Vašingtone – galimybė paversti žmonių palaikus kompostu daržininkystei

Daržininkystė galės būti kitokia. Medžiu arba gėle galės atgimti mirusieji. Bent jau Vašingtono valstijoje. 

Ekologinėms idėjoms neabejingas valstijos gubernatorius pasirašė įstatymą. Žmonių palaikai galės būti ne tik laidojami ar kremuojami, bet ir paversti kompostu daržininkystei.

Palaikai būtų keliami į konteinerį, pripildytą medžių skiedrų ir šiaudų. Per mėnesį jie suirtų ir virstų sausu substratu. 


Artėjant rinkimams į EP „Facebook“ uždarė dešimtis išgalvotų naujienų puslapių

JAV įsikūręs pilietinės visuomenės judėjimas „Avaaz“ nurodė informavęs „Facebook“ apie daugiau kaip 500 puslapių ir paskyrų, įtariamų kursčius dezinformacijos kampanijas.

„Vien per pastaruosius tris mėnesius juos iš viso sekė 32 mln. žmonių, sugeneruota 67 mln. „interakcijų“ (komentarų, mygtuko „patinka“ paspaudimų ir pasidalijimų)", – paskelbė „Avaaz“.


Airija pradėjo „Google“ tyrimą dėl privatumo

Pasak tarnybos, tyrimas pradėtas dėl didelio kiekio paraiškų, nukreiptų prieš bendrovę, ir tai, kaip ji elgiasi su vartotojų duomenimis, praneša „Reuters“.

Kaip teigia vienos iš paraiškų autoriai, interneto naršyklės „Brave“ kūrėjai, kai žmogus apsilanko interneto svetainėje, asmeniniai to žmogaus duomenys, jam pačiam to nežinant, per „Google“ nukeliauja dešimtims ir šimtams kitų bendrovių.

Tyrimo metu tikimasi nustatyti, ar „Google“ laikosi pernai priimto ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR).


Anglija uždraus plastikinius šiaudelius ir ausų krapštukus

Uždrausti šiuos plastiko gaminius Anglijoje planuojama nuo 2020-ųjų balandžio, praneša BBC.

Tiesa, Vyriausybės pranešime spaudai pabrėžiama, kad bus draudžiama tik tam tikra plastikinių šiaudelių ir ausų krapštukų prekyba. Prekybos centruose šiaudelių nebus galima nusipirkti, tačiau jie bus parduodami vaistinėse ir internete.

Sprendimas nevisiškai uždrausti šiaudelių prekybą buvo priimtas dėl įvairių neįgaliųjų teises ginančių organizacijų prašymų leisti įsigyti šiaudelius, nes jie smarkiai padeda negalią turintiems žmonėms kasdieniniame gyvenime.


Baltarusiai įvertino D. Grybauskaitės prezidentavimą: nuo meilės iki neapykantos

Medaus metai

Pasak baltarusių naujienų portalo, viskas prasidėjo nuo „pusantrų medaus metų“. Pirmosios D. Grybauskaitės kadencijos pradžia sutapo su Rytų partnerystės pradžia, o Vilnius aktyviai įsitraukė į programą.

Jau 2009-ųjų rugsėjo 2 d. Lietuvos vadovė pareiškė esanti pasiruošusi susitikti su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka. Jų susitikimas Vilniuje įvyko praėjus vos dviem savaitėms - rugsėjo 16-ąją. Po susitikimo abu lyderiai sakė besitikintys, kad dvišaliai santykiai vis stiprės.


Mados namai „Prada“ atsisako gyvūnų kailio

„Prada“ sprendimą, kurį mados namų gerbėjai išvys 2020-ųjų pavasario-vasaros kolekcijoje, pasveikino kelios gyvūnų apsaugos organizacijos, sakoma mados namų pranešime.

Pasak „Prada“, šį sprendimą lėmė „pozityvus dialogas“ su „Fur Free Alliance“ - daugiau nei 50 asociacijų grupe, pasisakančia prieš gyvūnų kailio naudojimą mados industrijoje.

Anksčiau gyvūnų kailio atsisakė ir tokie gerai žinomi dizaineriai ir mados namai, kaip „Armani“, „Burberry“, DKNY, „Donna Karan“, Jeanas-Paulas Gaultier, „Gucci“, „Michael Kors“ ir „Versace“.


