Akių dūmimas: amerikiečių pora organizavo 1 mlrd. dolerių sukčiavimo schemą

Už pinigus, gautus iš investuotojų už neegzistuojančias kilnojamąsias saulės energijos jėgaines, Kalifornijoje gyvenantys vyras su žmona nusipirko 1978-ųjų gamybos sportinį automobilį „Pontiac Firebird“, kadaise priklausiusį dabar jau mirusiam Holivudo aktoriui Burtui Reynoldsui (Bertui Reinoldsui), taip pat prabangių namų Karibų jūros regione ir Meksikoje, juvelyrinių dirbinių ir beisbolo komandą, sakoma pranešime.    


Neramumai tęsiasi: Australijoje patvirtinti pirmieji užsikrėtimo koronavirusu atvejai

Pasak sveikatos apsaugos pareigūnų, vienas iš jų – vyras, prieš savaitę atvykęs į Melburną iš protrūkio epicentru tapusio vidurio Kinijos miesto Uhano. Ligonis izoliuotas ir gydomas nuo pneumonijos, jo būklė stabili.

Kiti trys koronavirusu užsikrėtę vyrai, taip pat neseniai atvykę iš Kinijos, izoliuoti ir gydomi Sidnėjaus ligoninėse.  

„Jiems nėra itin blogai“, – spaudos konferencijoje sakė Naujojo Pietų Velso valstijos vyriausioji sveikatos apsaugos pareigūnė Kerry Chant (Keri Čant).


Londono gatvėse atsiras veidus skenuojančios kameros

Londono policijos tarnyba nurodė, kad šias pažangias technologijas naudos „specifinėse vietose“ sostinėje ir kad šiomis operacijomis bus siekiama kovoti su sunkiais ir smurtiniais nusikaltimais.

Skotland Jardas pabrėžė, kad bus naudojama atskira sistema, nesusieta su kitomis, tokiomis kaip apsaugos vaizdo kameros, policininkų dėvimos kameros arba automobilių registracijos numerių skaitytuvai.

Veidų atpažinimo technologijų plėtra Britanijoje vertinama prieštaringai, nes tokia veikla iki šiol nėra reglamentuojama įstatymų.


Estų jachta prie Tenerifės krantų rado pusę tonos hašišo

Ketvirtadienį estui Kristo Koopui (Kristo Kėpui) priklausanti burinė jachta „Wesipruul“ su turistais išplaukė į vandenyną stebėti delfinų. Už pusantros jūrmylės (2,8 km) nuo San Migelio uosto buvo pastebėtos plūduriuojančios pakuotės. Vieną pakuotę iškėlus ir atidarius, joje rasta rusvos medžiagos, kuri pasirodė esanti hašišas. 

Jachtos kapitonas K. Koopas apie radinį pranešė vietos policijai, į įvykio vietą buvo išsiųstas sraigtasparnis. Jachtai atplaukus į uostą, policija apklausė keleivius ir kapitoną.


JAV demokratams baigus dėstyti argumentus D. Trumpo apkaltos byloje pasisakys gynėjai

Atstovų Rūmų demokratai, savo argumentams išdėstyti gavę iš viso 24 valandas, sakė prisiekusiųjų vaidmenį atliekantiems 100 vietų turinčio Senato nariams, kad D. Trumpas piktnaudžiavo prezidento įgaliojimais, spausdamas Ukrainą pradėti tyrimus, galėjusius suteikti jam politinę paspirtį, o vėliau stengėsi blokuoti Kongreso pastangas ištirti šiuos veiksmus.


Visoje Kinijoje viešajame transporte imamasi priemonių koronavirusui aptikti

Bus steigiami patikros punktai, keleiviai, kuriems įtariama pneumonija, bus „nedelsiant gabenami“ į medicinos centrus, pranešė Nacionalinės sveikatos komisija.

Izoliavus įtartinus atvejus, bus privaloma dezinfekuoti traukinį, lėktuvą ar autobusą.

Pasak komisijos pranešimo, „visos transporto tarnybos“ privalo „griežtai“ imtis prevencijos ir kontrolės priemonių oro ir jūrų uostuose bei traukinių ir autobusų stotyse.

Šios priemonės taikomos visuose transporto maršrutuose, taip pat muitinės ir pasienio kontrolės postuose. 


