Per autobuso avariją Peru žuvo 19 žmonių

Nelaimė įvyko, kai autobusas Otusko provincijoje nulėkė į 300 metrų gylio tarpeklį.

Dauguma keleivių dalyvavo kaimo šventėje Kalankase, esančiame už 500 km į pietus nuo Limos. Jie autobusu važiavo atgal į Truchilją.

Avarijos priežastis kol kas nežinoma. Nelaimė įvyko vingiuotame kelyje. Be to, anot žiniasklaidos, nelaimės metu tvyrojo tirštas rūkas.


Potvynis Venecijoje: Šv. Morkaus bazilikoje tyvuliuoja vanduo

Šv. Morkaus bazilikoje vanduo pakilo iki 70 cm ir padarė žalos statiniui, pranešė italų žiniasklaida.

Veneciją vis tvindo potvyniai. Šv. Morkaus aikštė yra vienas žemiausių miesto taškų, ji reguliariai užtvindoma.

Audros antradienį siautėjo ir Pietų Italijoje. Smarkios liūtys pirmiausiai skandino Bazilikatos ir Apulijos regionus. Ūkininkų sąjunga skelbia, kad nuostoliai žemės ūkiui siekia milijonus. Vėjas sugriovė šiltnamius, išvartė vaismedžius. Dar nebaigtas alyvuogių derliaus nuėmimas. Audros didelės žalos padarė ir Adrijos pakrantei.


Moldovos parlamentas paleido proeuropietiškos premjerės vadovaujamą vyriausybę

Balsavimą inicijavo prorusiška partija, lojali Igoriui Dodonui, šios tarp Rumunijos ir Ukrainos esančios valstybės vadovui.

Krizę išprovokavo koalicijos partnerių nesutarimai praėjusią savaitę, kai M. Sandu buvo suteikti įgaliojimai paskirti generalinį prokurorą, nepasitarus su I. Dodono neoficialiai vadovaujama partija.

Moldova, viena neturtingiausių Europos valstybių, prieš tapdama Sovietų Sąjungos respublika ir, vėliau, paskelbdama nepriklausomybę buvo Rumunijos dalis. Jai priklauso Rusijos remiamas separatistinis Uždniestrės regionas.


Bankrutavo Latvijos kosmetikos priemonių gamintoja „Dzintars“

Teismas nusprendė nutraukti „Dzintars“ teisinės apsaugos procesą, nes bendrovė daugiau kaip 30 dienų nevykdė su kreditoriais suderinto priemonių plano ir teismui nepateikė su kreditorių dauguma suderintų jo pakeitimų.

V. Mežancė pabrėžė, jog pagrindine „Dzintars“ kreditore esanti Valstybės pajamų tarnyba rugsėjo mėnesį atmetė naujus bendrovės teisinės apsaugos priemonių plano pakeitimus, bendrovei nesumokėjus nurodytos mokesčių skolos dalies.


A. Lukašenka gina savo autoritarinį valdymo stilių

Bendroje su Austrijos prezidentu Alexanderiu Van der Bellenu spaudos konferencijoje žurnalistų paklaustas apie „autoritarinį stilių“, jis sakė: „Jūs visiškai teisus. Mūsų vadovavimas yra skirtingas“.

„Jei jūs manęs klausiate, kas yra geriau, tai mes nerasime bendro supratimo“, - aiškino A. Lukašenka. Jis ilgame savo atsakyme gyrė savo šalies pasiekimus. „Prieš pateikdami vertinimus, jūs geriau apsilankykite Baltarusijoje. Mes esame atvira šalis“, - kalbėjo svečias. Piliečiai iš „maždaug 80 valstybių gali be vizų atvykti į šitą autoritarišką Baltarusiją“.


Rastos per Antrąjį pasaulinį karą mįslingai dingusio JAV povandeninio laivo nuolaužos

„USS Grayback“ nuolaužas privati tyrėjų komanda iš JAV aptiko už 80 km į pietus nuo Japonijos Okinavos salos krantų 430 metrų gylyje. Apie tai grupė „Lost 52 Project“ pranešė pirmadienį Niujorke. Rasti laivą birželio 5-ąją padėjo automatiškai valdomi povandeniniai aparatai.

