D. Trumpas ragina Rusiją liautis rėmus „žiaurumus“ Sirijoje

Kalbėdamas telefonu su Turkijos lyderiu Recepu Tayyipu Erdoganu (Redžepu Tajipu Erdohanu) D. Trumpas „išreiškė susirūpinimą dėl smurto Sirijos Idlibe ir... perdavė Jungtinių Valstijų norą išvysti Rusijos paramos [Sirijos prezidento Basharo al] Assado (Bašaro Asado) režimo žiaurumams pabaigą“, nurodė Baltieji rūmai.

B. al Assadui ištikimos pajėgos vis intensyviau puola sukilėlių pozicijas šiaurės vakarinėje Idlibo provincijoje ir sekmadienį perėmė naujų teritorijų kontrolę.


Naujas virusas dar nepažabotas: per parą mirė šimtas žmonių

Naujuoju virusu COVID-19, kuris gruodžio mėnesį atsirado centrinėje Hubėjaus provincijoje, šalyje užsikrėtė per 70,5 tūkst. žmonių.

Hubėjaus miestuose, įskaitant jo sostinę Uhaną, paskelbtas karantinas paveikė apie 56 mln. žmonių; provincija buvo praktiškai izoliuota nuo likusios šalies dalies, kinų pareigūnams ėmusis beprecedenčių priemonių siekiant sustabdyti viruso plitimą.

Naujų užsikrėtimo atvejų COVID-19 epicentre mažėja jau pastarąsias 13 dienų.


Vasario 17-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Dangaus kūnai: saulė teka 7.37 val., leidžiasi 17.29 val. Dienos ilgumas 9.52 val.

Mėnulis (delčia) teka 3.20 val., leidžiasi 11.21 val.

Vardadieniai:

Aleksas, Donata, Donatas, Vaišvilas, Viltė

Datos:

1387 — pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėti Molėtai, kai kunigaikštis Jogaila padovanojo juos Vilniaus vyskupui. Vyskupijai Molėtai priklausė iki XVIII a.

1806 — gimė archeologas, etnologas, geografas Konstantinas Tiškevičius. Mirė 1868 m.

1920 — sudaryta Klaipėdos krašto direktorija.


Maskvoje – staigi pyragaičių valgymo varžybų laimėtojos mirtis

„Pagal 23-ejų metų merginos mirties viename barų Maskvos centrinėje dalyje faktą atliekamas procesinis tyrimas. Bandoma išsiaiškinti tikrąsias šio įvykio priežastis ir aplinkybes“, – pranešė Maskvos policijos atstovė Julija Ivanova.

Naktį į sekmadienį „Killfish“ bare, esančiame Maskvos centrinėje dalyje, buvo surengtas pyragėlių valgymo konkursas. Pasak įvykio liudytojų, jo laimėtoja paskelbta mergina netrukus užspringo ir užduso.

Tuo tarpu Maskvos policijos atstovė pareiškė, jog uždusimas kaip mirties priežastis nepatvirtinta – „merginai veikiausiai sustojo širdis“.


Toronte įvyko susišaudymas

Skelbiama, jog šaudymą išgirdę vietos gyventojai pranešė policijai, o į įvykio vietą atvykę pareigūnai rado sužeistą vyrą.

Informacijos apie sužeistojo tapatybę, sulaikymus kol kas nėra.

Incidento priežastis ir aplinkybes tiria policija.


Vašingtonas nelaiko „Nord Stream 2“ vien tik ekonominiu projektu

„Kai jums sakoma, kad „Nord Stream 2“ yra grynai ekonominis projektas, netikėkite tuo“, – sakė jis, kalbėdamas Miuncheno saugumo konferencijoje.

Kaip jau buvo skelbta, Vašingtonui gruodžio 20-ąją paskelbus sankcijas „Nord Stream 2“ projektui, 93 proc. šio vamzdyno jūroje savo laivais nutiesusi Šveicarijos bendrovė „Allseas“ nedelsiant nutraukė darbus.

Maskva, kol kas neturinti alternatyvos „Allseas“ laivams, skelbė, jog „Nord Stream 2“ bus baigtas tiesti iki 2020-ųjų pabaigos – maždaug metais vėliau nei planuota.


Danijos policija sulaikė 27 asmenis, įtariamus kokaino kontrabanda

Kopenhagos policija sekmadienį pranešė, kad kokainas buvo konfiskuotas per šeštadienį tarptautiniu mastu koordinuotą reidą konteineriniame laive „Duncan Island“ tuo metu, kai laivas plaukė į pietus nuo Gedserio miesto.