Naujo viruso protrūkis Azijoje aptemdė Naujųjų metų sutiktuves

Naujųjų Žiurkės metų sutiktuvių iškilmės šeštadienį buvo atšauktos didžiojoje žemyninės Kinijos dalyje ir apribotos Honkonge, kur gyventojai pastaraisiais mėnesiais taip pat buvo veikiami didelių protestų prieš vyriausybę.

Vis dėlto naujasis koronavirusas, giminingas 2002–2003 metais šimtus gyvybių nusinešusio ūmaus kvėpavimo takų sindromo (SARS) sukėlėjui, ne visus atgrasė nuo apsilankymų šventyklose, bet daugelis žmonių dėvėjo apsaugines kaukes.

Kinija


Turkijoje žemės drebėjimo aukų padaugėjo iki 22, tūkstantis sužeisti

Vidaus reikalų ministras Suleymanas Soylu (Siuleimanas Soilu) netoli žemės drebėjimo epicentro surengtoje spaudos konferencijoje, kurią transliavo televizija, sakė, kad iš sugriautų namų griuvėsių išgelbėti 39 žmonės, tarp jų – moteris, ištraukta praėjus 14 valandų po pagrindinio smūgio. 

Sveikatos apsaugos ministras Fahrettinas Koca (Fachretinas Kodža) anksčiau pranešė, kad gelbėtojai rytinėje Elaziho provincijoje ir kaimyninėje Malatijoje toliau ieško po pastatų griuvėsiais palaidotų žmonių.


Kinijos prezidentas: virusas plinta vis sparčiau, padėtis šalyje – sunki

„Susidūrus su sunkia padėtimi dėl spartėjančio naujojo koronaviruso plitimo, būtina sustiprinti centralizuotą ir vieningą partijos centrinio komiteto vadovavimą“, – pareiškė jis.

Oficialioji naujienų agentūra „Xinhua“ prezidento komentarą paskelbė valdžiai imantis skubių priemonių suvaldyti vidurio Kinijos mieste Uhane kilusį virusą, kuris jau išplito mažiausiai 30 šalies regionų ir provincijų.

11 mln. gyventojų turinčiame Uhane nuo ketvirtadienio įvestas karantinas. Hubėjaus provincijos valdžia vėliau įvedė transporto draudimą mažiausiai 18 kitų miestų.


Rusijos politologas: V. Putino padėjėjas V. Surkovas paliko valstybės tarnybą

„Pasikeitus kursui Ukrainos atžvilgiu Surkovas pasitraukė iš valstybės tarnybos“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė A. Česnakovas, Politinės konjunktūros centro direktorius.

Pasak jo V. Surkovas žadėjo po mėnesio žadėjo paskelbti šio sprendimo priežastis ir savo tolimesnius planus.

„Ateinantį mėnesį jis užsiims meditacija, – sakoma A. Česnakovo žinutėje, paskelbtoje socialinių tinklų platformoje „Telegram“.

Tuo metu V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė neturįs jokios informacijos apie kokį nors įsaką dėl V. Surkovo atleidimo iš pareigų.


Kinija į koronaviruso protrūkio epicentrą siunčia 450 kariuomenės medikų

Kariuomenės lėktuvais į Uhaną atskraidinti medikai bus paskirstyti ligoninėse, kuriose gydoma daug užsikrėtusių pacientų, informavo naujienų agentūra „Xinhua“.

Šis žingsnis žymi didinamas centrinės vyriausybės pastangas suvaldyti protrūkį, nuo kurio šalyje jau mirė 41 žmogus, taip pat dar mažiausiai 1 287 užsikrėtė.

Anksčiau buvo pranešimų apie lovų stygių ligoninėse, prisidedančių prie pastangų suvaldyti koronaviruso protrūkį Uhane, labiausiai paveiktame šios krizės.

Vyriausybė netgi pradėjo statyti Uhane specialią ligoninę ir planuoja ją įrengti vos per 10 dienų.


Prancūzijoje patvirtinti pirmieji užsikrėtimo nauju koronavirusu atvejai Europoje

Pirmajam pacientui ši infekcija buvo diagnozuota pietvakariniame Bordo mieste, o kitas – Paryžiuje, žurnalistams sakė Prancūzijos sveikatos apsaugos ministrė Agnes Buzyn (Anjes Buzin).

Dar vienas asmuo, vieno iš dviejų pirmųjų pacientų artimas giminaitis, taip pat susigriebė šį virusą, vėliau informavo Sveikatos apsaugos ministerija.

Visi trys neseniai lankėsi Kinijoje ir dabar yra laikomi izoliuoti.

