Vokietijoje per šaudynes žuvo du žmonės

Policija pranešė ketvirtadienio rytą sulaukusi pranešimo apie paleistus šūvius daugiausia gyventojų turinčios Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės Espekampo mieste.

Įvykio vietoje pareigūnai rado 48-erių vyro kūną, be to, nuo sužalojimų mirė moteris, nors ją dar bandyta atgaivinti.

Pasak policijos, ketvirtadienio popietę buvo sulaikytas 52 metų vyras iš netoliese esančio Dipenau miesto, tačiau šaulio motyvai lieka neaiškūs.


EVA: ES kovai su COVID-19 privalo naudoti visas vakcinas

Agentūros komentaras paskelbtas po to, kai kelios valstybės apribojo vadinamųjų viruso vektoriaus vakcinų, tokių kaip „AstraZeneca“ ir „Johnson & Johnson“ įmonių vakcinos, naudojimą dėl užfiksuotų retų kraujo krešulių susidarymo atvejų. Vietoj šių vakcinų minėtos šalys nusprendė naudoti iRNR vakcinas – „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“.

„Vis dar tęsiasi pandemija, labai svarbu, kad kovai prieš šią pandemiją būtų išnaudojamos visos turimos galimybės“, – spaudos konferencijos metu sakė EVA vakcinų strategijos vadovas Marco Cavaleris.


Prancūzų prokurorai prašo N. Sarkozy skirti realią pusės metų įkalinimo bausmę

Baigiantis teismui Paryžiuje prokurorai pasmerkė N. Sarkozy požiūrį į savo 2012-ųjų nesėkmingos perrinkimo kampanijos finansavimą ir paprašė jam skirti vienų metų įkalinimo bausmę, įskaitant šešis mėnesius lygtinai, ir 3 750 eurų baudą.

Kovo 1 dieną 66 metų N. Sarkozy tapo pirmuoju pokario Prancūzijos prezidentu, nuteistu kalėti. Teismas už korupciją ir prekybą poveikiu jam skyrė iš viso trejus metus įkalinimo, tačiau dveji metai skirti lygtinai.


Estija paaukos 900 tūkst. perteklinių „AstraZeneca“ vakcinos dozių

Kalbėdama spaudos konferencijoje vyriausybės vadovė paaiškino, kad jos šalis užsakė daugiau dozių nei užtektų paskiepyti visus gyventojus.

Anot K. Kallas, Estija paaukos vakcinas tiek valstybėms, kurių dar nepasiekė šie preparatai, tiek jų trūkumą patiriančioms šalims.

Estija aukos savo vakcinas tiek per pasaulinį skirstymo mechanizmą COVAX, tiek tiesiogiai Rytų partnerystės šalims – Moldovai, Ukrainai ir Sakartvelui.


Apžvalga: svarbiausi ketvirtadienio įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje

Seimo sprendimai:

* Danutė Jočienė paskirta Konstitucinio Teismo pirmininke. Ji tapo pirmąja moterimi, einančia šias pareigas.

* Teisėjas Nerijus Meilutis paskirtas Lietuvos apeliacinio teismo pirmininku.

* Seimas atleido neblaivų vairavusį Arvydą Daugėlą iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigų.

* Seime įstrigo Liberalų sąjūdžio frakcijos siekis atlaisvinti alkoholio ribojimus, tačiau po pateikimo pritarta „darbiečio“ Andriaus Mazuronio siūlymui ilginti prekybą alkoholiu sekmadienį.

Koronaviruso situacija:


V. Putinas: Rusija pasirengusi tęsti dialogą, jei to norės JAV

Abu lyderiai trečiadienį Ženevoje surengė savo pirmąjį tiesioginį susitikimą, siekdami sumažinti augančią įtampą tarp Maskvos ir Vašingtono, dvišaliams santykiams pasiekus žemiausią lygį nuo Šaltojo karo pabaigos.

„Esame pasirengę tęsti šį dialogą tiek, kiek yra pasirengę Amerikos atstovai“, – sakė V. Putinas, kurio komentarus transliavo televizija.

Kremliaus šeimininkas pridūrė, kad susitikimo atmosfera buvo „gana draugiška“ ir kad abu lyderiai „galėjo suprasti vienas kitą svarbiausiais klausimais“.