Įtariamieji, visi užsieniečiai, pagal Danijos įstatymus apkaltinti sunkiais su narkotikų turėjimu susijusiais  nusikaltimais ir jiems gali būti skirtos iki 16 metų laisvės atėmimo bausmės.

Tarp suimtųjų yra ir Rusijos, Latvijos, Ekvadoro ir Filipinų piliečių, kurie bus laikomi sulaikyti, kol bus atliekamas tolesnis tyrimas.


Maskvos cerkvėje peiliu sužaloti du žmonės

Peiliu cerkvėje švaistėsi 26 metų vyras iš Lipecko, sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovė Irina Volk, kurią cituoja rusų naujienų agentūros. Nusikaltimo motyvas kol kas nežinomas, tačiau apie terorą nekalbama.

Cerkvės dvasininkas Kirilas Sladkovas stočiai „Ren-TV“ pasakojo, kad į maldos namus įžengęs vyras buvo su akiniais, guminėmis pirštinėmis, gobtuvu ir per ausines klausėsi muzikos.

„Mes nuėjome prie jo paklausti, kas atsitiko ir ramiai jį išprašyti. Tada jis išsitraukė peilį“, – sakė dvasininkas. Užpuolikas sužeidė du jo kolegas.


Lietuvos trispalvės spalvomis nušvito aukščiausias dangoraižis pasaulyje!

„Lietuvos diplomatai ieško įspūdingų gamtos ar žmogaus rankų kūrinių, kuriuos būtų galima apšviesti Lietuvos trispalvės spalvomis per Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją“, – BNS sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Rasa Jakilaitienė.

Lietuvos vėliavos spalvomis taip pat nušvito ir Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje Abu Dabyje esanti Abu Dabio nacionalinės naftos kompanijos būstinė bei Vartų bokštas.


Prancūziją krečia sekso skandalas: pagrindiniam herojui kainavo mero postą

2017 metais po kelių radikalių protesto akcijų Rusijoje į Prancūziją pabėgęs ir čia prieglobstį gavęs 35 metų P. Pavlenskis prisipažino, kad paviešino šį vaizdo įrašą. Šeštadienį jis buvo sulaikytas dėl smurtinio incidento per Naujųjų metų vakarėlį Paryžiuje.

Tačiau sekmadienį policija nurodė nukreipusi savo dėmesį į internete pasirodžiusius vaizdus, kuriuose užfiksuotas besimasturbuojantis vyras, įvardytas kaip B. Griveaux, o taip pat paskelbtos esą politiko siųstos intymaus pobūdžio žinutės.


Japonijoje – dar šeši užsikrėtimo koronavirusu atvejai

Penki atvejai nustatyti Tokije, dar vienas – Aičio prefektūroje.

Anksčiau NHK skelbė, jog naujuoju koronavirusu COVID-19 Japonijoje užsikrėtė 53 žmonės.

Be to, užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičius prie Japonijos krantų esančiame karantinuotame kruiziniame laive „Diamond Princess“ per pastarąją parą padidėjo 70 žmonių iki 355-ių.

Japonija užima antrą vietą po Kinijos pagal užsikrėtusiųjų naujuoju koronavirusu skaičių.


Prognozės: koronavirusas gali pakenkti pasaulio ekonomikos augimui

„Gali būti sumažėjimas, kuris visgi, kaip mes tikimės, bus maždaug 0,1-0,2 proc.“, – per Dubajuje vykstantį Pasaulio moterų forumą sakė TVF vadovė Kristalina Georgieva.

Jos teigimu, visas plintančios ligos, nuo kurios jau mirė daugiau nei 1600 žmonių, poveikis priklausys nuo to, kaip greitai pavyks virusą pažaboti.

„Visiems patarčiau nedaryti skubotų išvadų. Vis dar yra daug neapibrėžtumo. Mes svarstome kelis scenarijus, tačiau kol kas ne prognozes, todėl paklauskite manęs po dešimtis dienų“, – sakė K. Georgieva.


Karantinuotame laive padaugėjo užsikrėtusiųjų naujuoju koronavirusu

Naujieji duomenys buvo paskelbti tuo metu, kai Jungtinės Valstijos rengiasi evakuoti kai kuriuos savo piliečius iš „Diamond Princess“, kuris nuo vasario 3 dienos stovi prie Japonijos krantų ir kuriam nuo vasario 5-osios yra taikomas karantinas.