Toskanoje apvirtus turistų autobusui žuvo vienas žmogus

Pranešime nurodoma, kad kai kurie žmonės yra įstrigę dviaukščiame autobuse.

Kelių administracija pranešė, kad saugumo sumetimais buvo uždarytas Sieną ir Florenciją jungiančios automagistralės vienos krypties ruožas.

Į avariją patekęs autobusas priklauso italų agentūrai „Europe Voyage“, jame nebuvo jokios organizuotos turistų iš Rusijos grupės, rusų naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Rusijos turizmo industrijos sąjungos atstovė Irina Tiurina.

Italijos žiniasklaida pranešė, kad apvirtusiame autobuse buvo 60 rusų turistų, kurių vienas žuvo.


Maskva žada dėti visas pastangas, kad pagerintų santykius su JAV

„Rusija suinteresuota, kad santykiai su Amerika būtų teigiami, ir šiam tikslui pasiekti dės visas pastangas“, – sakė S. Riabkovas.

S. Riabkovo teigimu, kai JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo gegužės 14 d. lankėsi Sočyje, Maskva aiškiai apibrėžė savo požiūrį.

JAV valstybės sekretorius gegužės 14 d. atvyko į Sočį susitikti su užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu ir prezidentu Vladimiru Putinu. Susitikimo pradžioje S. Lavrovas ir M. Pompeo sutarė, kad reikia gerinti dvišalius santykius.


V. Zelenskis kritikuojamas dėl savo administracijos vadovo paskyrimo

V. Zelenskis, buvęs komikas, neturintis jokios politinės patirties, didele persvara laimėjo prezidento rinkimus praėjusį mėnesį, o per savo kampaniją žadėjo atnaujinti politinę sistemą ir pažaboti galingų oligarchų įtaką.

Tačiau antradienį jis paskyrė savo artimiausią patarėją Andrijų Bohdaną savo administracijos vadovu. Iki šiol A. Bohdanas buvo verslininko Ihorio Kolomoiskio asmeninis advokatas.


Karą stebinti organizacija: nėra įrodymų dėl naujos cheminės atakos Sirijoje

„Neturime jokių tokios atakos įrodymų“, – naujienų agentūrai AFP sakė Rami Abdel Rahmanas (Ramis Abdel Rahmanas), vadovaujantis Didžiojoje Britanijoje įsikūrusiai „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

„Neužfiksavome jokios cheminės atakos Latakijos kalnuose“, – sakė jis.

Šie Sirijos šiaurėje esantys kalnai yra vienintelė Latakijos provincijos Viduržemio jūros pakrantėje dalis, kurios vyriausybė tvirtai nekontroliuoja.


Branduolinio karo pavojus – didžiausias nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos

UNIDIR direktorės R. Dwan teigimu, branduolinių ginklų panaudojimas dabar yra labiau tikėtinas nei kada nors anksčiau nuo 1945 metų, kai JAV bombardavo Hirošimą ir Nagasakį Japonijoje.

Pareigūnė pridūrė, kad tokių ginklų naudojimas šiais laikais kelia didesnį pavojų nei kada nors anksčiau.

R. Dwan pavadino tai „svarbiu klausimu“, kurį pasaulis turėtų vertinti rimčiau. Jos teigimu, visos branduolinius ginklus turinčios valstybės siekia ginklų modernizavimo programų, o ginklų kontrolės nuostatos keičiasi.


Ukrainos premjeras V. Hroismanas patvirtino atsistatydinsiantis

Šį žingsnį jis ketina atlikti naujajam šalies prezidentui Volodymyrui Zelenskiui savo inauguracinėje kalboje paskelbus, kad jis paleidžia Aukščiausiąją Radą, ir užsiminus, kad vyriausybė taip pat turėtų atsistatydinti.

„Pirmadienį pareiškiau ir priėmiau sprendimą, kad atsistatydinsiu. Šiandien, trečiadienį, savo pareiškimą įteiksiu Ukrainos Aukščiausiajai Radai“, – V. Hroismanas sakė per vyriausybės posėdį.

Jis taip pat pakartojo esąs patenkintas savo vadovaujamo kabineto darbu.