Artėjant Olimpiadai Japonijoje atšaukiama dėl COVID-19 įvesta nepaprastoji padėtis

Sostinėje balandžio pabaigoje paskelbta nepaprastąja padėtimi visų pirma ribojamas barų ir restoranų darbo laikas, taip pat draudžiama tokioms įstaigoms prekiauti alkoholiu.

Ši priemonė birželio 20 dieną bus atšaukta sostinėje ir dar aštuoniuose regionuose, bet ir toliau galios Okinavoje, nurodė ministras pirmininkas Yoshihide Suga (Jošihidė Suga).

„Susirgimų skaičius visoje šalyje mažėja nuo gegužės vidurio, o padėtis, kalbant apie ligoninių lovas, nuolat gerėja“, – pažymėjo vyriausybės vadovas.


Po JAV ir Rusijos lyderių susitikimo G. Landsbergis laukia deeskalacijos regione

Taip jis kalbėjo po JAV ir Rusijos prezidentų Joe Bideno (Džo Baideno) ir Vladimiro Putino susitikimo Šveicarijoje.

„Jeigu tai atneštų daugiau deeskalacijos bendrai, sumažintų įtampas, tai būtų gerai. Reikia stebėti, ar po susitikimo bus veiksmų po to“, – ketvirtadienį BNS sakė G. Landsbergis.


Kremlius: V. Putino ir J. Bideno skirtingas požiūris į padėtį Baltarusijoje ir NATO išliko

„Savaime suprantama, [esama] nesutarimų dėl Baltarusijos. Kaip bebūtų keista, [yra] to supratimas pagal Ukrainą, pagal Donbasą, [kur] vienintelė sureguliavimo priemonė – Minsko susitarimų įgyvendinimas... Tačiau tai irgi prisideda prie [susitikimo] pliuso, nes toks supratimas buvo patvirtintas“, – interviu radijui „Echo Moskvy“ sakė D. Peskovas.


Rusijoje – per 14 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, 416 pacientų mirė

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 13 397 naujus užsikrėtimo atvejus ir 396 pacientų mirtį.

Maskvoje, kuri nuo pat koronaviruso epidemijos Rusijoje pradžios yra labiausiai jos paveiktas šalies regionas, per pastarąją parą nustatyti 6 195 nauji COVID-19 atvejai ir mirė 73 užsikrėtę žmonės.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje nustatyti iš viso 5 264 047 COVID-19 atvejai, 127 992 užsikrėtusieji mirė. Persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 4 839 705 pacientai, iš jų 11 205 – per praėjusią parą.


Estijoje – 40 naujų COVID-19 atvejų, viena pacientė mirė

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 59 naujus COVID-19 atvejus. Ketvirtadienį užfiksuota paciento mirtis nutraukė nuo birželio 10-osios trukusį laikotarpį be naujų COVID-19 aukų.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 63,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Ketvirtadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 52 pacientai, iš jų keturi – intensyviosios terapijos skyriuose, o dviem reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.


G. Landsbergis: debatai dėl sektorinių sankcijų Baltarusijai tebevyksta

„Negaliu atskleisti šios informacijos, ji vis dar yra įslaptinta“, – žurnalistams Seime sakė Lietuvos diplomatijos vadovas, pridurdamas kad į sankcijų radarą gali būti pakliuvę ir įmonės, ir asmenys.

„Noriu paaiškinti, kad tai, kas vakar buvo paskelbta yra ketvirtasis paketas, apie kurį mes ir anksčiau esame dažnai kalbėję, kuris buvo derinamas du mėnesius iki šiol. Dabar jis yra papildytas naujomis pavardėmis ir jis bus patvirtintas greičiausiai kitą savaitę Liuksemburge, Užsienio reikalų ministrų taryboje“, – pridūrė ministras.


Dėl D. Maradonos mirties įtariamos slaugytojos advokatas sako, kad „nužudė gydytojai“

„Jie nužudė Diego“, – žurnalistams sakė advokatas Rodolfo Baque (Rodolfas Bakė), prokurorams apklausiant jo klientę Dahianą Giselą Madrid (Dahianą Chiselą Madrid).

D. Maradona mirė pernai lapkritį nuo širdies smūgio, būdamas 60 metų amžiaus. Keliomis savaitėmis anksčiau jam buvo atlikta smegenų operacija dėl kraujo krešulio.


