramonės materialinis ir technologinis pagrindai yra tobulinami aukščiausiu lygiu“.

Remiantis pirminiais Pietų Korėjos gynybos ministerijos duomenimis, penktadienį paleistos balistinės raketos.


Rugpjūčio 17-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Dangaus kūnai: saulė teka 5.55 val., leidžiasi 20.50 val. Dienos ilgumas 14.55 val.

Mėnulis (pilnatis) teka 21.52 val., leidžiasi 7.35 val.

Vardadieniai:

Hiacintas, Jacintas, Jackus, Laisvutis, Mažvilė, Saulenis, Sigutė

Datos:

1544 — įsteigtas Karaliaučiaus universitetas.

1629 — gimė Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Jonas III Sobeskis.

1906 — gimė režisierius, taetrologas Juozas Grybauskas. Mirė 1964 m.


Įtariamas prekybos narkotikais tinklo vadovas paspruko nuo pareigūnų Ukrainoje

„Ukrainos policija mus praėjusį vakarą informavo, kad vykstant ekstradicijos procedūrai Amosas Dovas Silveris pabėgo nuo ukrainiečių [pareigūnų] palydos“, – sakoma Izraelio policijos pranešime.

A. D. Silveris buvo sulaikytas kovą. Jis kaltinamas pasinaudodamas šifruoto susirašinėjimo programėle „Telegram“ vadovavęs prekybos narkotikais tinklui, turėjusiam ryšių Jungtinėse Valstijose, Ukrainoje, Izraelyje ir Vokietijoje.

Izraelio policija tada sakė, kad jo įkurtas internetinis tinklas „Telegrass“ uždirbo „šimtus milijonų“ šekelių (dešimtis milijonų eurų).


Šveicarijos ginkluotųjų pajėgų vadas: translyčiai turi teisę tarnauti kariuomenėje

„Manau, kad translyčiai turi teisę atlikti karinę tarnybą, jei jie yra tam tinkami“, – sakė kariškis.

Toks jo pareiškimas pasirodė po to, kai vienam Vo kantono gyventojui, kuris yra translytis, buvo neleista tarnauti Šveicarijos kariuomenėje. Jo istorija sulaukė didelio atgarsio šalies žiniasklaidoje.

Ellyotas (Eliotas), kuris pasikeitė savo lytį iš moteriškos į vyrišką, apskundė gydytojų sprendimą, kad jis nėra tinkamas tarnauti.

Kaip praneša EFE, Šveicarijos karo medikai kasmet gauna apie 20 translyčių asmenų, norinčių tarnauti kariuomenėje, prašymų.


Kubos paplūdimyje žaibas nutrenkė penkis žmones

Tragedija įvyko ketvirtadienio vakarą. Stichijos aukomis tapo du suaugusieji ir trys nepilnamečiai. Dar vienas paauglys buvo sužeistas, jis nugabentas į ligoninę.

Kuba yra viena iš tų šalių, kurių teritoriją ypač dažnai talžo žaibai. Majabekės provincijoje daugiausia žaibų užfiksuojama per uraganų sezoną – nuo gegužės iki spalio.

 


Jungtinėse Valstijose „Uber“ vairuotojas nuteistas už apsvaigusios keleivės užpuolimą

Ahmedas Elgaafary (Achmedas Eldžafaris) ketvirtadienį buvo pripažintas kaltu dėl nesąmoningo asmens išžaginimo, seksualinės prievartos ir užpuolimo.

27 metų Egipto pilietis A. Elgaafary iš Lansdeilo miesto Pensilvanijoje nuosprendį dėl bausmės išgirs vėliau ir greičiausiai bus deportuotas į Egiptą, pareiškė Česterio apygardos prokuroras Tomas Hoganas.


Dviem estams pateikti kaltinimai didžiausio masto pinigų plovimo byloje Suomijoje

Helsinkio rajono teismas pateikė kaltinimus dviem estams dėl įtariamo 130–140 mln. eurų, gautų iš nusikalstamos veikos, išplovimo.

Remiantis Estijos policijos pareigūnais, šie pinigai buvo gauti iš Rusijos organizuotų nusikaltėlių veiklos. Tačiau rusų tinklo nariams kaltinimai Suomijoje nepareikšti.

Pasak Nacionalinio tyrimų biuro tyrėjo Jarmo Koistineno, tai veikiausiai yra didžiausio masto pinigų plovimas, išaiškintas Suomijoje.


JAV Senatas svarstys naikintuvų F-16 pardavimą Taivanui

Senato užsienio reikalų komiteto narys M. Rubio JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijos sprendimą Kongresui perduoti svarstyti Taivano prašymą parduoti 66 F-16 naikintuvus pavadino „svarbiu žingsniu palaikant Taivano gynybą“.

„Kinijos vyriausybei ir komunistų partijai bandant išplėsti įtakos zoną regione, ypač svarbu, kad Jungtinės Valstijos ir toliau stiprintų strateginę partnerystę su mūsų demokratiniu partneriu Taivanu, tiekdamos nuolatinę paramą“, – sakė M. Rubio.


D. Trumpas aptars su M. Pence ir M. Pompeo JAV kariškių išvedimą iš Afganistano

Susitikime bus tariamasi dėl JAV kariškių išvedimo iš Afganistano keliais etapais.