Th. May paskutinis bandymas gelbėti „Brexit“ susitarimą atrodo pasmerktas žlugti

Th. May trečiadienį tikriausiai laukia intensyvi „Klausimų ministrui pirmininkui“ sesija parlamente – likus dienai iki Britanijos balsavimo Europos rinkimuose, kuriuose ji, prieš trejus metus referendume nusprendusi išstoti iš bloko, neplanavo dalyvauti.

Antradienį ministrė pirmininkė pažadėjo suteikti įstatymų leidėjams galimybę balsuoti dėl antro „Brexit“ referendumo organizavimo ir pateikė kitų pasiūlymų, kuriais, kaip ji tikėjosi, būtų galima išspręsti „Brexit“ krizę.

Parlamentarai jos pasiektą „Brexit“ susitarimą jau yra atmetę tris kartus.


Rusijoje per policijos reidą nukauti du įtariami teroristai

„Paraginti sudėti ginklus ir pasiduoti valdžiai, užpuolikai ėmė šaudyti į teisėsaugos pareigūnus. Per kilusį susirėmimą jie buvo neutralizuoti atsakomąja ugnimi“, – rašoma NAK spaudos tarnybos išplatintame pranešime. 

Jame priduriama, kad „nukautų banditų tapatybės preliminariai nustatytos“.

„NAK operatyvinio štabo duomenimis, jie buvo vienos iš teroristinių organizacijų šalininkai, palaikė ryšius su emisarais užsienyje ir jiems pavedus rengėsi įvykdyti teroristinį išpuolį žmonių masinio susibūrimo vietoje“, – rašoma pranešime. 


JAV patvirtino, kad neturi jokio noro įsitraukti į karą su Iranu

„Mes neketiname įsitraukti į karą“, – antradienį sakė P. Shanahanas.

P. Shanahanas pridūrė, kad JAV pastaruoju metu savo veiksmais sustabdė išpuolius prieš amerikiečius.

Pastarosiomis savaitėmis JAV pasiuntė į Artimuosius Rytus karo laivus ir bombonešius, tvirtindamos apie Irano keliamą grėsmę. Šiuos veiksmus griežtai kritikavo Iranas ir dar labiau išaugo įtampa regione.


Šiaurės Korėja jos lyderį kritikavusį J. Bideną pavadino „žemo IQ kvailiu“

Tokių epitetų Pchenjanas pažėrė J. Bidenui pavadinus Šiaurės Korėjos lyderį Kim Jong Uną (Kim Čen Uną) tironu.

Pchenjano oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA) trečiadienį pranešė, kad J. Bidenas įžeidė aukščiausią šalies vadovybę ir įvykdė „nepakenčiamą, rimtą, politiškai motyvuotą provokaciją“ prieš Šiaurės Korėją.

Šeštadienį Filadelfijoje pradėdamas savo kampaniją J. Bidenas kaltino prezidentą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą) bandymais įsiteikti „diktatoriams ir tironams“, tokiems kaip Kim Jong Unas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.


Patvirtinta: Didžioji Britanija taikys sankcijas Rusijai ir po „Brexito“

Bendruomenių Rūmai šį reglamentą priėmė 294 balsais prieš 184. Rezultatai buvo paskelbti parlamento tinklalapyje.

„Dokumentas po išstojimo iš ES turi garantuoti su Rusija susijusių sankcijų, kurios šiuo metu veikia Britanijos teritorijoje pagal ES teisę, veiksmingą taikymą“, – sakoma teisės akto lydraštyje.


JAV prezidentas per kelionę į Europą apsilankys Airijoje

Tai bus pirmasis D. Trumpo vizitas šioje šalyje einant prezidento pareigas. 

„Prezidentas Donaldas Trumpas ir pirmoji ponia Melania Trump (Melanija Tramp) priėmė Airijos ministro pirmininko Leo Varadkaro (Lio Varadkaro) kvietimą atvykti į Airiją, kai jie bus Europoje“, – rašoma Baltųjų rūmų išplatintame pranešime. 


Brazilijoje vyras subadė savo merginą ir bažnyčioje nušovė tris žmones

Per incidentą Parakatu mieste Minas Žeraiso valstijoje karo policija galiausiai pašovė užpuoliką. Kaip pranešama, antradienį vakare jo būklė buvo sunki.

Pasak pareigūnų, užpuolikas yra 39 metų Rudsonas Aragao Guimaraesas (Rudsonas Aragaunas Gimarainišas).

