Čilę supurčius galingam žemės drebėjimui, nuo širdies smūgio mirė žmonių

USGS duomenimis, žemės drebėjimo epicentras buvo 53 kilometrų gylyje už maždaug 15 kilometrų į pietvakarius nuo Kokimbo miesto.

Garbaus amžiaus vyras ir moteris šiame mieste dėl žemės drebėjimo patyrė širdies smūgį, pranešė vietos policija. Taip pat gauta pranešimų apie kelias nuošliaužas prie nacionalinių greitkelių.

Žemės drebėjimas įvyko maždaug 1 val. 32 min. Grinvičo laiku (3 val. 32 min. Lietuvos laiku) ir buvo juntamas Valparaiso, O'Higinso ir sostinės Santjago apylinkėse, taip pat Atakamos dykumoje ir į šiaurę nuo Kokimbo.


D. Trumpas siūlo nuolaidų dėl imigrantų

D. Trumpas pamėgino imtis iniciatyvos ir išspręsti ilgiausio šalies istorijoje dalies vyriausybės uždarymo problemą.

Savo kalboje, kuri iš Baltųjų Rūmų buvo transliuota per televiziją, jis dviejų kategorijų imigrantams pasiūlė apsaugą nuo deportacijos.

Tai būtų 700 tūkst. vadinamųjų svajotojų, Jungtinėse Valstijose neteisėtai įsikūrusių žmonių vaikų, taip pat 300 tūkst. kitų imigrantų, kurių apsaugos statusas netrukus baigs galioti, pareiškė D. Trumpas.


Prancūzijos slidinėjimo kurorte kilo didelis gaisras, yra žuvusiųjų

Dėl gaisro, kuris kilo prieš aušrą, iš trijų aukštų gyvenamojo pastato teko evakuoti apie 60 kurorto darbuotojų, įskaitant užsieniečius.

Ugniagesiai sudegusioje pastato dalyje rado dviejų žuvusiųjų kūnus.

Trys iš keturių sunkiai sužeistųjų buvo sraigtasparniu nuskraidinti į ligoninę, pranešė vietos pareigūnai.

Gaisro priežastis kol kas nežinoma, tačiau maždaug 70 ugniagesių pavyko jį suvaldyti iki išauštant.


Mirė seniausias pasaulyje vyras

M. Nonaka mirė sekmadienio ryte savo namuose, pareiškė agentūra.

Guinnesso (Gineso) pasaulio rekordų knygą tvarkanti organizacija seniausiu pasaulyje tebegyvenančiu vyru japoną pripažino 2018 metų balandį.

M. Nonaka gimė 1905 metų liepos 25 dieną Ašioro miestelyje Japonijos šiaurėje.

Japonija pasižymi gyventojų ilgaamžiškumu, tad šioje valstybėje jau ne vienas žmogus buvo pelnęs seniausio planetos gyventojo titulą. Tarp jų buvo Jiroemonas Kimura (Džiroemonas Kimura), miręs 2013-ųjų birželį, būdamas 116 metų.


Per dvi laivų avarijas Viduržemio jūroje galėjo nuskęsti apie 170 žmonių

Kaip pranešama, pirmasis laivas su 53 žmonėmis pradingo Alborano jūroje (vakariausia Viduržemio jūros dalis). Vienas nelaimę išgyvenęs asmuo, praleidęs jūroje 24 valandas, yra gydomas Maroke. Tačiau kelias dienas vykdomos laivo paieškos iki šiol buvo nesėkmingos.

Tuo tarpu Italijos karinis jūrų laivynas skelbė, kad prie Libijos krantų nuskendo laivas su 117 žmonių. Anot Tarptautinės migracijos organizacijos (IMO), laivas šeštadienį išplaukė iš Libijos.


Per „milžinišką sprogimą“ Sirijos sostinėje žuvo žmonių

Kiek anksčiau valstybinė televizija, remdamasi pirminiais pranešimais, sprogimą pavadino teroro aktu.

„Sprogimas įvyko prie saugumo skyriaus pietinėje miesto dalyje. Yra žuvusiųjų ir sužeistųjų, tačiau aukų skaičiaus kol kas negalime patikrinti“, – agentūrai AFP pareiškė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Pasak organizacijos, kuri remiasi šaltinių šalyje tinklu, kol kas neaišku, ar sprogo padėta bomba, ar susisprogdino savižudis. Jos duomenimis, po sprogimo įvyko susišaudymas.


Paryžiaus policija sulaikė mažiausiai 12 „geltonųjų liemenių“

Paryžiaus policijos būstinėje televizijos kanalui pranešė, kad šie asmenys buvo suimti saugumo sumetimais ir, be kita ko, už tai, kad turėjo uždraustų ginklų.

