Dujų bendrovių ginčas Ukrainoje: šimtai tūkstančiai žmonių liko be šildymo

Daugiau kaip 600 tūkst. Kryvyj Riho miesto gyventojų pirmadienį šturmavo vietos dujų bendrovės biurą, reikalaudami, kad būtų įjungtas šildymas. Šiame rajone temperatūra pastarosiomis naktimis nukrisdavo žemiau nulio.

Tuo tarpu Smilos gyventojai antradienį užblokavo kelius, vedančius į šį miestą vidurio Ukrainoje, taip pat reikalaudami, kad valdžia atnaujintų šilumos tiekimą.

Opozicinis įstatymų leidėjas Olehas Liaška praėjusią savaitę pareiškė, kad šildymas išjungtas mažiausiai šešiuose miestuose, kur iš viso gyvena per milijoną žmonių.


„Hamas“ grasina suintensyvinti Izraelio apšaudymą raketomis

Šis įspėjimas buvo paskelbtas antradienį, kelios valandos po to, kai iš Gazos paleista raketa Izraelyje užmušė žmogų. Raketa pataikė į gyvenamąjį namą Aškelone. Ji buvo paleista po to, kai per Izraelio antskrydį buvo sugriautas „Hamas“ televizijos pastatas Gazoje.

„Hamas“ karinio sparno atstovas spaudai Abu Obeida nurodė, kad Aškelonas „pateko į ugnies liniją po pastatų Gazoje subombardavimo“.

Jis sakė, kad Ašdodas ir Beer Ševa bus „kiti taikiniai, jei priešas toliau bombarduos civilinius pastatus“.

Iš trijų minėtų miestų Aškelonas yra arčiausiai Gazos Ruožo.


NATO vadovas susirūpinęs dėl Kinijos ir Rusijos raketų

„Matome, kad Kinija daug investuoja į naujus, modernius ginklus, įskaitant naujas raketas“, – J. Stoltenbergas sakė Vokietijos visuomeninei televizijai ZDF.

„Ir pusė jų raketų pažeistų INF (Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų) sutartį“, – aiškino Aljanso vadovas, turėdamas omenyje 1987 metų sustarimą, iš kurio JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) praeitą mėnesį pagrasino pasitraukti.

J. Stoltenbergas pridūrė: „Palaikome šios sutarties išplėtimą, kad Kinija irgi jos laikytųsi.“


J. Boltonas žada iš Irano „išspausti“ viską, kas įmanoma

Prezidentas Donaldas Trumpas gerokai padidino spaudimą Iranui, pasitraukdamas iš tarptautinio susitarimo, kuriuo siekta nutraukti šalies branduolinę programą, ir įvesdamas šaliai vienašales sankcijas.

Teigiama, kad vėliausioji sankcijų porcija – iki šiol griežčiausia. Ja siekiama gerokai sumažinti Iranui gyvybiškai svarbų naftos eksportą bei atkirsti šalies bankus nuo tarptautinio finansų sektoriaus.


Seimas pasmerkė rinkimus Rusijos kontroliuojamose srityse Ukrainoje

„2018 metų lapkričio 11 dieną vadinamųjų separatistų organizuoti „rinkimai“ okupuotuose Luhansko ir Donecko sričių teritorijose demonstruoja Rusijos, kuri yra okupacinė jėga šiose teritorijose, savivalę“, – sakoma Seimo priimtoje rezoliucijoje.

Už ją vienbalsiai pasisakė 109 Seimo nariai, balsavusių „prieš“ ar susilaikiusių nebuvo.

Rezoliucija priimta Lietuvoje viešint Ukrainos Aukščiausiosios Rados vadovui Andrijui Parubijui. Jis yra atvykęs į Vilniuje vykstančią trišalę Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos Parlamentinės Asamblėjos sesiją.


Rusijos opozicijos lyderis A. Navalnas: man neleista išvykti į užsienį

„Pasieniečiai praneša, kad man neleidžiama palikti Rusiją. Yra tam tikras laiškas, kuriuo uždrausta išvykti, bet jokių paaiškinimų nėra“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė opozicionierius.