S. Sapegos tėvas prašo A. Lukašenkos malonės: ji atsidūrė netinkamoje vietoje su netinkamu žmogumi

Primorės krašte gyvenančio 53 metų Andrejaus Sapegos vaizdo kreipimąsi į A. Lukašenką platformoje „Youtube“ paskelbė regioninė naujienų agentūra „PrimaMedia“. 

„Mano dukra šiuo metu laikoma Baltarusijos KGB Minsko tardymo izoliatoriuje, kaltinama virtine nusikaltimų. Jai gresia griežta laisvės atėmimo bausmė. Artėjant A. Lukašenkos vizitui į Primorės kraštą norėčiau kreiptis į jį asmeniškai, kaip tėvas į tėvą“, – vaizdo kreipimesi sakė A. Sapega.  


Ukrainoje – 1 188 nauji COVID-19 atvejų, 55 užsikrėtusieji mirė

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 1 045 naujus COVID-19 atvejus ir 78 užsikrėtusiųjų mirtį.

Per praėjusią parą buvo hospitalizuotas 601 COVID-19 pacientas, 4 682 šia infekcija persirgę žmonės pasveiko, nurodoma pranešime, paskelbtame Sveikatos apsaugos ministerijos paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje koronavirusinė infekcija nustatyta iš viso 2 227 225 žmonėms, 51 902 pacientai mirė, 2 145 660 – pasveiko.


Slovakijoje pirmą kartą lokys sudraskė žmogų: perkando galvą ir kaklą

Incidentas papiktino slovakų medžiotojus, tvirtinančius, kad šalyje yra per daug lokių.

„Tai pirmas žinomas atvejis, kai susidūrimo su lokiu Slovakijoje padariniai buvo mirtini“, – naujienų agentūrai AFP sakė Marina Debnarova iš valstybinės miškų ūkio agentūros „Lesy SR“.

Sudraskytas vyras ir lokio pėdsakai aplink jį buvo rasti pirmadienį Banskos slėnyje už 250 km nuo sostinės Bratislavos.

„Vyrui įkąsta į galvą ir kaklo šoną, o skrodimas patvirtino, kad jis mirė nuo lokio padarytų sužalojimų“, – sakė M. Debnarova.


Birželio 17-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Dangaus kūnai: saulė teka 4.41 val., leidžiasi 21.58 val. Dienos ilgumas 17.17 val.

Mėnulis (jaunatis) leidžiasi 1.46 val., teka 11.56 val.

Vardadieniai:

Adolfas, Daugantas, Grigalius, Laura, Vilmantė

Datos

Pasaulinė kovos su dykumų plitimu ir sausromis diena

Islandijos nepriklausomybės diena

1696 — Vilanove, netoli Varšuvos, mirė Lenkijos ir Lietuvos karalius Jonas Sobieskis.

1880 — gimė Marija Piaseckaitė-Šlapelienė, lietuvių knygų leidėja, dailininkė mėgėja. Mirė 1977 m.


Vašingtonas: Maskva priglaudžia Rusijos teritorijoje veikiančius programišius

„Iš Rusijos teritorijos vykdoma daug su išpirkos reikalaujančiais virusais susijusios veiklos, neatliekamos Rusijos vyriausybės pareigūnų, bet toleruojamos Rusijos vyriausybės“, – sakė J. Demersas per žiniasklaidos grupės „CyberScoop“ surengtą konferenciją.

„Ji ne tik tai toleruoja, bet ir aktyviai trukdo JAV teisėsaugos pastangoms kovoti su tokio pobūdžio įsilaužimais“, – pridūrė pareigūnas.

Tokį pareiškimą J. Demersas padarė Ženevoje vykstant JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) ir Rusijos lyderio Vladimiro Putino susitikimui.


Estijos premjerė K. Kallas atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo

Kaip ir prognozuota, 101 vietą turinčiame parlamente interpeliacija žlugo, nes iš 94 dalyvavusių balsuojant deputatų siūlymą pareikšti nepasitikėjimą vyriausybės vadovei palaikė tik 36 įstatymų leidėjai, o 55 jį atmetė.

Kad siūlymas būtų priimtas, jį turėjo palaikyti mažiausiai 51 deputatas.

Pasak EKRE pirmininko Martino Helme (Martino Helmės), pateikusio interpeliacijos siūlymą, parlamentas turėjo kuo griežčiausiai reaguoti į pastarųjų penkių mėnesių Estijos politikos kryptį.