„USS Grayback“ su 80 žmonių įgula dingo 1944-aisiais po japonų oro antskrydžio. Laivo pradžioje, be kita ko, nepavyko aptikti todėl, kad buvo klaidingai išversti Japonijos duomenys apie jo nuskendimo vietą.


U. von der Leyen ragina ES daugiau dėmesio skirti užsienio politikai

Šis U. von der Leyen pareiškimas Paryžiaus Taikos forume nuskambėjo praėjus kelioms dienoms po to, kai savaitraštyje „The Economist“ buvo paskelbtas Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono (Emanuelio Makrono) interviu, kuriame jis sakė, kad dėl kolektyvinės politinės galios stokos Europa yra atsidūrusi ant „bedugnės“ krašto.

Buvusi Vokietijos ministrė tiesiogiai nepriminė forume taip pat dalyvavusio E. Macrono komentarų, bet pareiškė norinti, jog naujoji Komisija galėtų „mąstyti tikrai geopolitiškai“.


Minskas: JAV tankų dislokavimas Lietuvoje didina karinę grėsmę Baltarusijai

„Suprantama, nekalbame apie agresiją ir tai nėra tiesioginė karinė grėsmė. Tačiau akivaizdu, kad karinė grėsmė šaliai auga“, – sakė A. Ravkovas Barysavo mieste, komentuodamas JAV tankų dislokavimą Lietuvoje.

Pasak ministro, per pastaruosius trejus metus neplaninių patikrinimų Baltarusijos ginkluotosiose pajėgose skaičius išaugo du kartus. 


D. Trumpas žada paskelbti pirmojo pokalbio su V. Zelenskiu stenogramą

„Iki savaitės galo aš paskelbsiu pirmojo ir, vadinasi, paties svarbiausio pokalbio telefonu su Ukrainos prezidentu stenogramą“, – parašė D. Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“. 

Minimas pokalbis įvyko šių metų balandį, po V. Zelenskio pergalės prezidento rinkimuose. 

Anksčiau Baltieji rūmai paskelbė vasarą įvykusio JAV ir Ukrainos prezidentų pokalbio telefonu stenogramą. Tai buvo padaryta siekiant įrodyti, kad D. Trumpas nespaudė V. Zelenskio inicijuoti tyrimą dėl buvusio JAV viceprezidento demokrato Joe Bideno (Džo Baideno) sūnaus Hubterio (Hanterio) veiklos Ukrainoje.


Lenkijos parlamentas pradėjo savo pirmąjį posėdį po rinkimų

Savo kalboje šalies prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda) išdėstė krikščioniškose tradicijose glūdinčios tolerantiškos Lenkijos viziją ir paragino parlamentarus nutraukti politinį konfliktą.

Šalies lyderis pabrėžė, kad Lenkija yra tolerantiška vieta, kur ištisus amžius taikiai sugyvendavo daug etninių ir religinių grupių. Jis taip pat teigė, kad katalikiškos ir stiprios šeimos tradicijos buvo itin svarbios išsaugant socialinę struktūrą sunkiais laikais.


E. Macronas: pasaulio politinę sistemą ištiko beprecedentė krizė

Šis E. Macrono pareiškimas sekė po kur kas skandalingesnio, per ES sostines nuvilnijusio teiginio, esą NATO ištiko „smegenų mirtis“, o Europai gresia tapti nereikšminga pasaulio dalimi.

„Mūsų tarptautinę sistemą ištiko beprecedentė krizė“, – Paryžiaus taikos forume – Prancūzijos remiamoje konferencijoje, skatinančioje pasaulio taiką, – sakė E. Macronas.


Teismas: maisto produktai iš Izraelio nausėdijų turi būti tinkamai paženklinti

Europos Teisingumo Teismas (ETT) nurodė, kad, remiantis ES taisyklėmis dėl maisto produktų ženklinimo, šių produktų kilmė turi būti aiškiai įvardyta – tuomet pirkėjai galės pasirinkti, remdamiesi „etikos sumetimais ir sumetimais, susijusiai su tarptautinės teisės laikymusi“.


Ukrainos vicepremjeras: karas su Rusija baigsis tik sugrąžinus Krymą

Pasak jo, kol kas Kijevas nėra suskaičiavęs, kiek žalos Rusija turės atlyginti už Donbaso sunaikinimą.