Tai pranešė laikraštis „The Washington Post“, remdamasis šaltiniais, susipažinusiais su Baltųjų rūmų šeimininko darbotvarke.

Pasitarime, be kita ko, bus aptarti JAV specialiojo atstovo Afganistanui Zalmay`aus Khalilzado, kuris rugpjūčio 3-12 dienomis dalyvavo Kataro sostinėje vykusiose derybose su Talibano judėjimu, darbo rezultatai, taip pat Amerikos kariuomenės išvedimo planai.


Rumunija patvirtino savo kandidatus į EK nepaisant kritikos dėl kaltinimų korupcija

Du kandidatai į eurokomisarus, Rovana Plumb ir Danas Nica (Danas Nika), priklauso valdančiajai Rumunijos Socialdemokratų partijai (PSD) ir yra Europos Parlamento nariai.

„Jie labai gerai pažįsta Europos institucijas ir žino, ką reiškia [Europos] komisaro postas“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė premjerė Viorica Dancila (Viorika Dančilė).


Nuo šių metų pradžios Vakarų pusrutulyje žuvo daugiau kaip 500 migrantų

„2019 metais Šiaurės ir Pietų Amerikoje žuvo mažiausiai 514 žmonių“, - pareiškė jis. IOM atstovas pridūrė, kad pernai per analogišką laikotarpį buvo užfiksuotos 384 žūtys. Šįmet daugiau kaip penktadalį žuvusių migrantų sudaro moterys (67) ir vaikai (40), pabrėžė J. Millmanas.


Vokietijos kanclerė A. Merkel planuoja susitikimą su D. Britanijos premjeru

A. Merkel atstovas Steffenas Seibertas (Štefenas Zeibertas), paprašytas pakomentuoti pranešimus apie galimą jųdviejų susitikimą artimiausiu metu, žurnalistams sakė, kad „išties, labai artimoje ateityje planuojamas susitikimas“.

Pasak S. Seiberto, „logiška“, kad per tą susitikimą bus aptartas „Brexit“ klausimas, pastaraisiais metais dominuojantis JK ir kitų Europos Sąjungos šalių santykiuose.

B. Johnsonas nori iš naujo tartis dėl išstojimo sutarties sąlygų, išsiderėtų Briuselyje jo pirmtakės Theresos May (Terezos Mei). Šį susitarimą britų parlamentas jau tris kartus atmetė.


Estija neatmeta galimybės, kad Astravo AE pagaminta elektra gali patekti į šalį

„Jei prekyba su trečiosiomis šalimis vyksta per Latviją ar Lietuvą, tuomet į Baltijos šalių rinką patenka elektros energija iš trečiųjų šalių. Dėl rinkos struktūros neįmanoma žinoti, iš kokios konkrečiai jėgainės. Kadangi Astravo AE yra labai glaudžiai susijusi su Baltijos šalių sistema, tikėtina, kad į šią rinką pateks ir joje pagaminta elektra“, – sakė T. Tataras.

Pasak jo, Lietuva oficialiai dar nėra paprašiusi Estijos boikotuoti Astravo AE pagamintą elektros energiją, tačiau pareigūnų lygyje pokalbiai apie tai vyko.


Prie Kamerūno krantų pagrobta septyniolika kinų ir ukrainiečių jūreivių

„Buvo pagrobti 17 kinų ir ukrainiečių... devyni [iš jų] – kinai“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas pareigūnas iš Dualos uosto. Dar vienas saugumo pareigūnas, taip pat nenorėjęs skelbti savo pavardės, patvirtino šiuos skaičius.

Apie jūreivių pagrobimą ketvirtadienį pranešė šaltiniai iš Kamerūno karinio jūrų laivyno ir šalies uosto tarnybos.

Karinio jūrų laivyno šaltinis sakė, kad pagrobėjai „tikriausiai yra Nigerijos piratai“, ir pridūrė, kad Kamerūno saugumo pajėgos pradėjo jų paieškos operaciją.


Indonezijos sostinei gresia nugrimzti po vandeniu

Ištisus dešimtmečius trunkantis nekontroliuojamas besaikis gruntinio vandens eikvojimas, kylantis jūros lygis ir besikeičiančios oro sąlygos lėmė, kad dalį Džakartos jau pradėjo semti vanduo.

Dabar taikomos aplinkosaugos priemonės davė mažai rezultatų, todėl šalies valdžia nusprendė imtis drastiškų veiksmų: šalis turės naują sostinę.

Jos vieta gali būti paskelbta jau netrukus, praneša vietos žiniasklaida.

„Mūsų šalies sostinė bus perkelta į Borneo salą“, – parašė Indonezijos prezidentas Joko Widodo (Džokas Vidodas) socialiniame tinkle „Twitter“.


JAV ambasadorius Ukrainoje: Rusijos propaganda trukdo pasiekti taiką

Pasak K. Volkerio, Maskva neprisiima atsakomybės už savo vaidmenį kare tarp prorusiškų separatistų ir Ukrainos, o tai „apsunkina padėtį tarptautinei bendruomenei, reikalaujančiai, kad Rusija laikytųsi savo įsipareigojimų“, pagal Minske 2014 ir 2015 m. pasirašytus susitarimus, skelbia Laisvosios Europos radijas.

„Dėl Rusijos bandymų supainioti reikalus ir paneigti tai, ką jie daro, yra apsunkinamas tikrų problemų sprendimas“, – sakė K. Volkeris.