Honkongas taip pat pareiškė, jog laive esantiems savo piliečiams – o jų yra 330 – pasiūlys galimybę užsakytu lėktuvu parskristi namo. Apie panašų sprendimą paskelbė ir Kanada.


NATO vadovas atmeta E. Macrono raginimus dėl branduolinės ginkluotės

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pažymėjo, kad Europa jau yra saugi po ilgą laiką egzistuojančiu ir efektyviu branduoliniu skėčiu, kurį užtikrina JAV ir Didžiosios Britanijos branduoliniai ginklai.

Nors Prancūzija yra NATO narė, šalis neleidžia aljansui naudotis savo atominiais ginklais. Tačiau praėjusią savaitę sakydamas svarbią kalbą E. Macronas pasisakė už dialogą tarp ES narių dėl vaidmens, kurį galėtų atlikti Prancūzijos turimos branduolinės atgrasymo priemonės.


Vandalai Anglijoje sugadino garsiojo Banksy kūrinį

Socialiniuose tinkluose pasirodė nuotrauka, kurioje matyti, kaip vandalai Bristolyje ant grafičio užrašė necenzūrinį užrašą apie valdžią.

Banksy patvirtino, kad jis sukūrė tą piešinį ir pirmosiomis Valentino dienos valandomis savo instagramo paskyroje pasidalijo dviem jo nuotraukomis.

„Tikrai gaila, tačiau, deja, taip neišvengiamai ir turėjo įvykti“, – vietos naujienų agentūrai „The Press Association“ pareiškė vienas vietos gyventojas.


Lietuvos pašonėje dėl vietos turguje nušauti du žmonės

Tyrimų komiteto duomenimis, įtariamasis kelis kartus šovė į tris praeivius. Vyras ir moteris žuvo vietoje, o jų 13 metų sūnus buvo sužeistas.

Po to 63 metų šaulys nusižudė. 

Regiono tyrimų komitetas nurodė, jog pašautas paauglys buvo operuotas ir jo gyvybei pavojus negresia.

Tačiau Karaliaučiaus srities vaiko teisių įgaliotinė Irina Tkačenko vėliau pareiškė, jog berniukas nenukentėjo.

„Vaikas nebuvo sužeistas, jis patyrė psichologinę traumą... Jis perduotas giminaičiams, su juo dirba psichologas“, – pareiškė ombudsmenė, kurią cituoja naujienų agentūra TASS.


Didžiojoje Britanijoje siaučia audra „Dennis“: įspėjo dėl pavojaus gyvybėms

Valstybinė meteorologijos agentūra regione paskelbė retą raudoną perspėjimą ir įspėjo apie riziką, kurią gali kelti potvyniai, įskaitant „pavojų gyvybei, kurį gali sukelti stiprios vandens srovės, namų užtvindymas ir kelių uždarymas“.

Ankstų sekmadienio rytą buvo išleista beveik 200 įspėjimų apie potvynius – nuo Tvido upės Škotijoje iki Kornvalio Pietvakarių Anglijoje.

Aberdarone, Pietų Velse, buvo užfiksuotas didesnio nei 150 kilometrų per valandą stiprumo vėjas.


Koronavirusas toliau grėsmingai šienauja gyvybes: mirčių – daugiau nei 1,6 tūkst.

Naujasis virusas COVID-19, kuris gruodžio mėnesį atsirado centrinėje Hubėjaus provincijoje, per parą nusinešė 142 žmonių gyvybes.

Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija nurodė, jog naujuoju virusu iki šiol užsikrėtė 68,5 tūkst. žmonių.

Pasak nacionalinės sveikatos apsaugos komisijos, visoje šalyje per pastarąją parą pranešta apie 2,009 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų – jų skaičius po savaitės viduryje pasiekto piko, kurį nulėmė atvejų skaičiavimo metodikos pakeitimas, sumažėjo trečią dieną iš eilės.

Vien Hubėjaus provincijoje nustatyta 1,843 tūkst. naujų atvejų.


Ukrainos prezidentas pažadėjo užbaigti karą su Rusija

Miuncheno saugumo konferencijoje Ukrainos vadovas pareiškė, kad tikisi užbaigti karą iki savo kadencijos pabaigos 2024 metais.

„Jei po penkerių metų baigsime karą, susigrąžinsime savo žmones, tuomet prezidentu tapau ne veltui“, –  sakė jis. 