Analitikai: nepalankių ekonomikos pokyčių rizika sumažėjo

Lietuvos ekonomika kitąmet augs lėčiau

„Šių metų trečią ketvirtį BVP buvo 3,6 proc. didesnis negu prieš metus, bet neįtraukiant didesnio negu pernai grūdinių kultūrų ir rapsų derliaus rezultato, ekonomika augo maždaug 3 proc. Prognozuojame, kad paskutinį 2019 metų ketvirtį metinis BVP augimas sulėtės iki 2,8 proc., todėl paliekame ankstesnę 3,6 proc. BVP augimo besibaigiančiais 2019 metais prognozę.


Kijevas ir Donbasas užbaigs pajėgų atitraukimą bandomuosiuose ruožuose

„DLR liaudies milicija per vieną dieną atitraukė pajėgas Petrivskėje. Antradienį speciali ESBO (Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos) stebėjimo misija turi patvirtinti, kad visos šalys įvykdė įsipareigojimus dėl pajėgų atitraukimo“, – sakė DLR vyriausybės atstovas. 

Lapkričio 11 dieną Kijevas taip pat pranešė užbaigęs pajėgų atitraukimą nuo fronto linijos ties Petrivskės gyvenviete.  

Pajėgos atitraukiamos 1 km atstumu nuo kontaktinės linijos veidrodiniu principu. 


Australijoje smarkūs vėjai kursto didelius krūmynų gaisrus

Pietrytinė Naujojo Pietų Velso valstijoje jau savaitę galiojanti nepaprastoji padėtis suteikia Kaimiškų vietovių priešgaisriniai tarnybai plačius įgaliojimus naudoti išteklius ir pasitelkti kitas vyriausybės agentūras gaisrams gesinti.

Antradienį blogiausia padėtis buvo valstijos šiaurės rytuose, kur nuo penktadienio žuvo trys žmonės ir sudegė daugiau kaip 150 namų.

Katastrofinių gaisrų pavojus paskelbtas Australijos didžiausio miesto Sidnėjaus prieigose, taip pat pajūrio gyvenvietėse į šiaurę ir pietus nuo šio miesto.


Čikagoje smarkiai sningant atšaukta daugiau kaip 900 skrydžių

„Daugiau kaip 900 reisų pirmadienį buvo atšaukti Čikagos oro uostuose dėl miestą ir jo apylinkes apėmusio smarkaus snygio“, – pranešė televizija „ABC News“.

Nurodoma, kad šiame Ilinojaus valstijose mieste jau prisnigo 12 cm, o artimiausiu laiku oro temperatūra turėtų staigiai nukristi iki minus 20 laipsnių Celsijaus.

Anksčiau pirmadienį Čikagos tarptautiniame O'Hare'o (Oharo) oro uoste besileidžiantis vienas lėktuvas nuslydo nuo tako.


Saudo Arabijos sostinėje užpuolikas per koncertą subadė tris atlikėjus

Šis išpuolis yra pirmoji tokio pobūdžio ataka ultrakonservatyvioje karalystėje, pradėjusioje švelninti dešimtmečius galiojusius suvaržymus pramogoms.

Valstybinės televizijos filmuotoje medžiagoje matyti, kaip kažkoks vyras užšoko ant scenos Karaliaus Abdullah (Abdolos) parke Rijade per užsieniečių teatro trupės muzikinį pasirodymą ir užpuolė atlikėjus, bet galiausiai buvo suimtas.


Atsistatydinęs Bolivijos prezidentas išskrido į Meksiką

Laikinąja prezidente tapsianti senatorė Jeanine Anez (Cheaninė Anjes) pažadėjo organizuoti naujus rinkimus, kad būtų išspręsta politinė krizė.

Jungtinės Tautos ir Amerikos valstybių organizacija (OAS) anksčiau išreiškė nuogąstavimų dėl pakrikusio saugumo šalyje, atrodančioje vis labiau apimtoje bevaldystės, kartu su E. Moralesu atsistatydinus dešimtims pareigūnų ir ministrų. Kai kurie iš jų pasiprašė prieglobsčio kitų šalių ambasadose.