Išpuolis įvyko Bela Vistos rajone Parakatu mieste, turinčiame 80 tūkst. gyventojų.


Incidentas: JAV naikintuvai perėmė kelis Rusijos bombonešius ir naikintuvus

Tarp rusų lėktuvų buvo du strateginiai bombonešiai Tu-95. Juos pirmadienį perėmė du naikintuvai F-22, informavo kariškiai.

Antra grupė, sudaryta iš dviejų Tu-95 ir dviejų naikintuvų Su-35, taip pat buvo perimta poros F-22, sakoma NORAD pranešime.

Orlaivių veiksmai buvo stebimi naudojant oro žvalgybos lėktuvą AWACS. Rusijos lėktuvai per visą šį incidentą buvo tarptautinėje oro erdvėje.


Gegužės 22-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Dangaus kūnai: saulė teka 5.04 val., leidžiasi 21.28 val. Dienos ilgumas 16.24 val.

Mėnulis (pilnatis) teka 0.14 val., leidžiasi 7.46 val.

Vardadieniai:

Aldona, Eimantas, Elena, Ilona, Julija, Rita

Datos:

Tarptautinė biologinės įvairovės diena

1671 – mirė Aleksandras Sapiega, Žemaičių ir Vilniaus vyskupas, Vilniaus Kalvarijų Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios fundatorius, pramintas Vargšų tėvu. Mirė 1624 m.

1919 – išleistas pirmas „Kariško žodžio“, 1920 metais pavadinto „Kariu“, numeris.


J. Kaczynskis: negalime leisti, kad Lenkija būtų įtraukta į euro zoną

Jo manymu, dabartiniame ekonomikos plėtros etape Lenkija nepasirengusi priimti bendros valiutos.

„Euro zona šiandien yra stagnacijos forma. Joje prognozuojamas tik 1,1 proc. augimas. O mūsų šalies prognozė – 4 proc., gal net apvyks pasiekti 5 proc. Negalime leisti, kad mus įtrauktų į tą zoną. Turime nuo jos gintis, o tai – tiek Lenkijos vyriausybės, tiek Europos Parlamento uždavinys“, - teigė J. Kaczynskis.


Britų princas Charlesas priims D. Trumpą

Manoma, kad britų princas JAV prezidentą turėtų priimti savo rezidencijoje – Klarenso rūmuose. D. Trumpo ir princo Charleso susitikimas veikiausiai įvyks birželio 3-ąją – pirmą Jungtinių Valstijų prezidento vizito šalyje dieną.

Jųdviejų susitikimo temos kol kas nežinomos, nors žiniasklaida atkreipia dėmesį į skirtingas D. Trumpo ir Charleso pozicijas aplinkosaugos klausimais.

Princas Charlesas, ekologijos aktyvistas, per savo vizitą į Karibų regioną anksčiau šiemet ragino atkreipti dėmesį į klimato kaitos problemą.


Belgijoje vos išvengta masinės žūties

Belgijos Molio miesto žolės riedulio komanda, švęsdama pergalę čempionate, į orą šovė konfeti ir kaspinus. 

Tačiau viena juosta kliudė aukštos įtampos laidus ir staiga pasirodė žaibiškas blyksnis. Elektra nutekėjo per stadiono tvorą.

Ypač kliuvo šalia jos stovintiems žiūrovams. Elektra pakratė 20 iš jų. 3 žmonės apdegė sunkiai, jie vis dar ligoninėje. 

Virš riedulio aikštės eina aukštos įtampos laidai, bet jie kybo aukštyje pagal taisykles – 7 metrai virš žemės, netgi kiek aukščiau. 


Į Eifelio bokštą kopęs vyras paguldytas į psichiatrijos ligoninę

Vyras chaosą sukėlė pirmadienį, kai šešias valandas praleido ant išorinių Eiffelio bokšto sijų. Garsųjį Paryžiaus statinį teko uždaryti turistams.

Vyro vardas neskelbiamas. Antradienį jį apklausė policija, ir dabar jis yra paguldytas į policijos psichiatrijos ligoninę, naujienų agentūrai AFP sakė šaltinis.

Pasak jo, pradėtas tyrimas dėl neteisėto patekimo į kultūros paminklą.

„Tai rusas, turintis suicidinių polinkių“, – sakė bylai artimas šaltinis, kuris nenorėjo skelbti savo pavardės.