V. Zelenskis padėkojo Jungtinėms Valstijoms už paramą Ukrainai konflikte su Rusija ir išreiškė viltį, kad pasibaigus prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trumpo) apkaltos procesui Kijevo ir Vašingtono santykiai „prasidės iš naujo“.


E. Macronas: Rusija toliau bandys destabilizuoti Vakarų demokratijas

„Galvoju, kad Rusija toliau bandys destabilizuoti arba per privačius veikėjus, tiesiogiai per savo agentūras, arba kitų rankomis“, – sakė E. Macronas Miuncheno saugumo konferencijoje.

Jis pažymėjo, kad Maskva šioje srityje „ateinančiais mėnesiais ir metais“ veiks „itin agresyviai“.

Vis dėlto Europai, galvojant apie ilgalaikę perspektyvą, reikia siekti geresnių santykių su Rusija, sakė E. Macronas ir pridūrė, kad nors nesiūlo panaikinti sankcijų, jos Maskvos elgesio nepakeitė.


Paveiks daugybę keliautojų: dėl audros JK atšaukiami šimtai skrydžių

Audrai „Dennis“ pasiekus JK, šalyje numatomos stiprios liūtys, itin stiprus vėjas, meteorologai įspėja dėl galimų potvynių.

Manoma, kad audra sutrikdys ir traukinių susisiekimą bei automobilių eismą. Vietomis gali būti nutrauktas elektros tiekimas.

Audra „Dennis“ link Didžiosios Britanijos keliauja praėjus vos savaitei po nemažai žalos pridariusios ir chaosą sukėlusios „Ciara“ audros.


V. Zelenskis ketina surengti Donbase vietos valdžios rinkimus

„Norime 2020 metų spalį surengti vietos valdžios rinkimus visoje Ukrainos teritorijoje, įskaitant atskirus Donecko ir Luhansko sričių rajonus. Tačiau neįmanoma to padaryti be elementarių saugumo ir politinių sąlygų, pažeidžiant Ukrainos konstituciją ir tarptautinius demokratinių rinkimų standartus“, – sakė V. Zelenskis Miuncheno saugumo konferencijoje.

Jis pažymėjo, jog Rusija dabar atvirai informuoja pasaulį, kad 2019 metais Ukrainos laikinai nekontroliuojamuose Donbaso rajonuose išdavė 125 tūkst. rusiškų pasų.


Sąjūdis prieš Astravo AE kreipėsi į A. Lukašenką: rinks parašus peticijai

„Mes nuo šios dienos pradėsime rinkti parašus ties peticija prieš Astravą, ją turime bent keturiomis kalbomis išsivertę. Ir kaimyninėse šalyse, ir Europos Sąjungoje rinksim parašus. Terminas tų parašų surinkimo yra balandžio 20 diena, kad spėtume iki Černobylio metinių, kad galėtume po visų apsisukimų ES sostinėse pristatyti tai kartu su Petru Auštrevičiumi ir, tikiuosi, Vytautu Landsbergiu Europos Parlamente“, – spaudos konferencijoje po suvažiavimo sakė Seimo narys, konservatorius Žygimantas Pavilionis.


Visiems grįžtantiems į Pekiną paskelbtas 14 dienų karantinas

Pekine veikianti viruso apsaugos darbo grupė paskelbė dviejų savaičių trukmės karantiną visiems į miestą atvykstantiems asmenims, penktadienio vakarą informavo valstybinės Kinijos žiniasklaidos priemonės.

Darbo grupė perspėjo, kad tiems, kurie nesilaikys karantino, grės skaudžios pasekmės. Tačiau atstovai nepatikslino, kokiu būdu bus vykdoma izoliacija ir kokios bausmės bus taikomos nepaklusniems atvykeliams.


JAV valstybės sekretorius: kalbos apie aljanso mirtį yra gerokai perdėtos

„Vakarai laimi, mes laimime kartu“, –  Miuncheno saugumo konferencijoje sakė jis.

Kasmet vykstančiame forume, į kurį aptarti saugumo iššūkių susirenka daug politinių lyderių, generolų ir diplomatų, vyrauja susirūpinimas dėl mažėjančios Vakarų įtakos pasaulyje, kuriame vis ryžtingiau veikia Kinija ir Rusija.

M. Pompeo kalbėjo kitą dieną po to, kai Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris (Frankas Valteris Šteinmejeris) pasakė, jog Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) Amerika atmetė „net tarptautinės bendrijos idėją“ ir veikia „kaimynų ir partnerių sąskaita“.