J. Bidenas: „paskutinis dalykas“, kurio V. Putinas nori, yra naujas šaltasis karas

„Manau, kad paskutinis dalykas, kurio jis dabar nori, yra šaltasis karas“, – sakė J. Bidenas, pridūręs, kad per derybas jis pabrėžė, jog „negalima pulti tam tikrų ypatingos svarbos infrastruktūros objektų“ – nei taikantis į juos „kibernetinėmis atakomis, nei kitais būdais“.

JAV lyderis sakė, kad perdavė rusų kolegai sąrašą 16 svarbių sektorių, į kuriuos negalima taikytis kibernetinėmis atakomis.

Jis pabrėžė, kad „atsakingos šalys privalo patraukti atsakomybėn kibernetinius banditus ir nusikaltėlius“.


V. Putinas: Rusija neprisiims papildomų įsipareigojimų dėl Ukrainos

„Kalbant apie įsipareigojimus, susijusius su Ukraina: mes turime tik vieną įsipareigojimą – skatinti Minsko susitarimų įgyvendinimą“, – sakė V. Putinas, atsakydamas į žurnalistų klausimą, ar Maskva prisiims naujų įsipareigojimų dėl padėties sureguliavimo Ukrainoje.

„Jei Ukrainos pusė tam pasirengusi, tada eisime šiuo keliu – be jokios abejonės“, – pabrėžė valstybės vadovas.


J. Bidenas: V. Putino kritika žmogaus teisių padėčiai JAV – „absurdiška“

Taip jis kalbėjo per savo spaudos konferenciją po susitikimo su V. Putinu Ženevoje.

Turėdamas galvoje V. Putino komentarus apie protestuotojus, kurie šį sausį šturmavo JAV Kapitolijų, J. Bidenas žurnalistams sakė: „Tai absurdiškas palyginimas“.

Jis pabrėžė, kad yra didelis skirtumas, kai „nusikaltėliai prasiveržia per kordoną, patenka į Kapitolijų, nužudo policijos pareigūną ir yra patraukiami atsakomybėn“, ir kai žmonės išeina į gatves reikalaudami laisvų ir sąžiningų rinkimų.


V. Putinas ir J. Bidenas sako, kad derybos Ženevoje praėjo gerai, tačiau nesutarimų lieka

Iš pradžių planuota, kad ištaigingoje viloje prie Ženevos ežero surengtos derybos truks apie penkias valandas, tačiau prezidentų susitikimas tęsėsi maždaug pusketvirtos valandos.

Pirmojoje derybų dalyje be prezidentų dalyvavo tik vertėjai, JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) bei Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, po to derybos pratęstos platesniu formatu, o galiausiai įvyko atskiros J. Bideno ir V. Putino spaudos konferencijos.

V. Putinas sakė, kad per susitikimą su J. Bidenu nebuvo jokio priešiškumo.


Per susitikimą su JAV prezidentu V. Putinas aptarė galimą apsikeitimą kaliniais

„Aptarėme tai, gali būti tam tikrų kompromisų“, – teigė V. Putinas, pridūręs, kad šį klausimą Ženevoje iškėlė J. Bidenas.

Neseniai duotame interviu buvęs JAV jūrų pėstininkas Paulas Whelanas (Polas Vilanas), kuris Rusijoje buvo nuteistas kalėti šešiolika metų už šnipinėjimą, paragino J. Bideną susitarti su V. Putinu dėl kalinių mainų ir sakė esąs įkaitų diplomatijos auka.

Kitas JAV pilietis, buvęs jūrų pėstininkas Trevoras Reedas (Trevoras Ridas), pernai liepą buvo nuteistas kalėti devynerius metus dėl kaltinimų, kad būdamas neblaivus užpuolė Rusijos policijos pareigūną.


Rusijos prezidentas: per susitikimą su J. Bidenu nebuvo jokio priešiškumo

Jis taip pat sakė, kad sutarė su JAV kolega sugrąžinti rusų ir amerikiečių ambasadorius į savo darbo vietas.

„Jie sugrįš į savo darbo vietas. Kada tiksliai – tai grynai techninis klausimas“, – žurnalistams sakė V. Putinas.

Rusijos prezidentas taip pat sakė, kad per susitikimą sutarta dėl konsultacijų dėl tolesnio naujosios Strateginės ginkluotės mažinimo sutarties (START) likimo.

Be to, pasak jo, J. Bidenas sutiko, kad padėtis Rytų Ukrainoje turėtų būti sureguliuota laikantis Minsko susitarimų.