Lapkričio 12-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Dangaus kūnai: saulė teka 7.41 val., leidžiasi 16.24 val. Dienos ilgumas 8.43 val.

Mėnulis (pilnatis) teka 16.47 val., leidžiasi 7.03 val.

Vardadieniai:

Akvilė, Irvydė, Juozapatas, Renata, Teodoras

Datos:

Ožio diena

1920 — gimė poetas Henrikas Nagys. Mirė 1996 m. Montrealyje (Kanada).

1921 — gimė tautodailininkė Eleonora Beinorienė.

1927 — gimė dainininkas Rimantas Siparis.

1932 — gimė dailininkas Bronislavas Baliulevičius.

1937 — gimė kompozitorius Algimantas Bražinskas.


Kijevas ir separatistai skelbia užbaigę pajėgų atitraukimą nuo fronto linijos

Rusijos remiamų Rytų Ukrainos separatistų ir Kijevo vyriausybės pajėgų atitraukimas nuo fronto linijos ties Petrivskės gyvenviete buvo pradėtas šeštadienį, po panašaus atitraukimo kitoje fronto linijos atkarpoje. Ukrainos kariškiai sakė, kad pajėgų atitraukimas ties Petrivske buvo baigtas pirmadienio vidurdienį.

Pajėgų atitraukimas nuo fronto linijos Rytų Ukrainoje buvo laikomas svarbiu žingsniu siekiant sudaryti sąlygas Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos viršūnių susitikimui dėl šio konflikto užbaigimo.


Ispanijos kraštutinių dešiniųjų partijos „Vox“ lyderis nepadės formuoti vyriausybės

Santiago Abascalis (Santjagas Abaskalis) pirmadienį sakė, jog 3,6 mln. rinkėjų, kurie suteikė jo partijai 52 mandatus 350 vietų parlamente, „balsavo už tai, kad būtume opozicijoje“. Jis pridūrė, kad partija „balsuos prieš socialistų vyriausybę“.

Anksčiau „Vox“ turėjo 24 vietas parlamente. Dabar ji yra trečia pagal dydį parlamentinė jėga po 120 vietų gavusių socialistų ir 88 vietas užsitikrinusios centro dešinės Liaudies partijos.


Didžioji Britanija: smurto paaštrėjimas per protestus Honkonge kelia didelį nerimą

Pirmadienį Honkongo policijos pareigūnai pašovė ir stipriai sužeidė protestuotoją, o dar vienas vyras buvo padegtas.

„Šiandienos įvykiai kelia didelį nerimą. Esame rimtai susirūpinę dėl tebesitęsiančio smurto ir eskalacijos tarp protestuotojų ir policijos. Protestuotojai turėtų vengti smurto, ir policija neturėtų imtis neproporcingų veiksmų. Visos pusės turi rasti sprendimą per dialogą“, – sakė Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerijos atstovas.


JAV: sniegas sutrikdė oro eismą Čikagoje

Kaip pranešama, maždaug 7.45 val. ryto vietos laiku tarptautiniame O'Haro oro uoste nuo tako nuslydo oro linijų bendrovės „Envoy Air“ lėktuvas, atskridęs iš Grinsboro, Šiaurės Karolinos valstijos. Nė vienas iš 38 keleivių ir trijų įgulos narių nenukentėjo.

Čikagos aviacijos departamento teigimu, atšaukta daugiau kaip 440 skrydžių į ir iš šio oro uosto. Sniegas ir ledas taip pat privertė oro linijų bendroves atšaukti per 90 skrydžių Čikagos Midvėjaus tarptautiniame oro uoste.


Ciklono aukų Bangladeše ir Indijoje skaičius padidėjo iki 24

Bangladešas įvykdė vieną didžiausių evakuacijų per savo istoriją ir maždaug 2,1 mln. žmonių perkėlė į laikinas prieglaudas, specialiai pastatytas siekiant iki minimumo sumažinti tokių audrų aukų skaičių.

„Bulbul“, kurio vėjų greitis siekė 120 km per val., pakrantes užklupo vėlai šeštadienį. Bangladeše žuvo 12 žmonių, kurių 11 užmušė virstantys medžiai, o Indijos Vakarų Bengalijos ir Odišos valstijose – dar 12 žmonių.