Tačiau protesto akcija, pasak policijos, apskritai vyko taikiai.

Išankstiniais duomenimis, joje dalyvavo iki 5 tūkst. žmonių. Tvarka Paryžiaus gatvėse rūpinosi taip pat 5 tūkst. pareigūnų.

„Geltonųjų liemenių“ protesto akcijos įvyko ir kituose Prancūzijos miestuose. Normandijos Kano mieste įvyko susirėmimų tarp protestuotojų ir policijos ir pareigūnams teko panaudoti ašarines dujas.


Neblėsta viltis išgelbėti Ispanijoje į gręžinį įkritusį berniuką

Paieškos ir gelbėjimo operaciją koordinuojantis inžinierius Angelis Garcia (Anchelis Garsija) šeštadienį sakė, jog prognozė priklauso nuo to, ar viskas „klostysis palankiai“.

Pasak jo, gręžiamas naujas gręžinys, iš kurio gelbėjimo ekspertai iškas horizontalų tunelį į vietą, kurioje, kaip manoma, yra vaikas.

„Tikimės, kad galėsime kuo greičiau jį pasiekti ir sugrąžinti tėvams“, – pridūrė A. Garcia.

Su Julenu Rosello (Chulenu Roselju), kuris į 110 m gylio gręžinį įkrito praėjusį sekmadienį, kalbinių kontaktų nebuvo.


Religiniuose renginiuose Rusijoje dalyvavo daugiau kaip 2,4 mln. žmonių

„Sausio 19-osios naktį Rusijoje įvyko maždaug 9 500 iškilmingų religinių renginių, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 2,4 mln. žmonių“, – sakė ji.

Pasak atstovės, viešąja tvarka prie cerkvių ir specialiai iškirstų ekečių rūpinosi daugiau kaip 41 tūkst. teisėsaugos pareigūnų, jokių pažeidimų nebuvo.

Sausio 19 dieną krikščionys ortodoksai mini vieną seniausių krikščioniškų švenčių – Viešpaties Krikštą Jordano upėje. Išvakarėse tikintieji iškilmei rengiasi pasninku ir maldomis.


Prancūzijoje jau 10-ą šeštadienį protestuoja „geltonosios liemenės“

Paryžiuje keli tūkstančiai žmonių dalyvavo taikioje eisenoje kairiuoju Senos krantu. Daugelis jų nešė plakatus, raginančius E. Macroną atsistatydinti ar smerkiančius policijos smurtą.

„Paryžiečiai, sukilkit!“ – skandavo eisenos dalyviai, ragindami sostinės gyventojus prisijungti prie Prancūzijos miesteliuose ir kaimuose prasidėjusio judėjimo.

Demonstracijos taip pat vyko Tulūzoje, Lijone, Ruane ir kituose miestuose.

Tvarką prižiūrėjo apie 80 tūkst. policijos pareigūnų.


Berlynas: „Nord Stream 2“ nėra politinis projektas

„Nelaikome („Nord Stream 2“) politiniu projektu; jame dalyvauja daugelis Europos bendrovių – ne tik iš Vokietijos," – sakė H. Maasas per penktadienį Kijeve surengtą bendrą spaudos konferenciją su Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu.

„Tranzitas per Ukrainą turėtų būti išlaikytas“, – pridūrė jis.

H. Maasas pažymėjo, kad Vokietija yra pasirengusi padėti Ukrainai kuriant dujų konsorciumą.

„Šiuo metu šešios bendrovės yra pareiškusios norą dalyvauti konsorciume," – sakė jis. 


Sukrėsta Lenkija atsisveikina su nužudytu Gdansko meru

Maždaug 3,5 tūkst. žmonių, įskaitant prezidentą Andrzejų Dudą (Andžejų Dudą) ir Europos Vadovų Tarybos pirmininką Donaldą Tuską, kuris daug metų buvo nužudytojo draugas, dalyvavo laidotuvių pamaldose Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bazilikoje – vienoje didžiausių plytinių bažnyčių pasaulyje, kur bus palaidota urna su velionio pelenais.

Laidotuvėse, kurios vyko A. Dudai paskelbus nacionalinio gedulo dieną, taip pat dalyvavo Nobelio taikos premijos laureatas Lechas Walesa (Lechas Valensa).