Tikriname šių pacientų, kuriems buvo nustatyta teigiama diagnozė, [kontaktų] istoriją, kad susisiektume su žmonėmis, su kuriais [pacientai] bendravo.


Sausio 25-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Dangaus kūnai: saulė teka 8.22 val., leidžiasi 16.40 val. Dienos ilgumas 8.18 val.

Mėnulis (delčia) teka 19.11 val., leidžiasi 16.32 val.

Vardadieniai:

Viltenis, Žiedė, Povilas, Paulius

Datos:

Pusiaužiemis

Kirmėlinė

Šv. Pauliaus atsivertimas

Vilniaus pagarsinimo diena (Vilniaus gimtadienis)

1851 — gimė Petras Vileišis, Lietuvos visuomenės veikėjas, inžinierius, vertėjas, pirmojo lietuviško dienraščio „Vilniaus žinios“ leidėjas ir redaktorius. Mirė 1926 m.


Peru sostinėje Limoje sprogus autocisternai žuvo 8 žmonės, 48 – sužeisti

Keturi asmenys  penktadienį mirė nuo sunkių nudegimų, pranešė Sveikatos ministerija. Dar 48 žmonės buvo sužeisti. Kai kurių jų gyvybei vis dar gresia pavojus, sakė sveikatos ministrė María Elizabeth Hinostrozo.

Tarp žuvusiųjų yra trys vaikai, dar septynių nepilnamečių būklė yra kritiška. Kai kurių sužeistųjų kūnai apdegę 80 proc. Žinybos paragino gyventojus duoti kraujo.


ES paskyrė ambasadorių, dirbsiantį Britanijoje po „Brexito“

Pranešimas, kad šios pareigos atiteks buvusiam Briuselio vyriausiajam pasiuntiniui prie Jungtinių Tautų ir JAV Joao Vale de Almeidai (Žuaunui Valei de Almeidai), buvo paskelbtas Bendrijos vadovams pasirašius „Brexito“ sutartį ir išsiuntus ją Londonui.

Ilgą karjeros Europos Komisijoje pradžioje J. Vale de Almeida priklausė į žurnalistų klausimus atsakinėdavusiai šios institucijos atstovų grupei. Tarp šių reporterių būdavo ir dabartinis Britanijos premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas), prieš tris dešimtmečius dirbęs Briuselyje korespondentu.


Turkijos rytus supurtė 6,8 balo žemės drebėjimas

Kol kas neturima jokios informacijos apie nukentėjusius žmones, bet šalies vidaus reikalų ministras sakė, kad gauta pranešimų apie sugriautus pastatus.

Požeminiai smūgiai apie 20 val. 55 min. vietos (19 val. 55 min. Lietuvos) laiku sudrebino Sivridžės rajoną rytinėje Elaziho provincijoje, sakoma Gaivalinių nelaimių ir krizių valdymo agentūros pranešime.

JAV Geologijos tarnyba smūgių stiprumą įvertino 6,7 balo ir nurodė, kad jų židinys buvo 10 km gylyje.


TKS astronautai iškepė pirmųjų kosminių sausainių

TKS vadas italas Luca Parmitano (Luka Parmitanas) atliko kepėjo vaidmenį, gaminti sausainius su šokolado gabalėliais jam padėjo NASA astronautė Christina Koch (Kristina Kouk).

Žemėje tokie sausainiai paprastai iškepa per 15–20 minučių, tačiau astronautai išsiaiškino, kad orkaitėje kosmose jiems reikia mažiausiai dviejų valandų. Pirmoji ir antroji sausainukų partijos buvo kepamos atitinkamai 25 ir 75 minutes, tačiau iki galo neiškepė.

Geriausiai iškepė sausainukai, orkaitėje išbuvę 120 ir 130 minučių.


B. Johnsonas pasirašė „Brexito“ susitarimą

Tai penktadienio vakarą pranešė Dauning Strytas. Prieš tai susitarimą savo parašais patvirtino Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charlesas Michelis ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

„Išstojimo sutarties pasirašymas yra fantastiškas momentas, pagaliau bus įgyvendinti 2016 metų referendumo rezultatai ir užbaigti pernelyg daug metų trukę ginčai ir skaldymas“, - sakė B. Johnsonas.

Dabar dar trūksta tik Europos Parlamento ir 27 likusių šalių narų pritarimo. Tai laikoma  formalumu.