Jis pažymėjo, kad antradienio rytą atvyko į oro uostą, ketindamas skristi į Strasbūrą, kur Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) ruošiasi skelbti nutarimą, ar Rusijos tarnybų šiais metais vykdyti A. Navalno areštai yra politiškai motyvuoti.


Paskirtas naujas Estijos kariuomenės štabui vadovausiantis pulkininkas

Pasak J. Luiko, V.-V. Palmas yra daug patirties turintis kariškis, tarnavęs tiek Estijoje, tiek užsienyje ir įrodęs esąs gabus ekspertas ir lyderis, naujienų agentūrai BNS sakė vienas Gynybos ministerijos atstovas.

„Norėčiau ypatingą dėmesį atkreipti į pulkininko Palmo veiklą einant 1-osios pėstininkų brigados vado pareigas. Jam buvo pavesta atlikti sunkią užduotį – integruoti Estijoje dislokuotą NATO batalioną į mūsų pėstininkų brigados sudėtį. Jam puikiai tai pavyko“, – pareiškė J. Luikas.


Pražūtingiausias Kalifornijos gaisras pareikalavo jau 42 žmonių gyvybių

Tūkstančiai ugniagesių penktą kovos su stichija dieną kasė griovius, mėgindami suvaldyti liepsnas Siera Nevados šiaurines priekalnėse, esančiose kiek šiauriau Sakramento, o specialistų komandos ieškojo žuvusiųjų palaikų.

„Šiandien buvo aptikti dar 13 žmonių palaikai, taigi, iš viso (aukų) yra 42“, – per spaudos konferenciją sakė šerifas Kory Honea (Koris Honėja).

Pasak jo, šis gaisras yra „pražūtingiausias per visą Kalifornijos istoriją“.


Turkija ir Prancūzija įsivėlė į konfliktą dėl žurnalisto J. Khashoggi nužudymo

R. T. Erdoganas šeštadienį pareiškė, kad Turkija pasidalijo su Rijadu, Jungtinėmis Valstijomis, Prancūzija, Didžiąja Britanija ir kitomis sąjungininkėmis įrašais, susijusiais su praėjusį mėnesį Stambule įvykdytu Saudo Arabijos žurnalisto J. Khashoggi nužudymu. Tačiau Ankara nepateikė jokių konkrečių detalių, kas yra tuose įrašuose.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas (Žanas-Ivas Le Drianas) interviu televizijai „France 2“ pirmadienį sakė, kad „šiuo metu jam nieko nežinoma apie jokią informaciją“, perduotą Ankaros.


Ispanijoje per sprogimą fejerverkų fabrike žuvo trys žmonės

Gvadikse driokstelėjęs „smarkus sprogimas“ buvo juntamas visame mieste, turinčiame apie 20 tūkst. gyventojų, rašoma socialiniame tinkle „Facebook“ šio miesto tarybos paskelbtame pranešime. 

Gvadiksas yra netoli Granados.

Kaip pranešė vietos gelbėjimo tarnybos, trys žmonės žuvo ir dar trys buvo nuvežti į ligoninę dėl apsinuodijimo dūmais.

Prieš šimtmetį pastatytoje gamykloje nelaimės metu buvo tik šeši žmonės.


Vengrijos prezidentas: galėtume importuoti dujas iš Lietuvos

„Kada Lietuva pastatė suskystintųjų gamtinių dujų terminalą, ji žengė labai didelį žingsnį. Turime labai didelį tikslą, kad iš Šiaurės, sakykime, iš Lenkijos arba Lietuvos galėtume gauti dujas“, – žurnalistams bendroje spaudos konferencijoje su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite sakė J. Aderis.

Pasak jo, Vengrija taip pat laukia Kroatijos SGD terminalo statybų pabaigos.

„Mes tada galėtume pirkti dujas arba iš Šiaurės, arba iš Pietų“, – aiškino J. Aderis.


Lapkričio 13-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Dangaus kūnai: saulė teka 7.43 val., leidžiasi 16.22 val. Dienos ilgumas 8.39 val.

Mėnulis (jaunatis) teka 13.04 val.,, leidžiasi 20.01 val.

Vardadieniai:

Arkadijus, Didakas, Eirimė, Norvydas

Datos:

1711 — gimė Stanislovas Rostrovskis, istorikas, Vilniaus akademijos profesorius. Mirė 1784 m.