Baltieji rūmai: antras D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas įvyks po mėnesio

Šiaurės Korėjos valdančiosios partijos Centro komiteto vicepirmininkas, Kim Jong Uno dešinioji ranka Kim Yong Cholas (Kim Jong Čolas) su JAV prezidentu Baltuosiuose rūmuose kalbėjosi neįprastai ilgai – pusantros valandos. Retas Pchenjano pasiuntinio vizitas Vašingtone įvyko šalims siekiant denuklearizacijos susitarimo, kuris galėtų sušvelninti dešimtmečius trunkantį priešiškumą.


Meksikoje per pažeisto naftotiekio sprogimą žuvo mažiausiai 66 žmonės

„Žuvusiųjų skaičius... yra 66, o 76 (žmonės) yra sužeisti“, – sakė gubernatorius.

Daugiau kaip 85 kiti žmonės šeštadienį yra dingusiųjų sąraše.

Anksčiau skelbta, kad penktadienį užsidegus pažeistam naftotiekiui žuvo 21 ir buvo sunkiai sužeistas dar 71 žmogus.

Anksčiau O. Fayadas vietos televizijai sakė, kad vagių padaryto naftotiekio pažeidimo vietoje gyventojai samstė išsiliejusį benziną, kai kilo didžiulis gaisras.

„Žinome, kad tai buvo degalų vagystės vieta“, – televizijai „FaroTV“ sakė O. Fayadas.


V. Pranckietis Airijoje: lietuviškos įstaigos svarbios kovoje su dezinformacija

„Lituanistinių mokyklėlių užsienyje svarba plėtojant lietuvybę yra itin didelė, ypač jei kalbame apie jaunosios išeivių kartos lietuvių kalbos ir istorijos žinių palaikymą. Džiaugiuosi sutikęs tiek smalsių tautiečių, kurie laisvu metu susiburia bendrauti lietuviškai Lietuvai aktualiomis temomis. Tikiu, kad tokiu būdu lavėja ir jų tėveliai“, – V. Pranckietis cituojamas jo biuro paskelbtame pranešime.

Su darbo vizitu Airijoje viešintis Seimo pirmininkas šeštadienį lituanistinėje mokykloje susitiko su mokyklos mokytojais bei vedė pamoką vyresniųjų klasių moksleiviams.


Bulgarijoje per specialiųjų tarnybų operaciją sulaikyti 43 žmonės

Agentūros žiniomis, sulaikytieji įtariami neteisėta veikla, susijusia su tarptautinių teroristinių grupuočių finansavimu. Persiųsdami pinigus jie naudojosi tradicine musulmonų sistema „hawala“ (neformali finansinių atsiskaitymų sistema).

„Tiriami nusikaltimai, susiję su terorizmo finansavimu, - sakė žurnalistams Bulgarijos vyriausiasis prokuroras Ivanas Geševas. - Pagrindinis įtariamasis palaikė kontaktus su asmenimis, kurie prisideda prie logistinės ir finansinės paramos tarptautinėms teroristinėms grupuotėms“.


Prie Meksikos krantų įvyko 6 balų žemės drebėjimas

Tai pranešė JAV geologijos tarnyba.

Jos duomenimis, požeminių smūgių epicentras buvo už 1293 kilometrų į pietus nuo Meksiko, o židinys - 10 kilometrų gylyje.

Pranešimų apie nukentėjusiuosius ir sugriovimus negauta. Cunamio pavojus nebuvo paskelbtas.


Buvusio Interpolo vadovo žmona pasiprašė prieglobsčio Prancūzijoje

Jos žiniomis, Grace Meng (Greis Meng) nerimauja dėl savo gyvybės ir nori, kad Prancūzija apsaugotų ją ir jos vaikus.

„Man reikia, kad prancūzų vyriausybė mane saugotų, padėtų man ir mano vaikams“, – Meng Hongwei sutuoktinės žodžius cituoja radijas „France Info“.

Grace Meng teigia, kad pernai rugsėjį buvo pamėginta ją pagrobti. Pasak moters, spalį pas ją lankėsi du kinų verslininkai, kurie siūlė jai drauge išskristi į Čekiją privačiu lėktuvu. Ji pridūrė, kad po dviejų dienų jie vėl ją aplankė ir pasiūlė išvykti į kelionę po Europos miestus, bet ji atsisakė.


Izraelio premjeras ragina Rumuniją perkelti ambasadą į Jeruzalę

Tokį raginimą B. Netanyahu išsakė per susitikimą Jeruzalėje su Viorica Dancila (Viorika Dančile), vadovaujančia Rumunijos vyriausybei. Rumunija sausį šešiems mėnesiams perėmė pirmininkavimą ES.