A. Lukašenka: Rusija taiko per dideles kainas naftos ir dujų eksportui į Baltarusiją

„Kalbant apie gamtines dujas... jie nesugebėjo mums pasiūlyti vienodų kainų. Kalbant apie naftą, jie nori, kad mes mokėtume didesnes kainas nei lenkai ir vokiečiai“, – A. Lukašenką cituoja valstybinė naujienų agentūra „BelTA“.

Tebevykstant nesutarimams dėl šių prekių kainų, Baltarusija neseniai priėmė sprendimą naftą pirkti iš Norvegijos. A. Lukašenka teigė, kad šiuo metu vyksta derybos su tiekėjais iš Jungtinių Valstijų, Saudo Arabijos ir Jungtinių Arabų Emyratų (JAE).


Apklausa: euro zonos ekonomika – netoli stagnacijos

Bendrovė pranešė, kad euro zonos verslo pasitikėjimo rodiklio PMI duomenys sausį išliko tokie patys, kaip ir gruodį – 50,9 punkto. Rodiklio reikšmė, esanti virš 50 punktų, rodo plėtrą.

„Nors metai pasikeitė, euro zonos ekonomikos veiklos rezultatai išliko pažįstami“, – sakė „IHS Markit“ analitikas Andrew'as Harkeris.

Duomenyse buvo pastebėta teigiamų aspektų – nors lėtesniu tempu nei gruodį paslaugų sektorius toliau plėtėsi, o gamyba pamažu stabilizavosi po patirto nuosmukio.


Paukščių gripas toliau plinta: Lenkijoje patvirtinti trys nauji protrūkiai

Informuojama, kad Szamotuly regione paukščių gripo nustatytas patvirtintas komercinėje kalakutų fermoje, kurioje buvo auginta daugiau kaip 37,5 tūkst. dvylikos savaičių kalakutų.

Šios paukščiams pavojingos ligos diagnozė patvirtinta ir kituose dviejuose naminių paukščių ūkiuose Lenkijoje (Ostruvo apskritis): juose buvo laikoma 161 ir 165 paukščiai. Visi šiuose ūkiuose auginti paukščiai buvo nugaišinti ir sunaikinti.


JAV viceprezidentas M. Penc`as perdavė popiežiui Pranciškui D. Trumpo sveikinimą

„Prezidentas D. Trumpas su malonumu prisimena savo vizitą čia“, - pareiškė M. Pence`as, kuris taip pat susitiko su Vatikano valstybės sekretoriumi (vyriausybės vadovu) kardinolu Pietru Parolinu. Šventojo Sosto spaudos tarnyba neskelbia informacijos apie pokalbių turinį.


Per abortų priešininkų eitynes D. Trumpas sieks įkvėpti šalininkus savo kalba

D. Trumpas neabejotinai bus pasitiktas kaip didvyris ir tikra šių metų „Eitynių už gyvybę“ žvaigždė, kai kreipsis į tūkstantinę minią Nacionalinėje alėjoje.

Tuo metu vos už kelių kvartalų esančiuose Kongreso rūmuose vyks prezidento apkaltos teismas – tai be abejo bus ryškaus kontrasto akimirka.


Rusijoje iš cirko pabėgo drambliai: vieną sustabdyti bandęs vyras nučiuožė gatve

Trečio pagal dydį Rusijos miesto Jekaterinburgo gyventojai apstulbo pamatę po snieguotas miesto gatves besibastančius porą dramblių, pabėgusių iš vienos cirko trupės.

Viena iš patelių, nereagavusi į prižiūrėtojų pastangas ją sugrąžinti, perėjo judrią gatvę ir šokinėdama bei ritinėdamasi po sniegą pasuko link gyvenamojo pastato.  Dar vienas vyras pabandė sustabdyti gyvūną, sugriebęs jį už straublio, tačiau buvo nustumtas ir nučiuožė apledėjusia gatve.


Baltarusija dėl naftos derasi su JAV, Saudo Arabija ir Jungtiniais Arabų Emyratais

„Baltarusija derasi su visais pasaulio rinkos dalyviais: amerikiečiais, Saudo Arabija ir Emyratais. Aš su jais palaikau puikius ryšius. Jie sako: kiek jums naftos reikės, tiek ir tieksime. Be abejo, už pasaulinę kainą. Bet jų naftos kokybė geresnė“, – kalbėjo A. Lukašenka.

Baltarusijos lyderį cituoja valstybinė agentūra BelTA.

Konfliktą su Rusija A. Lukašenka paaiškino tuo, kad Maskva pareikalavo už rusišką naftą mokėti didesne nei pasauline kaina.