1806 — gimė 1831 m. sukilimo prieš carą aktyvi dalyvė Emilija Pliaterytė. Mirė 1831 m.

1885 — gimė Martynas Yčas, lietuvių visuomenės veikėjas, teisininkas, memuaristas. Mirė 1941 m.


JAV pasmerkė „fiktyvius“ rinkimus Rusijos kontroliuojamoje Rytų Ukrainoje

„Jungtinės Valstijos prisijungia prie mūsų Europos sąjungininkų ir partnerių, smerkdamos fiktyvius lapkričio 11-osios rinkimus Rusijos kontroliuojamoje Rytų Ukrainoje“, – sakoma JAV Valstybės departamento atstovės spaudai Heather Nauert (Heter Noert) pranešime.

„Vakar vykę neteisėti procesai buvo Maskvos bandymas oficialiai įtvirtinti savo įgaliotinius Donbase, vadinamosiose Donecko ir Luhansko liaudies respublikose“, – nurodoma jame.


Ukrainoje suimtas įtariamasis aktyvistės nužudymo byloje

Ihoris Pavlovskis, buvęs vieno valdančiosios partijos deputato patarėjas, buvo suimtas pirmadienį, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Ukrainos generalinio prokuroro atstovė.

33 metų aktyvistės mirtis po kelių mėnesių gydymo pribloškė Ukrainą ir išprovokavo naują vyriausybės pasmerkimo bangą. Pilietinės visuomenės aktyvistai valdžios pareigūnus kaltina nesugebėjus ištirti K. Handziuk užpuolimo.

Jos mirtis taip pat iš naujo atkreipė dėmesį į virtinę ankstesnių atakų prieš antikorupcijos aktyvistus.


„Amnesty International“ atėmė iš Mianmaro lyderės aukščiausią savo apdovanojimą

Apdovanojimas atšaukiamas dėl jos „abejingumo“ žiaurumams, kuriuos prieš rohinjų musulmonus vykdė šalies kariuomenė.

Londone įsikūrusi organizacija teigė atšaukianti apdovanojimą, kurį Aung San Suu Kyi gavo 2009 metais, kai politikei buvo taikomas namų areštas.

Mianmaro faktinė lyderė sulaukė didelės kritikos dėl to, kad nesugebėjo užtarti rohinjų musulmonų mažumos.

Nuo pernai rugpjūčio iš Mianmaro į Bangladešą pabėgo daugiau kaip 720 tūkst. musulmonų rohinjų.


Kas vyksta tarp D. Trumpo ir jo žmonos?

D.Trumpas ir jo žmona Melania leidžiasi lėktuvo trapu. JAV prezidento žmonai atsibodo patraukinėti ranką, tai ji vietoje rankos vyrui pakišo rankinuką.

D.Trumpas, paėmęs už rankinuko, nulipo nuo lėktuvo trapo.


J. C. Junckeris: Europa išlieka gražiausia vieta gyventi

Europa išlieka gražiausia vieta gyventi, „tai žino visi, išskyrus europiečius“, - pareiškė jis Vokietijos laikraščio „Suddeutsche Zeitung“ surengtame ekonomikos viršūnių susitikime. „Europos paklausa yra didelė“, jis tai keliaudamas „junta kone fiziškai“.


Britų lordui dėl seksualinio priekabiavimo gresia trejų metų suspendavimas

Lordų Rūmų komitetas pirmadienį rekomendavo 82-ejų liberaldemokratą Anthony'į Lesterį iki 2022 metų nušalinti nuo pareigų, nes jis seksualiai priekabiavo prie vienos aktyvistės ir spaudė ją už pažadus pasimylėti.

Lordų Rūmai dėl komiteto, tiriančio nederamą narių elgesį, rekomendacijos spręs ketvirtadienį. Jei rekomendacijai bus pritarta, tai būtų ilgiausias parlamento nario suspendavimas nuo Antrojo pasaulinio karo, pareiškė komitetas.


51 šalis žada paramą iniciatyvai nustatyti tarptautines kibernetinio saugumo normas

Šios valstybės pasirašė vadinamąjį „Paryžiaus raginimą dėl pasitikėjimo ir saugumo kibernetinėje erdvėje“ (Paris Call for Trust and Security in Cyberspace), siekiant išjudinti įstrigusias tarptautines derybas šiuo klausimu.