„Tikiuosi, kad užkirsite kelią ES priimamoms blogoms rezoliucijoms, nukreiptoms prieš Izraelį, ir, žinoma, perkelsite savo ir kitų (šalių) ambasadas į Jeruzalę, – V. Dancilai sakė B. Netanyahu, kurio žodžius cituoja jo biuras. – Laukiame jūsų Jeruzalėje.“


Gdanske pagerbiamas nužudyto mero atminimas

Šeštadienį Gdansko Šv. Marijos bazilikoje rengiamose gedulingose mišiose turėtų dalyvauti Europos Vadovų Tarybos pirmininkas velionio draugas Donaldas Tuskas, Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda), ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis) ir kiti aukšto rango pareigūnai.

53 metų P. Adamowiczius, sunkiai sužalotas į krūtinę peiliu per savaitgalį vykusį didelį labdaros renginį, mirė pirmadienio popietę, gydytojams nepavykus išgelbėti jo gyvybės.


Prahos centre vyras pabandė susideginti

Prahos centrinėje Vaclovo aikštėje susideginti bandęs vyras apdegė galvą ir rankas. Jis gydomas ligoninėje, jam sukelta dirbtinė koma, pranešė pareigūnai.

„1964 metais gimęs vyras save padegė maždaug 15 valandą (vietos, 16 val. Lietuvos laiku), panaudojęs padegamąją medžiagą“, – paskelbė Prahos policija socialiniame tinkle „Twitter“. Pranešime nurodoma, kad liepsnas padėjo užgesinti praeiviai.

„Maždaug 30 procentų kūno apdegusiam pacientui buvo sukelta dirbtinė koma“, – pranešė Prahos greitosios pagalbos tarnybų atstovė Jana Postova tame pačiame socialiniame tinkle.


Rusija sutinka, kad Vokietija ir Prancūzija kontroliuotų laivybą Kerčės sąsiauryje

Rusijos pajėgos apšaudė ir perėmė tris Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivus ir 24 jų įgulų narius, kai šie laivai pamėgino iš Juodosios jūros nuplaukti į Azovo jūrą Kerčės sąsiauriu lapkričio 25 dieną.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „iš karto sutiko“ su Berlyno pasiūlymu pasiųsti stebėtojų į šį rajoną, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas spaudos konferencijoje, kur taip pat dalyvavo jo Vokietijos kolega Heiko Maasas (Heikas Masas).  


Osle už užpuolimą, kuris tiriamas kaip teroro aktas, sulaikytas Rusijos pilietis

Kaip pareiškė penktadienį televizijos kanalui NRK Norvegijos policijos saugumo tarnybos (PST) vadovė Marie Benedicte Bjornland, šis užpuolimas tiriamas kaip galimas teroro aktas.

„Tai Rusijos pilietis, kuris ketvirtadienį atvažiavo į Norvegiją tranzitu per Švediją“, - sakė pareigūnė. Anot jos, įtariamasis bendradarbiauja su tyrėjais. „Tolesnis tyrimas turi nustatyti, ar įvykęs incidentas buvo teroro aktas“, - pareiškė PST vadovė. Specialiųjų tarnybų duomenimis, sulaikytasis yra 20 metų vyras, kilęs iš Baškirijos. Jį jau apklausė Oslo policija.


Sutankės keleivinio traukinio Kijevas-Minskas-Vilnius-Ryga reisai

"Iš Kijevo į Rygą vykstančio traukinio užimtumo vidurkis sudaro 49 proc., priešinga kryptimi – 40 procentų. Tai – geri rodikliai, atspindintys šio maršruto populiarumą ir rentabilumą", – pareiškė "Ukrzaliznycia" vadovas Evgenas Kravcovas.

Keleivinis traukinys iš Kijevo per Minską ir Vilnių iki Rygos bei atgal kursuoja nuo praėjusių metų rugsėjo pabaigos.

"Ukrzaliznycia" skelbė sieksianti susitarti su Estijos geležinkelių operatore "Eesti Raudtee" dėl šio maršruto pratęsimo iki Talino.


Švedijoje įvyko slaptas Šiaurės Korėjos ir JAV pasiuntinių susitikimas

Diana Kudhaib informavo, kad derybose dalyvavo Šiaurės Korėjos užsienio reikalų viceministas Choe Son Hui (Čo Sun Hui), tačiau susitikimo detalių ministerijos atstovė neatskleidė.

Tuo metu Švedijos naujienų agentūra TT pranešė, kad JAV specialusis pasiuntinys Šiaurės Korėjai Stephenas Biegunas (Stivenas Biganas) ir Švedijos diplomatijos vadovė Margot Wallstrom (Margot Valstriom) taip pat dalyvavo susitikime.

„Tai tik nedidelio formato derybos, kuriose dalyvauja tarptautiniai ekspertai“, – nurodė D. Kudhaib.