Kinija, Rusija ir Jungtinės Valstijos šio pasižadėjimo nepasirašė, o tai liudija apie šių šalių nepritarimą kibernetinių ginklų – naujausių šiuolaikinio karo technologijų – sunorminimui.


Nuo pasiutligės mirė britas, kuriam Maroke įkando katė

Anglijos sveikatos apsaugos tarnyba pirmadienį paskelbė priminimą keliautojams vengti kontaktų su gyvūnais šalyse, kuriose fiksuojama pasiutligės atvejų, ypač Azijoje ir Afrikoje.

Didžiojoje Britanijoje pasiutligė iš esmės yra išnaikinta, nors vis dar plinta tarp kai kurių šikšnosparnių.


J. Stoltenbergas: Europos vienybė niekada nepakeis transatlantinės

„Europos vienybė niekada negalės pakeisti transatlantinės vienybės“, – J. Stoltenbergas sakė kalbėdamas Berlyne.

Neseniai Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) paragino kurti bendras Europos pajėgas, turinčias padėti apsiginti nuo pasaulio galybių ir užtikrinti gynybinę nepriklausomybę nuo Vašingtono.

Savo ruožtu JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) praėjusią savaitę sukritikavo šį E. Macrono pasiūlymą.


Netoli Sankt Peterburgo rastas Antrojo pasaulinio karo laikų minų laukas

Nuo karo laikų likę sprogmenys rasti maždaug už 50 kilometrų nuo antro didžiausio Rusijos miesto.

„Tai labai pavojinga. Šios senos minos yra agresyvios, jeigu sprogs viena, sprogs ir kitos, ir tas sprogimas bus labai didelis“, – sakė vietos istorikų draugijos vadovas Andrejus Sizovas.

Policijos pareigūnai patvirtino, kad savaitgalį jiems buvo pranešta apie rastas minas, tačiau daugiau informacijos nepateikė.

Pasak A. Sizovo, sprogmenis rado vienas vietos gyventojas ir apie jas pranešė jo draugijai.


Prieš teismą stojo adatų į braškes smaigstytoja: pateikti kaltinimai itin rimti

Prieš teismą Australijoje jau stojo pagrindinė įtariamoji – ji braškių ūkio buvusi prižiūrėtoja, 50-metė vietnamietė imigrantė.

Jai pateikti kaltinimai itin rimti – net dėl septynių atakų atvejų.

Manoma, ji į uogas kaišiojo metalinius smeigtukus ir adatas iš keršto – buvo supykusi ant darbdavių.

Įtariamą smaigstytoją išdavė ant užterštų uogų paliktas DNR.


Lenkijos Senato vadovas: Rusija siekia sukiršinti kaimynines valstybes

„Lenkijos-Ukrainos santykiuose provokacijos yra susijusios su istorine atmintimi, o Lenkijos-Lietuvos santykiuose – su lenkų tautine mažuma Lietuvoje. Čia Rusija kiršina. Tautinių mažumų reikalai yra sunkiai išsprendžiami, bet tai nėra priežastis, kad mes kam nors trečiam leistume lošti tais dalykais, kurie mus sukiršintų“, – sakė S. Karczewskis per Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos Parlamentinės Asamblėjos atidarymą.

Senato vadovas pažymėjo, kad Vilniaus ir Varšuvos santykiai „niekados nebuvo tokie, kaip šiandien“.


Sūnų Hitlerio garbei pavadinusiai neonacių porai – teismo kirtis

22 metų Adamas Thomasas (Adamas Tomasas) ir 38 metų Claudia Patatas (Klaudija Patatas) iš Banberio miesto pietų Anglijoje dėl narystės uždraustoje dešiniųjų radikalų organizacijoje „National Action“ (NA) buvo teisiami kartu su 27 metų Danieliu Bogunovičiumi iš Lesterio centrinėje Anglijoje.

Birmingamo Karūnos teismo prisiekusieji, supažindinti su nuotraukomis, kuriose A. Thomasas laiko savo mažylį apsirengęs Kukluksklano mantija, priėmė vienbalsį kaltinamąjį nuosprendį.